Forum » Społeczeństwo

Rodzina 500+ wnioski

  • Alicja Pietrzak 26 lut 2016

    Gdzie mozna skladać wnioski o 500 na dziecko w gminie czy MOPS?

    5 4 Cytuj
  • 26 lut 2016

    w MOPSIE, wejdż na stronę główną " MGOPS Myślenice" tam wszystko pisze

    4 3 Cytuj
  • 1 mar 2016

    Teraz w naszym domu jest tak fajnie, rodzinnie.
    Coraz częściej przed telewizorem obok mnie siada też babcia.
    Mówi: drogi wnusiu, jak ten PiS mi młodość przywrócił.
    Jak byłam młoda i nastały telewizory to cały dzień były programy sprzed 25 lat, o złych czasach przedwojennych o zdrajcach z czasów okupacji i heroicznej walce z okupantem.
    Wtedy mnie młodej dziewczynie, wydawało się że mówią o zamierzchłych latach swojej młodości.
    Ale w tym się wychowałam i nie lubię panów przedwojennych do dziś, a Niemców to nawet słuchać nie mogę.

    A teraz z przyjemnością oglądam sobie moją młodość.
    Jak prawie trzydzieści lat temu, spiskowaliśmy w zakładzie pracy jak ten Wałęsa wszędzie był i mówił do nas, że musimy walczyć, że wolność jest w naszych rękach, że precz z komuną.
    I myśmy mu wierzyły, skąd mogłyśmy wiedzieć, że to komuna rękami Wałęsy daje nam wolność.

    - Babciu - mówię, to nie Wałęsa, to Kaczyński dał nam wolność.

    - Ale ja w młodości żadnego Kaczyńskiego nie znałam,
    -mówi babcia,
    tylko tego z wąsami, taki zwykły prosty elektryk, w tedy wszyscy go słuchali i pomyśleć, że to był człowiek Moskwy..
    Ale to tej Moskwie i tej komunie zależało, żeby ich obalić?

    -Tak babciu -mówię, chcieli się stać właścicielami wszystkich fabryk.

    -A to złodzieje-mówi babcia, i pewne im Kaczyński w tym przeszkodził?

    -No może nie, ale im to pamięta- mówię przeskakując kanałami TVP z Pospieszalskiego na Zybertowicza, znudzony wyklętym programem, zadzwoniłem do kolegi, a on do mnie:

    Realizuję program prokreacyjny 500+, w łóżku z żoną, bo TVP wgoniło mnie do łoża, i tak mam co dzień.
    Myślę, że trójka naszych następców jest murowana, a jak jeszcze dostanę to 500, na drugie dziecko, to zrobię taką pępkówkę w pracy, że jeszcze na poprawiny stówa zostanie.

    16 4 Cytuj
  • Anka 5 mar 2016

    Szok, to teraz ludzie bedą sie zapladniac jak zwierzaki : ) bwahahah. Czy ktoś wie jak dlugo sie czeka na kase ?

    11 Cytuj
  • 5 mar 2016
    bill napisał/a:

    Super podsumowanie programu 500+
    http://polska.newsweek.pl/tomasz-lis-online-nowy-program-tomasza-lisa-na-zywo-w-internecie,artykuly,380619,1.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=tomasz_lis_nowy

    Program dotyczy drugiego dziecka i każdego następnego. I było to wałkowane od 2014 roku w setkach wypowiedziach i tysiącach ulotek. Jak ktoś jest debilem i tego nie rozumie to trudno.
    A co do lisa to szkoda na tego pajaca słów.
    I jeszcze jedno. Jak można już podsumowywać program którego skutki będą widoczne najwcześniej za półtorej roku?

    10 7 Cytuj
  • 5 mar 2016

    Walker a czego tu nie rozumieć? Na filmie widać wyraźnie co PIS obiecywał, a co zrobił po wyborach. Rzeczywiście szkoda słów jak się widzi takie oszustwo. Miejcie pretensje do Kaczyńskiego że Was tak wystawił, a nie do Lisa. On tylko pokazuje co PIS obiecywał, a co robi teraz.

    7 8 Cytuj
  • 6 mar 2016
    bill napisał/a:

    Walker a czego tu nie rozumieć? Na filmie widać wyraźnie co PIS obiecywał, a co zrobił po wyborach. Rzeczywiście szkoda słów jak się widzi takie oszustwo. Miejcie pretensje do Kaczyńskiego że Was tak wystawił, a nie do Lisa. On tylko pokazuje co PIS obiecywał, a co robi teraz.

    Robi tyle że program 500+ jaki by nie był oszołomiony został wprowadzony..

    5 4 Cytuj
  • 6 mar 2016

    Tylko nie ma on nic wspólnego z obietnicami PIS i traktuje jako "gorszy sort" 3 miliony dzieci, które tych pieniędzy nie dostaną chociaż Szydło im to obiecała. Ile dziś warte jest słowo polskiego premiera?

    6 5 Cytuj
  • 6 mar 2016

    Są one warte tyle, co obietnice rządu fachowców z premierem technicznym prof.Gilińskim. Tyle co odpolitycznie stanowisk poprzez obsadę swoimi ludźmi. Chociażby taki Obajtek z Pcimia, człowiek którego kompetencją jest to że ... jest z PiS i odwalał teatr przed TV jak go CBA aresztowało za podejrzenie przyjęcia łapówki. Po wyborach widzimy prawdziwą stronę PiS. Pozdrowienia od "gorszego sortu".

    6 2 Cytuj
  • 6 mar 2016
    bill napisał/a:

    Tylko nie ma on nic wspólnego z obietnicami PIS i traktuje jako "gorszy sort" 3 miliony dzieci, które tych pieniędzy nie dostaną chociaż Szydło im to obiecała. Ile dziś warte jest słowo polskiego premiera?

    te pieniądze nie są dla dzieci tylko dla rodziców którzy będą mieli drugie dziecko i więcej. I powtarzam to tysięczny raz nie jest to program socjalny jakby teraz hipokryci z Po chcieli czyli na każde dziecko tylko jest to program demograficzny. Dostajesz pieniądze pod warunkiem że będziesz miał drugie albo więcej dzieci. Nie za frajer. I to się państwu opłaca.
    I trzeba być skończonym idiotom żeby tego nie zrozumieć ewentualnie sporo złych chęci nakręcanych frykasami od bandy po,nowoczesnych,kodowców..

    6 7 Cytuj
  • 6 mar 2016

    Walker mnie nie interesuje jaki to jest program, bo jest on zły i nie o tym mówimy. Ciągle unikasz odpowiedzi na pytanie dlaczego Szydło z PIS-u obiecywała 500 zł na każde dziecko a 3 miliony dzieci tych pieniędzy nie dostaną. Wygląda na to, że było to wyborcze oszustwo Polaków, podobnie jak wiele innych obietnic. Dlatego chciałbym żebyś odniósł się do tego oszustwa, a nie opisywał fatalnego programu.

    4 5 Cytuj
  • Andrzej 6 mar 2016
    Walker84 napisał/a:

    I powtarzam to tysięczny raz nie jest to program socjalny jakby teraz hipokryci z Po chcieli czyli na każde dziecko tylko jest to program demograficzny. Dostajesz pieniądze pod warunkiem że będziesz miał drugie albo więcej dzieci.

    Jakby było 5 stów na każde dziecko, to byłby program socjalny. Ale jak jest na drugie i każde kolejne to jest demograficzny. Zaiste, pokrętna logika. A kryterium socjalnego (czytaj dochodowego) w samym programie to nie ma?

    Walker84 napisał/a:

    I trzeba być skończonym idiotom żeby tego nie zrozumieć ewentualnie sporo złych chęci

    6 1 Cytuj

Odpowiedz