Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 5 wrz 2016

    Proste pytanie-widział ktoś ten film?
    Jak mozna pisać o filmie którego sie nie widziało?

    10 7 Cytuj
  • 5 wrz 2016

    Lapie sie na tym ze nie czytam kolejnych doniesien do konca. Wiesci o powiazaniach kolesiostwa przyprawiaja o wymioty...

    Przyklad ministerstwa zdrowia
    http://fakty.interia.pl/prasa/news-fakt-wiceminister-zdrowia-zamiast-pacjentom-sprzyja-koncerno,nId,2263040

    Z innej beczki: moze polaczyc sejm i senat? To instytucje narzucone przez obce i wrogie Polsce imperialistyczne sily zachodnie. A moze parlament zastapic od razu zjazdem komisarzy partii z pierwszym sekretarzem na czele?
    http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-pis-chce-rewolucji-w-sejmie,nId,2263031

    6 12 Cytuj
  • 5 wrz 2016

    Niepokój w Rwandzie narastał latami, Bojówki Hutu od jakiegoś czasu gromadziły broń.

    Hutu zawsze czuli się gorsi, pominięci, zepchnięci, bo to Tutsi zajmowali najważniejsze stanowiska i byli uznawani za plemię arystokratyczne, byli ładniejsi i mądrzejsi. Gdy prezydentem został człowiek z Hutu – wydawało się, że sytuacja się stabilizuje. Wszystko odwróciło się o 180 stopni, kiedy zestrzelono samolot, w którym leciał prezydent. Hutu, w akcie zemsty, zaczęli mordować wszystkich Tutsi, w przekonaniu, że to właśnie oni stoją za tym zamachem. Do dziś nie udało się tej kwestii wyjaśnić.

    Coś mi to przypomina mój kraj.
    Hutu to PiS, a Tutsi to reszta.

    7 12 Cytuj
  • 5 wrz 2016

    Brak dyscypliny w sejmie: dzis prezes w obronie marszalka Kuchcinskiego przedluzyl swoj czas o minute - poslowie z innych klubow karani sa przez marszalka grzywnami za przekroczenie czasu przemowienia, wszyscy poza klubem PiS,,,,

    7 11 Cytuj
  • 5 wrz 2016

    a teraz po zamianie nazw plemion:

    Niepokój w Polsce narastał latami, Bojówki zprawdziwych Polaków od jakiegoś czasu gromadziły broń.

    Prawdziwi Polacy zawsze czuli się gorsi, pominięci, zepchnięci, bo to II Sort zajmowali najważniejsze stanowiska i byli uznawani za plemię arystokratyczne, byli ładniejsi i mądrzejsi. Gdy prezydentem został człowiek z Prawdziwych Polaków – wydawało się, że sytuacja się stabilizuje. Wszystko odwróciło się o 180 stopni, kiedy zestrzelono samolot, w którym leciał prezydent. Prawdziwi Polacy, w akcie zemsty, zaczęli mordować wszystkich II Sortu, w przekonaniu, że to właśnie oni stoją za tym zamachem. Do dziś nie udało się tej kwestii wyjaśnić.

    7 11 Cytuj
  • 5 wrz 2016
    bono napisał/a:

    Ceny będą rosły, bo pln. będzie leciało na łeb na szyję, a paliwa, samochody, surowce, komputery, telefony itd, to wszystko za $.
    Ponieważ rząd się zadłuża na potęgę i do długu wcześniejszego dodaje swój, kto żyw ucieka z polskiej waluty i trwa wyprzedaż akcji, i zamiana na pewną walutę, w bankach są przewalutowania i firmy też zaczynają przechodzić w rozliczeniach na euro.

    To można zatrzymać tylko wzrostem PKB na 7%, ale to nam nie grozi. Grozi nam dług i jego obsługa.

    Auta sprzedawanego z niespłaconym kredytem, nikt nie kupi.
    A Grecy już pokazali, że można się zadłużać, tylko że oni maja euro i dla jego ratowania musieli sie na Greków wszyscy z rzucić.
    Na złotówke nikt nie bedzie się zrzucał, po prostu robotnik z Polski bedzie tanszy od Albańczyka i Chińczyka.

    Znowu będziesz robił az parę euro przy winogronach, tam nie zarobisz nawet na śniadanie, za to w Polsce będziesz paniskiem.

    Ale jakimi paniskami będą wtedy Angole? loda będą mieli zrobionego za 1 euro.

    To opisałeś dokładnie sytuację która panowała przez 8 lat rządów platformianych :)

    14 8 Cytuj
  • 5 wrz 2016
    bono napisał/a:

    Niepokój w Rwandzie narastał latami, Bojówki Hutu od jakiegoś czasu gromadziły broń.

    Hutu zawsze czuli się gorsi, pominięci, zepchnięci, bo to Tutsi zajmowali najważniejsze stanowiska i byli uznawani za plemię arystokratyczne, byli ładniejsi i mądrzejsi. Gdy prezydentem został człowiek z Hutu – wydawało się, że sytuacja się stabilizuje. Wszystko odwróciło się o 180 stopni, kiedy zestrzelono samolot, w którym leciał prezydent. Hutu, w akcie zemsty, zaczęli mordować wszystkich Tutsi, w przekonaniu, że to właśnie oni stoją za tym zamachem. Do dziś nie udało się tej kwestii wyjaśnić.

    Coś mi to przypomina mój kraj.
    Hutu to PiS, a Tutsi to reszta.

    Tylko was jest za mało żeby robić za Tutsi sądząc po tych śmiesznych marszach kodziarzy :)

    13 8 Cytuj
  • 5 wrz 2016
    bono napisał/a:

    Niepokój w Rwandzie narastał latami, Bojówki Hutu od jakiegoś czasu gromadziły broń.

    Hutu zawsze czuli się gorsi, pominięci, zepchnięci, bo to Tutsi zajmowali najważniejsze stanowiska i byli uznawani za plemię arystokratyczne, byli ładniejsi i mądrzejsi. Gdy prezydentem został człowiek z Hutu – wydawało się, że sytuacja się stabilizuje. Wszystko odwróciło się o 180 stopni, kiedy zestrzelono samolot, w którym leciał prezydent. Hutu, w akcie zemsty, zaczęli mordować wszystkich Tutsi, w przekonaniu, że to właśnie oni stoją za tym zamachem. Do dziś nie udało się tej kwestii wyjaśnić.

    Coś mi to przypomina mój kraj.
    Hutu to PiS, a Tutsi to reszta.

    Bono uważałam Cię za inteligentnego gościa a teraz zastanawia się czy Ci się coś odkleiło czy piszesz co szef kazał?

    13 10 Cytuj
  • 5 wrz 2016

    I tak oto Polska doczekala sie projektu rezolucji Parlamentu Europejskiego.Krytykowanych jest pare spraw.Ciekawe czy TVP poda rzetelna informacje na ten temat czy przeinaczy, albo zupelnie pominie.

    Obserwujmy jaka bedzie reakcja rzadu ktory ugrzazl po uszy,,,,

    http://fakty.interia.pl/swiat/news-rmf-fm-oto-szczegoly-projektu-krytycznej-wobec-polski-rezolu,nId,2263486

    6 12 Cytuj
  • 5 wrz 2016
    Walker84 napisał/a:

    Tylko was jest za mało żeby robić za Tutsi sądząc po tych śmiesznych marszach kodziarzy :)

    Ale was jest wystarczająco dużo aby nas wybić, a jesteście porównywalni do Hutu. I poparcie kleru też macie.

    6 11 Cytuj
  • 5 wrz 2016
    krowka123 napisał/a:

    Bono uważałam Cię za inteligentnego gościa a teraz zastanawia się czy Ci się coś odkleiło czy piszesz co szef kazał?

    " nie od dziś wiadomo", że mi się odkleiło.

    6 9 Cytuj
  • 5 wrz 2016
    bono napisał/a:

    Ale was jest wystarczająco dużo aby nas wybić, a jesteście porównywalni do Hutu. I poparcie kleru też macie.

    Arcybiskup Hoser w razie niepowodzeń załatwi exodus prześladowców z naszych Hutu. Doświadczenie ma. Rwanda bis.

    5 11 Cytuj
  • 6 wrz 2016
    Walker84 napisał/a:

    To opisałeś dokładnie sytuację która panowała przez 8 lat rządów platformianych :)

    I jest bardziej konsekwentnie i jeszcze większą determinacją, prowadzona przez polskie Hutu (pis).

    6 6 Cytuj
  • 6 wrz 2016

    *Jawnosc oswiadczen majatkowych sedziow, kontrole CBA*

    Rozwiazania sluszne, ale biorac pod uwage caloksztalt dzialan PiS nie ufam w dobre intencje prawodawcy. Najpierw PiS winien zadbac o wlasna przejrzystosc a potem egzekwowac ja od innych. Inaczej mamy znow do czynienia z uzurpowaniem sobie prawa do... I znow rowni i rowniejsi.

    Bylbym sklonny upatrywac we wprowadzanych przepisach elementu dyscyplinujacego srodowiska sedziowskie i machanie kijem przed nosem. Jak wiemy srodowiska sedziowskie staja w obronie Trybunalu Konstytucyjnego.

    PiS wszedzie wokol widzi zlo, tylko u siebie nie,,,

    http://fakty.interia.pl/polska/news-ziobro-niezrozumialy-opor-sedziow-przed-jawnoscia-oswiadczen,nId,2264321

    6 3 Cytuj
  • 6 wrz 2016

    Dlaczego to co gdzie indziej jest normą u nas nie można wprowadzić tylko dlatego że robi to PiS?Dlaczego sędziowie mają być zwolnieni ze składania oświadczeń majątkowych?Czego uczciwy ma się obawiać?
    http://niezalezna.pl/85643-gigantyczne-odszkodowanie-dla-wspolwlascicielki-chmielnej-70-placil-ratusz
    http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,gw-38-milionow-dla-urzedniczki-ministerstwa-sprawiedliwosci,210842.html

    3 5 Cytuj
  • 6 wrz 2016
    bono napisał/a:

    I jest bardziej konsekwentnie i jeszcze większą determinacją, prowadzona przez polskie Hutu (pis).

    Tylko dlaczego tamtych popierałeś a na tych nadajesz jak robią podobno to samo ?

    4 6 Cytuj
  • 6 wrz 2016
    krowka123 napisał/a:

    Dlaczego to co gdzie indziej jest normą u nas nie można wprowadzić tylko dlatego że robi to PiS?Dlaczego sędziowie mają być zwolnieni ze składania oświadczeń majątkowych?

    Moje watpliwosci i odpowiedzi sa w poscie wyzej.Prosze czytac ze zrozumieniem...
    -----------------------------------------------------
    Z innej stajni- edukacja:
    ministerstwo edukacji oswiadczylo ze nie stac nas na utrzymanie gimnazjow. Nie stac na utrzymanie a na wdrozenie reformy (kolejnej) stac?

    Co z powstala infrastruktura, budynkami - czyzby kolejna okazja do oblowienia sie niektorych srodowisk a moze sposob na latanie dziury budzetowej ze sprzedazy budynkow po przejeciu przez PiS samorzadow? (jesli PiS bitwe o samorzady wygra)

    4 2 Cytuj
  • 6 wrz 2016

    Pawel Potoroczyn: „Dramatem jest to, że ta władza po prostu nie potrafi zdymisjonować zawodowca inaczej niż poprzez fałszywe oskarżenia. Polityka insynuacji. Legitymizacja przez szkalowanie. Zarządzanie przez obgównianie. Po prostu nie wiedzą, że można inaczej – napisał."

    http://m.newsweek.pl/polska/pawel-potoroczyn-odwolany-ze-stanowiska-szefa-instytutu-adama-mickiewicza,artykuly,396612,1.html

    4 2 Cytuj
  • 6 wrz 2016
    Walker84 napisał/a:

    Tylko dlaczego tamtych popierałeś a na tych nadajesz jak robią podobno to samo ?

    Moja inteligencja, każe wybierać mi mniejsze zło.

    5 3 Cytuj
  • 7 wrz 2016
    bono napisał/a:

    Moja inteligencja, każe wybierać mi mniejsze zło.

    bono nazywasz siebie inteligentnym ?, tak długo to sobie wmawiałeś że aż uwierzyłeś bidulku, ja widzę w tobie tylko chamstwo, grubiaństwo i desperacje, coś ci w życiu nie wyszło, że sam siebie chwalisz?. Żałosny jesteś .

    4 9 Cytuj
  • 7 wrz 2016
    jasmin napisał/a:

    bono nazywasz siebie inteligentnym ?, tak długo to sobie wmawiałeś że aż uwierzyłeś bidulku, ja widzę w tobie tylko chamstwo, grubiaństwo i desperacje, coś ci w życiu nie wyszło, że sam siebie chwalisz?. Żałosny jesteś .

    Cóż. Wyborco pis- dajesz przykład miłości do bliźniego, szacunku do drugiego człowieka i upadłości moralnej. Wartosci te jak widać skutecznie tłoczy Wam do mózgów prezes. Jezyk nienawisci to wasza katolicka broń.

    Zal patrzeć jak cześć Polaków nisko upadło :-(

    Ale jesli sie nie ma argumentów to obraża sie oponentów. Przyklad idzie z góry. Pamietacie 'spieprzaj dziadu' lub 'małpę w czerwonym'.
    Kaczynscy zawsze dawali przyklad jak nie szanuje sie blizniego i jak nie szanuje sie kobiet.

    Są tacy co lepiej dogadują sie z kotem niz z ludźmi.

    5 5 Cytuj
  • 7 wrz 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Pamietacie 'spieprzaj dziadu' lub 'małpę w czerwonym'.
    Kaczynscy zawsze dawali przyklad jak nie szanuje sie blizniego i jak nie szanuje sie kobiet.

    Przypomnieć Ci chociaż kilka "wystąpień" (p)osła Niesiołowskiego?

    5 6 Cytuj
  • 7 wrz 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Przypomnieć Ci chociaż kilka "wystąpień" (p)osła Niesiołowskiego?

    A co ja mam wspolnego z poslem Niesiołowski?

    On tez czasani zachowuje sie jak przeciętny wyznawca pis.

    4 4 Cytuj
  • 7 wrz 2016

    Historia długa, życie krótkie”, jak śpiewali Gintrowski/Kaczmarski. Pewien mój znajomy – jeden z ostatnich po prawej stronie – zaprosił mnie jakiś czas temu na pogawędkę. Opowiadał bez złudzeń o nihilizmie Kaczyńskiego i jego ludzi. On sam jest zakochany raczej w Marku Jurku, którego Kaczyński kiedyś poniżał na jego oczach. Dwa tygodnie później dowiedziałem się, że mój znajomy dostał wysoką funkcję w spółce skarbu państwa. Poszedł do Kaczyńskiego, którego nie znosi, ale u którego ma od razu na wejściu kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. I gwarancję kilkuset tysięcy odszkodowania, jak go kiedyś Platforma (mało prawdopodobne) albo inna frakcja w PiS (to się może zdarzyć każdego dnia) z posady wyrzuci.

    Także wychowankowie Janusza Korwin-Mikkego w oczekiwaniu na nadejście utopii prawdziwie wolnego rynku uczą się ssać partyjne i nepotyczne państwo PiS. Paweł Gruza, nowy wiceminister skarbu, wywodzi się z Fundacji Republikańskiej, założonej kiedyś przez młodych działaczy Unii Polityki Realnej.

    Chętnie przyjął wysoką funkcję w rządzie nadużywającym populistycznego języka walki z kapitałem zagranicznym (a więc etnicznie obcym) i polskim, niepatriotycznym, bo oszukującym państwo na podatkach. Jednocześnie na portalu „republikanów” reklamuje swoje prawdziwe kompetencje i poglądy: „Paweł Gruza (…) specjalizuje się w optymalizacji podatkowej transakcji krajowych i zagranicznych, w zakresie VAT, podatków dochodowych i podatku akcyzowego” (cyt. za wiki.republikanie.net).

    Także bracia Karnowscy, którzy zbudowali nie tylko swoją potęgę medialną, ale także osobistą zamożność na politycznej woli Kaczyńskiego, czyli na pieniądzach włożonych przez SKOK-i, żarliwie bronią dziś najbiedniejszych przed egoizmem polskiego liberalnego mieszczaństwa. Podobnie jak Jacek Kurski, który żyje od jednej nominacji Kaczyńskiego do drugiej. Albo jak Bronisław Wildstein, który jeszcze za pierwszych rządów braci Kaczyńskich uwłaszczył się dzięki nominacji, a później odwołaniu (jedno i drugie daje kasę, jak już znajdziesz się na karuzeli partyjnych nominacji) ze stanowiska prezesa TVP.

    Pieniądze reklamowe transferowane ze spółek skarbu państwa do pism „Do Rzeczy”, „wSieci” i „Gazeta Polska” wzrosły od czasu przejęcia państwa przez PiS o 300 procent.

    Jarosław Kaczyński wie, że gdy się potknie, to właśni ludzie pierwsi utopią go w łyżce wody. Ale dopóki może ich kupić za pieniądze podatników, będą go wychwalać.

    Beneficjenci partyjnego uwłaszczenia PiS bronią dziś najbardziej żarliwie godności „najbiedniejszych Polaków”, kiedy ktoś mówi, że 500+ czy obniżenie wieku emerytalnego służy cynicznemu kupowaniu głosów. I pod osłoną tej fałszywej troski o najbiedniejszych kasują w parę miesięcy pieniądze większe, niż niejeden „liberalny leming” może zarobić przez całe życie jako uczciwy (a nie „niepokorny”) dziennikarz, nauczyciel, pielęgniarka czy przedsiębiorca ryzykujący swój majątek w niejasnym i zmieniającym się kontekście podatkowym i prawnym.

    Jarosław Kaczyński pogardza swoimi kadrami. Wie, że gdy się potknie, to właśni ludzie pierwsi utopią go w łyżce wody. Potajemni wyznawcy Marka Jurka zrobią to w imię katolickich wartości, a wychowankowie Janusza Korwin-Mikkego w imię wartości wolnorynkowych. Ale dopóki może ich kupić za nasze, podatników pieniądze, będą go wychwalać.

    Czy podobna karuzela partyjnego uwłaszczenia nie kręciła się za czasów SLD, PO, PSL? Oczywiście. To było jedno ze źródeł oburzenia podmywającego Trzecią RP. Jednak Kaczyński, który na fali tego oburzenia zdobył w Polsce władzę, zamiast zdemontować karuzelę, ustawił podobnych dziesięć. W swoim anachronicznym partyjnym etatyzmie uważa, że dostarczy mu to masę posłusznych politycznych żołnierzy. Na razie dostarcza.

    5 4 Cytuj
  • 7 wrz 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Cóż. Wyborco pis- dajesz przykład miłości do bliźniego, szacunku do drugiego człowieka i upadłości moralnej. Wartosci te jak widać skutecznie tłoczy Wam do mózgów prezes. Jezyk nienawisci to wasza katolicka broń.

    Zal patrzeć jak cześć Polaków nisko upadło :-(

    Ale jesli sie nie ma argumentów to obraża sie oponentów. Przyklad idzie z góry. Pamietacie 'spieprzaj dziadu' lub 'małpę w czerwonym'.
    Kaczynscy zawsze dawali przyklad jak nie szanuje sie blizniego i jak nie szanuje sie kobiet.

    Są tacy co lepiej dogadują sie z kotem niz z ludźmi.

    Ależ. Łukaszku wierz mi to był tylko najpiękniejszy komplement, jaki mógł Bono usłyszeć, mogło być duuuużo gorzej ;) Pytanie główne do Ciebie gdzie twoim zdaniem przebiega granica jeżeli chodzi o ubliżanie, obrażanie granica chamstwa ?,,,,,,,,,,,,,czy ciągła drwina, kpina ze wszystkiego i wszystkich jest dla Ciebie zabawne ?,,,,,,,,,czy jednego można tolerować a drugiego już nie ?do jakiego momentu można tolerować pewne słowa ,,,

    2 5 Cytuj

Odpowiedz