Forum » Społeczeństwo "Dobra zmiana" PiS

 • 24.06.2018 - 23:07
  Tak oceniając mecz Polska Kolumbia myślę, że te Orliki Tuska zupełnie nie zdały egzaminu , powinny być zbudowane o wiele wcześniej.
  Szybkie efekty mogą przynieść tylko strzelnice PiS. Tak że chłopaki z PiS, zamieniajcie szybko te Orliki na strzelnice.
  7 6 Cytuj Zgłoś
 • 29.06.2018 - 21:39
  4 Cytuj Zgłoś
 • 08.07.2018 - 16:08
  Jestem na krótkim urlopie, obok pani z Wrocławia.
  Najechało się do nas Ukraińców- mówi i na początku robili co im kazano, a teraz to jak uchodźcy z Morza Śródziemnego, tylko roszczenia i żądania, wszystko im się należy i za tyle co Polacy robić nie będą. Zgadują się na portalach w sprawie oczekiwań i nie schodzą poniżej własnych warunków.

  Ciekawe, mówię bo Polacy budowali przyszłość USA i części Europy harując za psie pieniądze. Teraz dowiaduję się, że Ukraińcom Polacy płacą więcej niż rodakom, bo tamci mają taki apetyt. Nasi związani umową od lat, godzą się na wynagrodzenia z przed lat.

  Myślę, że gdyby rząd zrównał wiek emerytalny mężczyzn i kobiet,
  Ukraińcy zarabiali by w Polsce, tyle co w średniobogatych państwach starej unii.

  Myślę, że niedługo odkupią Przemyśl i wszystkie łemkowskie ziemie.
  Za pokolenie, będzie próba przyłączenia Podlasia i Bieszczad do Ukrainy, a język ukraiński powoli będzie wypierał język polski.
  8 3 Cytuj Zgłoś
 • 04.08.2018 - 10:43
  Przyglądam się pojedynkowi na właściwe prawo w Polsce i myślę sobie, że ta poprzednia władza od 1989r. to zapuściła korzenie w prawodawstwie, bo obecna władza nijak sobie z poprzednikami od prawa nie może poradzić. Już zmienili prokuratora generalnego, Trybunał Konstytucyjny, premierów, prezydenta szefów telewizji i radia, przejęli gazety a poprzednicy dalej ich za nos wodzą.


  Inna sprawa, że taki prezydent też mógłby mieć skrócony czas swojej kadencji i marszałkowie Sejmu i Senatu. Wystarczy ustawą przenieść ich w stan spoczynku. Akurat marszałkowie mają już wiek emerytalny.

  Nie wiem jak by do takich ustaleń ustosunkowali się naukowcy
  z wiodących polskich uczelni Krakowa, Warszawy, Poznania.
  Bo na pozostałe uczelnie można się dostać natychmiast kończąc te pierwsze ze średnią ocenę końcową 4, do Kielc, Lublina, Częstochowy przechodzili na asystentów nawet z ocenami niższymi.
  Obecnie autorytetem w prawie jest Uczelnia z Lublina, większość przez telewizję pokazywanych autorytetów to przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, często też ma głos Opole, są też inne katolickie uczelnie, w rankingach uczelni europejskich raczej nieznane.

  A może by tym prawnikom, pozwolić dokończyć kadencję na którą zostali wybrani i w dalszej kolejności obsadzić swoimi zaufanymi następną kadencję.
  7 3 Cytuj Zgłoś
 • 07.08.2018 - 22:01
  pamiętacie dyskusje na temat stadnin ???

  RMF: Ogromne straty stadniny w Janowie Podlaskim


  Ponad 1,5 miliona złotych straciła w 2017 roku prestiżowa, znana na całym świecie stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim - ustalił reporter RMF FM. To kolejny rok po głośnej wymianie prezesa, kiedy z hodowli wypływają pieniądze.

  Zgodnie z dokumentami, do których dotarło RMF FM, m.in. uchwałą Zgromadzenia Wspólników Stadniny Koni Janów Podlaski, niezatwierdzającą sprawozdania finansowego tej spółki - hodowla w 2017 roku wykazała stratę w wysokości 1 552 731,39 złotych. To oznacza zamkniecie roku na ogromnym, ponad półtoramilionowym minusie.
  Reklama

  Ten wynik wygląda jeszcze gorzej, jeśli zestawimy go z poprzednimi latami. Pod koniec 2016 roku stadnina jeszcze była na plusie - ok. 81 tysięcy złotych. Warto jednak wspomnieć, że wyrzucony z hukiem prezes Marek Trela zostawił hodowli 3,5 miliona nadwyżki na koncie - tak zamknął rok 2015.

  Mimo tego, to wobec niego toczy się cały czas śledztwo o niegospodarność w spółce. Tymczasem w trakcie dwóch lat od jego odejścia utopiono około pięciu milionów złotych, a sama stadnina, wcześniej uchodząca za najsłynniejszą, ustąpiła miejsca na podium swojej młodszej siostrze, hodowli w Michałowie.
  Skąd taka strata?

  Przyczyn tych strat można upatrywać m.in. w fatalnych wynikach finansowych janowskiej aukcji koni arabskich Pride of Poland, jednej z najbardziej znanych tego typu imprez na świecie. W 2017 roku zysk z licytacji wyniósł zaledwie 410 tysięcy euro. Dla porównania - przychód w 2016 roku to 1 mln 271 tysięcy euro, a w 2015 prawie cztery miliony euro. Nie bez znaczenia były też ciągłe zmiany w kierownictwie stadniny w Janowie Podlaskim - w ciągu dwóch lat hodowla miała trzech prezesów.

  Druga ze słynnych stadnin, w Michałowie - która obecnie jest zdecydowanie bardziej aktywna od hodowli w Janowie Podlaskim i przejmuje zadania związane m.in. z organizacją Pride of Poland - radzi sobie lepiej. W 2017 roku miała prawie milion złotych zysków. Mimo to, ten zysk z roku na rok spada, ale nie tak spektakularnie. W 2016 roku hodowla była 1 mln 700 tysięcy złotych do przodu, a w 2015 roku, przed wymianą wieloletniego prezesa Jerzego Białoboka, 2 mln 300 tysięcy złotych.


  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-ogromne-straty-stadniny-w-janowie-podlaskim,nId,2615957#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  8 Cytuj Zgłoś
 • 12.08.2018 - 22:35
  Weterani Powstania Warszawskiego u kresu życia znów są na wojnie
  Paweł Reszka
  Weterani powstania zmagają się z oskarżeniami o współpracę ze służbami i zarzutami, że w PRL budowali fabryki, pisali teksty, otrzymywali tytuły naukowe – jakbyśmy mieli pretensje, że żyją, choć mogli zginąć śmiercią bohaterów. Udowodnił to pogrzeb generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego.

  Powązki. Właśnie chowają Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. 101-letni generał spocznie obok swej żony Zofii. Ona w czasie wojny działała w wywiadzie AK, m.in. na terenie III Rzeszy, przeszła przez więzienie gestapo i powstanie. On to – według IPN – ubecki kapuś. A donosić miał właśnie na nią!

  Generał stał w cieniu oskarżenia od 2012 r. To wtedy wypłynęły kwity na niego.

  Przed pogrzebem rozmawiałem z jego kolegami.

  Profesor Leszek Żukowski (prezes Światowego Związku Żołnierzy AK, major, weteran powstania, więzień obozu koncentracyjnego): – Myśmy wiedzieli, że on wykonywał rozkaz dowództwa AK. Miał być wtyczką, wyciągać z UB informacje. Myśmy mu ufali i on o tym wiedział. Ale czuł się źle z tym wszystkim, bo przecież te oskarżenie poszły do społeczeństwa.

  Profesor Witold Kieżun (weteran powstania, Krzyż Walecznych, Virtuti Militari, więzień sowieckiego łagru, porucznik): – Z generałem spotykaliśmy się średnio trzy razy w roku. Pytałem go o tę sprawę.

  – A on?

  – Siedziało to w nim!
  Oskarżenie

  Rozkaz „gry” z UB miał wydać powstańczy dowódca – Jan Mazurkiewicz „Radosław”. Ścibor-Rylski miał zdobywać informacje i ostrzegać ludzi z AK. Generał mówił, że wielu ostrzegł. Okazało się też, że w jego teczce nie było deklaracji współpracy, żadnych donosów podpisanych jego ręką.

  Mimo to nieformalny wyrok zapadł szybko. Jeszcze w 2012 roku historyk IPN Władysław Bułhak mówił „Rzeczpospolitej”: „Z materiału, który przejrzałem, wynika niezbicie, że generał współpracował”.

  Prof. Kieżun został oskarżony dwa lata później. Sławomir Cenckiewicz (dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, zastępca przewodniczącego kolegium IPN) i Piotr Maria Woyciechowski (astronom, politolog, urzędnik związany z Antonim Macierewiczem) na łamach „Do Rzeczy” ogłosili, że był tajnym współpracownikiem ps. Tamiza. Artykuł wzbudził kontrowersje.

  Piotr Gontarczyk, wieloletni współpracownik Cenckiewicza, mówił: – Byłem zbulwersowany, zajmuję się zawodowo lustracją. Tak nierzetelnego i tendencyjnego tekstu jeszcze nie widziałem.

  Profesor Jan Żaryn uważał, że nie ma dowodów na to, by profesor donosił. Agnieszka Romaszewska, publicystka, i Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania, w proteście odeszli z kapituły nagrody tygodnika.

  Sam profesor stanowczo zaprzeczył, że współpracował ze służbami PRL.

  Profesor Żukowski był następny. Został oskarżony w tym roku. Zaczęło się od polemiki ze Sławomirem Cenckiewiczem. W tekście (też na łamach „Do Rzeczy”) Cenckiewicz krytykował Żukowskiego, że ten wpuścił do Światowego Związku Żołnierzy AK ludzi z PZPR-owską przeszłością. Profesor polemizował. Historyk w kolejnym tekście zaatakował jego przeszłość. „Zamiast obrażać pamięć żołnierzy niezłomnych, niech prezes Leszek Żukowski sam wytłumaczy się z własnej przeszłości, o której w kartotece SB możemy przeczytać: »Były t[ajny] w[spółpracownik] akta złożone w archiwum (…)”.

  Żukowski odpowiedział pozwem, opublikował dokument z IPN potwierdzający, że nie ma go w katalogach funkcjonariuszy, współpracowników i kandydatów na współpracowników służb PRL.
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • 13.08.2018 - 20:59
  Fiasko audytu rządu PO-PSL. Kontrola PiS wykazała bardzo niewiele

  Nieco ponad dwa lata temu premier Beata Szydło oraz ministrowie jej rządu zapowiadali, że rozliczą 8 lat rządów koalicji PO-PSL. 27 miesięcy później efekty kontroli prezentują się jednak dość mizernie.
  Beata Szydło zapowiadała rozliczenie PO i PSL

  Z sejmowej mównicy Beata Szydło podkreślała, że "demokracja to również odpowiedzialność za czyny i słowa". Ówczesna premier stwierdziła, że poprzedni rząd dopuścił się ogromnych nadużyć, które politycy PiS zdołali oszacować.

  - Przez 8 lat rządów PO-PSL straciliśmy około 340 miliardów złotych. To 8 lat działania 500+, 5000 przedszkoli, 250 szpitali, 1200 km autostrad - wyliczała. Szefowa rządu stwierdziła również, że "PO i PSL nie rządziły państwem - to było trwanie i czerpanie z władzy profitów".

  Łącznie do prokuratury wpłynęło około 40 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez poszczególne ministerstwa. Najwięcej z nich skierowano przeciwko Ministerstwu Środowiska (13), Ministerstwu Energii (11) oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych (8). Najaktywniejsze w składaniu zawiadomień były organy podlegające koordynatorowi służb specjalnych Mariuszowi Kamińskiemu. Złożyły ich w sumie 19.

  Tylko dwa postępowania zakończyły się aktem oskarżenia - po jednym przeciwko resortom środowiska i sprawiedliwości. Kilkanaście spraw zostało umorzonych, pozostałe postępowania trwają.
  14 1 Cytuj Zgłoś
 • 28.08.2018 - 19:20
  Jaki piękny sposób !!!!! Zróbmy tak samo w szpitalach !!!!!

  Opłaty sądowe w górę. Resort sprawiedliwości ma nowy pomysł na kolejki
  Przez 12 lat opłaty sądowe stały w miejscu, a dochody poszły w tym czasie mocno w górę. Między innymi w ten sposób ministerstwo Zbigniewa Ziobry wyjaśnia powody podwyżek w uzasadnieniu do projektu kodeksu postępowania cywilnego, który jest właśnie konsultowany.
  Dzięki zmianom w przepisach kolejki w sądach wreszcie mają zniknąć

  O sprawie pisze w poniedziałek "Fakt". Oprócz wzrostu dochodów społeczeństwa, ministerstwo podaje też inny powód podwyżek. Są to długie kolejki w sądach. Jeśli trzeba będzie wysupłać z kieszeni więcej pieniędzy, to jest szansa, że w tych najbardziej błahych sprawach strony sporu odpuszczą sobie batalię sądową. I znajdą pozasądowy sposób rozwiązania swojego problemu.

  "Sądy zalewa nadmiar spraw drobnych, który powoduje przeciążenie sądów, przez co wydłuża się oczekiwanie na rozstrzygnięcia w poważniejszych sprawach" - podaje resort w uzasadnieniu.

  I tak na przykład za opłatę w postępowaniu egzekucyjnym mamy płacić 100 złotych zamiast obecnych 40. W ten sam sposób zmieni się opłata stała od zażalenia na postanowienie. Z 60 do 100 zł ma wzrosnąć opłata od wniosków sprawie zmian w księdze wieczystej.

  Pojawi się też nowa opłata - za sporządzenie uzasadnienia do wyroku. Dlaczego? "By napisać uzasadnienie w ustawowym terminie 14 dni, sędzia musi się odrywać od innych, obiektywnie pilniejszych i ważniejszych spraw. Walnie przyczynia się to do przedłużania się postępowań sądowych, na co z kolei - i słusznie - utyskują obywatele" - wyjaśnia resort w uzasadnieniu.
  8 2 Cytuj Zgłoś
 • Beata 05.09.2018 - 11:49
  Krótki filmik ale jakże wiele mówiący o poprzednich rządach PO-PLS.
  Później tego pana chciano skazać za walkę ze zorganizowanymi grupami przestępczymi a wszystko zaczęło się od płaczącej posłanki Platformy Obywatelskiej, która wzięła w łapę a z której później zrobiono biedną i niewinną kobietę. Może jeszcze warto przypomnieć o wymiarze sprawiedliwości który ją uniewinnił. Wtedy zrobił to "niepolityczny" sędzia? Nie był na smyczy Platformy?

  https://www.facebook.com/tvpolskapl/videos/231320117536564/
  4 20 Cytuj Zgłoś
 • 06.09.2018 - 18:05
  Bagietka napisał/a:
  Krótki filmik ale jakże wiele mówiący o poprzednich rządach PO-PLS.
  Później tego pana chciano skazać za walkę ze zorganizowanymi grupami przestępczymi a wszystko zaczęło się od płaczącej posłanki Platformy Obywatelskiej, która wzięła w łapę a z której później zrobiono biedną i niewinną kobietę. Może jeszcze warto przypomnieć o wymiarze sprawiedliwości który ją uniewinnił. Wtedy zrobił to "niepolityczny" sędzia? Nie był na smyczy Platformy?

  https://www.facebook.com/tvpolskapl/videos/231320117536564/
  Co ś jesteś mało aktywna ostatnio. Czyżby twój sponsor już miał wygraną w kieszeni?
  13 3 Cytuj Zgłoś
 • Beata 06.09.2018 - 18:10
  bono napisał/a:
  Co ś jesteś mało aktywna ostatnio. Czyżby twój sponsor już miał wygraną w kieszeni?
  Mylisz się. Są ważniejsze wątki niż ten. Chyba Cię w powyższym nie zamknęli?
  3 17 Cytuj Zgłoś
 • 06.09.2018 - 18:19
  Bagietka napisał/a:
  Mylisz się. Są ważniejsze wątki niż ten. Chyba Cię w powyższym nie zamknęli?
  Sprawdzałem tylko do której macie dyżur, ale widzę że 24h na dobę.
  11 3 Cytuj Zgłoś
 • Beata 06.09.2018 - 18:23
  bono napisał/a:
  Sprawdzałem tylko do której macie dyżur, ale widzę że 24h na dobę.
  U mnie jest już południe.
  3 19 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2018 - 9:19
  Bagietka napisał/a:
  U mnie jest już południe.
  To teraz pewnie jeszcze odsypiasz po nocy, a na forum grasuje kolejny "Bagietka"
  11 3 Cytuj Zgłoś
 • Beata 09.09.2018 - 12:39
  bono napisał/a:
  To teraz pewnie jeszcze odsypiasz po nocy, a na forum grasuje kolejny "Bagietka"
  To super, byle nie miał poglądów skrajnie marksistowskich jak Nowoczesna i spora część Platformy.
  Konfidentów mamy już, jak widać, sporo tu na forum.
  2 18 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 09.09.2018 - 20:35
  Nowoczesna skrajnie marksistowska?
  5 1 Cytuj Zgłoś
 • Beata 09.09.2018 - 22:17
  Endrju napisał/a:
  Nowoczesna skrajnie marksistowska?
  A jaka? Marksizmem od niej dymi.
  2 16 Cytuj Zgłoś
 • 10.09.2018 - 7:09
  Bagietka napisał/a:
  A jaka? Marksizmem od niej dymi.
  Na pewno ;)

  PIS to druga parta w Polsce po partii "Razem" której najbliżej do marksizmu.
  Nowoszesna to jest jest czysty kapitalizm i wolny rynek którego marksizm zaciekle zwalcza.
  6 2 Cytuj Zgłoś
 • 10.09.2018 - 8:39
  Bagietka napisał/a:
  A jaka? Marksizmem od niej dymi.
  Dwie blondyny idą przez busz, a tu naraz z zarośli wyskoczył lew.
  Ta jedna nagarnęła piasek , rzuciła w oczy lwa i uciekła na drzewo i woła tą drugą:
  uciekaj tu szybko za mną.
  A ta druga blondyna do niej:
  a tam, ja mu piaskiem w oczy nie rzucałam.

  Droga Bagietko, wpisujesz się w tą drugą blondynę.
  8 3 Cytuj Zgłoś
 • Beata 10.09.2018 - 10:44
  m_markos napisał/a:
  Na pewno ;)

  PIS to druga parta w Polsce po partii "Razem" której najbliżej do marksizmu.
  Nowoszesna to jest jest czysty kapitalizm i wolny rynek którego marksizm zaciekle zwalcza.
  Dla przypomnienia. Kto ostatnio obchodził urodziny Marksa? Kto należy do Spinelli Group w PE i KE?
  2 18 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 10.09.2018 - 21:56
  m_markos napisał/a:
  Na pewno ;)

  PIS to druga parta w Polsce po partii "Razem" której najbliżej do marksizmu.
  Nowoszesna to jest jest czysty kapitalizm i wolny rynek którego marksizm zaciekle zwalcza.
  no z tym czystym kapitalizmem nowoczesnej to znów Ty pojechałeś.
  Bagietka napisał/a:
  A jaka? Marksizmem od niej dymi.
  W takim razie PiS jest skrajnie faszystowską partią.
  6 1 Cytuj Zgłoś
 • Beata 10.09.2018 - 23:34
  Endrju napisał/a:
  W takim razie PiS jest skrajnie faszystowską partią.
  Może pasowałoby się niektórym wreszcie zdecydować jaką.
  Faszystowską czy putinowską? Może od razu nazistowską? Pytam, bo w tym momencie przekaz TVN i Wyborczej już całkiem się zmemlał. Sami już nie wiedzą jaką.

  Jedno jest natomiast pewne, że Unia Europejska to Marksizm i nawet tego nie ukrywają.
  4 20 Cytuj Zgłoś
 • 11.09.2018 - 20:33
  Jak czytam niektóre komentarze to mam wrażenie, ze zakochani w PiS zlikwidowali by wszelka opozycje, zamknęli wszystkie publikatory poza rządowymi i rząd kochający.
  Rzeczywiście taka demokracja to faszyzm.
  9 3 Cytuj Zgłoś
 • Beata 11.09.2018 - 20:43
  bono napisał/a:
  Jak czytam niektóre komentarze to mam wrażenie, ze zakochani w PiS zlikwidowali by wszelka opozycje, zamknęli wszystkie publikatory poza rządowymi i rząd kochający.
  Rzeczywiście taka demokracja to faszyzm.
  Takie dążenia to raczej kierunek opozycji totalnej. Dała na to setki dowodów w przeszłości i daje obecnie.
  3 13 Cytuj Zgłoś
 • 11.09.2018 - 22:46
  Dokładnie tak...
  Takie dążenia to raczej kierunek PiS totalnej. Dała na to setki dowodów w przeszłości i daje obecnie....
  Jak to powiedział prezes "I nikt nie wmówi nam, że czarne jest czarne a białe jest białe"....
  Bagietka jest tak samo odporna(y) na argumenty jak towarzysz walker (chyba, że to on??).
  No ale wybory idą rzucili więc towarzysza do walki elektronicznej, napisali mu co ma mówić, pewnie jaką stawkę za partyjną czujność 24/h ustalili no to się chłopak/dziewczyna produkuje, posty pisze, minusy i plusy zgodnie z poleceniem wpisuje ........
  12 2 Cytuj Zgłoś
 • Beata 12.09.2018 - 1:24
  t-34 napisał/a:
  Dokładnie tak...
  Takie dążenia to raczej kierunek PiS totalnej. Dała na to setki dowodów w przeszłości i daje obecnie....
  Jak to powiedział prezes "I nikt nie wmówi nam, że czarne jest czarne a białe jest białe"....
  Bagietka jest tak samo odporna(y) na argumenty jak towarzysz walker (chyba, że to on??).
  No ale wybory idą rzucili więc towarzysza do walki elektronicznej, napisali mu co ma mówić, pewnie jaką stawkę za partyjną czujność 24/h ustalili no to się chłopak/dziewczyna produkuje, posty pisze, minusy i plusy zgodnie z poleceniem wpisuje ........
  Zapewne tak było, a świstak nadal siedzi i zawija te swoje obietnice bez pokrycia w te filmiki kampanijne, czyta z promptera co mu jego mentor Burgermaister przygotował i ma nadzieję że wygra :)
  On już przegrał. Jestem bardzo spokojna(y). Prawie tak samo spokojna(y) jak towarzysz Walker ;)

  Ty naprawdę myślisz, że ONI potrafiliby mi napisać to wszystko? Chyba kogoś bardzo przeceniasz ;)

  Racjonalne myślenie wystarcza. Polecam :)
  2 9 Cytuj Zgłoś
 • 12.09.2018 - 13:40
  Bagietka napisał/a:
  Nie bardzo rozumiem? W TVN24 nic nie mówili?
  Ależ mi przykro gdy tak niektórym "reglamentują" wiedzę
  Sztab "Bagietka" pracuje dzień i noc.
  Ilu osób obsługuje ten nick?
  7 3 Cytuj Zgłoś
 • Beata 12.09.2018 - 13:54
  bono napisał/a:
  Sztab "Bagietka" pracuje dzień i noc.
  Ilu osób obsługuje ten nick?
  A sztaby nie są po to by pracować?
  Mają się lenić jak inne sztaby, którym już się przestało wydawać, że mają jakiekolwiek szanse?
  W sumie jest to nawet zrozumiałe
  3 12 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 14.09.2018 - 6:30
  Bagietka napisał/a:
  Może pasowałoby się niektórym wreszcie zdecydować jaką.
  Faszystowską czy putinowską? Może od razu nazistowską? Pytam, bo w tym momencie przekaz TVN i Wyborczej już całkiem się zmemlał. Sami już nie wiedzą jaką.

  Jedno jest natomiast pewne, że Unia Europejska to Marksizm i nawet tego nie ukrywają.
  Wyborczej nie czytam, TVNu nie oglądam. Wpis był o Nowoczesnej, nie o UE. Napiszę jeszcze raz: jeśli Nowoczesna jest skrajnie marksistowska, to PiS jest skrajnie faszystowską partią. Zwróć uwagę na zastosowanie przeze mnie zdania warunkowego.
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2018 - 7:30
  PiS wprowadził nowy zwyczaj, że wygrany bierze wszystko czyli prasa TV, radio i tak już zostanie.
  Nowi wygrani będą robić to samo.

  I gdyby nie było nadawców opozycyjnych, wobec każdych rządzących, było by fatalnie.
  Czytam tu o TVN o Wyborczej i prasie niemieckiej (TVN amerykańska) gdzie piszący najlepiej zlikwidowali by te publikatory, albo obsadzili swoimi ludźmi. Czy o to chodzi, aby mieć jedynie słuszny przekaz?
  A jeżeli nawet prowadzą je komuchy a w PZPR był co czwarty obywatel, to ich nie powinien nikt reprezentować?
  To trzeba odebrać im prawa wyborcze jak więźniom i temat zamknięty.
  A jakimś cudem jak za 50 lat oni wygrają wybory zrobią to samo z przeciwnikiem politycznym.

  ps. ja czytam wszystko i oglądam wszystko, nawet czasem Trwam -Rozmowy niedokończone i TV Republika.
  Ciekawe, że Wprost było ulubioną gazetą PiS, a teraz już nie jest.
  9 3 Cytuj Zgłoś
 • Beata 15.09.2018 - 11:40
  Endrju napisał/a:
  Wyborczej nie czytam, TVNu nie oglądam. Wpis był o Nowoczesnej, nie o UE. Napiszę jeszcze raz: jeśli Nowoczesna jest skrajnie marksistowska, to PiS jest skrajnie faszystowską partią. Zwróć uwagę na zastosowanie przeze mnie zdania warunkowego.
  To może zapytam, żeby Cię dobrze zrozumieć. Co najbardziej przeszkadzało ci w faszyzmie? Było w nim coś co Ci odpowiadało?
  Konkret. Wtedy pochylę się nad pytaniem na poważnie, bo na razie myślę, że używasz słów faszyzm, nazizm w stosunku do obecnego rządu bo taka zrobiła się moda.
  2 11 Cytuj Zgłoś
 • Beata 15.09.2018 - 11:53
  bono napisał/a:
  PiS wprowadził nowy zwyczaj, że wygrany bierze wszystko czyli prasa TV, radio i tak już zostanie.
  Nowi wygrani będą robić to samo.

  I gdyby nie było nadawców opozycyjnych, wobec każdych rządzących, było by fatalnie.
  Czytam tu o TVN o Wyborczej i prasie niemieckiej (TVN amerykańska) gdzie piszący najlepiej zlikwidowali by te publikatory, albo obsadzili swoimi ludźmi. Czy o to chodzi, aby mieć jedynie słuszny przekaz?
  A jeżeli nawet prowadzą je komuchy a w PZPR był co czwarty obywatel, to ich nie powinien nikt reprezentować?
  To trzeba odebrać im prawa wyborcze jak więźniom i temat zamknięty.
  A jakimś cudem jak za 50 lat oni wygrają wybory zrobią to samo z przeciwnikiem politycznym.

  ps. ja czytam wszystko i oglądam wszystko, nawet czasem Trwam -Rozmowy niedokończone i TV Republika.
  Ciekawe, że Wprost było ulubioną gazetą PiS, a teraz już nie jest.
  Sam sobie odpowiedziałeś. Są u nas media prywatne, które mogą pisać co chcą. Mają pełną wolność i nie tylko media. Na ulicę też możesz wyjść i "drzeć japę". Nikt cię nie pałuje czy nie strzela w tłum jak miało to miejsce za rządów PO-PSL.
  Wiesz o tym, że np. w Niemczech jest od dawna cenzura w mediach. Znajdziesz mi ogólnopaństwowe media w Niemczech które jadą bezustannie po polityce rządu Niemiec?

  Od kilku dni krąży po sieci film o wolności demonstracji w Puszczy Bawarskiej, gdzie rząd tnie wszystko jak leci z dwóch powodów. Wycinają drzewa w Puszczy pierwotnej pod kopalnie odkrywkowe ale też jako jedyny sposób na gradację Kornika Drukarza.
  Myślę, że jeszcze pamiętasz zmasowany atak na wycinkę drzew w naszej Puszczy? Zapewne wiesz, że chodziło nie o tereny objęte Natura2000 a o przyległe lasy gospodarcze Puszczy, które jak sama nazwa mówi, są lasami do pozyskiwania drewna i konsekwentnego obsadzania młodnikiem na wyciętych wcześniej terenach?
  2 12 Cytuj Zgłoś
 • 15.09.2018 - 16:11
  Bagietka napisał/a:
  Sam sobie odpowiedziałeś. Są u nas media prywatne, które mogą pisać co chcą. Mają pełną wolność i nie tylko media. Na ulicę też możesz wyjść i "drzeć japę". Nikt cię nie pałuje czy nie strzela w tłum jak miało to miejsce za rządów PO-PSL.
  Wiesz o tym, że np. w Niemczech jest od dawna cenzura w mediach. Znajdziesz mi ogólnopaństwowe media w Niemczech które jadą bezustannie po polityce rządu Niemiec?

  Wy PiSiowcy, powołujecie się na Niemcy?
  Jakaiś paradoks, a dlaczego nie na Turcję czy Brazylię albo Chiny czy Rosję?
  Też potęgi, co oni nie są autorytetem?
  Jak Wy chcecie budować potęgę to należy się oprzeć na wielu innych przykładach, a nie tym najgorszym.
  Szukajcie wzorca może gdzie indziej a nie w zapyziałych Niemczech.
  Takie głów-o jak Niemcy są dla was odnośnikiem- nie wierzę?

  Tam w Niemczech nie ma wolności i jest zamordyzm.

  Pokażcie według którego wzorca nas prowadzicie i w co nas wpędza ukochana partia i jej Wódz?

  Gdy na drugi raz będziecie robić porównanie z jakimś państwem, to róbcie to z USA - to im władze PiS składają hołdy a prezydent bije przed nimi pokłony, stamtąd też idą instrukcje.
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • Beata 15.09.2018 - 17:29
  bono napisał/a:
  Wy PiSiowcy, powołujecie się na Niemcy?
  Jakaiś paradoks, a dlaczego nie na Turcję czy Brazylię albo Chiny czy Rosję?
  Też potęgi, co oni nie są autorytetem?
  Jak Wy chcecie budować potęgę to należy się oprzeć na wielu innych przykładach, a nie tym najgorszym.
  Szukajcie wzorca może gdzie indziej a nie w zapyziałych Niemczech.
  Takie głów-o jak Niemcy są dla was odnośnikiem- nie wierzę?

  Tam w Niemczech nie ma wolności i jest zamordyzm.

  Pokażcie według którego wzorca nas prowadzicie i w co nas wpędza ukochana partia i jej Wódz?

  Gdy na drugi raz będziecie robić porównanie z jakimś państwem, to róbcie to z USA - to im władze PiS składają hołdy a prezydent bije przed nimi pokłony, stamtąd też idą instrukcje.
  Nie są. Są przykładem hipokryzji wielowarstwowej a że są ostatnio bardzo zaangażowani w sprawy Polski a równocześnie są naszymi sąsiadami, więc trzeba patrzeć im bardzo uważnie na ręce.

  Skoro np. sprawa tej Kozłowskiej wygląda jak wygląda to Niemcy właśnie odkrywają się z wagą interesów narodowych równocześnie łamiąc gdzieś prawo Schengen.
  Już sobie wyobrażam kwik elit unijnych gdyby to Polski Parlament poprzez grupę posłów zaprosił osobę wydaloną z Niemiec z zarzutami działania antyrządowego.
  Jeżeli polska ABW wydala osobę z powodów działania na szkodę państwa a decyzję argumentuje szkodliwością wobec interesów narodowych a Niemcy zapraszają ją ze względu właśnie na własne interesy narodowe to chyba wszystko staje się jasne. Interesy Polski i Niemiec nie są tożsame przynajmniej w stosunku do Rosji i obywatelki tego państwa, której fundacja jest finansowana przez oligarchów rosyjskich powiązanych z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym.

  Tak w Niemczech jest największa cenzura ze wszystkich krajów EU. Nie wierzysz? Zapytaj tych co mieszkają tam od lat.
  1 12 Cytuj Zgłoś
 • 15.09.2018 - 22:13
  Bagietka napisał/a:
  zanych z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym.

  Tak w Niemczech jest największa cenzura ze wszystkich krajów EU. Nie wierzysz? Zapytaj tych co mieszkają tam od lat.
  Nie odpowiadacie na pytani tylko wypisujecie swoje elaboraty (PIERDOŁY).

  Wskażcie mi drogę po której prowadzi nas PiS?
  Czy na pewno nie jest to wzór niemiecki?
  9 1 Cytuj Zgłoś
 • Beata 16.09.2018 - 1:11
  bono napisał/a:
  Nie odpowiadacie na pytani tylko wypisujecie swoje elaboraty (PIERDOŁY).

  Wskażcie mi drogę po której prowadzi nas PiS?
  Czy na pewno nie jest to wzór niemiecki?
  A to PiS głosował za zwiększeniem kontroli w internetach czy Platforma?
  Tak. To ta sama Platforma Obywatelska która przed wakacjami była stanowczo przeciwna filtrowaniu i cenzurowaniu internetu.
  Tak. To ta sama Platforma Obywatelska, która rok temu kwiczała, że PiS zabierze Polakom wolny, pozbawiony cenzury internet.

  Kto więc jest kłamcą i chorągiewką na wietrze? PiS czy PO?
  Ty naprawdę aż tak ślepy jesteś? Czy tylko Twoje uprzedzenia do pisu powodują błędne analizy?
  14 Cytuj Zgłoś
 • 16.09.2018 - 7:14
  Bagietka napisał/a:
  A to PiS głosował za zwiększeniem kontroli w internetach czy Platforma?
  Tak. To ta sama Platforma Obywatelska która przed wakacjami była stanowczo przeciwna filtrowaniu i cenzurowaniu internetu.
  Tak. To ta sama Platforma Obywatelska, która rok temu kwiczała, że PiS zabierze Polakom wolny, pozbawiony cenzury internet.

  Kto więc jest kłamcą i chorągiewką na wietrze? PiS czy PO?
  Ty naprawdę aż tak ślepy jesteś? Czy tylko Twoje uprzedzenia do pisu powodują błędne analizy?
  Nie odpowiadacie na pytania, tylko wciąż piszecie jaka PO jest zła.
  PO jest i była zła dlatego się z nimi porównujecie?

  Pokażcie partię dobrą i na jej przykładzie, że to jest Wasz wzorzec do którego prowadzi PiS.

  Nie widzę takiego wzorca. Imponuje Wam Tramp jako szeryf,
  ale też Niemcy ze swoim zamordyzmem.
  Piszecie, że w Polsce PiS nie jest jeszcze tak jak w Niemczech. Ale poza internetem, gdzie zagłosowaliście przeciw UE
  ( pewnie gdyby UE głosowała przeciw, Wy głosowalibyście za),
  to Wasz PiS systematycznie wdraża wzorzec niemiecki.

  Czyli do końca kadencji będzie cenzura w mediach i ogólnopaństwowe (rozumiem prywatne) nie będą jechać po polityce PiS.

  A w USA jest na odwrót i ogólnopaństwowe (cytuję Was bo nie wiem czy TVN, Trwam, Republika, Polsat , Nasz Dziennik, Rzeczpospolita są ogólnopaństwowe), to te media w USA jadą po Trampie ile wlezie.

  Może zacznijcie wdrażać argumentację ewangeliczną i mówcie gdzie jest dobro do którego nas prowadzicie, a nie argumentujcie , że jesteście mniejszym chuliganem od PO, i że dyktatura PiS jest mniejsza od dyktatury Niemiec.
  Cała argumentacja wasza polega ,że czynicie mniejsze zło niż ktoś tam obok.
  Czyli taki złodziej, który okrada ludzi, ale nie zabrał im jeszcze całego majątku.

  To tak jakby kandydat PiS na burmistrza chciał wygrać wybory programem, że będzie mniej kradł niż poprzednik.

  PiS nie ma swojego pomysłu na Polskę, tylko od Putina coś, od Niemiec coś, z Trama coś z Kuby coś, trochę Wenezueli, Węgier i Turcji a najmniej USA.
  Najwyraźniej w PiS widzę wzorzec chiński, czyli partia rządzi i rozdaje karty a biznes i reszta pod jej dyktando.
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • 16.09.2018 - 9:11
  bono napisał/a:
  Nie odpowiadacie na pytani tylko wypisujecie swoje elaboraty (PIERDOŁY).
  Biorą przykład z Ciebie
  1 6 Cytuj Zgłoś
 • 16.09.2018 - 13:34
  taki_gość napisał/a:
  Biorą przykład z Ciebie
  Czyli ze natychmiast robią zła robotę.
  6 1 Cytuj Zgłoś
 • 16.09.2018 - 15:51
  Dobrze to mało powiedziane. Jest wspaniale!!!!!!!!!!!!
  4 3 Cytuj Zgłoś
 • 16.09.2018 - 17:41
  bono napisał/a:
  A w USA jest na odwrót i ogólnopaństwowe (cytuję Was bo nie wiem czy TVN, Trwam, Republika, Polsat , Nasz Dziennik, Rzeczpospolita są ogólnopaństwowe), to te media w USA jadą po Trampie ile wlezie.
  Bono, proponuje sprawdzić fakty zanim staniesz się niewiarygodny.
  2 9 Cytuj Zgłoś
 • Beata 18.09.2018 - 18:13
  Wiecie już czy Halek przyjął lub ma zamiar przyjąć, propozycję debaty z Radia Kraków?
  Z tego co widzę, Myślenice jako jedyne miasto z wszystkich, którym debatę zaproponowało Radio Kraków, nie dało odpowiedzi.
  2 14 Cytuj Zgłoś
 • Beata 24.09.2018 - 19:01
  Dzisiejsze spotkanie Schetyny w Berlinie. Jak myślicie co przywiezie? Może ponownie kilka siatek z pieniędzmi jak za czasów KLD?

  Wyborcy KO i miłośnicy KOD może potrafią zrozumieć ostanie działania Platformy, bo ja już się poddałam.

  Przekaz Platformy, chronologicznie

  1. PiS to agentura Rosji co dowodzą bzdury z książki Piątka.
  2. PiS odsuwa nas od Europy zacieśniając stosunki z USA, które są obecnie wrogiem Rosji i Niemiec
  3. Cieszymy się z baz amerykańskich ale nie kosztem przenoszenia wojsk z Niemiec, które czerpią z położenia baz USA, miliardowe zyski.
  4. jesteśmy przeciwni przekopu Mierzei bo nie jest to w interesie Rosji.
  5. mamy jako Platforma problem z określeniem się do NS2, bo to uderza w interesy Niemiec i Rosji.
  6. PiS nie chce rozmawiać z Rosją więc my jako Platforma musimy zacieśnić stosunki z Moskwą i dążyć do usunięcia sankcji (to było przekaz z wczoraj)
  7. Musimy jechać do Berlina po nowe zalecenia. Może Merkel pomoże nam w odsunięciu PiSu od władzy. (to z dzisiaj)

  Schetyna i KO to już całkowite opary absurdu czy można ich działania jakoś wytłumaczyć, poza oczywiście ich programem wyborczym, który zawiera się w jednym zdaniu "odsunąć PiS od władzy"
  1 15 Cytuj Zgłoś
 • 24.09.2018 - 22:57
  Bagietka napisał/a:
  Dzisiejsze spotkanie Schetyny w Berlinie. Jak myślicie co przywiezie? Może ponownie kilka siatek z pieniędzmi jak za czasów KLD?

  Wyborcy KO i miłośnicy KOD może potrafią zrozumieć ostanie działania Platformy, bo ja już się poddałam.

  Przekaz Platformy, chronologicznie

  1. PiS to agentura Rosji co dowodzą bzdury z książki Piątka.
  2. PiS odsuwa nas od Europy zacieśniając stosunki z USA, które są obecnie wrogiem Rosji i Niemiec
  3. Cieszymy się z baz amerykańskich ale nie kosztem przenoszenia wojsk z Niemiec, które czerpią z położenia baz USA, miliardowe zyski.
  4. jesteśmy przeciwni przekopu Mierzei bo nie jest to w interesie Rosji.
  5. mamy jako Platforma problem z określeniem się do NS2, bo to uderza w interesy Niemiec i Rosji.
  6. PiS nie chce rozmawiać z Rosją więc my jako Platforma musimy zacieśnić stosunki z Moskwą i dążyć do usunięcia sankcji (to było przekaz z wczoraj)
  7. Musimy jechać do Berlina po nowe zalecenia. Może Merkel pomoże nam w odsunięciu PiSu od władzy. (to z dzisiaj)

  Schetyna i KO to już całkowite opary absurdu czy można ich działania jakoś wytłumaczyć, poza oczywiście ich programem wyborczym, który zawiera się w jednym zdaniu "odsunąć PiS od władzy"
  Skoro PO , KO itp. takie "opary absurdu" , to dlaczego PiS ma problem wygrać z nimi w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Białymstoku i wielu, wielu innych miastach? Czemu ludzie ich wybierają? Nawet pińcet plus nie działa.
  11 1 Cytuj Zgłoś
 • 25.09.2018 - 7:06
  Był moment, że skłaniałem się w stronę PiS, ale widzę że to towarzystwo brnie w ślepą grecką uliczkę.
  Wasermanka do Krakowa przywiozła siebie, a przedstawiała ją siostra, jako przewodniczącą komisji Amber Gold.
  Żadnego programu nie przedstawiła. Wydaje się że nie była by wstanie przebić Majchrowskiego, bo czym-metrem, hubem lotniskiem, czystym powietrzem z kominków.

  Mógłby jedynie Kaczyński z Morawieckim obiecać że zrobią trzeci pas autostrady do Balic i że zlikwidują bramki, trzeci pas zakopianki przynajmniej do Głogoczowa, ale nic takiego nie było.


  Był nawet moment, że stwierdziłem że lepszy w samorządzie kandydat z pis, bo pis rządzi to mu da.
  Ale widzę, że za rok jak pojawi się polski Emmanuel Macron, to zmiecie to towarzystwo w pół roku i pis samorządy zostaną same.

  Wiecie co towarzystwo z PiS- walcie się.

  A coś wisi w powietrzu i zmiana jest tylko kwestią czasu i na pewno nie będzie to obecna opozycja.
  11 2 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 25.09.2018 - 15:23
  Jakże słaba jest opozycja (PO, .N i SLD), że PiS, pomimo tylu wpadek wizerunkowych i narracji rodem z PRL, nadal ma takie poparcie. Schetyna w rzeczy samej pokazał swój brak pomysłu na działanie zaraz po wyborach i konsekwentnie brnie dalej. O Petru nie wspomnę, bo ten zaprzepascił jeszcze większą szansę. Cóż, Madera piękna jest o wiadomej porze roku... W kodzie też mieli swojego konia troja... (wróć!) kijowskiego.
  8 Cytuj Zgłoś
 • Beata 25.09.2018 - 23:00
  Ostatnia wypowiedź Komorowskiego

  "Platforma czuje się skrępowana w dawaniu obietnic na wyrost , obietnic bez pokrycia , obietnic KTÓRYCH NAWET NIE CHCE SIĘ ZREALIZOWAĆ ."
  1 9 Cytuj Zgłoś
 • 26.09.2018 - 7:27
  Bagietka napisał/a:
  Ostatnia wypowiedź Komorowskiego

  "Platforma czuje się skrępowana w dawaniu obietnic na wyrost , obietnic bez pokrycia , obietnic KTÓRYCH NAWET NIE CHCE SIĘ ZREALIZOWAĆ ."
  Która partia nie obiecuje???? Każda. PiS tez. Nie pamiętasz?? 500+ dla emerytów. Ciekawe,ze własnie teraz. Żadna sztuka rozdawać państwowe pieniądze, nasze podatników. Sztuką jest wziąć pieniądze swoje i dać innym, a nie dawać sobie premie i nagrody.
  7 1 Cytuj Zgłoś
 • 26.09.2018 - 8:27
  Bagietka napisał/a:
  Ostatnia wypowiedź Komorowskiego

  "Platforma czuje się skrępowana w dawaniu obietnic na wyrost , obietnic bez pokrycia , obietnic KTÓRYCH NAWET NIE CHCE SIĘ ZREALIZOWAĆ ."
  Bo rzucać obietnice na prawo i lewo to jest prosto, gorzej z konsekwencją, choćby posła Szlachetki, który obiecywał reprezentować wyborców, a ucieka z Sejmu.
  9 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz