Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 25 lis 2016

    Mohikanin dyskusja na tym forum nie ma sensu,to walka z wiatrakami a zamiast dyskusji czy konkretnej odpowiedzi-nie bo nie i koniec.
    Druga sprawa jeżeli ktoś został pogoniony ze stołka przez wyborców a jego miejsce zajął ktoś z PiS to do niego nie trafią żadne argumenty.

    1 8 Cytuj
  • Pietja 25 lis 2016

    @krowka123

    Ja to oczywiście rozumiem, ale czasem może się udać uratować czyjąś martwicę synaptyczną, więc można spróbować ;) Jeden uratowany z kręgu szamba Wyborczo-Newsweekowo-tefałenowego to odpust częściowy ;) Trzech to podobno zupełny, według ojca dyrektora ;)
    Nie chodzę do kościoła więc nie wiem jaka jest prawda, czyli pisiorem pewnie nawet jakbym chciał to nie zostanę :)

    6 Cytuj
  • 25 lis 2016
    Mohikanin napisał/a:

    @krowka123

    Ja to oczywiście rozumiem, ale czasem może się udać uratować czyjąś martwicę synaptyczną, więc można spróbować ;) Jeden uratowany z kręgu szamba Wyborczo-Newsweekowo-tefałenowego to odpust częściowy ;) Trzech to podobno zupełny, według ojca dyrektora ;)
    Nie chodzę do kościoła więc nie wiem jaka jest prawda, czyli pisiorem pewnie nawet jakbym chciał to nie zostanę :)

    I na tym forum symbioza postpezetperowsko - pisowska? Przewidziałem to. Albo dobrodziej, albo były towarzysz. Łatwo Was wyczuć. Podobieństwa nad wyraz widoczne. Nowego człowieka PiS kształtuje na starych dobrych wzorcach. Piotrowicze się przydają. Alleluja i do przodu. Bolszewia wiecznie żywa. Orwell też. Deja vu.

    6 1 Cytuj
  • 25 lis 2016
    Mohikanin napisał/a:

    Dziwne mają tu niektórzy podejście do polityki. Od razu kogoś negują słysząc nazwisko i nawet nie wysłuchają co ma do powiedzenia. Części zrobiono w głowach jak widać niezły kogel mogel :(

    Odnośnie Muszyńskiego to podzielam zdanie Kukiza:

    "Prawo i Sprawiedliwość nie ma ludzi. Pan Muszyński jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego, sędzią Trybunału Stanu i przedstawicielem Polski przy Komisji Weneckiej."

    Innymi słowami to jest niepojęte co ten gość robi tam gdzie robi. Personalnie Muszyński jest dla mnie symbolem niszczenia demokracji przez PIS. Nie trawię go już od czasu akcji z Niemcami.

    zdjecie

    7 Cytuj
  • Pietja 25 lis 2016
    WKibic napisał/a:

    I na tym forum symbioza postpezetperowsko - pisowska? Przewidziałem to. Albo dobrodziej, albo były towarzysz. Łatwo Was wyczuć. Podobieństwa nad wyraz widoczne. Nowego człowieka PiS kształtuje na starych dobrych wzorcach. Piotrowicze się przydają. Alleluja i do przodu. Bolszewia wiecznie żywa. Orwell też. Deja vu.

    Ach to już trzeba chodzić do Kościoła by się można było wypowiadać i nie być towarzyszem z PRLu :) Ciekawe podejście i tylko udowodniłeś, że nie masz pojęcia o czym mowa. Pewnie Ty, jako towarzysz Szechtera, Petru, Kijowskiego i Schetyny masz prenumeratę na pierwszą ławkę w naszym Kościele :) Brawo Ty :) Wpadnę kiedyś w odwiedziny to zrobimy sobie wspólną koronkę ;)

    1 7 Cytuj
  • 25 lis 2016

    Chcecie zobaczyć jak "dobra zmiana" wspiera nowoczesną technologię:

    ------------------------------------------------
    Po raz pierwszy od 24 lat nasi wynalazcy nie otrzymali dofinansowania z ministerstwa nauki - ujawniła w rozmowie z korespondentką RMF FM Katarzyną Szymańską - Borginon Barbara Haller - oficjalny przedstawiciel Polski na międzynardowe targi wynalazczości w Brukseli - BRUSSELS INNOVA 2016. Według Haller chodzi o 200 tys. złotych, co daje dofinansowanie w kwocie 3,5 tys. zł na jeden projekt. Na targach prezentowanych jest 50 polskich wynalazków. Z powodu braku dofinansowania, liczba ta jest o połowę mniejsza niż w latach poprzednich. Ministerstwo Nauki nie poinformowało, dlaczego odmówiło wsparcia naszym wynalazcom.

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polscy-wynalazcy-nie-otrzymali-dofinansowania-z-ministerstwa,nId,2308875#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    ------------------------------------------------

    i co???
    Nasi pojechali i zdobyli 27 medali...

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bez-dofinansowania-z-ministerstwa-odniesli-sukces-27-medali-,nId,2308912

    Bardzo bulwersujące.

    6 Cytuj
  • 26 lis 2016
    Mohikanin napisał/a:

    Jest też twój gieroj Stępień, jeżeli Zaradkiewicz jest ci wrogiem, więc rozmowa się wyrównuje.
    Jednak tam nie chodzi o to kto mówi ale co mówi (podając odpowiednie przepisy prawne) i jak się zmienia podejście do prawa w zależności do tego, kogo się chce uwalić.

    Dziwne mają tu niektórzy podejście do polityki. Od razu kogoś negują słysząc nazwisko i nawet nie wysłuchają co ma do powiedzenia. Części zrobiono w głowach jak widać niezły kogel mogel :(

    Z tymi ludźmi nie ma sensu rozmawiać bo oni tutaj robią robotę dla kolejnej przebudówki KLD/UW/PO jaką jest nowoczesna. To ta sama banda i to trzeba powtarzać w kółko. Jeden ci napisze że TVP jest propagandą rządu a jak przez 8 lat z tą telewizją platforma robiła co chciała i jacy spece od propagandy (lis, krasko) tam robili to nie pamiętają.
    O propagandzie w tevauenach też można by napisać ostatnimi czasy książkę. Widziałem ostatnio programik tej całej Pohanke i ona ta funkcjonariuszka zaprasza tam do dyskusji po dwie osoby które są wrogami pis-u i kaczora.

    3 5 Cytuj
  • 26 lis 2016
    WKibic napisał/a:

    PiS jednak kulawo stara się ralizować obietnice wyborcze. Czy sam jest durniem czy chce zadowolić durniów- wyborców, nie wiem. Ten głos większości raz cię cieszy jako ludzi rozgarniętych, drugim razem nazywasz ciemną masą. Zastanów się i zdecyduj. Ściema zaś jest potrzebna i wykorzystywana przez PiS i Kukiza ze względu na brak świadomości obywatelskiej. Jej brak jest najpoważniejszym mankamentem transformacji. Zaniechania w jej kształtowaniu lub naiwna wiara w lud pomogła Po i PSL-owi przegrać. " Mądry i znający się na polityce" woli jednak wykorzystywać " ciemna masę" vel " ludzi rozgarniętych" i koło się zamyka. Nadal większość będzie " rozgarnięta".

    O widzę nawet taki wróg pisiorów i kaczora musiał napisać wreszcie że realizują obietnice wyborcze !
    Co to się porobiło !! Śmiechawka mie wzięła . Ale cię to musiało zaboleć :)
    Tym bardziej że jak twoi byli u władzy to robili coś zupełnie odwrotnego do tego co naobiecywali ludziom w wyborach. Jak choćby Vat- który mieli obniżyć a pierwsze co zrobili po wyborach to go podnieśli ..
    Na szczęście wasza era przemija. Najpierw postkomuniści którzy nie weszli do sejmu niedługo wy!

    3 5 Cytuj
  • 26 lis 2016
    Walker84 napisał/a:

    O widzę nawet taki wróg pisiorów i kaczora musiał napisać wreszcie że realizują obietnice wyborcze !
    Co to się porobiło !! Śmiechawka mie wzięła . Ale cię to musiało zaboleć :)
    Tym bardziej że jak twoi byli u władzy to robili coś zupełnie odwrotnego do tego co naobiecywali ludziom w wyborach. Jak choćby Vat- który mieli obniżyć a pierwsze co zrobili po wyborach to go podnieśli ..
    Na szczęście wasza era przemija. Najpierw postkomuniści którzy nie weszli do sejmu niedługo wy!

    Moja era nadchodzi. Albo nienawidzimy, albo nas boli, albo stołków nam żal etc. Wyobraźcie sobie, że żyjemy i zabieramy głos w życiu publicznym. To takie proste i normalne. Jak to Krówki i walkery czy Mohikanie zrozumiecie, to będzie Wam lżej. Mamy inne zdanie. Podniesienie kwoty wolnej od podatku jest konieczne i obiecywali to także inni TK nakazał. Podobnie że stawką godzinową. Najniższa pensja też. Pamiętam PO podniosło od 750 zł do 1850 zł. To normalka, ale przy kwocie wolnej Morawiecki kombinuje, jak koń pod górę. Vatu nie obniżyli, uznali stawkę poprzedników. 500+ to błąd kulawo wprowadzony, obniżenie wieku emerytalnego niepotrzebne. Dobrze, że na razie frankowiczów nie ratują, choć głosy pozyskali. Co ze stażem pracy przy przejściu na emeryturę, owe 40 lat. Solidarność już się domaga, a to drogie. Jednym słowem realizują obiecanki szkodliwe dla Polaków w perspektywie, aktualne i naturalne, a potrzebnych nie ruszają. Mieli wszystko gotowe. To jak publicznie kombinuje bankier Morawiecki z kwotą wolną od podatku jest żałosne. Ta kostka masła i ten Bochenek chleba. Miałem ubaw słuchając jego zmienionych co chwilę kombinacji wlotowych. A tak płynnie pitoloł o rozwoju w mediach Rydzyka i innych. Rozwój z bochenkiem chleba i kostką masła , oferowany przez bankiera, szczęśliwe dziecko III RP.

    5 3 Cytuj
  • Pietja 26 lis 2016
    WKibic napisał/a:

    Moja era nadchodzi. Albo nienawidzimy, albo nas boli, albo stołków nam żal etc. Wyobraźcie sobie, że żyjemy i zabieramy głos w życiu publicznym. To takie proste i normalne. Jak to Krówki i walkery czy Mohikanie zrozumiecie, to będzie Wam lżej. Mamy inne zdanie. Podniesienie kwoty wolnej od podatku jest konieczne i obiecywali to także inni TK nakazał. Podobnie że stawką godzinową. Najniższa pensja też. Pamiętam PO podniosło od 750 zł do 1850 zł. To normalka, ale przy kwocie wolnej Morawiecki kombinuje, jak koń pod górę. Vatu nie obniżyli, uznali stawkę poprzedników. 500+ to błąd kulawo wprowadzony, obniżenie wieku emerytalnego niepotrzebne. Dobrze, że na razie frankowiczów nie ratują, choć głosy pozyskali. Co ze stażem pracy przy przejściu na emeryturę, owe 40 lat. Solidarność już się domaga, a to drogie. Jednym słowem realizują obiecanki szkodliwe dla Polaków w perspektywie, aktualne i naturalne, a potrzebnych nie ruszają. Mieli wszystko gotowe. To jak publicznie kombinuje bankier Morawiecki z kwotą wolną od podatku jest żałosne. Ta kostka masła i ten Bochenek chleba. Miałem ubaw słuchając jego zmienionych co chwilę kombinacji wlotowych. A tak płynnie pitoloł o rozwoju w mediach Rydzyka i innych. Rozwój z bochenkiem chleba i kostką masła , oferowany przez bankiera, szczęśliwe dziecko III RP.

    A wytłumacz mnie, po co zmieniać kwotę wolną jeżeli trwają prace nad całkowitą zmianę systemu podatkowego? Po co łatać dach skoro zaraz go będą burzyć? Oczywiście zgadzam się, że kwota wolna w PL powinna wynosić minimum 14 tys zł, żeby chociaż trochę zbliżyć się z nią do krajów zachodnich, ale tak jak mówiłem wcześniej - wszystko po kolei a nie od "dupy" strony, motać obliczenia podatkowe i od nowa zacząć wszystko przeliczać przez kolejny rok podatkowy :( To samo dotyczy VAT. Proste rzeczy a Ty nawet tego nie potrafisz zrozumieć :( Nie zasłaniaj się Trybunałem bo to upartyjniony lewactwem relikt przeszłości i cieszy jego rozwałka w takim kształcie jaki prezentuje. Piszesz o Morawieckim a ja nawet nie odniosę się do Petru bo nawet wstyd o tym człowieku pisać i prawidłowo, że odebrali im subwencje i teraz jak żebractwo wysyłają pisma by ich wspomóc. Żałosne. Następni idioci - Gabinet Cienia ;) Tego się już po prostu nie da słuchać i oglądać, bo ileż można patrzeć na debilne kabarety ;)

    4 5 Cytuj
  • 26 lis 2016
    Mohikanin napisał/a:

    A wytłumacz mnie, po co zmieniać kwotę wolną jeżeli trwają prace nad całkowitą zmianę systemu podatkowego? Po co łatać dach skoro zaraz go będą burzyć? Oczywiście zgadzam się, że kwota wolna w PL powinna wynosić minimum 14 tys zł, żeby chociaż trochę zbliżyć się z nią do krajów zachodnich, ale tak jak mówiłem wcześniej - wszystko po kolei a nie od "dupy" strony, motać obliczenia podatkowe i od nowa zacząć wszystko przeliczać przez kolejny rok podatkowy :( To samo dotyczy VAT. Proste rzeczy a Ty nawet tego nie potrafisz zrozumieć :( Nie zasłaniaj się Trybunałem bo to upartyjniony lewactwem relikt przeszłości i cieszy jego rozwałka w takim kształcie jaki prezentuje. Piszesz o Morawieckim a ja nawet nie odniosę się do Petru bo nawet wstyd o tym człowieku pisać i prawidłowo, że odebrali im subwencje i teraz jak żebractwo wysyłają pisma by ich wspomóc. Żałosne. Następni idioci - Gabinet Cienia ;) Tego się już po prostu nie da słuchać i oglądać, bo ileż można patrzeć na debilne kabarety ;)

    Debilnych kabaretów jak to trafnie określiłeś będzie jeszcze ciąg dalszy ale to w końcu upadnie. Ci ludzie petrusy , kijowscy i reszta tej bandy kompromitują się i każdy festyn przeciwko rządowi wszędzie tam gdzie się pojawiają. Choćby ostatnio pseudo-marsz tego od nauczycieli a w tle :
    http://www.radiopik.pl/3,43587,marsz-opozycji-jestesmy-i-bedziemy-w-europie&s=1&si=1&sp=1
    Tylko dureń nie będzie widział że gość się bawi w politykę. I to jest pocieszające że ta klika w jego otoczeniu kompromituje tą szopkę.

    3 5 Cytuj
  • 26 lis 2016

    Dureń, debil, idiota. Rozwalajcie Wy sobie wszystko po kolei. Samobójstwo już w 2006 roku było Waszym udziałem. Niszczycie wszystkich i na końcu siebie. Gen destrukcji Wam przypisany. Pies Wam mordę lizał. Walczcie z całym światem. Zniszczyć łatwo. Tylko kim zastąpić?. Zawsze mi będzie bliżej do Rzeplińskich, Zollów, Stępni, Strzemboszy niż do niedouczonych następców Ziobro, Jaki, Kempa, Duda, Szydło i cała ferajna Misiewiczów-. Jużeście wszystko rozwalili. Miernoty, niedouczone kompleksy leczące, populiści. Z kim Wy chcecie budować, bo w przesłaniu jesteście genialni. Pełzająca rewolucja. Przeżyjemy to że spokojem. Sami się wykończycie. Ostatni Mohikanie.

    7 7 Cytuj
  • 26 lis 2016

    Gość nie jest z mojej bajki ale w sumie ma rację.

    No i żeby było jasne dla walkera i innych pisowców osobiście temat gimnazjów jest mi obojętny.........

    Broniarz: Ukryty cel reformy edukacji to przygotowania do wyborów samorządowych

    Zdaniem prezesa ZNP Sławomira Broniarza ukryty cel reformy edukacji to przygotowania do wyborów samorządowych w 2018 roku. Jak mówił, złość rodziców i nauczycieli skupi się przede wszystkim na władzach lokalnych i to one poniosą największe konsekwencje.

    Podczas sobotniej debaty w Poznaniu na temat reformy edukacji zorganizowanej przez partię Razem, prezes ZNP podkreślił, że to samorządy poniosą największe koszty planowanej reformy i to nie tylko w wymiarze finansowym. Jak zaznaczył, jeżeli reforma wejdzie w życie 1 września przyszłego roku to "wkurzeni i poirytowani" będą rodzice, bo zmienią się obwody szkół i "dzieci zamiast pójść do szkoły, która znajduje się po drugiej stronie ulicy, będą jeździli gdzieś na dalekie peryferie Poznania, albo jeszcze dalej - szczególnie w małych środowiskach".
    Reklama

    Z kolei - dodał - nauczyciele będą "poirytowani tym, że w arkuszu organizacyjnym mają zmniejszony wymiar czasu pracy, albo w ogóle nie znajdują swojego nazwiska". "Oni nie pójdą do pani minister Zalewskiej; nikt nie pojedzie do Warszawy i nikt nie ruszy szturmować Szucha (al. Szucha, siedziba MEN - PAP), tylko każdy pójdzie do swojego wójta, prezydenta, burmistrza i to oni będą głównymi sprawcami, głównymi winowajcami tego przedsięwzięcia. Także dlatego, że w wielu wypadkach te działania będą działaniami bardzo bolesnymi dla wielu rodziców" - mówił.

    Broniarz podkreślił również, że problemy pojawią się także w bogatych samorządach, które co prawda stać na odprawy dla zwalnianych nauczycieli, ale "dla tych samorządów problemem jest to, że będą musieli rodzicom powiedzieć, że obwód szkoły nie jest dopasowany do ich wyobrażeń i ten obwód szkolny może być dla wielu rodziców dużym problemem".

    Zaznaczył, że "całe to odium agresji, niechęci, (...) wyleje się w 2018 roku". "I moim zdaniem zapłacimy za to jako samorządy i nasi przedstawiciele zasiadający w organach przedstawicielskich samorządów, bolesną cenę. A zmiana w samorządzie, to także zmiana na stanowisku dyrektora szkoły" - wskazał Broniarz.

    Jak mówił, jego zdaniem "jedynym prawdziwym i ukrytym celem" zmian w oświacie są przygotowania do wyborów samorządowych w 2018 roku.

    "Moim zdaniem to najbardziej dalekosiężny cel, który tej reformie przyświeca, bo nie widzę żadnego uzasadnienia dla takiej deformacji, która miałaby podtekst w negatywnej ocenie funkcjonowania gimnazjów" - podkreślił Broniarz.

    Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-reforma-edukacji/aktualnosci/news-broniarz-ukryty-cel-reformy-edukacji-to-przygotowania-do-wyb,nId,2313114#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    6 2 Cytuj
  • Pietja 26 lis 2016
    WKibic napisał/a:

    Dureń, debil, idiota. Rozwalajcie Wy sobie wszystko po kolei. Samobójstwo już w 2006 roku było Waszym udziałem. Niszczycie wszystkich i na końcu siebie. Gen destrukcji Wam przypisany. Pies Wam mordę lizał. Walczcie z całym światem. Zniszczyć łatwo. Tylko kim zastąpić?. Zawsze mi będzie bliżej do Rzeplińskich, Zollów, Stępni, Strzemboszy niż do niedouczonych następców Ziobro, Jaki, Kempa, Duda, Szydło i cała ferajna Misiewiczów-. Jużeście wszystko rozwalili. Miernoty, niedouczone kompleksy leczące, populiści. Z kim Wy chcecie budować, bo w przesłaniu jesteście genialni. Pełzająca rewolucja. Przeżyjemy to że spokojem. Sami się wykończycie. Ostatni Mohikanie.

    Bo właśnie w tych cwaniakach prawniczych leży główny problem naszego systemu i wymiaru sprawiedliwości. Towarzystwo wzajemnej adoracji i wzajemnych powiązań finansowych, któremu wydaje się że jest nietykalne. Pięknym przykładem jest działanie mafii reprywatyzacyjnej w Wawie, gdzie od samej góry po urzędników, prawników wszystko działało jak za czasów Stalinowskiej Rosji finalnie parafowane przez umoczonych w układy sędziów i jak człowiek miał niby z tym walczyć? Dziwi cię to, że ludzie się tak wku..li i pogonili tą swołocz ? Dziwi cię, że mają w tyłku cały Trybunał i poparcie sędziów spadło jak nigdy dotąd. Karmili was propagandą, że wszystko jest super i Polska będzie zieloną wyspą. Tak, byłaby zieloną łączką jak by wszyscy się już stąd wynieśli i spadła całkowicie populacja ludzi w wieku produkcyjnym, przy okazji zachód poprawił by sobie demografię polską ludnością a nam zostawił samych emerytów na głodowych zasiłkach. Zasiedlili by to jakimiś "uchodźcami" (sami byśmy się na to wtedy zgodzili by ratować to co zostało) i zachód miałby zaraz przy granicy twór produkcyjny dla swoich półproduktów za 20 krotnie mniejszą kasę niż muszą płacić u siebie. Poczytaj sobie o projekcie Mitteleuropa, który cały czas był celem UE a raczej Niemiec i nie grzesz więcej.

    2 8 Cytuj
  • Pietja 28 lis 2016

    Zbliżają się i w przyszłym roku wpadną także do naszej Gminy, a ile tutaj ciekawych rzeczy będzie można znaleźć, wiedzą osoby, które siedzą w pobliżu ;) Reforma edukacji nie jest skierowana na 2018 rok i wybory samorządowe. Na wybory samorządowe będą ciekawsze rzeczy. Sami zobaczycie.

    2 7 Cytuj
  • 28 lis 2016

    Najniższe instynkty się nawet na forum pojawiły. Nasłać CBA . I z takimi dyskutować o kwocie wolnej od podatku, o TK. Wystarczy nasłać CBA i po powiatach rozrzucić przy pomocy *****izji, że dzieci Rzeplińskiego i Komorowskiego lody w organizacjach pozarządowych kręcą. Dalej podła pisowska kampania wyborcza. Wy nigdy nie wygracie, bo Wy nie umiecie wygrać. Kolejne prowokacje się przeciw Wam odwócą. Cała Łódź broni Prezydent, Lublin też, Warszawa też, Gdańsk też, Poznań też, Wrocław też. Z tymi ludźmi nie wygracie. CBA rozjuszy tylko kolejne tłumy ludzi. Szukacie Układu, którego nie ma. Ludwik Dorn to dawno Kaczyńskiemu powiedział. Udało się ledwie wygrać, nabierając PKW na koalicję, nie koalicję. Kruche podstawy wkrótce runą i zostanie rumowisko. Gen autodestrukcji się odezwał.

    7 4 Cytuj
  • 28 lis 2016

    Co to za organizacje pozarządowe które żyją dzięki....dotacjom rządowym???
    Po 1989 roku aby rabować kraj potrafili wszystko spier....ć i nazwać po swojemu np. rabunek w jasny dzień nazwali prywatyzacją a żeby doić państwową kasę wymyslili fundacje tylko że fundacje które działają np. charytatywnie,utrzymują hospicja itp. muszą żebrać o kasę a dla siebie mają fundacje żyjące z państwowej kasy których jedynym celem jest utrzymywanie swoich i ich rodzin.
    Jeżeli to są organizacje pozarządowe to rząd nie ma prawa dawać na nie ani grosza.Podobnie z wolnością słowa jak państwo transferowało kasę do Agory,Foxika i innych to była wolność słowa a teraz gdy zamknęli kurek to zamach na demokrację.Niech teraz Gazeta Wyborcza która uczył innych zasad wolnego rynku pokaże jak w praktyce to robić a nie płacze że wredny PiS odciął kasę.
    Cała Łódź broni Pani Prezydent,
    https://twitter.com/magdalenamisia1/status/802491664321413120/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
    WKibic ty naprawdę albo piszesz co ci każą albo naprawdę powinieneś skorzystać z sanatorium przysługującego nauczycielom na podratowanie zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem zdrowi psychicznego.Z Tobą rozmowa naprawdę nie ma sensu.

    4 9 Cytuj
  • 28 lis 2016

    PiSom tyz fajne przykrety idom a sie kochany prezes ze switom calom bogaci, a niechze ta mo. Przecie wortajo chlopy patryjoty prowdziwe bo przegnaly od koryta tych co sie pasli tyla lot. O jezusicku, jakze szczesliwo Polska cala. Bo w prezesie jest jej chwala. Pochwalon po trzykroc. Z poklonem...

    http://natemat.pl/170601,finansowe-imperium-kaczynskiego-bez-wartych-miliony-spolek-nie-byloby-wygranej-pis

    http://pis-da.blogspot.com/2015/11/ukad-kaczynskiego.html?m=1

    8 2 Cytuj
  • Pietja 29 lis 2016
    WKibic napisał/a:

    Najniższe instynkty się nawet na forum pojawiły. Nasłać CBA . I z takimi dyskutować o kwocie wolnej od podatku, o TK. Wystarczy nasłać CBA i po powiatach rozrzucić przy pomocy *****izji, że dzieci Rzeplińskiego i Komorowskiego lody w organizacjach pozarządowych kręcą. Dalej podła pisowska kampania wyborcza. Wy nigdy nie wygracie, bo Wy nie umiecie wygrać. Kolejne prowokacje się przeciw Wam odwócą. Cała Łódź broni Prezydent, Lublin też, Warszawa też, Gdańsk też, Poznań też, Wrocław też. Z tymi ludźmi nie wygracie. CBA rozjuszy tylko kolejne tłumy ludzi. Szukacie Układu, którego nie ma. Ludwik Dorn to dawno Kaczyńskiemu powiedział. Udało się ledwie wygrać, nabierając PKW na koalicję, nie koalicję. Kruche podstawy wkrótce runą i zostanie rumowisko. Gen autodestrukcji się odezwał.

    Tutaj nie chodzi o żadne układy, a o zwykłą sprawiedliwość społeczną i złodziejstwo. To nie są pracownicy wypracowujący swoje zyski w prywatnych firmach lecz ludzie którzy są opłacani z naszych pieniędzy i dlatego mają być przejrzyści finansowo a ich wydatki/nabywane nieruchomości czy inne dobra, nie mogą stanowić wielokrotności ich legalnych dochodów. Jeżeli tak jest to znaczy, że coś jest nie tak i należy to zbadać. Od tego jest m.in. CBA. Dotyczy to tak samo zwykłych urzędników jak i Prezydentów, Wójtów, Sędziów, Prokuratorów, pracowników Spółek Skarbu Państwa jak i polityków, policjantów czy wszystkich innych pobierających pensje z pieniędzy budżetowych. To jest jeden z wielu kierunków by załatać wreszcie dziury w znikających pieniądzach z podatków. Co w tym takiego złego, że wyszukuje się złodziejskie procedery i ma zamiar karać winnych?
    Ma to dodatkowe plusy. Strach, bo złodzieje muszą się bać i muszą wiedzieć, że nie są już nietykalni bo mają pozycję czy stanowisko. Pani na kasie w sklepie jak się jej bilans nie zgodzi to ma problem a ta pani jest kimś gorszym? Ma być traktowana wg innego prawa?
    Podobnie z decyzjami podejmowanymi przez urzędników. Powinni oni osobiście i finansowo odpowiadać za złe decyzje, którymi może szkodzić podatnikowi czy przedsiębiorcy, bo urzędnik ma służyć obywatelowi, który wypracowuje PKB, płaci podatki i opłaca każdego z nich. Urzędnik jest zwykłym kosztem dla państwa a każdemu z nich wydaje się, że jest zyskiem. Nie jest, bo nawet nie płaci podatku od pracy, nie mówiąc o ZUSie. Wszystko płaci się mu z jednych pieniędzy publicznych do innych pieniędzy publicznych, jak przekładając z jednej swojej kieszeni w drugą kieszeń. Zwyczajne przeksięgowanie kasy na kontach tego samego podmiotu (państwa)

    Kibicuję takiemu kierunkowi bo za dużo tego było w ostatnich latach, a koszty ponosi jak zwykle normalny, pracujący ciężko na chleb człowiek.

    5 6 Cytuj
  • 1 gru 2016
    bono napisał/a:

    W listopadzie 2015 euro kosztowało 4,19
    dzisiaj 4,42 to jest 23 grosze więcej
    Więc jak ktoś miał w skarpecie 20 000 zł to jest w plecy 250 euro to jakieś 1100 zł.
    Czyli tak jakby 500 plus nie dostał przez dwa miesiące .

    Jak dalej tak pójdzie, to pod koniec kadencji rządzących, całe roczne 500 plus zniknie ( w przeliczeniu na euro).
    czyli nie dogonimy Litwinów, Słowaków, którzy tego 500 plus nie dostają, ale w zamian mają godziwa wypłatę w porządnej walucie.

    A ci co nie dostają 500 plus, będą mieli w portfelach 500 minus!

    Euro dzisiaj po 4.50, ciekawe na jakim spadku się złotówka zatrzyma.

    Szykują się podwyżki w firmach zachodnich w Polsce.

    Jak przeznaczali 500 euro na zarobki to płacili ludziom po 2000 złotych.
    Na razie mają czysty zysk, bo ludzie zarabiają tyle samo, ale koncerny wydają tylko 444 euro.
    Ale jak przypadkiem zorientują się, że to nie 500 euro,

    Ale będzie radości kupa, gdy te 500 euro przelicza nam po kursie dnia to dzisiaj dostaniemy 2550 zł.
    Tyle, że jak pojedziemy na Słowację na narty, to w kantorze na euro wydamy całą tą podwyżkę, żeby kupić tyle samo euro co
    w wakacje.

    Ale jak nam nie podwyższą do tych 500 euro, to jesteśmy w plecy
    56 euro.
    Znów Litwini i Słowacy, będą mówić, że u nich drogo bo w Polsce mają taniochę.
    Ale my jadąc do nich, już tak powiedzieć nie będziemy mogli,
    niektórzy z nas, tylko będą mieli argument aby powiedzieć, że wejście do euro, to wysokie ceny.

    I będą mieli coraz więcej racji, zwłaszcza, gdy niedługo będziemy kupować euro po 5.00 zł, a może też za 6.00 zł.

    Oj to ta UE będzie dla nas coraz droższa, a jak się zachodni pracodawcy nie zorientują, ze złotówka leci na łeb, to przy cenie 6zł za 1 euro z tych 2 tyś zł wypłaty, będziemy zarabiać już nie 500 euro, ale 333 euro.

    No i o to chodzi!

    7 1 Cytuj
  • 1 gru 2016

    Kolejna "durna zmiana"

    Historia Polski wg. MEN. "Solidarność" jest, Wałęsy brak

    Dobrawa, przeor Kordecki, niezłomny Pilecki, a nawet minister Kwiatkowski. Ani razu nie pojawia się nazwisko Lecha Wałęsy - zauważa OKO.press, analizując projekt nowej podstawy programowej dotyczącej historii.

    Do 9 grudnia 2016 r. resort dał czas na uwagi wszystkich zainteresowanych, w ramach "prekonsultacji". OKO.press poczuło się "zainteresowane" i posyła pierwszą uwagę: "w całej podstawie do nauki historii w klasach IV-VIII nie ma Lecha Wałęsy, choć dla całego świata jest on przywódcą ruchu, który obalił komunizm i symbolem walki o wolność".

    Jak zauważają dziennikarze OKO.press, podstawa zakłada, że "celem wychowawczym i rozwojowym" nauki historii ma być "poznanie ważnych wydarzeń z dziejów narodu polskiego, zwłaszcza przez dokonania wybitnych postaci historycznych".

    Wałęsy nie ma, choć w podstawie dla klasy IV pojawia się "Solidarność". Podstawa opowiada czwartoklasiście historię Polski w 18 punktach. Do 17 z nich przypisano konkretne postacie historyczne, niekiedy nawet po dwie, ale w osiemnastym punkcie, dotyczącym "Solidarności", nazwisk zabrakło.

    Wśród 20 postaci o doniosłym znaczeniu dla kształtowania polskiej tożsamości kulturowej pojawiają się: Dobrawa, Jadwiga, Władysław Jagiełło, Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik, Augustyn Kordecki, Eugeniusz Kwiatkowski, Witold Pilecki, Maria Skłodowska-Curie, Romuald Traugutt, Józef Wybicki.

    10 4 Cytuj
  • 2 gru 2016

    Marek Niedźwiecki, kultowy dziennikarz, emocjonalnie o sytuacji w Trójce: Nigdy nie było tak źle...........

    • Kultowy dziennikarz Programu III PR smutno o powrocie do pracy
    • "Nigdy nie było tak źle na Myśliwieckiej. Jak grać, co mówić?" - pyta
    • To komentarz do zmian wprowadzonych przez nowe władze radia

    Marek Niedźwiecki wspomina na swoim blogu wyjazd do Australii i... przemyca krytykę obecnej sytuacji w radiowej Trójce. - Chciało mi się już wracać, ale do czego? Nigdy nie było tak źle na Myśliwieckiej. Jak grać, co mówić, co robić? Sam muszę się z tym wszystkim mierzyć - skarży się dziennikarz. Pracownicy Polskiego Radia od jakiegoś czasu próbują na różne sposoby walczyć ze zmianami w stacji, które wprowadziły nowe władze radia. Chodzi m.in. o zwolnienia pracowników PR i "cenzurę prewencyjną".
    Na czym polegał protest #kogonieslychac?

    Kiedy w połowie października Spór i Zaleśną odsunięto od obowiązków, niektórzy obecni i dawni dziennikarze Trójki zamieścili na Facebooku i Twitterze swoje czarno-białe zdjęcia, na których zasłaniają usta. Opisywali je hashtagiem #kogoniesłychać. Akcję promuje profil facebookowy Ratujmy Trójkę zrzeszający fanów rozgłośni, którym nie podobają się zachodzące w niej od roku zmiany. Inicjatywa spotkała się z krytyką zarządu Polskiego Radia. - Celem akcji podjętej przez niektórych pracowników Trójki jest dyskredytowanie Polskiego Radia jako nadawcy publicznego i tworzenie jego fałszywego obrazu w świadomości społecznej - stwierdziła prezes PR.

    8 3 Cytuj
  • 3 gru 2016

    Cytowanie resortowego dziennikarza z czasów PRL-u i do tego rejestrowanego jako TW SB to konkretny odlot ale po tym pismaku internetowym można się było tego spodziewać :
    http://niezalezna.pl/78056-dziennikarz-z-listy-tw-protestuje-przeciw-zmianom-w-trojce
    Następna wypalona gwiazda TW Bolek który chyba przekroczył wszystkie granice kompromitacji.
    Do tego teraz chyba nie pozostawia złudzeń co do tego czy był TW czy nie był po takim zachowaniu :
    http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-11-25/walesa-odmowil-przekazania-ipn-probek-pisma-to-upokarzajace/
    http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/walesa-nie-chcial-dac-podpisu-ipn-sobie-poradzil_921081.html

    2 9 Cytuj

Odpowiedz