Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 24 kwi 2016

    Moi Drodzy,
    tego szamba, do którego nas wciąga "lepszy sort" mam już po same dziurki w nosie. A ponieważ kłamstw, dziadostwa i obłudy PiSowskiej wokół nas jest tak taki ogrom - postanowiłem założyć oddzielny wątek na forum, aby nie zaśmiecać tematu POLITYKI. To co się dzieje wokół nas - nie ma nic wspólnego z polityką, "ELITY" DAJĄ NAM PRZYKŁAD NA TO, JAK CHRZEŚCIJANIN powinien pomiatać swoim bliźnim ("gorszy sorty, "spie...j dziadu", "małpa w czerwonym"). Czy taki ma być katolicyzm XXI wieku ? Jeśli tak, to ja nie chcę mieć nic wspólnego z takim kościołem :-(

    Przytoczę Wam pewien artykuł z interi, który bardzo mnie poirytował "Szydło i Duda- darem od Boga"

    http://fakty.interia.pl/polska/news-biskup-jozef-wysocki-prezydent-i-premier-darem-od-boga,nId,2190568

    Poniżej kilka komentarzy, z którymi nie sposób się zgodzić:

    "Adolf Hitler, Józef Stalin, Putin, Saddam Husajn, Anders Breivik i inni bandyci też są darem od Boga, ale wymknęli mu się spod kontroli, bo mordowali inne, niewinne "dary Boże".
    Osoby wymienione przez biskupa też wymknęły się boskiej kontroli. Nie mordują, ale pomiatają podstawowymi prawami ludzkimi, powołując się na poparcie wyborcze, które ulega diametralnej zmianie na ich niekorzyść. Ludzi mających inne od nich zdanie z chrześcijańską kulturą nazywają "drugim sortem". Czyli czymś gorszym od nich. Czy Hitler, nie mówił podobnie o Polakach i Żydach ? Wszak Niemy też kiedyś uważali się za nadludzi.
    Jeśli biskup może być tak blisko "daru Boga" to dlaczego uciekł z PL ? Niech sobie zatrzymają w tych stanach "świętą trójce" Szydło, Plastusia i Jarka. Zapomniałem jeszcze o Macierewiczu i jego broni magnetycznej.
    Jeśli Szydło i Duda są darem od Boga, to oznacza że bardzo musieliśmy nagrzeszyć."

    Szanowny biskupie, możesz mieć swoje zdanie o polityce - ale mury świątyni nie są właściwym miejscem na uprawianie polityki. A wmawianie ludziom, że Plastuś i Szydło jest "darem od Boga" jest okłamywaniem wiernych !

    233 133 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    Wszystko lepsze od szamba zwanego PO w którym już tak sie topili, że pierwszy rudzielec RP uciekł do brukseli. Teraz mamy jak mówisz "plastusia i szydło", wcześniej był burak i ślepa, więc dla mnie zmiana jak najbardziej na plus.

    143 264 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    Kolejny histeryk który nie może podać żadnych konkretów. Zapomniało mu się już jak jego milusińscy niesioły, palikoty i inne pomiatali L. Kaczyńskim czy zwolennikami pis. O moherowych beretach nie ma co wspominać.
    Chyba trzeba założyć osobny temat w którym należało by młodzieży przypominać jak było przez 8 lat PO. Bo już nie pamiętają.

    118 177 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 kwi 2016

    Jak zacząłem Cię Łukaszu czytać to aż mi się przypomniało to:
    http://liturgia.wiara.pl/doc/419083.Rachunek-sumienia-internauty/2

    Zarówno przeciwnicy PO jak i przeciwnicy PiS obrażają się wzajemnie w internecie, tak więc czy niewłaściwy język to nie bardziej sprawa wyborców niz polityków i to niezależnie od preferencji politycznych, a częściowo od wyznawanej wiary?

    Spierać sie można pięknie- mniej więcej tak podpisywał sie pierwszy tworca myslenickiego forum. A dziś? Dziś coraz więcej agresji, a coraz mniej merytorycznej dyskusji

    75 21 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    Rzuciliście się na Lukaszz, jak szakal na padlinę.
    Piszecie z uporem maniaka, że PO było gorsze. Ale Lukaszz nigdzie nie chwali PO. Pisze tylko o tragicznej obecnie ekipie.

    To znaczy, że jak PO było do d..y, to PIS ma glejt aby być jeszcze gorsze?
    Choroby nie leczy się chorobą.

    Powtórzę tylko od siebie, zgadzając się w pełni z Lukaszz:

    Co z tego że posadzą pół Polski do kryminału, jak ja będę płacił za euro5 zł, wszystko mi podrożeje nawet to co polskie.
    Będę jeździł po dziurawych drogach, a na zachodzie będzie wstyd mówić po polsku (już tak było). Ostatnio chwaliłem się pochodzeniem, ostatnio to nie uchodzi, z ta ekipą nie ma czym się chwalić.

    Toż ten rząd przywraca kierowniczą rolę partii. Nie należysz do PiS nie załapiesz się na żadną posadę. PiS to takie PZPR, o wszystkim decyduje.
    Sekretarz Pis ( nazywany prezesem) namaszcza na stanowiska, nie jesteś w PiS- wyny, no identycznie jak w komunie.
    Jeżeli to jest demokracja, to za PZPR też była. Widzisz jakąś różnicę?
    Nasz Prezydent, Nasz Rząd, Nasz Sejm, Nasz Senat, Nasze Media, Nasze Spółki Skarbu Państwa, Nasza Ziemia, Nasze Sądy, Nasza Sprawiedliwość

    A tacy jak wy mówilią, że to komuna przejęła władzę.

    O takiej władzy komuna po 1990r, mogła tylko pomarzyć.

    Moja babcia (po 90-ce), mówi - przed wojną rządził kler i panowie
    ( dzisiaj pierwszy sort), i teraz to wraca.
    Nie lubiliśmy komunistów, ale pokazali klerowi miejsce w szeregu.
    I dobrze żeby tak zostało- to słowa babci.

    173 48 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    Bono jak nie chce Ci się pisać czy wyczerpały sie pomysły to nie wklejaj swoich wypowiedzi z innych tematów,
    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/2536,co-tam-panie-w-polityce,67.html
    Z wypowiedzi babci"Nie lubiliśmy komunistów, ale pokazali klerowi miejsce w szeregu. "
    to lubiliście czy nie lubiliście?
    Brak dekomunizacji spowodował że szumowiny które współpracowały z okupantem,gnębiły rodaków,skazywały ich na śmierć itd. mają nadal czelność pouczać innych.Przez lata kłamali w sprawie Katynia,walczących o wolną Polskę nazywali bandytami i nadal starają sie mieszać ludziom w głowach bo wiedzą że nikt ich nie potraktuje tak jak oni potraktowali swoich przeciwników.Ta zaraza przywleczona ze wschodu nigdy nie przeminie bo mocno tkwi w świadomości wielu.

    44 46 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    miasto info jest zainfekowane pisowska komuną!!!!

    129 57 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    Sierotki po Stalinie trzeba przyznać mają tupet.Chamstwo które po wojnie zniszczyło inteligencję ma się za elyty.

    62 30 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    No przecież napisałem że jest to powtórka ze mnie.

    Co do babci, pytasz jej czy nas?
    Babcia ich nie lubiła, ale nie widziała wszystkiego w czarnych kolorach . Jak zresztą większość, cieszyła się , że zabrano wsie plebanom i że ukrócono ich wszechwładzę.

    A jeżeli pytasz mnie, to powiem że na okres 20-30 lat w państwie feudalnym, niepiśmiennym, zacofanym gdzie panoszył się kler, żydzi i ziemiaństwo- komuna dawała skok cywilizacyjny. A że za długo trwała i miała mniejsze uprawnienia niż obecna kierownicza siła narodu pod ksywą PiS ( bo miała nad sobą ZSRR), to już inna sprawa.
    Co do szumowin, poczytaj historię innych państw-Niemiec, Włoch, Japonii, Rosji, Hiszpanii. W tych państwach jak nazywasz szumowiny z tamtych lat, sprawowały do niedawna wysokie stanowiska w administracji (nie sprawują bo powymierali), wiec nie przesadzaj,
    jak by oni w Polsce oni byli trędowatymi, zaś PiS niesie Aniołów, wyzwolicieli, apostołów, proroków. Nieskazitelnych obywateli pierwszego sortu.
    Takich na świecie nie ma.
    Zaczekaj kilka miesięcy, a dowiesz się o złodziejach z PiS ( bo tacy są wszędzie) i w kościele i PiSie, tylko dobre mają kryjówki.*

    *apropo kryjówki:

    Kolega w pracy pyta swojego znajomego:
    -widziała cię już żona jak uprawiasz samogwałt?
    -nie, no nie-odpowiada.
    -To dobrą masz kryjówkę.

    57 26 Cytuj
  • 24 kwi 2016
    krowka123 napisał/a:

    Sierotki po Stalinie trzeba przyznać mają tupet.Chamstwo które po wojnie zniszczyło inteligencję ma się za elyty.

    Zważ, że dzisiejsze elity w PiS, zawdzięczają swoją elitarność temu "chamstwu" które w miejsce starej inteligencji, wydało inteligencje PiS.
    Wszyscy oni mają komunistyczne wykształcenie.

    77 26 Cytuj
  • 24 kwi 2016
    bono napisał/a:

    Rzuciliście się na Lukaszz, jak szakal na padlinę.
    Piszecie z uporem maniaka, że PO było gorsze. Ale Lukaszz nigdzie nie chwali PO. Pisze tylko o tragicznej obecnie ekipie.

    To znaczy, że jak PO było do d..y, to PIS ma glejt aby być jeszcze gorsze?
    Choroby nie leczy się chorobą.

    Powtórzę tylko od siebie, zgadzając się w pełni z Lukaszz:

    Co z tego że posadzą pół Polski do kryminału, jak ja będę płacił za euro5 zł, wszystko mi podrożeje nawet to co polskie.
    Będę jeździł po dziurawych drogach, a na zachodzie będzie wstyd mówić po polsku (już tak było). Ostatnio chwaliłem się pochodzeniem, ostatnio to nie uchodzi, z ta ekipą nie ma czym się chwalić.

    Toż ten rząd przywraca kierowniczą rolę partii. Nie należysz do PiS nie załapiesz się na żadną posadę. PiS to takie PZPR, o wszystkim decyduje.
    Sekretarz Pis ( nazywany prezesem) namaszcza na stanowiska, nie jesteś w PiS- wyny, no identycznie jak w komunie.
    Jeżeli to jest demokracja, to za PZPR też była. Widzisz jakąś różnicę?
    Nasz Prezydent, Nasz Rząd, Nasz Sejm, Nasz Senat, Nasze Media, Nasze Spółki Skarbu Państwa, Nasza Ziemia, Nasze Sądy, Nasza Sprawiedliwość

    A tacy jak wy mówilią, że to komuna przejęła władzę.

    O takiej władzy komuna po 1990r, mogła tylko pomarzyć.

    Moja babcia (po 90-ce), mówi - przed wojną rządził kler i panowie
    ( dzisiaj pierwszy sort), i teraz to wraca.
    Nie lubiliśmy komunistów, ale pokazali klerowi miejsce w szeregu.
    I dobrze żeby tak zostało- to słowa babci.

    Właśnie Łukasz od razu się demaskuje. Jeżeli pisze o obłudzie i kłamstwach obecnej ekipy a nie pisał (bo nie pisał) o kłamstwach i obłudzie ekipy Tuska to znaczy że jest kolejnym kodowcem czy tam nasłanym przez petrusa. Jak Tusk obiecywał że nie podniesie Vatu a po wyborach pierwsze co zrobił to właśnie go podniósł jakoś kolega Łukasz nie pisał o obłudzie i bezczelności władzy.

    Z tym wstydem że mówisz po Polsku, jesteś Polakiem na zachodzie to ładnie odleciałeś.
    99,9999 % ludzi w zachodniej Europie ma w du..pie to co się dzieje w jakiejś Polsce czy na Ukrainie. Oni nawet nie wiedzą gdzie dokładnie leży Polska a sporo takich to myli Słowację z Polską czy Słowenią. Polaków ceni się na wyspach za to że robią robotę i wyspiarzom się to zwyczajnie opłaca.
    Nie siejcie tych głupot wygadywanych przez waszych mentorów Petrów i innych którzy mają za zadanie walić w Kaczyńskiego po każdej linii.

    35 66 Cytuj
  • 24 kwi 2016
    Walker84 napisał/a:

    Właśnie Łukasz od razu się demaskuje. Jeżeli pisze o obłudzie i kłamstwach obecnej ekipy a nie pisał (bo nie pisał) o kłamstwach i obłudzie ekipy Tuska to znaczy że jest kolejnym kodowcem czy tam nasłanym przez petrusa. Jak Tusk obiecywał że nie podniesie Vatu a po wyborach pierwsze co zrobił to właśnie go podniósł jakoś kolega Łukasz nie pisał o obłudzie i bezczelności władzy.

    A ki ma być? Perusem być nie może, kodowcem nie, kukizem widzę że już też nie.

    Mam do ciebie pytanie - to poza PiS (jedynie słuszną partią) to kim może być.
    Na jaką przynależność mu zezwalasz?

    45 19 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 kwi 2016

    A czy rok temu ktoś nawet przypuszczał że PiS zdobędzie większość w sejmie? Przypuszczam że nawet twórcy programu wyborczego PiSu tego się nie spodziewali.

    Powtarzam n-ty raz: "Przypadki to małe cuda które Bóg czyni anonimowo"

    14 27 Cytuj
  • 24 kwi 2016
    sh_ma napisał/a:

    Powtarzam n-ty raz: "Przypadki to małe cuda które Bóg czyni anonimowo"

    Jeżeli tak, cudem też były rządy PO!

    sh_ma napisał/a:

    A czy rok temu ktoś nawet przypuszczał że PiS zdobędzie większość w sejmie?
    "

    Nikt nie wątpi w cud PiS, wybór PiS był rzeczywiście cudem.

    sh_ma napisał/a:

    Przypuszczam że nawet twórcy programu wyborczego PiSu tego się nie spodziewali.

    Na pewno wyborcy takiego programu się nie spodziewali.

    To że odeszło PO, to normalne. Nikt chyba się nie spodziewał że będą rządzić wiecznie, tym bardziej że nie podjęli takich kroków, jak PiS -uwłaszczenia się na władzy.

    PiS miał prawo wygrać. Społeczeństwo tak zdecydowało.
    Natomiast społeczeństwo nie chciało powrotu socjalizmu, dzisiaj narodowego.
    PiS buduje Narodowy Socjalizm, nie mając bata nad sobą w postaci brata ze wschodu.
    Poprzedni socjalizm został Polsce narzucony siłą, teraz PiS funduje Polakom Socjalizm Narodowy, mając za sojusznika kler (to tradycja kleru w różnych dyktaturach).

    43 23 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    Bóg na pewno nie chce dzielić naród, siać pogardę i pychę. A ludzie piejący nienawiścią, brakiem kultury, chamstwem, arogancją, którym woda sodowa uderzyła do głowy, którzy nienawidzą bliźnich (np. Tuska, KODu, Petru, Kukiza, PO, SLD, PSL itp.) SĄ NIEGODNI NAZYWAĆ SIEBIE KATOLIKAMI.

    WSTYDZĘ SIĘ ZA TAKICH KATOLIKÓW https://www.youtube.com/watch?v=1OvW20CupZY ! lub takich https://www.youtube.com/watch?v=TLZvebSyoM4

    Z ust biskupa - takie kłamstwa nie powinny zostać wypowiedziane. Niestety, szatan bardzo namieszał w umysłach ludzi kościoła :-(

    Dla świetnej zmiany, dedykuję film z waszym ministrem obrony narodowej https://www.youtube.com/watch?v=xtkwi_ewlzk

    45 17 Cytuj
  • 24 kwi 2016
    Walker84 napisał/a:

    99,9999 % ludzi w zachodniej Europie ma w du..pie to co się dzieje w jakiejś Polsce czy na Ukrainie. Oni nawet nie wiedzą gdzie dokładnie leży Polska a sporo takich to myli Słowację z Polską czy Słowenią. .

    Myślałem o elicie a nie o analfabetach.

    Walker84 napisał/a:

    Polaków ceni się na wyspach za to że robią robotę i wyspiarzom się to zwyczajnie opłaca.
    .

    Ludzi tam ceni się przede wszystkim za uczciwość. To jest podstawowe kryterium.

    Jeżeli jesteś dobrym robotnikiem ale masz lepkie ręce, będziesz robolem do końca.

    Pytam pana który ma firmę w Polsce, gdzie się uczył roboty.
    W Austrii powiada, robiłem z jugolami.
    A dlaczego pan mówi o nich jugole.
    Bo ich nie lubiliśmy.
    A dlaczego, pytam.
    Bo oni byli naszymi szefami.

    Drugi znajomy ma kondominium w Chorwacji. Stary tam klucze dałem robotnikom, było kilka ekip, marni fachowcy, dużo poprawek, ale tam nawet z butelki piwa nic mi nie ubyło, woda wódka, napoje jak stały tak stoją. Rowery, bagażniki, wyposażenie całego mieszkania, narzędzia.

    Zrozumiałem dlaczego jugole kierowali dobrymi fachowcami z Polski.

    Walker84 napisał/a:

    Nie siejcie tych głupot wygadywanych przez waszych mentorów Petrów i innych którzy mają za zadanie walić w Kaczyńskiego po każdej linii.

    To nie są mentorzy, to konkurencja, opozycja. Uważasz, że kraj nie ma prawa mieć opozycji? To jesteś komunistom.

    Dla mnie prawdę mówiąc nie ma znaczenia czy Solorz będzie bogaty, czy Kurski go przebije. Czy Lis będzie biedniejszy od Wielsztajna (piszę po Polsku bo nie wiem co to za nazwisko).
    Jeżeli będą płacić podatki na mój byt, chodniki, autostrady, służbę zdrowia itd. to nie mam w tym interesu aby robić z Pawłowicz bogatszej od Balcerowicza, tylko dlatego że jest z PiS.
    Czy będzie bogata Nowoczesna, PiS czy PSL, dla mnie obywatela jest to bez znaczenia.
    Nie przyłożę więc ręki do tego aby kolejna partia była bogatsza od poprzedniej. No bo co ja mam z tego, że w KGHM 1 mln zł zarabia PiSowiec a nie PSLowiec?

    Ważne jest aby w ogóle te firmy zarabiały. Stadnina w Janowie właśnie przestała zarabiać.
    Wilk nie jest syty (PiS) i owca (stadnina) nie cała.

    32 15 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    bono - trzeba odciąć strumień kasy dla partii a polityką niech sie zajmują ludzie zzamiłowania a nie dla zarobku.

    A 'ta zmiana' jest niczym innym jak waleniem na stołki swoich. Często ludzi bez wykształcenia, predyspozycji i co więcej podejrzewanych o łapówkarstwo - patrz Obajtek.

    39 15 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    Lukaszz
    Nie wiem dlaczego ludzie są tak naiwni i tak łatwo dają sobą manipulować?
    To wszystko wilki w owczej skórze. Żerują na ludzkiej naiwności.
    Człowieka oceniasz nie za przynależność i ideologię, ale za jego postawę.
    Taki sam sukinsyn i złodziej może być w każdej opcji.
    I ta naiwna wiara w agenta 007 jakim ma być Jarek, jest równie naiwna, jak wielkość Schetyny czy Kukiza. Każdemu należy patrzyć na ręce, być krytycznym i wymagającym, aby spełnili przynajmniej połowę swoich obietnic.
    Ale zmiana ustroju jest N I E D O P U S Z C Z A L N A!!!!

    43 11 Cytuj
  • 24 kwi 2016

    PiS nienawidzi UE, Rusków, Żydów. Nienawidzą komuchów i każdego kto ośmieli się mieć inne zdanie. Nie spoczną dopóki nie rozliczą, nie ukarają i nie podzielą na "lepszych" czyli z nimi, na "gorszych" tych odmiennego zdania. Mowa nienawiści. Zero tolerancji.
    PO było fatalne ale żeby wybrać PiS jako alternatywę?

    Zachwiane fundamentów demokratycznych to pierwszy krok w stronę totalitaryzmu.

    Smutne, że to nasze miasteczko jest takie PiSowe.

    51 16 Cytuj
  • 24 kwi 2016
    Maggie_Brown napisał/a:

    Smutne, że to nasze miasteczko jest takie PiSowe.

    Mieszkańcy naszego miasta nie są PiSowcami. Są marzycielami.
    Każdy chciałby być młody, piękny i bogaty.
    PiS obiecało spełnić te marzenia.

    38 17 Cytuj
  • 24 kwi 2016
    Maggie_Brown napisał/a:

    PiS nienawidzi UE, Rusków, Żydów. Nienawidzą komuchów i każdego kto ośmieli się mieć inne zdanie. Nie spoczną dopóki nie rozliczą, nie ukarają i nie podzielą na "lepszych" czyli z nimi, na "gorszych" tych odmiennego zdania. Mowa nienawiści. Zero tolerancji.
    PO było fatalne ale żeby wybrać PiS jako alternatywę?

    Zachwiane fundamentów demokratycznych to pierwszy krok w stronę totalitaryzmu.

    Smutne, że to nasze miasteczko jest takie PiSowe.

    Czy zatem uczciwym jest aby ci ludzie nazywali sie katolikami? Bóg nie głosił mowy nienawiści a oni robią to cały czas.

    37 13 Cytuj
  • 24 kwi 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Czy zatem uczciwym jest aby ci ludzie nazywali sie katolikami? Bóg nie głosił mowy nienawiści a oni robią to cały czas.

    Nie jest uczciwym. Ale jaki komentarz masz wobec tego o klerze? i o Ewangelii?

    Dla mnie jak Chrystus patrzy na swoich pasterzy, to ma ochotę krzyczeć kończ Boże wstydu oszczędź.(do Boga Ojca)

    24 14 Cytuj
  • 25 kwi 2016
    bono napisał/a:

    Mieszkańcy naszego miasta nie są PiSowcami. Są marzycielami.
    Każdy chciałby być młody, piękny i bogaty.
    PiS obiecało spełnić te marzenia.

    Polak głupi i uwierzy .

    25 13 Cytuj
  • 25 kwi 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Czy zatem uczciwym jest aby ci ludzie nazywali sie katolikami? Bóg nie głosił mowy nienawiści a oni robią to cały czas.

    Myślę, że PiSowcy utworzyli swoisty rodzaj prawicowo-radykalno-ordodoksyjno-polskich katolików. Na szczęscie, nie wszyscy katolicy to łykają I patrzą krytycznie na na takiego rodzaju katolicyzm, choćby Tygodnik Powszechny, choc niemal wyklęty przez ortodoksów.

    27 15 Cytuj

Odpowiedz