Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • Janek Sal 30 wrz 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Na spotkaniu Tuska w Pile wstał młody człowiek i powiedział:
    Kaczyński na pana mówi ryży Niemiec.
    A ja powiem o Kaczyńskim kurdupel, konus, rusek.

    dodaj ziemniak, flejtuch gamoń, snob,i dewot

    4 2 Cytuj
  • 30 wrz 2023

    Jak tam w myślenickim pislandzie jest paliwo???

    3 3 Cytuj
  • 30 wrz 2023

    Państwowa stacja ogłosiła spadek inflacji,
    argumentując że potaniało głównie paliwo.

    Ta sama stacja stwierdziła że Ukraina ma świetną dyplomację międzynarodową.
    Odwrotnie niż nasza (ale to tylko między wierszami).

    4 3 Cytuj
  • 20 paź 2023

    Dzisiaj rząd ujawnia, ze zadłużenie państwa wynosi 1,3 biliona złotych..... A przecież twierdzili, ze jest tak piękne......

    5 1 Cytuj
  • 21 paź 2023
    t-34 napisał/a:

    Dzisiaj rząd ujawnia, ze zadłużenie państwa wynosi 1,3 biliona złotych..... A przecież twierdzili, ze jest tak piękne......

    Taką wartość jak dług publiczny podaje się zawsze w stosunku do czegoś. Inaczej jest to zwykła manipulacja na cele polityczne jakich pełno z jednej i drugiej strony szczególnie w trakcie Kampanii.
    Przykładowo dług publiczny USA przekroczył w tym roku 33 bln USD !!! A nie przeszkadza im to być dalej najpotężniejszą gospodarką Świata. Co ciekawe jest ona szacowana na około 27 bln USD czyli wynika z tego że dług w zestawieniu do PKB przekracza już jakieś 130% :)
    Szacunki Eurostatu mówią że zadłużenie Polski w zestawieniu do PKB wynosi około 50% , średnia unijna to coś koło 70%.

    Czyli nie jest tak źle jak na to się spojrzy zdroworozsądkowo a nie przez projekcje serwowane z jednej strony sceny politycznej. Nawet nam Ratingu na nieszczęście donalda nie chcieli obniżyć a amerykanom przycięli :)

    Dla ścisłości porównanie okresu schyłkowego wielkiego stratega i bożyszcze kilku tutejszych forumowiczów niejakiego Donalda Tuska i sytuacji obecnej:

    PKB Polski
    *2015 - 1 799 mld zł
    *2023 - 3 445 mld zł

    I w zestawieniu PKB do długu EPD:

    *2015 - 51,3%
    *2023 - 48,4%

    To są tematy które można bardzo szybko odszukać w sieci. Każdy może sobie to sam sprawdzić i nie trzeba powielać tej tępej propagandy wrzucanej przez opozycję i jej "ekspertów"..

    4 Cytuj
  • 21 paź 2023
    Walker84 napisał/a:

    Taką wartość jak dług publiczny podaje się zawsze w stosunku do czegoś. Inaczej jest to zwykła manipulacja na cele polityczne jakich pełno z jednej i drugiej strony szczególnie w trakcie Kampanii.
    Przykładowo dług publiczny USA przekroczył w tym roku 33 bln USD !!! A nie przeszkadza im to być dalej najpotężniejszą gospodarką Świata. Co ciekawe jest ona szacowana na około 27 bln USD czyli wynika z tego że dług w zestawieniu do PKB przekracza już jakieś 130% :)
    Szacunki Eurostatu mówią że zadłużenie Polski w zestawieniu do PKB wynosi około 50% , średnia unijna to coś koło 70%.

    Czyli nie jest tak źle jak na to się spojrzy zdroworozsądkowo a nie przez projekcje serwowane z jednej strony sceny politycznej. Nawet nam Ratingu na nieszczęście donalda nie chcieli obniżyć a amerykanom przycięli :)

    Dla ścisłości porównanie okresu schyłkowego wielkiego stratega i bożyszcze kilku tutejszych forumowiczów niejakiego Donalda Tuska i sytuacji obecnej:

    PKB Polski
    *2015 - 1 799 mld zł
    *2023 - 3 445 mld zł

    I w zestawieniu PKB do długu EPD:

    *2015 - 51,3%
    *2023 - 48,4%

    To są tematy które można bardzo szybko odszukać w sieci. Każdy może sobie to sam sprawdzić i nie trzeba powielać tej tępej propagandy wrzucanej przez opozycję i jej "ekspertów"..

    To może porównaj rzadu Tuska do tych
    z przed jego 8 lat.
    Czyli
    1999-2007 do
    2007-2015

    1 3 Cytuj
  • 21 paź 2023

    Mogę tak porównywać od 1945 roku. Tylko po co? Przecież ja nie twierdzę że za Tuska gospodarka była w ruinie..

    2 1 Cytuj
  • 21 paź 2023

    Drogi Walker84 wszystko się zgadza, ale porównaj proszę ile z tych pieniędzy rząd Tuska przeznaczył na inwestycje, a ile przeznaczył rząd PiS. Przypomnę również, że inwestycje powzięte wówczas, zaczęły procentować dopiero po pewnym czasie, więc rząd PiSu zbierał już tylko owoce.

    I dla jasności, proszę mnie nie zaliczać do grona sympatyków Tuska. Po prostu bądźmy rzetelni.

    6 1 Cytuj
  • 21 paź 2023

    Jak to wygląda naprawdę... to się dowiemy dopiero teraz... Co było pięknie ukrywane przez PIS dla potrzeby manipulacji elektoratem i utrzymania władzy.
    Zobaczymy, cz kraj tak bogaty... czy może tak zadłużony...

    Nie zazdroszczę nowemu rządowi, bo będzie ciężko wszystko pospinać. I oczywiście PIS będzie mówił, że jakby oni rządzili... to byłoby wszystko ogarnięte.

    Dla mnie wynik tych wyborów to ZATRZYMANIE budowania oligarchicznego państwa PIS!
    Bardzo się cieszę bardziej dla dzieci niż dla mnie, bo nie chciałbym, aby musiały rzyć w kraju niczym Białoruś - w sumie... można by granicę zlikwidować... taki smutny żart...

    Nie spodziewam się kokosów on nowego rządu.
    Spodziewam się normalności, końca apluwania, od politycznienia telewizji, policji, armii, sódów i prokuratury.

    8 1 Cytuj
  • 21 paź 2023
    Walker84 napisał/a:

    Mogę tak porównywać od 1945 roku. Tylko po co? Przecież ja nie twierdzę że za Tuska gospodarka była w ruinie..

    Porównuj chronologicznie od uzyskania niepodległości. Czyli od zera. Co dostał Tusk i co oddał. Co dostał PiS i co oddał PiS.
    I pamiętaj, że majątek rodzinny buduje się pokoleniami.
    Jeżeli syn otrzymał fabrykę po ojcu, a zamienił ją w koncern, to ma świadomość, że bez tej fabryki , koncernu by nie zbudował.

    4 3 Cytuj
  • 21 paź 2023

    Walkerku kochany skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle??????

    3 3 Cytuj
  • 22 paź 2023

    Ja się cieszę z sukcesu Polski, który jest niewątpliwy za sprawą kolejnych rządów . Ale boje się tego co nas by czekało, pozostając przy obecnym rządzie i tu wklejam znakomity artykuł z dziennika, który pisze o moich obawach:

    https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/9327320,polska-musi-znaczyc-w-ue-duzo-wiecej-albo-jej-nie-bedzie-felieton.html

    1 3 Cytuj
  • 22 paź 2023

    na tu i teraz - czyli na 22 październik - wg mnie nadal żondzi pis
    układanki, przepychanki, ćmoje boje i dzikie wenże
    od nowego roku przy nowym żondzie na ręce im paczeć warto
    oby ino xiendzom biskópom i rydzyko podobnym poodbierali i nie dawali kasy

    1 3 Cytuj
  • Anty 22 paź 2023

    Mnie to brakuje na forum bagietki i vivaldiego. Szczegolnie komentarzy Waldusia brak.

    3 1 Cytuj
  • 22 paź 2023
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Mnie to brakuje na forum bagietki i vivaldiego. Szczegolnie komentarzy Waldusia brak.

    Zabrali mu 9 % podatku zdrowotnego i gość już nie tryska optymizmem.

    6 1 Cytuj
  • 23 paź 2023
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Mnie to brakuje na forum bagietki i vivaldiego. Szczegolnie komentarzy Waldusia brak.

    Vivaldi już żołędzi nie podrzuca?
    Chory czy co się wydarzyło?
    Chwilę mnie tu nie było... a tu takie straty...

    4 1 Cytuj
  • 24 paź 2023

    Uff.

    1 1 Cytuj
  • 24 paź 2023

    To wszystko przez Dudę.... Jakby już ten wstrętny Tusk był premierem to Vivuś miałby nowe żołędzie... A tak to co??? Na dziurę budżetową będzie narzekał??

    2 2 Cytuj
  • 24 paź 2023

    Ludzi do roboty nie ma, sam musi dźwigać koła,
    Wraca i zasypia.

    5 3 Cytuj
  • 24 paź 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Ludzi do roboty nie ma, sam musi dźwigać koła,
    Wraca i zasypia.

    Szkoda... taki...zabawny był :-D
    Teraz nudnie...

    1 2 Cytuj
  • 24 paź 2023

    A nasze pisowskie europoosły zagłosowały w europarlamencie za jedzeniem robaków..... Czyżby Jaki yntelygentny poseł sie pomylił ????

    8 1 Cytuj
  • 25 paź 2023
    marko napisał/a:

    Szkoda... taki...zabawny był :-D
    Teraz nudnie...

    Tych żołędzi, którymi tak sypał, mu zabrakło.
    Oskubał go z nich PiS, a roboty przybyło.
    Robisz więcej a żołędzi przybywa mniej niż jak
    Pracowałeś mniej.
    PiS to mafijna filozofia rządzenia. Czyli ojciec chrzestny mafii ma, szacunek, autorytet ochronę. I rządzi kasą.
    Reszta ma oddawać haracz, na rzecz tej organizacji zwanej partią.

    5 2 Cytuj
  • 25 paź 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Tych żołędzi, którymi tak sypał, mu zabrakło.
    Oskubał go z nich PiS, a roboty przybyło.
    Robisz więcej a żołędzi przybywa mniej niż jak
    Pracowałeś mniej.
    PiS to mafijna filozofia rządzenia. Czyli ojciec chrzestny mafii ma, szacunek, autorytet ochronę. I rządzi kasą.
    Reszta ma oddawać haracz, na rzecz tej organizacji zwanej partią.

    Aaa widzisz...
    Centrala zajęta niszczeniem dokumentów i pakowaniem walizek...
    Nie ma mu kto podesłać co ma napisać :-D

    4 2 Cytuj
  • 25 paź 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Tych żołędzi, którymi tak sypał, mu zabrakło.
    Oskubał go z nich PiS, a roboty przybyło.
    Robisz więcej a żołędzi przybywa mniej niż jak
    Pracowałeś mniej.
    PiS to mafijna filozofia rządzenia. Czyli ojciec chrzestny mafii ma, szacunek, autorytet ochronę. I rządzi kasą.
    Reszta ma oddawać haracz, na rzecz tej organizacji zwanej partią.

    wg tego organizacją mafijną jest także uefa, pzpn, kościół katolicki ...

    2 1 Cytuj
  • 25 paź 2023
    niewierzacy napisał/a:

    wg tego organizacją mafijną jest także uefa, pzpn, kościół katolicki ...

    Tam nie ma wyborów powszechnych,
    u nas są, a było najbliżej do kk.
    Pozostali nie opierają się na ustroju politycznym.

    3 2 Cytuj

Odpowiedz