Forum » Społeczeństwo

Media w Polsce

  • 16 wrz 2016

    Czyli wszystko o telewizji, radiu, prasie, czasopismach, portalach internetowych. W aspekcie politycznym, spolecznym, kulturalnym, naukowym i nie tylko (...)

    Im wiecej tytulow jest na rynku tym lepiej. Sam pamietam czasy kiedy w kioskach wyroznialo sie szata graficzna i lepszym papierem czasopismo Kraj Rad, rosyjska propagandowka.

    Rynek medialny mamy otwarty. Jest w czym wybierac. Zapraszam do dyskusji, mam nadzieje nie tylko osoby zainteresowane polityka.

    3 1 Cytuj
  • 17 wrz 2016

    No cóż, dziennikarze uwierzyli ze są trzecią władzą. Te wszystkie Warzechy, Zaremby, Semki itd. pisali dla Tuska, ale gdy właściciel Rzeczpospolitej gości, którzy za bardzo w siebie uwierzyli, wylała ze swojej gazety, ci przenieśli się pod parasol pis.
    Myślę, że od pis, tez dostaną pstryczka, gdy uwierzą w swoją moc.
    Niezależna prasa, to wielka sztuka. Wydaje mi się, że mimo komuszego pochodzenia, tygodnik Polityka i dziennik Rzeczpospolita, mają odpowiednie proporcje obiektywizmu. Jak chcę znać świat, sięgam po tę gazety.
    Znakomicie ogląda się też Polsat News 2 tuż po wydarzeniach po 19.00

    7 1 Cytuj
  • 17 wrz 2016

    Po 1989 roku czytałam wszystko co się nawinęło bo tak nagle wolność przewróciła na w głowach ale przyszedł czas na refleksję gdy zobaczyłam że tan co miał być uczciwym to akurat złodziej a ze złodzieja zrobili autorytet.Czytałam wszystko Nie,GW ,Wprost oprócz Gościa Niedzielnego ,Gazety Polskiej bo nie lubię skrajności aż doszłam do wniosku że nie będą ze mnie robić wariatki i przestałam oglądać TVNy,TVP i czytać te wolne media.Lis, Zakowski i im podobni wzbudzają we mnie odruch wymiotny,Urban przy nich to autorytet-nie podał prawdy ale i nie łgał w żywe oczy.
    O lokalnych mediach nie wspomnę po przy nich propagandówki z czasów wczesnej komuny to wzór obiektywizmu.
    Co potrzebuję znajduję w necie i sama oceniam kto pisze prawdę.

    2 8 Cytuj
  • 17 wrz 2016

    Ja chcialbym rozpoczac swoj przeglad od ustawy medialnej i utworzenia mediow narodowych, ale co tu napisac? Ze TVP zostala podporzadkowana celom partii Prawo i Sprawiedliwosc, ze zarzadza nia czlowiek z polecenia Kaczynskiego i ze dlatego wszystko jest be?
    Zaczne od podstawowej sprzecznosci, ktora pojawia sie konsekwentnie w mediach narodowych:
    1. Silne i sugestywne wprowadzanie atmosfery rodzinnej jednosci, mocno akcentowane, spokoju, stabilnosci, rzadu godnego zaufania https://m.youtube.com/watch?v=71_sVn4o50I (Zszokowaly mnie te zyczenia, ale naowczas pozytywnie. Nie bylo dotychczas takich rzeczy)
    2. Tendencyjny i stronniczy element walki politycznej w Wiadomosciach - tu juz nie ma mowy o jednosci, informacje nie ograniczaja sie do zrelacjonowania, lecz pojawia sie dodatkowo ocena z przewaga ocen negatywnych w odniesieniu do innych partii i Komitetu Obrony Demokracji oraz krytyczne glosy pod adresem Unii Europejskiej.

    W ramowce i ofercie pozostalych programow generalnie zmiany nieodczuwalne (choc moze ktos skoryguje bo ogladam sporadycznie),,,,,

    2 3 Cytuj
  • 18 wrz 2016

    Telewizji u mnie też niewiele, jednakże dzisiaj obejrzałem Wiadomości na TVP1.
    Faktycznie, to już nie jest merytoryczne podawanie newsów. Ciągle się ocenia, szarżuje przeciw komuś. Sposób w jaki dwaj goście prowadzącej (Holeckiej jeśli się nie mylę) się wypowiadali. Tu mamy wskazywanie winowajców, medialny publiczny lincz. To jest narracja rodem z komuny! A oglądających przyprawić może po prostu o niechęć. Kto uwierzy tej podkomisji i tak naciągane faktów doszukiwanie się drugiego dna i spisku? Wszystko zaczyna się już ocierać o wiarę i mity a nie o ścisłe ustalenia badawcze.

    Partia Kukiz15 schodzi na psy (jedną z wypowiadających się osób był poseł z tego ugrupowania). Rozczarowała mnie zupełnie, miałem ich za ludzi poważnych, merytorycznych i antysystemowych. Teraz sami wspierają system budowany przez Jarosława oparty na tworzeniu teorii spiskowych i walce z każdą niezależną myślą.

    Jawa to czy sen?

    8 3 Cytuj
  • 18 wrz 2016
    trekk napisał/a:

    Telewizji u mnie też niewiele, jednakże dzisiaj obejrzałem Wiadomości na TVP1.
    Faktycznie, to już nie jest merytoryczne podawanie newsów. Ciągle się ocenia, szarżuje przeciw komuś. Sposób w jaki dwaj goście prowadzącej (Holeckiej jeśli się nie mylę) się wypowiadali. Tu mamy wskazywanie winowajców, medialny publiczny lincz. To jest narracja rodem z komuny! A oglądających przyprawić może po prostu o niechęć. Kto uwierzy tej podkomisji i tak naciągane faktów doszukiwanie się drugiego dna i spisku? Wszystko zaczyna się już ocierać o wiarę i mity niż o ścisłe ustalenia badawcze.

    Partia Kukiz15 schodzi na psy (jedną z wypowiadających się osób był poseł z tego ugrupowania). Rozczarowała mnie zupełnie, miałem ich za ludzi poważnych, merytorycznych i antysystemowych. Teraz sami wspierają system budowany przez Jarosława oparty na tworzeniu teorii spiskowych i walce z każdą niezależną myślą.

    Jawa to czy sen?

    Tak było przez 8 lat i wszystkie 3 największe telewizji tak robiły. Szkoda ze tego wtedy nie widziałeś. teraz przynajmniej państwowa jest po jednej stronie a prywatne nawalają w kaczora.

    4 8 Cytuj
  • 20 wrz 2016

    "- Jest pan wieloletnim dziennikarzem. Jak panu się podobają wiadomości?

    - Wie pan, w porównaniu z tym, co było w poprzednich ośmiu latach, po pierwsze wróciła powaga, bo było bardzo dużo tematów tabloidowych w poprzednich ośmiu latach i to mnie zawsze denerwowało i te tematy zniknęły. Po drugie: wrócił serwis zagraniczny, bo w poprzednich ośmiu latach też w głównym dzienniku telewizji publicznej nie znajdowałem...

    - Same sukcesy...

    - ...Nie znajdowałem tematów zagranicznych. Miałem takie wrażenie, że redaktorzy poprzedni uważali, że Polacy się w ogóle światem nie interesują.

    - Dobrze, ale to, co najbardziej wszystkich interesuje i polityków również - jak przedstawiana jest polska polityka? Jest rzetelniej? Obiektywniej?

    - To przedstawienie ma pewien pazur, ale to też dziennikarze mają do tego prawo, żeby surowo oceniać rzeczywistość polityczną i takie oceny też się zdarzają.

    - Pan jako dziennikarz jak patrzy na to i nie bolą pana zęby? Nic?

    - Wie pan, co do...

    Uśmiecha się Jarosław Sellin.

    - ...Co do warsztatu zawsze można mieć pewne uwagi. Natomiast uważam, że zmiany generalnie poszły w dobrą stronę"

    (http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-powstanie-kasowy-hit-o-historii-polski-sellin-mel-gibson-byl,nId,2277269 )

    1 3 Cytuj
  • Andrzej 20 wrz 2016

    A gdzie tekst o dziennikarskim piekle za te słowa Selina? TO była dobra pointa tego wywiadu.

    3 1 Cytuj
  • 20 wrz 2016
    Walker84 napisał/a:

    Tak było przez 8 lat i wszystkie 3 największe telewizji tak robiły. Szkoda ze tego wtedy nie widziałeś. teraz przynajmniej państwowa jest po jednej stronie a prywatne nawalają w kaczora.

    No i nawet towarzysz walker dochodzi do wniosku, że jest do d.u.p.y w kwestii mediów. Oj towarzyszu kolejna wpadka, wyrzucą cię z tego twojego pisu albo samokrytyka na forum partii cie czeka !!

    4 1 Cytuj
  • 21 wrz 2016

    To sformulowanie o piekle jest na deser dla tych co zechca przeczytac caly wywiad ;)

    2 2 Cytuj
  • 21 wrz 2016

    A tutaj propaganda siana przez media "dobrego" sortu według kilku propagandystów platformy/nowoczesnej / UW/ KLD :
    http://wpolityce.pl/media/308503-kuriozum-nasi-rodacy-sa-ofiarami-ksenofobii-na-wyspach-a-tymczasem-wyborcza-donosi-polska-walczy-z-obcymi

    3 3 Cytuj
  • 5 lis 2016
    prywatnie napisał/a:

    Skarga na "Wiadomosci" TVP http://fakty.interia.pl/polska/news-helsinska-fundacja-praw-czlowieka-sklada-skarge-na-wiadomosc,nId,2301598

    Jak miło. Lewacka organizacja siejąca od lat propagandę przeciwko karze śmierci skarży się na Polskę !
    Cieszy mnie to :)

    1 4 Cytuj
  • 5 lis 2016
    Walker84 napisał/a:

    Jak miło. Lewacka organizacja siejąca od lat propagandę przeciwko karze śmierci skarży się na Polskę !
    Cieszy mnie to :)

    Dla ciebie wszyscy oprócz pisuarów to lewacy.

    4 Cytuj
  • 6 lis 2016

    Ten kto wymyślił fundacje powinien dostać Nobla z ekonomii ale przyznawanego przez mafię.Dzieki fundacji mozna wszystko-wyprać kasę,rządzić państwami wywierać wpływ na ustawodawców czy dać zatrudnienie wiernym sługom,niewiernym żonom lub kochankom.To genialne posunięcie dlatego opinię wszelkich fundacji mam w głębokim poważaniu zresztą wystarczy poszperać jak kończyły sie protesty organizowane przez te fundacje?

    1 2 Cytuj
  • 6 lis 2016

    Najlepsza organizacja to prawa i sprawiedliwa spolka Srebrna. Ave Jaroslaw!
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Srebrna_(sp%C3%B3%C5%82ka )

    A tu piszom, zas ja ciagle bede wierzyl jak ksiendzu ze Jaroslaw to pocciwy czlek http://pis-da.blogspot.com/2015/11/ukad-kaczynskiego.html?m=1

    3 Cytuj
  • 18 lis 2016

    Redaktor Lis w formie
    http://wpolityce.pl/media/315998-lis-z-pogarda-o-polakach-i-polonii-skandaliczne-i-wulgarne-wpisy-na-twitterze
    A tutaj felieton RAZ na temat jakoś wyciszony w mediach.Czy to nie dziwne że media piszą o byle skoku w bok jakiegoś celebryty a w tym wypadku nabrały wody w usta?
    http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-chamstwo-obala-bankomaty,nId,2308097

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 19 lis 2016

    No ok, ale kto tam do tego burdelu chodził? Bo Ziemkiewicz nic o tym nie pisze.

    Cytuj
  • 20 lis 2016

    Wydaje się, że Ziemkiewicz całkowicie skretyniał, bo stwierdzić , że odleciał w rajską krainę ułudy byłoby łagodnym nazwaniem jego stanu. Podbija bębenek Edkowi ( Mrożek ), cieszy się że zwycięstwa Edków, PiS uważa za prekursora Trumpa i amerykańskich Edków. Znów Polska uczy demokracji i to Amerykanów, daje przykład. Ziemkiewicz Tanga nie odczytał. Edek wpuszczony do salonu w jego domu wyducka mu żonę i przegoni jego. O samo czeka PiS z jego tak entuzjastycznie obnoszoną wygraną. Kolejne Edki przejadą po PiSie jak po burej suce. Skretyniał inteligencki ne pomniki tego wprowadzą Edków nawt nie próbując ich cywlizować. Nawt Kaczyński to rozumie i Leppera nie cywilizował, lecz załatwił.

    1 Cytuj
  • 20 lis 2016

    Tylko że Jego książki idą jak ciepłe bułeczki a bloga jednego z aktywnych tutaj czyta kilku sfrustrowanych i odsuniętych od koryta.

    1 2 Cytuj
  • Andrzej 20 lis 2016

    Właśnie zamierzam zacząć "Jakie piękne samobójstwo". Fantastyka jego pióra jest średnia, zobaczymy, jak pisze na inne tematy.

    "Fakt" też rozchodzi się jak ciepłe bułeczki...

    1 Cytuj
  • 20 lis 2016

    Foxkwik leci ze sprzedażą na łeb na szyję podobnie jak GW.
    To troche wyjaśnia o co ten kwik,o kasę ze spółek skarbu państwa i samorządów którą odciął wredny Kaczor a nie o żadną demokrację.
    http://niezalezna.pl/89438-tygodnik-lisa-pikuje-sprzedaz-newsweeka-spadla-az-o-25-procent

    3 Cytuj

Odpowiedz