Forum » Społeczeństwo

Kaczyńscy na Wawelu

  • 14 kwi 2010

    Kaczyńscy na Wawelu
    Temat,który podzielił społeczeństwo w ostatnich kilkunastu godzinach. Jesteś za,czy przeciw???

    3 9 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Jestem przeciw takim płytkim dyskusjom.

    2 6 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Mi sie wydaje ze to jest sciema , wszystko odbedzie sie w Warszawie ale trzeba zmyslic ewentualne zagrozenie, a ludzie sie kluca itp zobaczycie

    1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    To jest chore jacy ludzie w Polsce są podli jak mogą protestować po tak wielkiej tragedii jaka się wydarzyła. Nie rozumiem tego. A co do tego gdzie para prezydencka będzie pochowana to już nie ma znaczenia czy to będzie Wawel czy jakieś inne miejsce. Jak już zostało zdecydowane że będzie to jednak Wawel to ludzie uszanujcie tą decyzję a nie róbcie jakichś głupich protestów. Tych ludzi już nie ma a to gdzie ich pochowają jest NIE WAŻNE!!!

    3 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Czyżby nasza wspaniała stolyca nie miała miejsca dla nich???
    Przecież nie tak dawno krakowscy radni kłócili się nad wnioskiem o przyznanie L.Kaczyńskiemu tytułu honorowego obywatela miasta Krakowa, więc poco ten kwas z pogrzebem na Wawelu. Jak to już ktoś napisał: wczoraj wraz z decyzją o pochówku na Wawelu ogłoszono koniec żałoby narodowej. Moim zdaniem gdyby spoczęli nawet pod kolumną Zygmunta w Warszawie to by nie było sprawy, a tak mamy co mamy.

    2 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    jak by na to nie patrzeć decyzja o pogrzebie na Wawelu wywołała sporo kontrowersji. W najmniej odpowiednim momencie mamy podziały w państwie, podczas gdy kraj staną w obliczu tragedii i to nie tyle państwowej, co rodzin tragicznie zmarłych.

    Moim zdanie nie było by żadnych, problemów, protestów czy podziałów, gdyby pogrzeb odbył się normalnie w Warszawie. To jednak stolica, miejsce pracy głowy państwa i uważam, że to było by najlepsze miejsce. W moich oczach ktoś tego nie przemyślał i z robił z osoby Prezydenta w okresie żałoby problem. I to dość spory widząc protesty i czytając wypowiedzi sporej liczby ludzi.
    Można by jeszcze dyskutować "czy zasłużył"? Ale to na pewno nie teraz, nie na to pora.

    1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Jestem dumna z tego, że Pan Prezydent wraz Żoną będą pochowani na Wawelu. Jak najbardziej na to zasłużyli. Za życia byli wyśmiewani, opluwani i poniżani za to, że byli skromnymi, dobrymi ludźmi. Poniżano ich za to, że byli niemedialni, mówili to, co myśleli, a nie to na co było zapotrzebowanie. Proszę o szacunek dla zmarłych.

    2 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Słyszałem dzisiaj w radiu wypowiedź która wydaje się być słuszna, mianowicie: pochówek p. Kaczyńskich powinien się odbyć w miejscu tzw. tymczasowym (najlepiej w Warszawie ) a dopiero później na spokojnie można by się zastanawiać, gdzie złożyć ich prochy. Ja osobiście uważam, że nie powinien to być Wawel.

    1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    FILM Z KATASTROFY SAMOLOTU !!!

    Widać ludzi jak wychodzą z wraku, słychać strzały jak 1 z samolotu ucieka i go dobijają. Rozkazy po rosyjsku i polsku słychać doskonale.

    http://www.youtube.com/watch?v=11LpvGjd9RU&feature=related

    3 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    popieram Wawel to odpowiednie miejsce i na szczęście o miejscu pochówku nie decydowały takie osoby jak Wajda i inni przeciwnicy którzy widać mają jakiś straszny problem nie wiedzieć czemu z tym gdzie para prezydencka ma zostać pochowana co za ludzie no masakra nic tylko chamstwo i zawiść ludzka się szerzy w Polsce i nic więcej to jest okropne

    2 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Dlaczego Wawel może mi ktoś wyjaśnić?? Sama tragiczna śmierć nie powinna przesądzać ze ma to być Wawel!! Niczym sobie na to nie zasłużyli... Wszyscy tragicznie zginęli, więc znajdzie się miejsce dla pozostałych 94 ?? Już prędzej P. Kaczorowski !!

    2 1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Wawel to miejsce dla zasłużonych, a nie tragicznie zmarłych. Ludzie nie popadajcie w skrajności, najpierw wszyscy się z nich nabijacie a teraz wszyscy jesteście ich zwolennikami. Nie mówię tu o tym by ich należycie nie uszanować, i nie oddać należytej czci, bo był prezydent Polski , który zginął pełniąc obowiązki, ale zachowajmy zdrowy rozsądek bo jak tak dalej pójdzie to w niedzielę pojawią się transparenty i okrzyki SANTO SUBITO i jeszcze ich wyświęcą przed JP2.

    2 1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Powinni zostać pochowani w Warszawie.Lech Kaczyński był patriotą ,ale jako polityk nie zrobił nic szczególnego dla Polski,nie zasłużył się w żaden sposób.To ,że zginął tragicznie,nic nie znaczy dla miejsca pochówku.Jakoś nikogo z tragicznie zmarłych w pożarze domu socjalnego w Kamieniu Pomorskim nie pochowano na Wawelu.Gdzie pochowano ludzi ,którzy zginęli w zawalonej hali w Katowicach,kilka lat temu?A co ,to nie były tragedie?Czy oni byli gorszymi ludźmi ?
    Rodzina tak chciała,to władzom Krakowa nie wypadało odmówić.Chcą ich na siłę robić męczennikami,bohaterami.Nie rozumiem tego.Jakoś wcześniej nie darzono pary prezydenckiej szacunkiem.Lech Kaczyński miał niskie poparcie.Nie był nikim niezwykłym.

    1 1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Lech Kaczyński był wielkim patriotą i tego nie można pominąć ale związany przede wszystkim z Warszawą. I tam powinny spocząć jego szczątki. Mnie ta decyzja się nie podoba ale i takie zażarte protesty pod kuria w chwili narodowej żałoby też nie.

    1 2 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    I tak nikogo to nie obchodzi że wy macie jakieś ale i że nie chcecie aby pochowano ich na Wawelu więc po co dyskutujecie jak władze mają gdzieś wasze żale pochowają ich na Wawelu i koniec bez dyskusji tak zadecydował kardynał Stanisław Dziwisz prawa ręka Papieża Jana Pawła II przypominam

    1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    no i znowu przegięcie, a swoją drogą ciekawe czyj to pomysł? Jarosława czy Dziwisza?? (no i ile Dziwisz kasy z tego wyciągnie????)
    hmm.... pewnie napiszą, że świnia ze mnie i gnida, ale co mi tam , ja tylko pytam!!!!

    1 1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Impreza ma nas kosztować 20 milionów złotych czy niema ważniejszych rzeczy w Polsce ile głodnych dzieci można za TO nakarmić.

    2 1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    ja uważam, że pogrzeb prezydenta musi mieć godną oprawę!!! wkurza mnie tylko fakt, że na pewno Dziwisz i spółka nieźle wydoją przy tej okazji nasze państwo.

    1 1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Dziwiszowi brak wyczucia chwili i mówi by nie upolitycznić decyzji w momencie gdy sama decyzja jest polityczna

    1 1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Śledząc dyskusję na temat pogrzebu widzę że nikt nie zasługuje na Wawel,do każdego mielibyście jakieś ale.Nagle niektórzy przypominają sobie o głodnych dzieciach,martwią się kosztami,może trzeba było Ich zostawić w tym lesie?Inne narody uczą nas jak zachować się w takiej chwili,ogłaszają żałobę a niektórzy z nas nie potrafią uszanować tragicznie zmarłych.Niektórzy żyją prawdą objawioną przez TVN i inne media i według nich na pochówek na Wawelu zasługiwałby pewnie jakiś finalista Tańca z gwiazdami czy jakiegoś innego idiotycznego programu czy ewentualnie piosenkarka uważająca się za królową.

    2 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    michalsko1 jak jesteś takim dobrodziejem to zrezygnuj z jakiejś przyjemności i nakarm chociaż jedno dziecko. Nadal taki mądry jesteś?

    1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    No co ty, komuś do kieszeni zaglądać to są pierwsi ale, żeby od siebie coś dać ???
    No skądże... on nic przecież nie ma !

    1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    pesymista cieszę się, że są ludzie tacy jak Ty bo czytając wypowiedzi niektórych mam wrażenie, że są pozbawieni jakichkolwiek ludzkich odruchów czy współczucia. Strasznie mi przykro, że ludzie potrafią być tak podli nawet w obliczu tragedii i ogromnego cierpienia rodzin zmarłych. Gdyby nie wiara w Boga chyba zwątpiłabym w sens życia i drugiego człowieka bo niesamowicie mnie to dotyka. Nie życzę źle nawet najbardziej zawistnym, ale chciałabym, żeby choć trochę zmienili swoje podejście.

    1 Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Kaczyński żył w innych czasach niż Piłsudski i Sikorski i innego rodzaju heroizmu i poświecenia w naszych czasach się wymaga.

    Człowiek, który walczył o pamięć i oddał za nią życie, wielki patriota, zależało Mu na pozycji Polski, nie uginał pod wpływami z zewnątrz. Miał odwagę iść pod prąd. Przez 5 lat był systematycznie opluwany, wyśmiewany, poniżany i oskarżany o zaściankowość- co zakrawa o męczeństwo naszych czasów.

    Tyle mam do powiedzenia w tej kwestii. Jeśli On nie zasługuje na pochówek na Wawelu to kto ?

    1 Cytuj
  • Piotrek 14 kwi 2010

    ja tylko oczekuje ze osoba, osoby które podjeły ta decyzje wydadza jakies oficjalne pismo i sie podpisza pod nim. Póki co nikt sie nie przyznaje,a chyba powinnismy wiedziec...

    Cytuj

Odpowiedz