Forum » Społeczeństwo

Jak wam się podoba TVP TRWAM?

  • 23 mar 2017
    albert7575 napisał/a:

    gdyby nie hitler stalin nigdy by nie rozpoczał wojny aby szerzyć komunizm w europie,to polska obroniła niemcy przed bolszewizmem w 1920 roku,gdyby armia stalina objeła strefą wpływow całe niemcy to zobaczył bys dzisiaj tą niemiecką doskon ałoś i potencjał gospodarczy,mało tego,zachodnia czesc niemiec która była w strefie amerykanskiej dostała odszkodowania i pieniadze na odbudowqe przemysłu

    Znowu piszesz zasłyszaną propagandę w TRWAM.
    Armia jak goniła bolszewików była śmiesznie mała, szła nie zatrzymywana, aż Piłsudski bał się, że to jakaś pułapka i zam zdecydował że już dość. Bolszewicy wówczas byli na granicy wschodniej z Chinami, bo to ich się bali.
    Nas za chwilę pogonili pod Warszawę gdy tylko przerzucili wojska
    z pod Chin i nie my tylko Cud nad Wisłą zatrzymał bolszewików. (właściwie to kler, bo oni to zwycięstwo celebrują jako rękę bożą).
    Więc jeżeli uważasz, że w ten sposób komunizm nie trafił do Niemiec, to nie nasz heroizm zatrzymał bolszewików, ale wstawiennictwo kościoła.

    Co do podbojów Hitlera, Turcy zajmowali nie mniejsze tereny, w czasie swojej świetności podbojowej, a było to na grubo przed podbojami Hitlera, ale Niemcy do Turcji do pracy czy za chlebem nie emigrowali, a Turcy do Niemiec tak.

    Widzisz, Tusk za osiem lat spowodował to, że do nas jeżdżą Ukraińcy czy Wietnamczycy, a więc coś z podpatrywania Niemców nam dało.
    Twoi idole to tacy polscy Turcy, rozpiepszą w momencie cały dorobek nas wszystkich, kierowanych przez poprzednią opcję.

    14 6 Cytuj
  • 23 mar 2017

    odwracasz kota ogonem jesli chodzi o historie,nie bede sie wdawał z toba w dyskusje w te tematy bo zmyslasz myslac ze sie nie polapie
    polecam polast play tam praktycznie cały czas puszczane sa filmy dokumentalne z okresu histori ,jesli dla ciebie polsat play to to samo co tv trwam to....to mnie tylko uswiadamia ze jests cały czas w amoku

    ty nie licz ilu do nas ukraincow i wietnamczykow przyjechalo i za kogo w jakich czasch to pomysl ilu ludzi z Polski wyjechało
    Przez dwie kadencje PO troche ukraincow i wietnamczykow do Polski przyjechało,ale przy dwoch latach rzadów PIS do Polski nadciaga cała masa ukrainców,ąż nie wiem ilu ich bedzie po 8 latach rzadow PIS

    p.s
    jeśli o czymś nie masz pojecia (historia i nie tylko ) to nie pisz,nie oceniaj innych swoją miara majac na uwadze blef

    3 15 Cytuj
  • 23 mar 2017
    albert7575 napisał/a:

    polecam polast play tam praktycznie cały czas puszczane sa filmy dokumentalne z okresu histori ,jesli dla ciebie polsat play to to samo co tv trwam to....

    Masz u mnie małego plusa, że zaczynasz oglądać wolną telewizję.
    Rób tak dalej, a w przyszłości podzielisz moje poglądy.
    Pozdrawiam.

    7 5 Cytuj
  • 24 mar 2017

    JARZMO TĘPYCH PIŁ

    Moim celem jest walka podziemna,
    Walcząca z mrokiem, powszechna nie ciemna,
    Moim powietrzem jest wicher ten z nieba,
    Moim pokarmem jest mądrość, kromka chleba,
    A moim światłem, co płonie z daleka,
    Jest nasze prawo i prawo człowieka.

    Może mnie dławić ten bunt wiecznie żywy,
    Ale bez niego nie będę szczęśliwy,
    Mogę uciekać przed zmagań żałobą,
    Ale nigdy nie ujdę przed sobą.
    Wśród wielu ojczyzn, co płyną w obłudzie,
    Ja chcę tej jednej, normalnej, nie w cudzie.

    Chcę oglądać słońce, piękno tego świata,
    Ale to światło zaciemnia Beata.
    Chciałbym poznać uroki ziemi,
    Ale moje serce pchnięto do podziemi,
    O przyjaciele moi, co nie czujecie wolności,
    Protestujmy słowem, mówmy o ciemności.

    Moim celem jest walka podziemna,
    Walcząca z mrokiem, powszechna nie ciemna,
    Czy tam, czy tutaj, to jedno nas łączy,
    Nurt nieśmiertelny, z mądrości się sączy
    I każe sercu taką moc natężyć,
    Że drugi sort z tępotą, musi zwyciężyć.

    5 4 Cytuj
  • 24 mar 2017
    m_markos napisał/a:

    @Albert
    Wyjedz za granice, popracuj w różnych krajach, poznaj ludzi, poznaj poziom życia i dopiero wtedy się wypowiadaj na tematy związane z Europą. Ja to zrobiłem i zapewniam cię że gdyby nie UE mielibyśmy poziom Ukrainy, nie tylko gospodarczy ale też mentalny i cywilizacyjny.

    Przez właśnie takich prymitywnych ksenofobów jak ty ziejących nienawiścią na prawo i lewo wybuchają wojny a ludzie się zabijają.

    Jesteś durniem jak myślisz że ktokolwiek czy to Niemcy czy to Orbana będzie grał na korzyść Polsce. Każde państwo dla siebie próbuje ugrać jak najwięcej i nie ma nic złego w tym. Trzeba po prostu grać w grę dyplomatyczne i umiejętnie wykorzystywać atuty.

    PS. Niemcy są bogate, Niemcy będą bogate bo mają rekordową nadwyżkę. My mamy dług zrobiony przez PO i rekordowo powiększony prze PIS. PIS wiedząc że się nam populacja polaków kurczy zadłuża się jeszcze bardziej pogarszając sytuację.

    Niemcy są bogate bo okradły w czasie wojny całą europę i jeszcze trochę afryki

    3 7 Cytuj
  • 24 mar 2017
    alapatala napisał/a:

    Niemcy są bogate bo okradły w czasie wojny całą europę i jeszcze trochę afryki

    Tak nakradli, że nic nie robiąc mają do dzisiaj kasę z Europy i Afryki.

    Tak sobie myślę, że przed wojną Europa i Afryka musiały być cholernie bogate.

    8 6 Cytuj
  • Andrzej 24 mar 2017
    alapatala napisał/a:

    Niemcy są bogate bo okradły w czasie wojny całą europę i jeszcze trochę afryki

    Gówno prawda. Niemcy są bogate, bo USA i Zachód wpakowały morze zielonych w ten kraj. Włochy jakoś krezusem nie są, a łupili razem z Hitlerem. Co za czasów wojny Niemcy nakradli, poszło wszystko w zbrojenia.

    7 1 Cytuj
  • Andrzej 24 mar 2017
    albert7575 napisał/a:

    HEJ PEOWSKIE OSZOŁOMY !!!!!!!!
    SZYKUJECIE JUŻ JAKIES ZABOJSTWO.... NA KOGOŚ KTO NIE JEST Z WAMI A WIEC PRZECIW WAM

    albert7575 napisał/a:

    ksenofobia? ksenofobia? krytyka to od razu ksenofobia?
    (...)
    NIE WYJAZDZAJ MI TU Z KSENOFOBIA BO MOJ STOSUNEK DO NIEMCOW OD NIEDAWNA JEST UZASADNIONY
    I NIE WYJEZDZAJ Z "NIENAWISCIA" BO NA TEN TEMAT JUZ COS KIEDYS WAM NAPISAŁEM

    albert7575 napisał/a:

    ŁEB TO TOBIE KIEDYS ZLECI ZA TO CWANIAKOWANIE
    AK kiedys robiła takie akcje

    To brzmi już, jak groźba karalna. Najpierw pytasz, czy sympatycy PO chcą kogoś zabić, a później sam grozisz śmiercią. W międzyczasie pokazując, jak to Twoja ksenofobia jest zwykłą krytyką dla Ciebie.

    13 2 Cytuj
  • 27 mar 2017
    bono napisał/a:

    http://www.pomorska.pl/styl-zycia/rozmaitosci/a/ucho-prezesa-10-przybyl-minister-szyszko-youtube-za-darmo-wideo-online,11921686/

    UCHO PREZESA 10

    pozostań sobie przy tym, jako głównym źródle informacji o świeci. ten poziom chyba mniej więcej ci odpowiada.

    1 8 Cytuj
  • 27 mar 2017

    Ten poziom kpiny, bardzo mi odpowiada. Jest na najwyższym poziomie, odwrotnie niż ci z których kpi.

    Agencje ratingowe, przestraszyły się, rządu pis i "podwyższają "
    ratingi dla Polski, tzn. powracają w ocenach do tych z przed obniżki.

    Rząd pis zapowiadał bojkot tych agencji, gdy obniżały oceny.
    Teraz już agencje są wiarygodne wręcz doskonałe bo w informacjach pis są na czele wiadomości.

    9 4 Cytuj
  • 27 mar 2017

    Towarzysz bono w akcji znowu post za postem .Zgnoiliście to forum,robiąc z niego KODziarską trybunę.

    6 10 Cytuj
  • 27 mar 2017

    Krówka w akcji próbujecie zgnoić to forum i zrobić z niego pisowską tubę propagandową......

    9 3 Cytuj
  • 28 mar 2017
    krowka123 napisał/a:

    Towarzysz bono w akcji znowu post za postem .Zgnoiliście to forum,robiąc z niego KODziarską trybunę.

    Krówko, gdybyśmy zamilkli, wyschła byś z niebytu i braku zajęcia.

    11 2 Cytuj
  • 28 mar 2017

    Dawno sobie powtarzam nie dyskutuj z głupim bo ktoś nie zauważy różnicy.Akurat Ty może i nie jesteś głupi ale współczesnym pożytecznym idiotą jak najbardziej.Nawet gdyby płacili to dawać d....py za grosze?Co to za kasa dla takiego idealisty i byznesmena?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCyteczny_idiota
    Wybacz ale po raz kolejny oleję to forum,z zawodowymi błaznami nie będę się siłować.
    Przeżyję jakoś bez was,trochę będę tęsknić za Stefanem z Pcimia,lepszy od tego Łódzkiego oszołoma od szczawiu i mirabelek.

    4 9 Cytuj
  • 28 mar 2017
    Endrju napisał/a:

    To brzmi już, jak groźba karalna. Najpierw pytasz, czy sympatycy PO chcą kogoś zabić, a później sam grozisz śmiercią. W międzyczasie pokazując, jak to Twoja ksenofobia jest zwykłą krytyką dla Ciebie.

    no dla ciebie krytyka Niemiec to juz jest ksenofobia ,najlepiej idz juz teraz i ich przepraszaj i przepros ze jakis Polaczek ośmiela sie przedstawiac ich w niekorzystnym swietle
    ja nikogo nie zabiłem ani nie zbierałem pieniedzy za zabicie kogoś
    "a łeb ci kiedys zleci za cwaniakowanie" to uliczna zwyczajna metafora,ale oczywiscie ty nie czepiasz sie tych ktorzy juz kogos zabiali a pozniej w publicznym teatrze zbieraja pieniadze na zabojstwo kogos innego ,ale tego ktory uzywa potocznych metafor na forum miasta powiatowego

    nie wiem czy Bono wie ,ale Górski i Cały Kabaret Moralnego Niepokoju to PISiory o czym czesto dawali do zrozumienia udzielając wywiadów dla "do rzeczy" czy "w sieci" ,nie wiem czym on sie tak podnieca przytaczajac tu linki do "ucho prezesa" Kaczyńskiego nie przedstawia tak jak przedstawiał Tuska jako nic nierozumejacego przygłupa

    https://www.youtube.com/watch?v=L6MSONyrSaU
    "....Mariusz ty tak sam z siebie....? Dziecko kochane.... Ale my jesteśmy zgrani,jak stary Stuhr i młody Stuhr,pielegnuj w sobie to ziarenko nienawisci.....?

    t-34 napisał/a:

    Krówka w akcji próbujecie zgnoić to forum i zrobić z niego pisowską tubę propagandową......

    to forum to gnoicie juz wy od jakiegos czasu,poprzez coraz to nowe tematy ktore smiało można by pisac w jednym temacie polityka
    do tego ta dziecinada w wykonaniu markosa w postaci malo smiesznych memów o PISie (sporo smieszniejszych memow o PISie widziałem w internecie)
    tak ze nie odwracajcie kota ogonem

    bono napisał/a:

    Krówko, gdybyśmy zamilkli, wyschła byś z niebytu i braku zajęcia.

    wychodzi na to ze na suchoty i brak zajecie najbardziej cierpisz ty,bo to twpoich postow i tematow jest najwiecej,nawet gdy nic konkretnego sie nie wydarzyło ty zawsze cos zmyslisz

    bono napisał/a:

    Ten poziom kpiny, bardzo mi odpowiada. Jest na najwyższym poziomie, odwrotnie niż ci z których kpi.

    Agencje ratingowe, przestraszyły się, rządu pis i "podwyższają "
    ratingi dla Polski, tzn. powracają w ocenach do tych z przed obniżki.

    Rząd pis zapowiadał bojkot tych agencji, gdy obniżały oceny.
    Teraz już agencje są wiarygodne wręcz doskonałe bo w informacjach pis są na czele wiadomości.

    własnie o takie zmyślanie mi chodziło,tylko japonska agencja ratingowa podniosła ocene polski,( chyba tylko oni z dala od europy patrza obiektywnie na kondycje Polskiej gospodarki)
    inne agencje tylko podwyzszyły wzrost gospodarczy dla Polski,co ciekawe ,w styczniu nie dali wiary prognozom Morawieckiego i obnizyli a teraz podniesli do poziomu tego jaki zakładał Morawiecki,

    ale to przeciez dla was nic nie znaczy,wy macie swoj swiat,w którym na ulicach są czołgi,jest godzina policyjna,rozmawiacie ze soba szeptem i wam w tym wymarzonym swiecie pod rzadami PIS jest doibrze,wiec nie patrzcie na ratingi ogladajcie TVN i badzcie szczesliwi

    Endrju napisał/a:

    Gówno prawda. Niemcy są bogate, bo USA i Zachód wpakowały morze zielonych w ten kraj. Włochy jakoś krezusem nie są, a łupili razem z Hitlerem. Co za czasów wojny Niemcy nakradli, poszło wszystko w zbrojenia.

    dodaj do tego jeszcze tan ią siłe roboczą i ta z obozów koncentracyjnych i tą z prac przymówsowych w niemieckich fabrykach i na gospodarstwach,ta siła robocza nie wymagała płacenia za ciezka prace jak i nie wymagała zadnych warunków sanitarnych ani mieszkaniowych no i oczywiscie nie musieli ich za bardzo zywic,zaden kraj w europie nie miał takiej sieły roboczej opartej na setkach tysiecy pracowników,
    Hugo Boss był projektantem mundurow wermahtu ,gestapo SS jak i hitlerjuge
    Simens na zamówienie Hitlera robił piece kramatoryjne
    Silniki do czołgów to juz Maybach

    2 6 Cytuj
  • 28 mar 2017
    albert7575 napisał/a:

    dodaj do tego jeszcze tan ią siłe roboczą i ta z obozów koncentracyjnych i tą z prac przymówsowych w niemieckich fabrykach i na gospodarstwach,ta siła robocza nie wymagała płacenia za ciezka prace jak i nie wymagała zadnych warunków sanitarnych ani mieszkaniowych no i oczywiscie nie musieli ich za bardzo zywic,zaden kraj w europie nie miał takiej sieły roboczej opartej na setkach tysiecy pracowników,

    Szukacie jakiegoś wytłumaczenia, naszej słabości.
    Anglia wyrąbała w taki sposób Azję, Afrykę, Australię, w części Kanadę i Nową Zelandię.

    Japonia robiła to samo co Niemcy, tylko w Azji.

    Ale Korea tego nie robiła, a wyrosła na potęgę, Brazylia rośnie w siłę, Meksyk, a Chiny zostawią w tyle pozostałych.
    Turcja ma gospodarkę bijącą nas na głowę. itd itp.

    Idiotyczne szukanie usprawiedliwienia. Przyczyny naszej słabości nie szukaj przed 1945 r. bo to można było już nadrobić.

    Szukaj jej gdzie indziej, w kulturze obyczajowej.
    W Anglii jest nacji w cholerę, cały trzeci świat, ale więzienia zapełniają z obcych narodowości na pierwszym miejscu Polacy.

    Nasi kaznodzieje skupiają się na in vitro i na straszeniu obcymi.
    Zupełnie umyka im problem uczciwości.
    Jeżeli to się ciągnie od pokoleń, to przecież nie w genach przenosimy te cwaniackie obyczaje kulturowe, ale tak nas wychowują i kształcą od pokoleń, kto?
    A któż od wieków uczy i wychowuje, kto był nauczycielem naszych dziadków i pradziadków, czy przypadkiem nie kościół?

    5 3 Cytuj
  • 28 mar 2017
    bono napisał/a:

    Szukacie jakiegoś wytłumaczenia, naszej słabości.
    Anglia wyrąbała w taki sposób Azję, Afrykę, Australię, w części Kanadę i Nową Zelandię.

    Japonia robiła to samo co Niemcy, tylko w Azji.

    Ale Korea tego nie robiła, a wyrosła na potęgę, Brazylia rośnie w siłę, Meksyk, a Chiny zostawią w tyle pozostałych.
    Turcja ma gospodarkę bijącą nas na głowę. itd itp.

    Idiotyczne szukanie usprawiedliwienia. Przyczyny naszej słabości nie szukaj przed 1945 r. bo to można było już nadrobić.

    Szukaj jej gdzie indziej, w kulturze obyczajowej.
    W Anglii jest nacji w cholerę, cały trzeci świat, ale więzienia zapełniają z obcych narodowości na pierwszym miejscu Polacy.

    Nasi kaznodzieje skupiają się na in vitro i na straszeniu obcymi.
    Zupełnie umyka im problem uczciwości.
    Jeżeli to się ciągnie od pokoleń, to przecież nie w genach przenosimy te cwaniackie obyczaje kulturowe, ale tak nas wychowują i kształcą od pokoleń, kto?
    A któż od wieków uczy i wychowuje, kto był nauczycielem naszych dziadków i pradziadków, czy przypadkiem nie kościół?

    Pierdoly,jedne wielkie pierdoly napisales,zalosna z toba dyskusja
    Nie potrafisz odniesc sie do tematu tylko jakues konfabulacje wywijasz

    1 8 Cytuj
  • 29 mar 2017
    albert7575 napisał/a:

    Pierdoly,jedne wielkie pierdoly napisales,zalosna z toba dyskusja
    Nie potrafisz odniesc sie do tematu tylko jakues konfabulacje wywijasz

    Polemizować, to jeszcze trzeba mieć z kim!
    Jeżeli piszesz pierdoły o dzisiejszym bogactwie Niemiec które to ma wynikać z pracy w obozach koncentracyjnych więźniów, to nie wiesz co piszesz i jesteś zainfekowany propagandą w stylu tych o których piszesz.
    Niemcy po wojnie miały większe zniszczenia niż Polska i to nie więźniowie odbudowywali Niemcy, ale pomoc amerykańska, która w takiej samej wartości popłynęła do Francji, która nie była w ruinie.

    Pieniądze skradzione przez hitlerowców, owszem pomogły się urządzić pojedynczym uciekinierom w Argentynie, Brazylii itd. ale nie za nie zbudowano dzisiejszą gospodarkę Niemiec.

    Zaś napiszesz mi, że robili dla nich Turcy i Jugosłowianie, to prawda, dla nas mogą robić Ukraińcy, czy wobec tego, Ukraińcy za lat 70 będą mieli prawo wypominać Polakom, że dzięki im zbudowano (jeżeli taka będzie, bo Morawiecki to gwarantuje) potęgę Polski?

    Lubię dyskutować z ludźmi nie odklejonymi, w dyskusji merytorycznej, a nie nawiedzonymi- kierowanymi hasłami krzywdy i wykorzystywania.
    Dziad dorabia sobie własną ideologię swojego dziadostwa, a bogaty swoją.

    Jeżeli włączam w to kościół, to zarzucisz mi że jestem małej wiary.
    Nic bardziej błędnego, mój stosunek do wiary jest głęboki, ale wiara nie ma nic z gnijącym klerem, który niszczy posłańca Boga w osobie Franciszka, który każe im być uczciwymi, cichymi, nie pazernymi i bez dewiacji, a to już dla nich za dużo.

    Niestety, najwięcej złodziei jest w państwach najbardziej katolickich:
    Ameryka Południowa, kiedyś Włochy no i u nas niestety też. Przypadek? czy aby usprawiedliwianie czynów w imię równości społecznej.
    Okradanie bogatego jest małym grzechem i to się ciągnie za nami. Jest od tego wyjątek okradanie bogatego, ale powiązanego z kościołem, to grzech ciężki. Zaś zabieranie ziem i majątków, pieniędzy (Amber Gold) przez kler, jest dobrem kościoła.

    Przecież to kpina z moralności Arystotelesa, Sokratesa czy Platona.

    Reformacja nastąpiła z powodów jw. i społeczeństwa poreformackie, jakoś wyprowadził ich kler na prostą w moralności.

    Nasi swoim przykładem postępowania i moralności pokazują wiernym jak należy postępować. A raczej jak nie należy.

    A ryba gnije od głowy. ( A samochodów z rybą na klapie przybywa)

    7 3 Cytuj
  • Andrzej 29 mar 2017
    albert7575 napisał/a:

    no dla ciebie krytyka Niemiec to juz jest ksenofobia ,najlepiej idz juz teraz i ich przepraszaj i przepros ze jakis Polaczek ośmiela sie przedstawiac ich w niekorzystnym swietle

    Nie moja wina, że masz jakieś kompleksy na temat własnej narodowości, nazywając się [i]jakimś Polaczkiem[/i]. Ja nie mam problemu z tym, że jestem Polakiem. Nie zamierzam też przepraszać Niemców, bo nie mam za co. Z szacunku też dla własnego języka używam polskich znaków diakrytycznych.

    albert7575 napisał/a:

    ja nikogo nie zabiłem ani nie zbierałem pieniedzy za zabicie kogoś

    Ani nikt z tutaj obecnych sympatyków PO, KODu czy innych partii opozycyjnych. Dlatego zupełnie nie rozumiem Twojej zaczepki WYKRZYCZANEJ w naszym kierunku.

    albert7575 napisał/a:

    "a łeb ci kiedys zleci za cwaniakowanie" to uliczna zwyczajna metafora,ale oczywiscie ty nie czepiasz sie tych ktorzy juz kogos zabiali a pozniej w publicznym teatrze zbieraja pieniadze na zabojstwo kogos innego ,ale tego ktory uzywa potocznych metafor na forum miasta powiatowego

    Kwestia kontekstu i interpretacji odnośnie tej Twojej ulicznej metafory. Jak dla mnie, grozisz @m_markos, używając jasnych aluzji i przekazów.
    Jeśli uważasz, że ktoś kogoś zabił i ponownie zbiera pieniądze w teatrze, aby popełnić kolejne morderstwo, zgłoś to do prokuratury. Ja nawet nie mam pojęcia, o czym piszesz.

    albert7575 napisał/a:

    to forum to gnoicie juz wy od jakiegos czasu (...)
    do tego ta dziecinada w wykonaniu markosa w postaci malo smiesznych memów o PISie(...)
    wychodzi na to ze na suchoty i brak zajecie najbardziej cierpisz ty

    Z argumentami ad personam nie da się dyskutować.

    albert7575 napisał/a:

    ale to przeciez dla was nic nie znaczy,wy macie swoj swiat,w którym na ulicach są czołgi,jest godzina policyjna,rozmawiacie ze soba szeptem i wam w tym wymarzonym swiecie pod rzadami PIS jest doibrze,wiec nie patrzcie na ratingi ogladajcie TVN i badzcie szczesliwi

    Znów metafora? Alegoria? Hiperbola? O jakich czołgach Ty człowieku piszesz?
    TVNu nie oglądam, poza Lożą Prasową i Kawą na Ławę (od czasu do czasu), ale TV PiS już w ogóle.

    albert7575 napisał/a:

    dodaj do tego jeszcze tan ią siłe roboczą i ta z obozów koncentracyjnych i tą z prac przymówsowych w niemieckich fabrykach i na gospodarstwach,ta siła robocza nie wymagała płacenia za ciezka prace jak i nie wymagała zadnych warunków sanitarnych ani mieszkaniowych no i oczywiscie nie musieli ich za bardzo zywic,zaden kraj w europie nie miał takiej sieły roboczej opartej na setkach tysiecy pracowników,
    Hugo Boss był projektantem mundurow wermahtu ,gestapo SS jak i hitlerjuge
    Simens na zamówienie Hitlera robił piece kramatoryjne
    Silniki do czołgów to juz Maybach

    Dodajmy jeszcze wyprawy krzyżowe, podboje Cesarstwa Rzymskiego oraz Zakon Krzyżacki, żeby obraz był pełniejszy.

    6 1 Cytuj
  • 1 kwi 2017

    Zawsze chodząc na msze św. czułem obowiązek wrzucenia na tacę i to nie monetę ale nominał w papierze.Jaki? to zależało od niedzieli i od mojej oceny wartości kazania.

    Ostatnio usłyszałem to o czym wiedziałem wcześniej, ale jakoś to do mnie nie docierało, że jak jestem po stronie opozycji, to nie jestem umiłowanym synem kościoła.
    Powoli to przetrawiłem, wrzuciłem do mojego komputera znajdującego się tuż za oczodołami, i analiza a później wynik, nakazał mi nie wrzucanie już na tacę ani grosza.
    Komputer podpowiedział mi, że teraz kościół powinien być wspierany przez umiłowane córki i umiłowanych synów.
    Znalazłem puszki na kwiaty do grobu, na ubogich i tym będę się kierował. Moje szare komórki powiedziały: nie daj tam, gdzie cię nie chcą.

    6 1 Cytuj
  • 5 maj 2017

    "żeby być chrześcijaninem, trzeba najpierw mieć ludzką naturę, trzeba być człowiekiem".

    5 2 Cytuj
  • 14 lip 2017

    Skąd TVPiS bierze tych gości.
    zdjecie

    7 1 Cytuj
  • 16 lip 2017

    Abonament i pluralizm.
    zdjecie

    5 1 Cytuj

Odpowiedz