Forum » Społeczeństwo

Piesi na "pasach"

  • 23 cze 2017

    Co sądzicie o pieszych, którzy jak stado baranów "pakują" się wprost pod nadjeżdżający pojazd?

    25 11 Cytuj
  • Niebieskooka 23 cze 2017

    a co sadzicie o kierowcach którzy nie zwalniają przed przejściem, nie patrzą co się dzieje wokół przejścia oraz wyprzedzają.
    Otototo zgodzę się z Tobą że część pieszych jest bezmyślna i wchodzi pod nadjeżdżające pojazdy, ale dużo więcej jest kierowców którzy uważają że droga jest tylko dla nich. Niestety jeżeli chodzi o kulturę jazdy to jesteśmy na poziomie afryki. Daleko nam do zachodnich krajów gdzie pieszy jest święty i każdy go przepuszcza

    26 28 Cytuj
  • 23 cze 2017

    Tak masz rację kierowcy też nie są bez grzechu. Z poziomem afryki to lekka przesada ichniejszy chaos na drodze może przyprawić o zawrót głowy, ale do Europy to jeszcze nam daleko.
    Chodzi o to, że gdy dochodzi do zdarzenia na pasach to wszyscy krzyczą kierowca winny, a nie zawsze jest to prawdą. Jak potrącisz pieszego na pasach to policja zatrzyma uprawnienia. Słyszał ktoś o pieszym ukaranym mandatem za wtargnięcie pod pojazd, a kodeks wykroczeń przewiduje nawet za wtargnięcie na przejście dla pieszych. Ja takie zachowania obserwuje niemalże codziennie.

    26 2 Cytuj
  • Andrzej 23 cze 2017

    Znam przypadek mandatu za wtargnięcie na pasy - w Krakowie na Focha. Byłem świadkiem, jak policja dała taki mandat młodemu chłopakowi, który wbiegł... pod radiowóz.
    Inna sprawa, że w takiej Szwecji nie ma czegoś takiego, jak wtargnięcie na jezdnię przez pieszego. Tam, jak jest wypadek i na pasach zostaje potrącony pieszy, to winien jest tylko jeden - kierowca.

    9 4 Cytuj
  • ania 25 cze 2017

    Czasami stoję 20 minut żeby mnie ktoś na pasach przepuścił. Pasy na dk 52 w krzywaczce. Tragedia -mogą puścić nerwy. Jestem też kierowca. Zawsze puszczam jak ktoś stoi bo wiem jak to jest stać. Chociaż raz mnie wariatka " zsukowala" na pasach na Reja przy skrzyżowanium Stała tyłem do pasów na kogoś czekała bo wolała- chyba córkę, i nagle się odwróciła i ruszyła w stronę drogi, nie zdążyła jescze dojść do drogi kiedy ja mijalam ale już z chodnika ładowana od najgorszych. Najbardziej mnie zdziwiło ze przy dziecku. Taki przykład ze świętą krowa można być zawsze i wszędzie. Niestety samochodu nie da się zatrzymać w 1 sekundzie. Łatwiej wstrzymać krok.

    15 2 Cytuj
  • ania 25 cze 2017
    Endrju napisał/a:

    Znam przypadek mandatu za wtargnięcie na pasy - w Krakowie na Focha. Byłem świadkiem, jak policja dała taki mandat młodemu chłopakowi, który wbiegł... pod radiowóz.
    Inna sprawa, że w takiej Szwecji nie ma czegoś takiego, jak wtargnięcie na jezdnię przez pieszego. Tam, jak jest wypadek i na pasach zostaje potrącony pieszy, to winien jest tylko jeden - kierowca.

    Ja znam przypadek kiedy to ksiądz z Osieczan potrącił faceta na pasach na zakopiance kiedy ten juz był prawie po drugiej stronie. Niestety nie poniósł żadnych konsekwencji

    4 7 Cytuj
  • 30 wrz 2017

    Niedawno przeprowadziłam sie do Myślenic i to, co mi się najbardziej w oczy rzuciło, to BRAK PASÓW!
    Są tylko przy głównych skrzyżowaniach i to też nie z każdej strony, często trzeba mocno nadrobić drogi, a czemu np nie ma przy Janie?
    Każdy pieszy wie, ze prawą stroną dojść się nie da, bo nie ma chodnika, a potem trzeba przechodzić bez pasów, a miejsce jest naprawdę niebezpieczne.
    Albo takie przejścia, kiedy podporządkowana łączy się z główną? Gdzie są?
    Przejście przy wjeździe do Kaufland? Przypadki, gdzie pasy są wręcz konieczne można mnożyć.

    Niestety, ponieważ pasów jest zbyt mało, od dziecka nie wyrabiamy sobie kultury chodzenia po pasach, tylko chodzimy jak święte krowy- smutne ale prawdziwe.

    Jestem i pieszym, i kierowcą. Chyba tak pół na pół :)

    25 3 Cytuj
  • 10 lis 2017

    Zgłoś to jako pomysł do budżetu obywatelskiego. Ochrona pieszych jest bardzo ważna.

    4 1 Cytuj
  • 10 lis 2017

    Tylko, że przepisy regulują możliwość przejścia w miejscach gdzie nie ma pasów. Na Kazimierza Wielkiego też jest problem, bo długie odcinki bez pasów, ale przejść można tylko niestety trzeba poczekać na możliwość

    5 1 Cytuj
  • 14 gru 2017

    nikt nie jest bez grzechu - zarowno kierowcy jak i piesi, ale wg mnie - piesi nawet dla wlasnego bezpieczenstwa nie powinni wchodzic na chama na pasy

    8 1 Cytuj
  • 14 gru 2017

    piesi to swiete krowy !

    4 4 Cytuj
  • 15 gru 2017

    Z drugiej strony co 100m pasy np na kazimierza to tez bylaby lekka przesada

    5 2 Cytuj
  • baron nk klasa 22 gru 2020

    nie wiem gdzie to opisać znalazłem ten temat to napiszę tutaj dzisiaj w ciągu 20 min mógłbym już 3 razy stracić życie na pasach ale dzięki mojej przytomności jeszcze żyję jeden kierowca zahamował mi przed nogami na pasach ja stanąłem i dlatego nie wjechał potem na drugim przejściu pani tylko odwróciła głowę ja też stanąłem poza połową przejścia dla pieszych a kawałek dalej kobieta tylko spojrzała czy mi się nic nie stało i dodała gazu miałem na sobie kamizelkę odblaskową i tutaj apel do pieszych uważajcie na przejściach ponieważ macie pierwszeństwo ale też kierowcy nie zważają oraz też apel do kierowców zbliżając się do przejścia zwolnicie i nie rozmawiajcie wszystkim życzę zdrowych radosnych Świąt oraz zdrowia i rozwagi na drodze

    7 2 Cytuj
  • Janek Sal 22 gru 2020

    kierowcy tez są pieszymi - pierwszeństwo na pasach pieszego bezwarunkowe= ale jeżdząc sporo i ustepujac pieszym zdecydowanie kilka przykładow bezmyslnego wejscia np z tel przy uchu , W Krzyszkowicach kilkakrotnie pomimo oswietlonego przejscia nie widzisz pieszego bo stoi pomiedzyjezdniami , za słupem bez żadnego odblasku ubrany na czarno jade ok 60 i tez go nie widze dopiero przed samym przejsciem zobaczyłem sylwetke wzrostu skromnego i na czarno ubrana, Tutaj opisujesz ze miałes kamizelke , OK rzadko sie zdarza . pewnie pospiech przedswiąteczny lub rozmowa przez tel kierowcy były przyczynami nieustąpienia pierwszenstwa.
    Zdrowych Swiąt

    6 Cytuj
  • baron nk klasa 22 gru 2020

    raczej zamyślenie jedna osoba tylko chyba miała telefon

    1 Cytuj
  • Janek Sal 22 gru 2020
    kierowca napisał/a:

    raczej zamyślenie jedna osoba tylko chyba miała telefon

    co to znaczy miała telefon jedna osoba? kazda osoba dziś ma telefon. nie kazda z niego korzysta na przejsciu dla pieszych - i co zmyślenie ? dzis Na Kazimierza Wielkiego w dwu przypadkach widziałem pieszych dzwoniących przechodzących nawet nie przez przejscie dla pieszych tylko przez jezdnię .Jeden na spicu drugi przy stacji paliw

    3 Cytuj
  • baron nk klasa 23 gru 2020

    pisałem że tylko jedna osoba z kierujących miała telefon przy uchu to dwoje kierowców '' może z premedytacją '' chciała mnie rozjechać nie wiem dlaczego

    Cytuj
  • 26 paź 2021

    Pieszy zawsze ma pierwszeństwo, gdy nie ma świateł na pasach.

    3 2 Cytuj
  • baron nk klasa 26 paź 2021

    ale trzeba patrzeć również na inne zagrożenia parę razy przechodziłem raz krzyknąłem na kobietę uratowało jej to życie powiedziała że jechał wariat zapytałem czy zapamiętała nr rejestracyjny to zgłosimy na policję ja będę świadkiem zdarzenia przyznała że o tym nie pomyślała nie dziwię się bo kto by myślał o takich sprawach ratując życie wariat ucieknie potem jak ma sumienie to może go będzie gnębiło że mógł kogoś zabić ale jak nie ma to będzie się śmiał że kogoś porządnie wystraszył

    2 2 Cytuj
  • 27 paź 2021

    Zaobserwowałam na zakopiance że kierowcy, którzy ustępują pieszemu na pasach, włączają światła awaryjne. To bardzo pomocne, popieram i też zaczęłam tak robić.

    5 1 Cytuj
  • 27 paź 2021

    piesi chodza roznie,ale przepis chyba nakazuje zwolnic przed pasami,chyba po to by zdazyc sie zatrzymac

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 28 paź 2021

    Przepis- przepisem należy się stosować do niego,

    Jest cmentarz dla tych co mieli pierszeństwo - i to nie tylko pieszych tam chowają

    4 3 Cytuj
  • 14 lis 2021

    Niektórym kierowcom tak ciężko zwolnić przed pasami ale za to jak mijają wypadek na zakopiance muszą zwolnić do 10km/h żeby się POPATRZEĆ i tworzą korki. Uprzedzam, że następnym razem jak mi się przydarzy za takim idiotą jechać to na strąbieniu się nie skończy.

    2 3 Cytuj
  • 14 lis 2021

    W cywilizowanych krajach na drodze z dwoma pasami ruchu (w jednym kierunku) maja obowiązkowo światła na przejściach. Ale to pewnie przez to LGBT które się tak u nich pleni.

    1 3 Cytuj
  • mknp@o2.pl 15 lis 2021

    @DM_S a widziałeś co się dzieje na Zakopiance na odcinku od Zarabia do zjazdu na światła gdy stoi tam czasem radiowóz? Wielu kierowców jak tylko zobaczy radiowóz, gwałtownie wciska hamulec w podłogę i zwalnia do 50 km/h zmuszając wszystkich do hamowania. Nie zliczę ile razy trąbiłem tam na takich baranów, którzy podczas wyprzedzania lewym pasem hamowali i rezygnowali z wyprzedzania prawie zatrzymując lewy pas, bo zobaczyli radiowóz. Później gdy minęli radiowóz, to znowu rura i wyprzedzanie. Skąd ta reakcja, przecież wyprzedzanie w tym miejscu jest dozwolone.

    @Iron Maiden jednak w tych cywilizowanych krajach jest mniej przejść ze światłami, a piesi mogą normalnie przechodzić poza przejściami dla pieszych, co w naszym kraju z kierowcami nie widzącymi nic wokół byłoby niebezpieczne. Gdyby natomiast postawić światła na wszystkich przejściach z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, to cała Polska stanie w korkach.

    3 1 Cytuj

Odpowiedz