Forum » Społeczeństwo

Manipulacja spoleczna

  • 1 lip 2017

    Zauwazacie ze np. Wiadomosci telewizyjne w ostatnich latach staraja sie nachalnie wplynac na nasza opinie o tym i owym? Przestaly tylko i wylacznie informowac.

    Tutaj artykul o sposobach manipulacji opinia publiczna na przykladzie sluzb rosyjskich: http://m.fronda.pl/a/Agnieszka-Romaszewska-dla-Frondy-Rosyjscy-agenci-wplywu-sa-wsrod-nas,71892.html

    167 123 Cytuj
  • 1 lip 2017
    prywatnie napisał/a:

    Zauwazacie ze np. Wiadomosci telewizyjne w ostatnich latach staraja sie nachalnie wplynac na nasza opinie o tym i owym? Przestaly tylko i wylacznie informowac.

    Tutaj artykul o sposobach manipulacji opinia publiczna na przykladzie sluzb rosyjskich: http://m.fronda.pl/a/Agnieszka-Romaszewska-dla-Frondy-Rosyjscy-agenci-wplywu-sa-wsrod-nas,71892.html

    Tak masz rację tylko tak jest od 26 lat a wcześniej ten program nazywał się dziennik telewizyjny i tak samo manipulował ludźmi przez 45 lat komuny. Są identyczne na tevauenie Fakty i Informacje na polsacie. Tak samo sterują opinią publiczną . Nic nowego nie odkryłeś ..

    128 261 Cytuj
  • 1 lip 2017

    tawarisz Walker84, jedna Rassija

    158 119 Cytuj
  • 1 lip 2017

    [cytat=Walker84]Tak masz rację tylko tak jest od 26 lat /cytat]

    Czy jesteś pewien tego co napisałaś?
    Tak dużej ilości kłamstw, manipulacji, reżimowych bredni i bzdur to ja nigdy w TV nie oglądałem.

    175 111 Cytuj
  • 1 lip 2017
    prywatnie napisał/a:

    Zauwazacie ze np. Wiadomosci telewizyjne w ostatnich latach staraja sie nachalnie wplynac na nasza opinie o tym i owym? Przestaly tylko i wylacznie informowac. l

    Nie zauważam bo nie oglądam. Zresztą już nawet PISiaki narzekają na TVP to rzeczywiście jest z nią źle.

    Widzę tylko że w internecie leją wszyscy równo z treści tam pokazywanych.

    zdjecie

    170 111 Cytuj
  • 1 lip 2017
    Lukaszz napisał/a:

    [cytat=Walker84]Tak masz rację tylko tak jest od 26 lat /cytat]

    Czy jesteś pewien tego co napisałaś?
    Tak dużej ilości kłamstw, manipulacji, reżimowych bredni i bzdur to ja nigdy w TV nie oglądałem.

    Ja oglądałem przez wiele lat. I pamiętam w latach 90-tych jak kreowano niektórych na gwiazdy a teraz wychodzi że to są kretyni. Chyba jesteś jeszcze młody.

    33 137 Cytuj
  • 1 lip 2017
    m_markos napisał/a:

    Nie zauważam bo nie oglądam. Zresztą już nawet PISiaki narzekają na TVP to rzeczywiście jest z nią źle.

    Widzę tylko że w internecie leją wszyscy równo z treści tam pokazywanych.

    Ja tam nie narzekam. Telewizja publiczna ma być tubą propagandową władzy jak powiedział kiedyś Cejrowski i tak właśnie jest. Trzeba się uciekać do wszelkich sposobów w celu zniszczenia tusków i innych gadów którzy niszczyli ten kraj przez 26 lat. Nawet sposobami powiedzmy to poniżej pasa.
    I bardzo mi pasuje że piorą jego syna na każdym kroku i w jedynce i w dwójce. Tak ma być !!

    38 130 Cytuj
  • 1 lip 2017

    Cieszę się że Ci się TVPIS podoba. Jeszcze sobie płać tylko za nią i innych ludzi do tego nie przymuszaj a będzie OK. Wara też od kasy z budżetu czy też od spółek skarbu państwa. Niech sobie opłacają ludzie którzy ten syf oglądają.

    Z innej beczki, żeby PISiaki się czasem nie zapłakały:

    ----------
    W czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że od 1 sierpnia br. Fratria nie może posługiwać się nazwą „W Sieci”. Ponadto wydawca ma przeprosić Gremi Media na łamach „Gazety Wyborczej” oraz zapłacić 25 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz

    Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w-sieci-kontra-gremi-media-i-grzegorz-hajdarowicz-michal-karnowski-wyrok-sadu-jest-skandaliczny-utrzymamy-w-w-winiecie-w-sieci
    ----------

    117 26 Cytuj
  • 1 lip 2017
    m_markos napisał/a:

    Cieszę się że Ci się TVPIS podoba. Jeszcze sobie płać tylko za nią i innych ludzi do tego nie przymuszaj a będzie OK. Wara też od kasy z budżetu czy też od spółek skarbu państwa. Niech sobie opłacają ludzie którzy ten syf oglądają.

    Z innej beczki, żeby PISiaki się czasem nie zapłakały:

    ----------
    W czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że od 1 sierpnia br. Fratria nie może posługiwać się nazwą „W Sieci”. Ponadto wydawca ma przeprosić Gremi Media na łamach „Gazety Wyborczej” oraz zapłacić 25 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz

    Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w-sieci-kontra-gremi-media-i-grzegorz-hajdarowicz-michal-karnowski-wyrok-sadu-jest-skandaliczny-utrzymamy-w-w-winiecie-w-sieci
    ----------

    Nikt nikogo do niczego nie przymusza. Znowu manipulujesz. Wy klakierzy platformani macie to w genach.

    21 124 Cytuj
  • 1 lip 2017
    Walker84 napisał/a:

    Nikt nikogo do niczego nie przymusza. Znowu manipulujesz. Wy klakierzy platformani macie to w genach.

    Dla Ciebie każdy kto nie zgadza się z PiS to klakier platformiany? Nie ogarniasz jak wielką jesteś ofiarą manipulacji. Świat nie dzieli się tylko na PiS i PO, jeśli 84 to rocznik Twojego urodzenia, to od 33 letniej osoby można by oczekiwać większej rozwagi w formułowaniu wypowiedzi.

    90 20 Cytuj
  • 1 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Dla Ciebie każdy kto nie zgadza się z PiS to klakier platformiany? Nie ogarniasz jak wielką jesteś ofiarą manipulacji. Świat nie dzieli się tylko na PiS i PO, jeśli 84 to rocznik Twojego urodzenia, to od 33 letniej osoby można by oczekiwać większej rozwagi w formułowaniu wypowiedzi.

    Daruj sobie te prywatne wycieczki. Jak nie masz co pisać to nie zaśmiecaj tego tematu.

    19 108 Cytuj
  • 1 lip 2017
    Walker84 napisał/a:

    Daruj sobie te prywatne wycieczki. Jak nie masz co pisać to nie zaśmiecaj tego tematu.

    Zadałem ci proste pytanie - KAŻDY kto nie zgadza się z PiS i podejmuje się jego krytyki to według Ciebie platformers? Pytam, bo chciałbym wiedzieć jak mnie zakwalifikujesz. I nie mów mi coś o zaśmiecaniu. Będę pisać, gdzie się mi podoba. Administracji/moderacji na tym forum nie ma, chyba że napiszesz do redakcji imiennego maila (imię i nazwisko) i poprosisz jaśnie państwa o skasowanie postu/tematu.

    Czekam na odpowiedź. Wysil się, żeby była na poziomie 33 latka.

    77 21 Cytuj
  • 1 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Zadałem ci proste pytanie - KAŻDY kto nie zgadza się z PiS i podejmuje się jego krytyki to według Ciebie platformers? Pytam, bo chciałbym wiedzieć jak mnie zakwalifikujesz. I nie mów mi coś o zaśmiecaniu. Będę pisać, gdzie się mi podoba. Administracji/moderacji na tym forum nie ma, chyba że napiszesz do redakcji imiennego maila (imię i nazwisko) i poprosisz jaśnie państwa o skasowanie postu/tematu.

    Czekam na odpowiedź. Wysil się, żeby była na poziomie 33 latka.

    Kim ty jesteś i jakim prawem ty mi tutaj jakieś wymagania będziesz stawiał śmieszny ludziku ??
    Ty masz jakieś pojęcie o polityce ?

    Ale mimo że stwarzasz wrażenie zadufanego w sobie buca odpowiem ci odnośnie tego pytania.
    Tutaj jest 4 pismaków propagandystów którzy uaktywnili się po wyborach i wygranych przez Pis. Markos , łukaszek , wkibic i jeszcze taki zakuty czołgista.
    Bona nie biorę pod uwagę bo on zawsze był zaczarowany Tuskiem i naiwnie im ufał do końca .
    Zresztą to można sprawdzić w historii tego forum.
    Ci właśnie "forumowicze" naprodukowali tutaj masę tematów w którym jawnie jadą w jedną stronę po Pisie a ty jesteś albo ślepy albo głupi żeby tego nie widzieć.
    Tutaj jest znakomity przykład:
    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/6868,humor-polityczny,2.html
    Ten gość wrzuca tutaj jakieś pierdy w 90% ośmieszające Pis i to sam do siebie.
    I widzisz jak jest. Ja nawet nie muszę być za pisem ale tym typkom-manipulatorom zawsze coś odpiszę bo tego nie można tak zostawiać.
    Ciebie natomiast nie wiem do jakiej grupy zakwalifikować .
    Chyba jesteś politycznym naiwniakiem jak ty wierzysz w jakieś demokracje i że kiedyś twoja wymarzona formacja coś w tym kraju wygra. Tutaj są obecnie dwie siły . Kaczyński i jego ludzie i cała reszta postkomunistów i ludzi z nimi spowinowaconych . Do tego jakieś sztuczne partie typu kukiz czy korwin mające za zadanie wyrwać parę % Kaczyńskiemu. Ten pierwszy to nawet sobie nie zdaje sprawy że jest do tego wykorzystywany.
    Tyle w temacie.

    19 98 Cytuj
  • 1 lip 2017

    Telewizja Polska sterowana z polecenia Kaczynskiego to jedno. Bo nie tylko telewizja. Trzeba sie teraz uczyc rozrozniac rzetelna informacje od proby wplyniecia na odbiorce.

    Zaprzeczyc sie nie da:
    z rzetelnoscia informacji coraz gorzej. Jakosc spadla na leb. Jesli ktos przekazujac informacje podaje przy tym swoj osad to ja sie pytam o co chodzi? Ci sa dobrzy, ci sa zli. Tak bez dowodow, insyuacje. Ten to wzorowy katolik bo pokazuja go w pierwszym szeregu na mszy w telewizji, nawet to ze po rozwodzie i bil zone temu nie przeczy. Ktos patriota bo czesto mowi o Polsce i wykloca sie w Unii. A tamten to zdrajca bo zrobil to a to.

    Wtf? To jest jezyk rodem z Rosji a nie demokratycznego kraju.

    60 12 Cytuj
  • 1 lip 2017
    prywatnie napisał/a:

    Telewizja Polska sterowana z polecenia Kaczynskiego to jedno. Bo nie tylko telewizja. Trzeba sie teraz uczyc rozrozniac rzetelna informacje od proby wplyniecia na odbiorce.

    Zaprzeczyc sie nie da:
    z rzetelnoscia informacji coraz gorzej. Jakosc spadla na leb. Jesli ktos przekazujac informacje podaje przy tym swoj osad to ja sie pytam o co chodzi? Ci sa dobrzy, ci sa zli. Tak bez dowodow, insyuacje. Ten to wzorowy katolik bo pokazuja go w pierwszym szeregu na mszy w telewizji, nawet to ze po rozwodzie i bil zone temu nie przeczy. Ktos patriota bo czesto mowi o Polsce i wykloca sie w Unii. A tamten to zdrajca bo zrobil to a to.

    Wtf? To jest jezyk rodem z Rosji a nie demokratycznego kraju.

    Szkoda że nie widziałeś jak przez 8 lat tvp, tvn i polsat ośmieszał Kaczyńskiego.
    W sumie zapomniałem o tobie. Temu powodzianowi dopisać cię do listy. Ty też jesteś pismakiem platformianym.
    Ale ten coś rynsztokowego napisał i mu wykasowali wycięli wpisa albo sam się z tego wycofał.

    14 75 Cytuj
  • 1 lip 2017
    Walker84 napisał/a:

    Szkoda że nie widziałeś jak przez 8 lat tvp, tvn i polsat ośmieszał Kaczyńskiego.
    W sumie zapomniałem o tobie. Temu powodzianowi dopisać cię do listy. Ty też jesteś pismakiem platformianym.
    Ale ten coś rynsztokowego napisał i mu wykasowali wycięli wpisa albo sam się z tego wycofał.

    Tak, tak Walker.
    A Kaczyński jest ... piękną, wysoką i niebieskooką blondynką.

    60 14 Cytuj
  • 1 lip 2017

    Klakier platformiany,
    zadufany w sobie buc,
    ślepy albo głupi,
    to są kretyni,
    tuski i inne gady,
    polityczny naiwniak,
    pismak platformiany.
    Kim ty jesteś i jakim prawem ty mi tutaj jakieś wymagania będziesz stawiał śmieszny ludziku ??

    No jakiś wyjątkowo inteligentny i wychowany pisowski działacz tu pisze.....
    Panowie chyba trzeba będzie uważać, bo jeszcze jego wybitną delikatność naruszymy i uprzejmie do Ziobry doniesie.....

    63 13 Cytuj
  • Andrzej 1 lip 2017

    Bierze przykład z góry, od profesor Pawłowicz.

    64 14 Cytuj
  • 1 lip 2017

    On po prostu reprezentuje lepszy sort Polaków. A lekcja kindersztuby wyniesiona została z Radia Maryja.

    63 15 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 1 lip 2017

    No cóż TVPO zmieniło się TVPIS!

    Taka jest prawda. Telewizja Publiczna zawsze była tubą propagandową tych którzy rządzą. No może z małym poślizgiem, bo TVPO przekształciła się w TVPIS nie zaraz po wyborach tylko po kilku miesiącach. I trzeba albo nie oglądać tv publicznej regularnie i z uwagą, albo być głupkiem aby tego nie zauważyć. Wszyscy "rasowi" politycy bardzo dobrze o tym wiedzą, tylko czasami robią z nas głupków i udają, ze o tym nie widzą. Ja i tak wolę zdecydowanie TVPIS ponieważ jakoś wolę codziennie słuchać o pielgrzymkach, niż jak to było jeszcze kilka lat temu za TVPO gdy codziennie leciało o pedałach i lesbijkach.

    Lukaszz napisał/a:

    [cytat=Walker84]Tak masz rację tylko tak jest od 26 lat /cytat]

    Czy jesteś pewien tego co napisałaś?
    Tak dużej ilości kłamstw, manipulacji, reżimowych bredni i bzdur to ja nigdy w TV nie oglądałem.

    I tu kłania się psychologia. Bardzo często człowiek słyszy to co chce, a nie słyszy tego co nie chce. Bynajmniej nie dotyczy to tylko polityki. Również najprostszych spraw codzienności. Przykład: Baaaardzo wielu ludzi nie zrozumie czym grozi zatykanie wywietrzników i nawiewów póki ktoś im się zaczadzi. Jak byście im tego nie tłumaczył. Nawet gdyby byli inżynierami. I do tego zaprzeczają prawom fizyki i chemii Nawet tym o których uczono za moich czasów w 8letniej szkole podstawowej.

    18 64 Cytuj
  • 2 lip 2017

    Media zawsze manipulowały, manipulują i będą manipulować opinią publiczną.
    Kto nie wierzy niech poczyta dodatki lokalne do gazet, najlepiej opisujące zdarzenie, które zna od podszewki. Okazuje się, że znacząca część informacji to bzdury wyssane z palca. Dlaczego? Ano dlatego, że artykuł ma przyciągnąć czytelników.
    Tak samo ma się to do mediów, które są pod wpływem rządzących, nieważne kto rządzi będzie chciał ozłocić "swoich" i opluć "przeciwnika"
    Najlepiej poznać relacje z obydwu obozów (w wolne media nie wierzę). To co się pokrywa przynajmniej mniej więcej można uznać za prawdziwe. Całą resztę niezależnie kto podaje przyjąć z przymrużeniem oka.
    A to, że "władza" kusi, co w tym dziwnego - kasa, kasa, kasa.
    Każdy kto się dorwał chce utrzymać się jak najdłużej, więc manipuluje opinią publiczną.

    15 Cytuj
  • 2 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    On po prostu reprezentuje lepszy sort Polaków. A lekcja kindersztuby wyniesiona została z Radia Maryja.

    Ty napisz lepiej co tutaj chciałeś wpisać tylko ci usunęli wpis albo do ciebie dotarło że prezentujesz rynsztokowy poziom.

    3 18 Cytuj
  • 2 lip 2017
    Walker84 napisał/a:

    Ty napisz lepiej co tutaj chciałeś wpisać tylko ci usunęli wpis albo do ciebie dotarło że prezentujesz rynsztokowy poziom.

    Przecież nie odpowiedziałeś na moje pytanie: czy każdy kto krytykuje PiS to od razu wyborca PO. Ponieważ nie odpowiedziałeś na moje pytanie, nie masz prawa wymagać odpowiedzi. Moją wypowiedź widziałeś, tylko byłeś zajęty minusowaniem wypowiedzi reszty (endrju, markosa itd).

    Na marginesie komunia przyjęta, rączki złożone i słowo na niedziele obejrzane w TVP?

    18 7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 2 lip 2017

    otototo -> Zgadzam się w pełni z twoim postem, ale jeszcze dwa dopowiedzenia.

    Władza kusi nie tylko dla kasy, ale i dla samej władzy, np poczucia że się jest ważnym, można rozkazywać innym itp. itd. Czasem niektórzy pchają się do władzy w swerze działalności społecznej nawet jak kasy za to nie dostają.

    otototo napisał/a:

    Najlepiej poznać relacje z obydwu obozów (w wolne media nie wierzę). To co się pokrywa przynajmniej mniej więcej można uznać za prawdziwe. Całą resztę niezależnie kto podaje przyjąć z przymrużeniem oka.

    Ja bym jeszcze radził wyłapywać fakty, które jakoś wydają się wiarygodne lub można je jakoś potwierdzić, a które są przemilczane. Gdy była ta znana afera z profesorem Chazanem to w TVPO i TVN wiele niewygodnych szczegółów było przemilczane o których można było usłyszeć w TV Trwam. Również wychwyciłem szczegół który był przemilczany w TV Trwam bo był dla tej stacji nie wygodny, a o którym mówiły inne media. No właśnie tylko skoro nie jestem w stanie potwierdzić tych szczegółów niezależnie, to czy one są wiarygodne i czy nie powinien na nie patrzeć z przymrużeniem oka?

    7 10 Cytuj
  • 2 lip 2017

    Wedlug mnie to ilosc inwektyw w przemowieniu prezesa pokazuje jego zapedy. Wystarczy wziac jakiekolwiek przemowienie prezesa i porownac z tym co mowi Orban, Erdogan, Putin i tym co mowil np. Bierut.
    Taki jezyk nie jest jezykiem polityka demokratycznego, ale glos kogos kto chcialby zakneblowac usta wszystkim ktorzy maja inne zdanie niz jasnie pan lepszego sortu. W Polsce taki jezyk jest niestosowny, niby krzywdy nikomu nie wyrzadza ale zatruwa nasza codziennosc bo ciagle slyszymy o tych rzekomych zdrajcach narodu.

    Nazizm czy faszyzm to sa jakies wynaturzenia polityczne, ktore przyniosly wiele zla w przeszlosci. Budzenie tego potwora moze bardzo zle zaszkodzic samemu PiSowi. Jak dla mnie partia gloszaca takie rzeczy nie ma prawa bytu w demokratycznym panstwie i powinna zostac zdelegalizowana. Ale kazdy moze miec swoje zdanie, przynajmniej poki co.

    16 7 Cytuj

Odpowiedz