Forum » Sport

Liga Futsalu / Liga na boisku "ORLIK"

  • 16 lut 2013

    Witam. Co sądzicie o powstaniu jednej z takich lig piłki nożnej ?

    6 1 Cytuj
  • 16 lut 2013

    Myśle że to dobra inicjatywa, aczkolwiek jest kilka takich lig w których wpisowe bywa horrendalne... Dobry pomysł tylko żeby wpisowe nie było tak wygurowane :)

    1 1 Cytuj
  • 17 lut 2013

    aa to bardzo dobry pomysł :)

    1 1 Cytuj
  • 17 lut 2013

    wpisowe musi byc wygórowane - przecież opłata za hale, szatnie, natryski, oświetlenie hali, pracowników hali kosztuje, i to dużo. W zamyśle podejrzewam, że ewentualny organizator nie chce dokładać z własnej kieszeni (co chyba jest oczywiste) do takiej inicjatywy. Chyba, że znalazłby sponsorów, którzy pokryją w większej kwocie wszystkie koszta. Ale wątpie w taki stan rzeczy szczerze mówiąc, wystarczy spojrzeć na organizowane u nas atrakcje, (choćby turniej charytatywny...) gdzie sponsorów od groma, ale głównego sponsora.... żadnego .

    1 Cytuj
  • 17 lut 2013

    Liga na orliku jest dobrym pomysłem chociaż ze względu na to że orlik jest ogólno dotepny i raczej nie bedzie trzeba wliczać kosztu wynajmu:P

    1 1 Cytuj
  • 18 lut 2013

    Nie do końca mi się wydaje, ze Orlik jest ogólnodostępny i nie trzeba byłoby za niego płacić - chyba, ze ta liga dotyczyłaby dzieciaków w wieku 15-16 lat :) . Nawet jeśli taką ligę bezpłatną udało się zorganizować- to drugą sprawą jest następujący fakt - "drużyna", która gra w takiej lidze, w której nie wpłaca się wpisowego nie ma motywacji do gry w kolejnych meczach po paru porażkach :) Innymi słowy nie zależy im na tym, "czy drużyna przeciwna zagra sobie w danym dniu, czy nie. Nie płaciliśmy za to nic więc po co mamy grać - żeby znowu przegrać? I tak nic nie tracimy" . Bez wpisowego nie ma także nagród, żadnych, więc grę na Orliku można sobie załatwić u kierownika/ opiekuna Orlika co tydzień, zebrać 14 chłopa i grać :) Na to samo wychodzi.

    2 Cytuj
  • 18 lut 2013

    e

    ewenement_P napisał/a:

    Nie do końca mi się wydaje, ze Orlik jest ogólnodostępny i nie trzeba byłoby za niego płacić - chyba, ze ta liga dotyczyłaby dzieciaków w wieku 15-16 lat :) . Nawet jeśli taką ligę bezpłatną udało się zorganizować- to drugą sprawą jest następujący fakt - "drużyna", która gra w takiej lidze, w której nie wpłaca się wpisowego nie ma motywacji do gry w kolejnych meczach po paru porażkach :) Innymi słowy nie zależy im na tym, "czy drużyna przeciwna zagra sobie w danym dniu, czy nie. Nie płaciliśmy za to nic więc po co mamy grać - żeby znowu przegrać? I tak nic nie tracimy" . Bez wpisowego nie ma także nagród, żadnych, więc grę na Orliku można sobie załatwić u kierownika/ opiekuna Orlika co tydzień, zebrać 14 chłopa i grać :) Na to samo wychodzi.

    Źle mnie zrozumiałęś wpisowe musi być ja nie jestem jego przeciwnikiem tylko żeby nie było wysokie np. jak za lige futsalu w sułkowicach to koszt wpisowego wynosił ok. 1000 zł;/

    Cytuj
  • 19 lut 2013

    Również to rozumiem, ze jest wysokie - przecież nikt tego nie organizuje za frytki :) Nie każdemu się chce podjąć takiej inicjatywy i tracić podejrzewam niejeden weekend,a przynajmniej kilka jeśli nie kilkanaście, wtedy kiedy ma wolny czas i jeszcze nie daj Boże do tego dokładać :)
    Ale 1000 zł to jest takie minimum - przy 10 osobach to zaledwie 100 zł na jedna osobe, a grania co niemiara. Przykładowo w Krakowie organizowane ligi halowe są dwa razy w roku - na jesień i na zimę, i tam też koszt wynosi około 1000 zł od drużyny, gdzie na prawdę nie są tak duże hale jak w Sulkowicach, Sieprawiu, Dobczycach czy Myślenicach. Tylko że tam są sędziowie z prawdziwego zdarzenia (głównie sędziowie z futsalu), organizacja na b. wysokim poziomie, nagrody rzeczowe, które również są godne podziwu i możliwość awansu do wyższej kategorii rozgrywek (aktualnie są chyba 4 albo 5 lig!) . W takich małych mieścinach jak tutaj dopiero takie rzeczy się rozwijają - Dobczycka liga halowa, Sieprawska liga halowa, liga halowa w Wiśniowej czy nawet Sułkowicka liga halowa (ale o tej dowiedziałem się tutaj) organizowane są dopiero pierwszy albo drugi raz, no może trzeci ...
    Niemniej jednak myślę, że w przeciągu najbliższych paru lat, to będzie standardem, że w zimie będzie można porywalizować na hali, bo ewidentnie brakuje tutaj takiej prawdziwej ligi, z rozmachem - tak żeby nie żałować tego 1000 zł wydanego i po zakończeniu powiedzieć - "za rok również bierzemy udział!"
    Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 19 lut 2013

    Jedynie w turniejach halowych o ktorych wspominał poprzednik mozna przez zime pokopac . Organizwanie ligi halowej na orliku przy SP3 mija sie z celem , moze i mega drogo by nie wyszlo , ale brak zaplecza ( szatnie pomieszczą max 20 osób a co dopiero min 4 druzyny gdyby byl mecz grany po meczu, przyjemnosci z przebierania sie na zewnatrz w taka pogode nie widze). O boisku sztucznym nie mowie nawet bo godzina wynajcia boiska z oswietleniem i szatniami z natryskami to ponad 300 zl .Skombinuj paczke i wystartujcie w lidze halowej , bo na lige orlików sie na pewno nie doczekasz . Pozdro

    Cytuj

Odpowiedz