Forum » Wolne Myśli

Lato

  • adzygmunt 24 paź 2012

    A mnie jest szkoda lata - czytaj uważnie nie napisałem Laty!

    3 5 Cytuj
  • 24 paź 2012

    lato się skończyło , Lato tez -więc po co dyskutować na ten temat?

    5 1 Cytuj
  • adzygmunt 24 paź 2012

    Lubię miłe, ciepłe wspomnienia, może tym sposobem czas oczekiwania do następnego skróci się?

    3 2 Cytuj
  • 24 paź 2012

    Jestem wielbicielką lata, krajobrazów z tej pory roku oraz tych miłych i ciepłych wspomnień. Część z nich zachowuję w kadrze obiektywu. Później, kiedy za oknem śnieg i mróz można pooglądać zdjęcia i powspominać tamte chwile. Innym sposobem na zatrzymanie letnich wrażeń są przetwory z własnoręcznie wyhodowanych warzyw i owoców. Z takim wspomaganiem łatwiej dotrwać do kolejnej wiosny:)

    3 1 Cytuj
  • 25 paź 2012

    Rozumiem wszystkich którzy kochają lato. Ja natomiast jestem miłośnikiem zimy. Lubię zapach dymu z kominów brodzącego wśród wieczornych mgieł przecinanych zawiejami śniegu. Ten zapach przypomina mi święta z dzieciństwa. Lubie doznania wizualne, zwłaszcza pokryte białym puchem pola i krystalicznie błyszczące sople, lubię drzewa iglaste oblepione śniegiem. Las w zimie jest piękny. Lubię wieczorne ciepło przy kominku, można od wczesnych godzin wieczornych regulować oświetlenie salonu wg własnego upodobania bez narzuconej słonecznej latarni :) Można popołudniu zająć się lekturą bez pokusy wyjścia na zewnątrz. Herbata w zimie smakuje zupełnie inaczej. Zima w okolicach Świąt to czas magiczny. Człowiek w zimie ma więcej czasu dla siebie, więcej czasu na życie rodzinne a przebywając w pracy wcale nie żałuje że nie siedzi nad wodą lub w górach :) Restauracja lub bar w zimie to zupełnie inne miejsce niż w lecie. Lokal zamienia się w schron w którym siedzi się tak przyjemnie, że nie chce się wychodzić. Jedni preferują grzane wino, inni grzane piwo jeszcze inni czystą wódkę ale jedno jest pewne... w zimie wszystko smakuje inaczej, inaczej pachnie i doceniamy to co w lecie nie ma znaczenia:)
    Poza tym jestem szczęściarzem gdyż kocham każdą porę roku za to co odróżnia je od innych.
    P.S wiosnę kocham przede wszystkim za kwitnące wiśnie w maju :)

    3 1 Cytuj
  • adzygmunt 26 paź 2012

    O cholipa !!!

    1 Cytuj
  • Def Ibrylator 26 paź 2012

    Mroźna zima, rozgrzany kominek, ciepłe kapcie, herbata z dobrą whisky albo wódka z cytryną i gitara w rękach. Można chcieć czegoś więcej ?

    Ps. Użytkowniku "mieszkaniec" - przypadkowo wcisnąłem Ci minus. Proszę wybaczyć - bardzo podoba mi się Twój post.

    Cytuj
  • 26 paź 2012
    def_ibrylator napisał/a:

    Mroźna zima, rozgrzany kominek, ciepłe kapcie, herbata z dobrą whisky albo wódka z cytryną i gitara w rękach. Można chcieć czegoś więcej ?

    Ps. Użytkowniku "mieszkaniec" - przypadkowo wcisnąłem Ci minus. Proszę wybaczyć - bardzo podoba mi się Twój post.

    OK. ale żeby ta zima trwała dwa miesiące a jak tak w kominku musisz palić pół roku,
    to i ta herbata z dobrą whisky, lub z cytryną wódka przestaje smakować
    i pozostaje tylko gitara i marzenie o zimnym piwie i 30' C

    2 2 Cytuj
  • 6 kwi 2013

    Lato jak lato, ale wiosna - to jest moc :-)
    Lubię jej pierwsze przebicia, intensywne zapachy w lesie, motyle i inne owady (których widok póki co cieszy, bo w lecie niektóre zaczynają doskwierać). Świeża trawa, w której można się położyć (na własne ryzyko;-) i poczuć siłę budzącej się do życia natury, krokusy na polanach i przebiśniegi. Ciepłe muśnięcia promieni słonecznych. To wszystko już niebawem - miejmy taką nadzieję :-)

    5 Cytuj
  • 7 kwi 2013

    widział ktoś gdzieś wiosnę? bo jak na razie coś się nie kwapi żeby zawitać a ja już dostaję przygnębienia od tej zimy

    4 Cytuj
  • Def Ibrylator 9 kwi 2013

    Wiosna była ostatnio widziana w liście obietnic naszych polityków. Jak widać, wszystko co w tej liście się znajduje...

    3 Cytuj

Odpowiedz