Forum » Wolne Myśli

Katolicyzm, Nacjonalizm, Patriotyzm

  • 9 lip 2009

    Witam! Zacznijmy może od tego, że bynajmniej ta wiadomość nie jest spamem. Nazywam się Filip, jestem członkiem Narodowego Odrodzenia Polski oraz mieszkam sezonowo w Myślenicach ;p. Jako że w ostatnich latach działo się wiele politycznych rzeczy w naszej okolicy takich jak coroczne obchody "Marszu na Myślenice" na które przyjeżdża organizacja zwana ONR,a nie mająca zbyt wiele wspólnego z tą przed wojenną organizacją(zapewne kojarzycie, większość łysa,czasami mundury, glany, ogólnie parodia) Chciałem rzucić trochę światła mieszkańcom Myślenic i nie tylko, na prawdziwy ruch Narodowy w Polsce, który opiera się przede wszystkim na Katolicyzmie, i idei. Mógłbym się rozpisywać i chętnie odpowiem na wszystkie pytania, ale na początek polecę wam pewne pismo, w których jest wszystko wyjaśnione.
    Tekst reklamujący:
    Masz już dość czytania nudnych czasopism, których poziom merytoryczny nie przekracza minimum przyzwoitości? Właśnie pojawiło się nowe pismo poruszające tematykę społeczno-polityczną - „17- Cywilizacja Czasów Próby”. Teksty kierowane są głównie do ludzi młodych, sprzeciwiających się obecnej rzeczywistości i szukających „trzeciej drogi”.

    Dlaczego warto nas czytać? Bo także jesteśmy ludźmi młodymi i chcemy zmieniać rzeczywistość – piórem i czynem. Dajemy Ci alternatywę. Sam wybierz między pięknym i zakłamanym światem matrixa, a realną i brutalna rzeczywistością, którą wspólnie możemy zmienić. Dołącz do ludzi myślących!

    Na wszystkie pytania związane z pismem oraz samą Ideą, Nacjonalizmem Katolickim chętnie odpowiem.

    Cytuj
  • 9 lip 2009

    Jak to mawiaja coponiektorzy; "Na stos i niech plonie". Bedzie jasno, cieplo i milo. Zapomniales o anarchii. Z chaosu narodzi sie idea, za ktora podaza tlumy. Nacjonalizm, nazizm, rasizm, antysemityzm to haselka na ktore lapia sie tylko ograniczeni idioci z brakiem edukacji. Proponuje moderatorowi usunac ten bezplodny i komercyjny post. Od reklamy jest inny dzial na tej stronie.

    Cytuj
  • 9 lip 2009

    Komercyjny? Reklama? Hmm nie sądzę. Jak zapewne przeczytałaś, temat założyłem w ramach dyskusji i uświadamiania co poniektórych (takich jak Ty)czym jest Nacjonalizm.
    Jest rzeczą bardzo ciekawą czemu łączysz Nacjonalizm (mówimy tu o Nowoczesnym Nacjonalizmie, 3 pozycji, Katolicyzmie) z pojęciami takimi jak nazizm, rasizm, antysemityzm. Boisz się dyskusji? Bo ja wręcz przeciwnie. Argumentuj, byle mądrze, bo argumenty takie jak: z nacjonalistą nie gadam, jesteście rasistami! - są już nudne i bezsensowne. Co do braku edukacji Nacjonalizm w Polsce ukierunkował się w dwudziestoleciu między wojennym, a jego prekursorzy byli wo wyższych studiach, czasami zagranicznych, a edukacja stała w tych latach na dużo wyższym poziomie.

    Cytuj
  • 9 lip 2009

    Ciekawe że na tej stronie sprzedajesz również całą kolekcje noży bojowych:
    http://archipelag.org.pl/products_new.php

    Najwidoczniej to idzie w parze z waszymi poglądami i dobra kasa z tego... Nie dziw się że wizerunek waszej grupy ideologicznej jest taki a nie inny.

    Jeszcze do tego takie wlepy: I ty chcesz na przekonywać do nacjonalizmu.
    zdjecie
    Ta wlepa według ciebie przedstawia PATRIOTĘ? - a katolicyzmu to ty lepiej w to nie mieszaj, takimi hasłami, sprzętem, plakatami to raczej przypomina odłamy wschodnich religii.

    Jak widzę jego "wyznawców", to już mnie to zniechęca nawet do podejmowania rozmowy o tym... A z tym sklepem weź się lepiej schowaj...

    Moje poglądy są takie a nie inne, to twoje argumenty do mnie nie przemawiają... "Polska dla polaków"... "Miłość wiara nacjonalizm"... zal.. widać od razu kto to kupuje.

    Jedyne sensowne argumenty troszkę nawiązujące do nacjonalizmu są odnośnie poglądów seksualnych. Ale one i tak dla mnie nie zaprzeczają możliwości tolerancji tej grupy społecznej (może do pewnego stopnia według mnie).

    Cytuj
  • 9 lip 2009

    Poczytaj sobie cale forum. Tam jest kilka moich wypowiedzi na te wlasnie tematy. I na przyszlosc radze, najpierw czytaj pozniej szkaluj. I jeszcze raz powtarzam, ta polemika jest jak "stonka zrzucana przez amerykanow".
    Na tym zakoncze marnotrawstwo liter, Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 9 lip 2009

    Noże jak noże, na wp/onet/interia/czy innym portalu też masz noże - czysta komercja. Serwer sam się nie opłaci. Problem jest taki, że nie można pakować wszystkiego do jednego wora. Nie dziwie się, że wizerunek jest taki a nie inny. Ale czy to znaczy, że mamy go nie zmieniać? Subkultury (skinheads, oi, punks (specjalne odmiany)i inne) sprawiły, że idea nacjonalizm jest kojarzona z samymi negatywami. A tak naprawdę nie miały one nic wspólnego z nacjonalizmem.Opierały się na rasizmie,ksenofobi, szowinizmie. Dochodzi do tego nagonka medialna, gdyż w dzisiejszym świecie tępi się wszystko co nie zgodne z poprawnością polityczną, no i mamy gotowy wizerunek. Portal nacjonalista.pl jest dobrym portalem informacyjnym, ale nie traktuj go jako źródło idei, jest on tylko dodatkiem. A wlepka jak wlepka. Nie potrzebnie zasłonięta twarz. My nie wstydzimy się swoich poglądów. Idei nie da się zamknąć na stronie internetowej. Aczkolwiek zachęcam do odwiedzenia www.nop.org.pl, na której można przeczytać deklarację 3 pozycji, plan ideowy. W czasopiśmie jest wszystko wyjaśnione.

    Cytuj
  • 9 lip 2009

    "Beczke miodu zepsujesz lyzka dziegciu"
    "Koncz Wasc, wstydu oszczedz!"

    1 Cytuj
  • 9 lip 2009

    Tak allegro ma też noże bojowe. Ale jakby na allegro były tylko gazetki nacjonalistyczne, ciuchy nacjonalistyczne, wlepy nacjonalistyczne i noże - to bym te noże też przypisał do ruchu nacjonalistycznego. Zwłaszcza jak widzę łyse głowy ubrane w stroję przypominające o A.H

    Jeszcze sami chcecie żeby was nie przypisywać do faszyzmu... To po co się stylizujecie na faszystów ?? Sami sobie zaprzeczacie ! Ja bym to nazwał "nowoczesnym" faszyzmem. Jak bardzo ci się to słowo podoba. Tak mocno nawiązujecie do historii !!! A teraz piszesz że jesteście o nowych poglądach "nowoczesnych"...

    Dobra koniec tego tematu bo nikt nikogo nie przegada. Tylko niepotrzebny szum medialny się robi.

    Cytuj
  • 9 lip 2009

    Weźcie się w łby postukajcie z tymi wszystkimi odłamami, ruchami patriotycznymi,nacjonalizmami,narodowościowymi hasłami itd itp etc. Znajdźcie sobie inne miasto, Myślenice i tak mają potarganą opinie przez rożnych krzykaczy.
    NOPmałopolska - jak tak Cie to kręci i masz takie trzeźwe poglądy, wiedze i myślenie, napisz sobie doktorat...

    Cytuj
  • 10 lip 2009

    Doktorat się już pisze. Zdaje mi się, że na wszystkie wasze zarzuty i wątpliwości dałem odpowiedź w poprzednich postach. Co do mundurków itd. jest artykuł na ten temat w piśmie.

    1 Cytuj
  • 10 lip 2009

    Zakoncze tekstem z festiwalu ktorego juz nie ma;
    "Faszyzm, nacjonalizm, rasizm. Na tym gównie daleko nie zajedziesz!"

    1 1 Cytuj
  • 11 lip 2009

    w większości przypadków, tylko ograniczona chalastra po zawodówkach łapie się na tego typu hasła...

    1 1 Cytuj

Odpowiedz