Forum » Wolne Myśli

Wybór samochodu

  • piotrworker 9 maj 2013

    Wybór samochodu
    Golf IV 1.6 8v + lpg, 1.9 sdi, 1.9 tdi 110 czy
    Subaru Legacy GL AWD 2.0 + lpg

    Golfy bardziej dostępne , więcjej części ale trafić na dobry egzemplarz to cud.

    Pomożecie?? :)

    7 6 Cytuj
  • 9 maj 2013

    pomożemy

    18 1 Cytuj
  • mirek@ 9 maj 2013

    brałbym subaru, golfy sa tak nijakie jak ich wlasciciele. subaru nawet stare ma charakter i daje frajde z jazdy, polecam

    18 5 Cytuj
  • piotrworker 9 maj 2013
    wieśniok napisał/a:

    pomożemy

    dzięki:)

    mirekm napisał/a:

    brałbym subaru, golfy sa tak nijakie jak ich wlasciciele. subaru nawet stare ma charakter i daje frajde z jazdy, polecam

    głównie chodzi mi o niezawodność, codzienną eksploatacje. Nie jestem ukierunkowany na jedną markę.

    Czy są na forum posiadacze golfa IV lub subaru legacy ??

    7 1 Cytuj
  • Tomek 10 maj 2013

    Ja kiedyś miałem golfa 4 co prawda był to 1.4 ale jeśli chodzi o jazdę to jeździło się nim dobrze. jako takich większych awarii nie miałem. jeśli się dba o samochód typu wymienia oleje itp to auto służy.

    mirekm napisał/a:

    brałbym subaru, golfy sa tak nijakie jak ich wlasciciele. subaru nawet stare ma charakter i daje frajde z jazdy, polecam

    chyba jakieś uprzedzenie do VW. w sumie każdy samochód może być nijaki. samochód jak samochód. co do subaru nie jestem w temacie gdyż nie jeździłem.

    4 Cytuj
  • 10 maj 2013

    Gdy się kierujesz sercem, to wybierzesz Subaru, rzadkie w Polsce napęd quatro to standard
    w Subaru i u nas uchodzi za samochód sportowy, w USA cena Subaru nie odbiega od pozostałych firm japońskich ani prestiżem ani ceną a na tamtym rynku samochody niemieckie są dość drogie.
    Rozum podpowiada Golf, eksploatacja, łatwiej później sprzedać i sporo zamienników części zamiennych ( właściwie najwięcej).
    Subaru w odsprzedaży musi znaleźć swojego fana, VW to tylko kwestia ceny.

    4 6 Cytuj
  • 25 maj 2013

    Musisz,wziąść pod uwage droższe utzrymanie Japonczyka w serwisie,biorac pod uwaga że auto bedzie miało już kilka lat i pewne awarie i zyżycia jakzresztą w kazdym innym aucie będą występować.Do Japończyka niestety nie bedziesz miał zbyt wiele zaminników natomiast oryginalne cześci potrafią przyspożyć o zawrót głowy.

    2 Cytuj
  • 26 maj 2013

    worker podejrzewam, że dysponujesz kwotą do 12 000 zł :) Sam potrzebowałem samochodu roboczego (kombi) do tej kwoty i troszkę przesiałem rynek w ostatnim czasie. Nie spieszyło mi się z zakupem, więc oglądałem wiele marek i modeli, a wybór dość nieoczekiwanie padł na markę francuską - Renault Laguna II (kombi) 1,6 cm3 benzynowy za kwotę 6 500 zł :) Dokładnie taka: http://img1.sprzedajemy.pl/540x405_renault-laguna-ii-kombi-4253356.jpg

    Co mnie podkusiło na żabojada? Pomimając niską kwotę, zdecydowanie wyposażenie w najbogatszej wersji której ze świecą szukać można u konkurencji w tych kwotach.

    - abs,
    - esp,
    - wspomaganie kierownicy,
    - czujniki parkowania (parktronic),
    - klimatyzacja dwusterfowa (climatronic),
    - elektrycznie sterowane, składane i podgrzewane lusterka,
    - elektrycznie sterowane szyby,
    - rolety przeciwsłonecne w tylnych drzwiach,
    - regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach,
    - regulacja foteli w 2 płaszczyznach,
    - radio + CD ze zmieniarką,
    - 8 poduszek powietrznych,
    - isofix,
    - lusterko wewnętrzne fotochromatyczne (samościemniające się),
    - sensor deszczu,
    - itd., itd., itd...

    Trudno wymienić z pamięci co jeszcze jest na wyposażeniu i co mnie przekonało do zakupu, ale obecnie urzeka mnie w tym ciekawym samochodzie komfort jazdy i spalanie (6,5 litra po mieście - szok:). Woziłem i wożę się wieloma -starszymi i nowszymi, niemieckimi i japońskimi, i w aspekcie jazdy, trzymania się w zakrętach, trakcję, itd. Laguna nie ma konkurencji. Oczywiście jeśli mówimy o tym przedziale cenowym bo najlepiej to jeździ mi się Volvo S80 2.0 Turbo :)

    Szukaj dla siebie samochodu i staraj się kupować sercem. Dlaczego? To wielka frajda jeśli rano zbierasz się do pracy i idziesz do samochodu który wzbudza u Ciebie szybsze bicie serca i nie nudzi Cię swoim wyglądem. I pamiętaj, nie ma samochodów bezawaryjnych, są tylko samochody niewłaściwie użytkowane, więc jeśli potrafisz zadbać o samochód a przy tym będziesz go użytkował w normalny sposób - bez zażynania i skąpienia na wymianie oleju, to każdy odwdzięczy się z nawiązką wieloletnią i bezstresową eksploatacją :)

    2 6 Cytuj
  • 27 maj 2013

    Bardzo dużo elektroniki w tej lagunie. Też szukam kombi, ale bez zbędnych bajerów typu czujniki parkowania, czy sensor deszczu, bo to tylko dodatkowe koszty w razie awarii. Dla mnie ważne, żeby blacha była w dobrym stanie, mile widziany tylny napęd lub 4x4.

    6 2 Cytuj
  • 27 maj 2013

    ErRor, awaria sensora deszczu czy parkowania nie unieruchamia samochodu a jeśli działają to są bardzo użyteczne :) A co do blach to w Lagunie jest ocynk, pokrywa bagażnika i silnika są aluminiowe, natomiast błotniki plastikowe - niespecjalnie ma co korodować :) Moja bynajmniej jest zdrowa jakby z fabryki wyjechała a ma 12 lat a lakiernika widziała ostatni raz we fabryce :)

    4 4 Cytuj
  • piotrworker 27 maj 2013

    padło na japońca :)

    2 2 Cytuj
  • Majster n_wazny@o2.pl 16 lip 2013
    worker napisał/a:

    Wybór samochodu
    Golf IV 1.6 8v + lpg, 1.9 sdi, 1.9 tdi 110 czy
    Subaru Legacy GL AWD 2.0 + lpg

    Golfy bardziej dostępne , więcjej części ale trafić na dobry egzemplarz to cud.

    Pomożecie?? :)

    Golfik 1.9 TDI wystarczy , chociaż Honda Civic lub Accord o wiele lepsza.

    1 3 Cytuj
  • Basia 17 lip 2013

    ja też mam lagunę tylko zwykłą i nie narzekam.Tak jak wcześniej ktoś pisał jak się pilnuje żeby wymieniać płyny ,filtry to auto jeździ bez problemu.Ja ją mam już 3 lata i u mechanika była tylko na przeglądach i wymianach po zimie...

    1 6 Cytuj
  • 4 lis 2013

    Ale stoi chyba w garazu bo gdyby jezdzila to u mechanika byla by co miesiac:)

    6 1 Cytuj
  • 15 lip 2014

    Czasami warto wcześniej rozeznać się w ofertach pożyczkowych na rynku i opiniach o bankach. Bo jak już nam się coś konkretnego spodoba to często bierzemy pierwszy lepszy kredyt.

    1 5 Cytuj
  • 11 sie 2014

    adamzlocieniec aktualne jeszcze Twoje pytanie? Może takie Ci przypadnie do gustu citroen-c1 ?Sama jeżdżę i jestem zadowolona-na miasto idealny

    1 1 Cytuj
  • 14 sie 2014

    możesz też poczytać sobie takie artykuły http://www.selcar.pl/blog/kupujemy-samochod-czesc-1-jak-sprawdzic-przebieg-auta/ warto dokładnie sprawdzić auto przed finalizacją transakcji, bo niestety oszustów nie brakuje

    2 1 Cytuj
  • 14 sie 2014

    audi a 3 czy vw golf 4??

    1 Cytuj
  • 15 sie 2014
    Cytuj
  • mateusz nowakowski 16 sie 2014

    basiulka gola i audi a3 są prawie identyczne,piszę prawie bo różnią się wyglądem a reszta taka sama. Brał bym audi bo bardziej mi się podoba.

    1 Cytuj

Odpowiedz