Forum » Wolne Myśli

Przygotowanie ziemi pod wiosenne uprawy

  • 28 gru 2016

    Mamy kawałek ziemi który chcielibyśmy wykorzystać na ogródek. Jest tego około 5 arów, a więc nie tak mało. Na części chciałabym posadzić ogórki i pomidory gruntowe. Część przeznaczyć na trawnik. W jaki sposób przygotować glebę pod uprawy? Kompost wystarczy?

    Cytuj
  • ilona muniak 28 gru 2016

    Polecam Ci fora ogrodnicze dla działkowców-jest ich kilka.Znajdziesz na nich wiele cennych informacji tak o przygotowaniu gleby pod trawnik,jak i pomidorach i nie tylko.

    4 Cytuj
  • 28 gru 2016

    ja nawoziłem suchym obornikiem na jakies dwa tygodnie przed oraniem i sadzeniem...
    polecam jeszcze arbuzy,sa fajne odmiany które u nas smiało można uprawiać,jak równiez melony,

    Cytuj
  • 11 sty 2017

    Kompost w odpowiedniej ilości na pewno nie zaszkodzi. Trawnik warto opryskać jakimś herbicydem totalnym, np randapem, aby nie nie pojawiały się żadne chwasty. Ziemia powinna być odpowiednio wyrównana i utwardzona. Chodzi o uzyskanie równej powierzchni. Wygląda to lepiej, łatwiej też się pielęgnuje czy kosi.
    Uważa, że warto przebadać glebę (o ile masz takie możliwości) pod kontem zawartości składników odżywczych. Rośliny w tym trawa nie lubi zakwaszonego czy zasadowego środowiska. Może źle rosnąć. Należałoby zastosować korygator pH. Najlepszy jaki znam, to Vyrer od Green Eco Poland. Wejdź do nich na stronę, następnie produkty, korygatory pH i tam znajdziesz jego specyfikację. Wyrównuje pH do przedziału 5,5 do 6,5 - czyli tego najbardziej wskazanego.

    Cytuj
  • ilona muniak 11 sty 2017

    Jeżeli Karolina chce uprawiać warzywa nie polecam stosowania roundupu. W pełni popieram badanie gleby,szczególnie jeśli chodzi o pomidory.Bowiem wszelkie niedobory azotu, magnezu itp można korygować przed posadzeniem roślin ,jak i w trakcie wzrostu i owocowania.Dlatego proponuję naprawdę skorzystać z forum ogrodniczo-działkowego.Te fora są kopalnią wiedzy .A badanie gleby robi w Krakowie Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza.Uprawiam pomidory 3-ci rok,i dzięki forum i radom bardziej doświadczonych forumowiczów jemy pyszne własne pomidory

    Cytuj
  • 12 sty 2017

    Randap i uprawa??? chybo to sie gryzie cos mi sie wydaje :D

    2 Cytuj
  • 21 mar 2018

    Randap to raczej na chwasty. Trawy również skutecznie się pozbywa.

    1 Cytuj

Odpowiedz