Forum » Wolne Myśli Przygotowanie ziemi pod wiosenne uprawy

 • 28.12.2016 - 6:33
  Mamy kawałek ziemi który chcielibyśmy wykorzystać na ogródek. Jest tego około 5 arów, a więc nie tak mało. Na części chciałabym posadzić ogórki i pomidory gruntowe. Część przeznaczyć na trawnik. W jaki sposób przygotować glebę pod uprawy? Kompost wystarczy?
  Cytuj Zgłoś
 • ilona muniak 28.12.2016 - 9:34
  Polecam Ci fora ogrodnicze dla działkowców-jest ich kilka.Znajdziesz na nich wiele cennych informacji tak o przygotowaniu gleby pod trawnik,jak i pomidorach i nie tylko.
  4 Cytuj Zgłoś
 • 28.12.2016 - 10:52
  ja nawoziłem suchym obornikiem na jakies dwa tygodnie przed oraniem i sadzeniem...
  polecam jeszcze arbuzy,sa fajne odmiany które u nas smiało można uprawiać,jak równiez melony,
  Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2017 - 14:06
  Kompost w odpowiedniej ilości na pewno nie zaszkodzi. Trawnik warto opryskać jakimś herbicydem totalnym, np randapem, aby nie nie pojawiały się żadne chwasty. Ziemia powinna być odpowiednio wyrównana i utwardzona. Chodzi o uzyskanie równej powierzchni. Wygląda to lepiej, łatwiej też się pielęgnuje czy kosi.
  Uważa, że warto przebadać glebę (o ile masz takie możliwości) pod kontem zawartości składników odżywczych. Rośliny w tym trawa nie lubi zakwaszonego czy zasadowego środowiska. Może źle rosnąć. Należałoby zastosować korygator pH. Najlepszy jaki znam, to Vyrer od Green Eco Poland. Wejdź do nich na stronę, następnie produkty, korygatory pH i tam znajdziesz jego specyfikację. Wyrównuje pH do przedziału 5,5 do 6,5 - czyli tego najbardziej wskazanego.
  Cytuj Zgłoś
 • ilona muniak 11.01.2017 - 17:27
  Jeżeli Karolina chce uprawiać warzywa nie polecam stosowania roundupu. W pełni popieram badanie gleby,szczególnie jeśli chodzi o pomidory.Bowiem wszelkie niedobory azotu, magnezu itp można korygować przed posadzeniem roślin ,jak i w trakcie wzrostu i owocowania.Dlatego proponuję naprawdę skorzystać z forum ogrodniczo-działkowego.Te fora są kopalnią wiedzy .A badanie gleby robi w Krakowie Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza.Uprawiam pomidory 3-ci rok,i dzięki forum i radom bardziej doświadczonych forumowiczów jemy pyszne własne pomidory
  Cytuj Zgłoś
 • 12.01.2017 - 13:53
  Randap i uprawa??? chybo to sie gryzie cos mi sie wydaje :D
  2 Cytuj Zgłoś
 • 21.03.2018 - 14:09
  Randap to raczej na chwasty. Trawy również skutecznie się pozbywa.
  1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz