Forum » Wolne Myśli Bierzecie kredyty chwilówki?

• 04.08.2017 - 10:12
    W okolicy budka na budce. Poza tym w skrzynce wiele ofert takich szybkich kredytów. Zastanawiam się kto to bierze? Niby każdy jest przeciwko ale ktoś się na to nabiera.
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • ania 04.08.2017 - 11:43
    kiedyś byłam przedstawicielką Providenta, to co widziałam zmusiło mnie do rezygnacji, ludzie wpadają w takie tarapaty, że już im jest obojętne skąd wezmą kasę i ile to kosztuje. Najgorzej było z samotnymi matkami i starszymi kobietami. To była tragedia. Miałam jedną taką starszą panią co pożyczką z prov, pożyczkę z prov spłacała. Ile wpłaciła na argentynę to już sama nie wiem, przestałam liczyć przy 4 tysiącach. Prosiłam, żeby nie wpłacała tłumaczyłam ale nic. Miałam jeszcze taką historię, wchodzę do mieszkanka, 4 dzieci, piąte w brzuchu, kobieta siedzi, chuda biedna. Chodziłam do niej każdego tygodnia, ona nigdy nie miała kasy, więc dobrotliwie wpłacałam za cią te raty (nie były duże ok 25 zł tygodniowo), na święta zrobiłam jej paczkę, znajomi się dorzucili, była szyna, kiełbasa, słodycze, drobne upominki... Po pewnym czasie ona przestała mnie w ogóle wpuszczać, udawała, że jej nie ma. Więc przestałam jej spłacać ten kredyt. W Provi była taka procedura, że po trzech niezapłaconych ratach do akcji wkraczał kierownik. Kierownik pojechał. Spotkał ją na klatce, jak wchodziła do mieszkania,więc musiał go wpuścić. Wiecie co powiedziała?! Nie płaci, bo przedstawiciel do niej nie przychodzi po pieniądze. Ona co tydzień jest gotowa, czeka a mnie nie ma. Mało z roboty nie wyleciałam wtedy. Skończyło się pomaganie.
    10 2 Cytuj Zgłoś
  • 09.08.2017 - 13:49
    Nie brałam, aczkolwiek znam osoby, które brały. Jak dla mnie głupota ale weź pod uwagę to,że nie każdy myśli racjonalnie. Dla wielu osob liczy się dzień dzisiejszy i nie zastanawiają się jak bedą w stanie to spłącić:
    https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/100862/kilkadziesiat_tysiecy_procent_-_maksymalne_oprocentowanie_pozyczek_chwilowek
    http://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/kredyt-bez-zaswiadczen-o-zarobkach-w-15-minut-prawda-czy-fikcja,n,1000190330.html
    Ogólnie kiepska sprawa bo wszędzie bębni sie o wysokim oprocentowaniu chwilówek ,ale ludzi to nie interesuje....
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 09.08.2017 - 14:04
    Chwilówki bazują na ciemnocie i słabym wykształceniu ludzi. Proszę się nie oburzać tylko przyjąć ten fakt do wiadomości.

Pracując w banku parokrotnie "pomagałem" wyjść takim, dość ubogim intelektualnie ludziom z pętli zadłużenia. Pozornie małe kredyty, nigdy nie były spłacane. Ludzie mieli tak umoczone BIKi, że udzielanie kredytu było tylko za zgodą dyrektora i przełożonego dyrektora danego oddziału. Ale udzielano im tych kredytów, które automatycznie spłacały ich zadłużenie w chwilówkach.

Różnica jest taka, że kredyt w banku, choć nawet obecnie jest dość drogi, to jest do spłacenia i można się uwolnić od pętli zadłużenia. Nawet jak się jest biednym i bardzo biednym. Chwilówki na to nie pozwalają.
    7 1 Cytuj Zgłoś
  • 27.09.2017 - 12:06
    Coś strasznego, odradzajcie ludziom takie rozwiązania!
    1 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz