Forum » Edukacja

LO na Zarabiu

 • 16 wrz 2011

  do wszytskich osób wahających się jaką szkołę wybrać: popatrzcie na kadrę (!!!) i zastanówcie się czy chcecie, żeby uczyła was kadra, która pewnie i jeszcze waszych dziadków pamięta (I LO) czy też kadra młoda, tryskająca energią i optymizmem (jeszcze) i niewypalona zawodowa (II LO) !!!!
  jeśli ktoś jest zdolny i chce się uczyć to nie będzie miał problemów z dostaniem się na studia - i w jednej i drugiej szkole są nauczyciele bardziej i mniej wymagający! wydaje się, że "wojna" pomiędzy tymi szkołami to przeżytek...

  16 5 Cytuj
 • 23 gru 2011

  ja się wybieram do tytusa ! na profil pedagogiczno- spoleczny . trudno się dostac czy coś ? :) na kościuszki iść nie chce bo z tego co mówią to się bardzo pogorszyło, ale nie wiem i wiedzieć nie chce bo się tam nie wybieram .

  3 3 Cytuj
 • 28 gru 2011

  [quote=gość: Mądrala] A jak ktoś nie chce się uczyć i idzie po najmniejszej linii oporu, to choćby do piątki do Krakowa poszedł to zda maturę przeciętnie. [/quote]

  Pragnę zaznaczyć, że uczeń przeciętny raczej nie ma szans na dostanie się do "piątki" (swoją drogą najlepszej szkoły w województwie), więc o zdawaniu tam matury nie ma nawet co mówić.

  4 Cytuj
 • 28 gru 2011

  Jestem uczniem tego Lo na Zarabiu. Jestem bardzo zadowolony i ciesze się że wybrałem tą szkołę. Wahałem się międzi Zarabia a Kosciuszki i ciesze się że wybrałem Zarabie. Mimo iz system punktowy wydaje się gorszy jest zdecydowanie lepszy i sprawiedliwy ! Tylko kwestia przyzwyczajenia. Osobiście bardzo polecam. Szkoła prezentuje wysoki poziom i z tego co słyszy sie od kolegów z Kościuszki jest strasznie przereklamowane. Nasza szkoła w ostatnim czasie dostała bardzo dobra ocene jedną z najlepszą z Myślenickich szkół !!! Polecam nasz liceum !!!

  8 3 Cytuj
 • 30 gru 2011

  Z tego co wiem to łatwo się dostać do biol-wos ale lepiej iść na biol-chem
  1, jest lepsza nauczycielka biologi i chemii
  2, uczy tam pani Wosu która ocenia jak kogoś lubi i jest jedna na całą szkole a więc nie masz co marzyć o maturze z WOSu

  6 1 Cytuj
 • 27 lut 2012

  Ja jestem absolwentką jednego z pierwszych roczników LO na Zarabiu i nie mogę powiedzieć złego słowa o tej szkole. Nawet teraz z po kilku latach nie zamieniłabym jej na żadną inną a pamiętajmy o tym że to było prawie 10 lat temu. Poziom każdy będzie miał taki jaki sobie wypracuje. Nie ma znaczenia jaką szkołę się ukończy jeśli chcesz coś osiągnąć to wszystko w Twoich rękach. Nie zgadzam się z opinią że pomimo pomyślnych egzaminów na studia , ludzie po pierwszym semestrze odpadają przez ,,szkołę którą ukończyli,, - odpadają bo zwyczajnie się nie przykładają . Nauczyciele wyrozumiali, pomocni. Cztery lata tej szkoły to dla nie jednego z moich znajomych najfajniejsze lata .

  8 2 Cytuj
 • 27 lut 2012

  I ja to samo dokładnie powiedziałbym o LO Kościuszki mimo że skończyłem ją w tamtym roku. Zresztą postu Zaniepokojonej też się zgadzam. Każdy jest kowalem swojego losu, ot i tyle.

  5 Cytuj
 • 5 mar 2012

  Witam, chciałabym zapytać o 2 letnie technikum hotelarstwa na Zarabiu. Czy ma ktoś o nim jakieś opinie? Czy warto wybrać ten kierunek? I jakie są opłaty. Proszę o odpowiedź. Acha i czy są jakieś osoby, które ukończyły kierunek opiekuna medycznego. Jak oceniają tą szkołę?

  Cytuj
 • 5 mar 2012

  Wszystkie kierunki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych na Zarabiu są bezpłatne!

  2 1 Cytuj
 • 6 mar 2012

  czy jest ktoś kto ukończył kierunek opiekuna medycznego na Zarabiu? Czy warto na niego iść? I jeszcze takie jedno może dla kogoś śmieszne pytanie czy po tym kierunku mogę sam wykonywać zastrzyki, czy takie zabiegi nie są brane pod uwagę przy tym kierunku.

  1 2 Cytuj
 • 18 lip 2013

  na profil humanistyczny ? I kiedy są plany lekcji?

  Cytuj
 • 12 mar 2014

  Pomoże ktoś?
  Jestem właśnie przy wyborze szkoły i nie wiem co robić. Chciałabym iść na Zarabie, bardzo mi sie tam podoba i w ogole mili i sympatyczni ludzie, świetna atmosfera przynajmniej tak mi sie wydaje.(z tego co było na dniach otwartych bo było świetnie).:) No i teraz mam pytanie chciałam iśc na taki profil żeby potem cos w zawód masażysta, fizjoterapeuta. Ale nie chce do liceum.Boje się ze sobie nie poradzę. :( I mam pytanie jest na Zarabiu jakieś technikum po którym mogłabym własnie na ten zawod potem sie wybrać?
  Pomocy:(

  4 Cytuj
 • 12 mar 2014

  Skoro byłaś tam na dniach otwartych to powinnaś wiedzieć jakie są profile klas liceum oraz technikum... radzę wejść na stronę szkoły. W sumie to klasy technikum głównie są nastawione na turystykę... także masażysta/fizjoterapeuta raczej słabo ;/

  5 Cytuj
 • 15 mar 2014

  hej :)
  mógłby mi ktoś powiedzieć jakie mam szanse dostanie się po tej szkole na UJ ?
  bardzi mi na tym zależy a słyszałam takie plotki że więcej osób po LO Kościuszki się na ten uniwersytet dostaje ..
  wiem, że o tym wszystkim decyduje matura ale sama już nie wiem ..

  1 11 Cytuj
 • 15 mar 2014

  Ciężko widzę, nie z powodu szkoły, a z Twojego powodu.

  "Dostać się na UJ" brzmi ambiwalentnie. UJ to ogromna uczelnia i ma różne kierunki. To czy "dostaniesz się na UJ" w tym kontekście zależy od kierunku jaki chcesz studiować na UJ.
  Takie prawo czy medycyna, farmacja, stomatologia - bardzo ciężko się jest dostać (psychologia, anglistyka). Ale na takie zarządzanie, socjologię, administrację, biologię, geografię czy angielski z niemieckim - bardzo łatwo.

  11 1 Cytuj
 • 15 mar 2014

  mi akurat chodzi o kierunki humanistyczne takie jak historia, archeologia,pedagogika czy psychologia :)
  Mam tylko dylemat,ponieważ nie wiem czy po tej szkole będzie mi się łatwo tam dostać czy nie ..

  1 13 Cytuj
 • 15 mar 2014

  W związku, że coraz więcej młodych ludzi rozumie, że te kierunki produkują bezrobotnych dostaniesz się bez problemu.

  12 2 Cytuj
 • 15 mar 2014

  Może historia i polski tak jednak, gdy wybiorę studia logopedyczne czy psychologiczne pracę znajdę bez problemu, ponieważ jst teraz zapotrzebowanie na takich ludzi :)

  2 13 Cytuj
 • 15 mar 2014

  Tu akurat nie masz racji. Psychologów jest dużo i co roku sporo ich przybywa. Tak się składa, że to wciąż jeden z najpopularniejszych kierunków studiów.
  Nim Ty skonczysz liceum (3) i 5 - letnie jednolite studia magisterskie z zakresu psychologii (8 lat), rynek zdąży się jeszcze mocniej nasycić logopedami, pedagogiami i psychologami.

  11 1 Cytuj
 • 15 mar 2014

  Nikt nie wie co będzie za te 8 lat, nikt.. nasz kraj zmienia się tak, że może być wtedy zapotrzebowanie i na informatyków jak i nauczyciele. Mówią że nauczyciel to zawód nie przyszłościow, jednak kto wie ?

  2 14 Cytuj
 • 15 mar 2014

  Proszę Cię jesteś bardzo młoda i jesteś jeszcze dzieckiem, nie filozofuj więc i posłuchaj kogoś starszego zanim zagwarantujesz sobie bezrobocie. Udzielam odpowiedzi na Twoją filozoficzną wypowiedź i kończę dyskusje z Tobą.

  a). Jeżeli od końca lat 90-tych obserwowana była tendencja wzrostowa do studiowania przez polaków psychologii to można przyjąć, że od 1999 roku do 2022 roku (czyli do tego roku w którym planowo miałabyś zostać magistrem psychologii) ilość osób, która zdobyła takie wykształcenie będzie bardzo duża. Na tyle duża, aby odpowiednio "nasycić rynek" i uniemożliwić późniejszym absolwentom znalezienie zatrudnienia w danym zawodzie.

  Polecam:

  http://praca.gratka.pl/poradnik/art/po-jakich-studiach-najtrudniej-znalezc-prace-10495.html

  Cytat [[[Gdy 28-letnia obecnie Beata z Łodzi decydowała się na studiowanie psychologii, była pewna, że zrobienie kariery przyjdzie jej tak samo łatwo jak nauka. Dziś trudno uwierzyć jej we własną naiwność. Co z tego, że ukończyła studia z wyróżnieniem, skoro ani jednego dnia nie przepracowała w wyuczonym zawodzie, a jej kariera zaczęła się od rejestracji w urzędzie pracy. Takich osób szybko przybywa w całym województwie. ]]]

  [[[Najgorsze i najlepsze kierunki

  Najmniejsze szanse na znalezienie zajęcia w zawodzie mają absolwenci:
  - pedagogiki;
  - filologii polskiej;
  - filozofii;
  - ekonomii;
  - zarządzania i marketingu;
  - administracji publicznej;
  - socjologii;
  - psychologii. ]]]

  "Po takich studiach można być każdym i nikim".

  b). Co do nauczycieli:

  " Mówią że nauczyciel to zawód nie przyszłościow, jednak kto wie ? "

  W gimnazjum powinniście poznać pojęcie demografii (jest ten dział w programie do geografii). Demografia jest nieubłagana. Skoro młodych polaków ubywa i przyrost naturalny jest ujemny to będzie potrzeba mniej nauczycieli. W mojej wsi, mój rocznik to było 70 osób do I komunii, 12 lat później to było tylko 12 dzieci.
  To powinno ci zobrazować czym jest demografia.

  Dzisiaj zapotrzebowanie jest na:

  - specjalistów z branży IT różnego szczebla - od centrów rozwoju po centra programistyczne i wsparcie techniczne
  - specjalistów z branży finansów, księgowości ze znajomością biegłą języka angielskiego + niepopularnego języka obcego
  - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych - ludzi, którzy zajmują się opieką i leczeniem starzejącego się społeczeństwa
  - specjalistów z zakresu prawa, logistyki - Polska - to tu coraz więcej się lokuje centrów logistycznych, a porady prawne, prawnicy itd zawsze byli i będą w cenie.
  - inżynierów np. budownictwa, geoinżynierii, biomedyczni, bioinformatyczni - coraz więcej tego typu firm lokuje się w Polsce.

  Absolwent matematyki UJ znajdzie zatrudnienie np. w centrum księgowym jako analityk działu GL, jako pracownik działu reengeneringu, jako programista, nauczyciel, księgowy etc.
  Absolwent psychologii może liczyć na tekst "Będą duże frytki w B-smarcie? Napój z dolewką? 10,99 zł. Smacznego!".

  14 2 Cytuj
 • Tomasz 15 mar 2014

  Polecam tą szkołę są tam PIĘKNE DZIEWCZYNY.

  4 9 Cytuj
 • 15 mar 2014

  W całości zgadzam się z Powodzianinem, z wyjątkiem wymienienia absolwentów ekonomii jako tych, którzy mają duże problemy ze znalezieniem pracy. Jest wiele kierunków studiów, które są zaliczane do tego działu nauki. Najtrudniej dostać się na studia o kierunku ,,finanse i rachunkowość'', a wynika to z faktu, że zawód księgowego jest coraz bardziej potrzebny, gdyż mimo wszystko w naszym kraju przybywa firm, a nie każdy zna się na prowadzeniu księgowości. Oczywiście, jeśli chodzi o pozostałe kierunki typu stosunki międzynarodowe, towaroznawstwo czy wymienione wyżej zarządzanie i administracja publiczna, nie są one zbytnio opłacalne, gdyż po ich ukończeniu absolwent nie ma potrzebnych umiejętności, jakich oczekują od niego pracodawcy.

  Z drugiej strony, nie można komuś nakazać studiowania danego kierunku tylko dlatego, że zagwarantuje on w przyszłości pracę. Nie oznacza to jednak, że każdy powinien studiować to, co wydaje mu się być interesujące. Trzeba znaleźć kompromis - zawód, którego wykonywanie nie będzie dla nas katorgą, ale jednocześnie da pewną pracę.

  Co do liceów myślenickich - teraz oba są już na miernym poziomie, wystarczy spojrzeć na ostatni ranking, w którym I LO plasuje się na szarym końcu, a LO na Zarabiu nie załapało się nawet do najlepszych pięciuset liceów w kraju. Nie ma więc większej różnicy, którą szkołę wybierzesz, gdyż wszystko zależy od Ciebie samej. Jeśli teraz się dobrze uczysz, a w liceum nie opuścisz się w nauce, to być może uda Ci się dostać na studia dziennie, gdyż, tak jak napisał Powodzianin, za kilka lat uczelnie same będą się bić o przyszłych studentów. Jeśli teraz jesteś średnia w nauce, to nie licz, że w liceum znacząco poszerzysz swoją wiedzę, gdyż przez zaledwie 3 lata nauki nie będziesz miała czasu na nadrabianie braków, powiem więcej - być może będziesz zmuszona brać korepetycje, aby uzupełnić te braki, których szkoła nie pomoże Ci nadrobić. Dawniej, przez 4 lata liceum, nauczyciel miał czas na dyskusję na temat moralności bohaterów lektury, czy wytłumaczenie każdemu z osobna danego tematu z matematyki. Teraz jest tylko presja czasu, aby zdążyć z materiałem, więc książki czytają jedynie Ci ambitniejsi uczniowie, reszta kupuje grubą książkę ze streszczeniem każdej z lektur i tak wygląda przygotowanie na maturę z języka polskiego.

  Nie mówię już o nie zdecydowaniu się młodych osób. Dawniej, już w wieku 15 lat człowiek musiał decydować, co będzie robił w przyszłości i mimo to, wiele osób wybierało szkołą zawodową lub technikum, będąc zdecydowanymi. W obecnych czasach, 16 latkowie, nie ważne, czy w gimnazjum mieli oceny bardzo dobre czy dostateczne, wybierają LO, nie będąc zdecydowani i odwlekając tą decyzję o te 3 lata. Przez te 3 lata większość młodych imprezuje i czerpie z życia nie myśląc o nauce. Potem jest rozczarowanie, bo przychodzi matura, która przez tych, którzy już w gimnazjum średnio sobie radzili, a w liceum ,,jechali na dopach i trójach'', jest napisana słabo i nie ma mowy o dostaniu się na wymarzone studia dzienne. W lepszym przypadku do wyboru są studia dzienne o profilu gwarantującym bezrobocie w przyszłości, albo studia zaoczne na wymarzonym kierunku. Nie każdy ma rodziców, którzy będą wykładać po 3 tysiące na semestr, więc osoba pozostaje na bezrobociu. Czy nie lepiej, już będąc w gimnazjum, zastanowić się nad swoją przyszłością i mając w miarę konkretne plany wybrać technikum? Nauka trwa o rok dłużej, ale nie jest na tyle intensywna, iż należy brać korepetycje. Po 4 latach mamy tytuł technika, możemy się dalej kształcić na studiach dziennych, albo znaleźć pracę w zawodzie i w razie potrzeby, jednocześnie studiować zaocznie. W okolicy jest tyle profili techników, że prawie każdy znajdzie coś dla siebie, a jeśli nie - trzeba w liceum wziąć się za intensywną naukę, a nie imprezowanie.

  Podsumowując - wybór liceum, jeśli chodzi o te myślenickie, obecnie nie stwarza większych dylematów, gdyż oba są na niskim poziomie (I LO jest minimalnie lepsze od Zarabia, podkreślam minimalnie). Jeśli nauka nie stwarza Ci problemów i nie masz teraz braków - wybór jest obojętny. Jeśli już teraz masz braki - przygotuj się na zakup korepetycji, a w najgorszym wypadku zacznij zbierać na studia zaoczne.

  5 8 Cytuj
 • 15 mar 2014

  Nie zgodzę się z Tobą. Wymienienie "ekonomii" jest bardzo słuszne - te studia są bardzo ogólne i mówię to jako magister finansów i rachunkowości.
  Studia "Ekonomia" to taki misz-masz politologii, socjologi z elementami ekonomii, ale ze szczątkową rachunkowością. Finanse i Rachunkowość bazują na ekonomii, ale są dużo bardziej specjalistyczne.

  Od kilkunastu dobrych lat Finanse to odrębny dział i nie są łączone z Ekonomią. Można być dr nauk ekonomicznych oraz dr NAUK O FINANSACH.
  A to ogromna różnica ;).

  7 2 Cytuj
 • 15 mar 2014

  Możesz śmiało iść do liceum na Zarabiu, dostaniesz się tam gdzie chcesz. Mam kupę znajomych, którzy skończyli ten ogólniak i studiują tam gdzie sobie zaplanowali - od UJ i UP po Politechnikę i AGH. I zrozum wreszcie, że wszystko zależy od CIEBIE. Tak na marginesie: czasem przeraża mnie roszczeniowy stosunek niektórych licealistów, którzy twierdzą, że szkoła ma ich przygotować bez ich najmniejszego wysiłku, a potem jest pojazd po nauczycielach jak się coś nie uda. Zaręczam, że w LO na Zarabiu zrobią wszystko co możliwe żebyś dostała się tam gdzie chcesz, natomiast jak to wykorzystasz zależy od Ciebie. I nie martw się, dostanie się na studia to wcale nie takie wyzwanie. :) Zazwyczaj ci co chcą dostają się bez problemu. Po pierwsze sprawdź sobie już teraz progi punktowe z poprzednich lat na dany kierunek, żebyś wiedziała jak wysoko musisz celować i od początku była świadoma co Cię czeka.

  5 9 Cytuj

Odpowiedz