Forum » Edukacja

LO na Zarabiu

  • 26 lut 2011

    Czy ktoś z Was może słyszał jakieś opinie o tej szkole? Jaki jest tam poziom nauczania? Ile punktów trzeba mieć by się tam dostać?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

    10 3 Cytuj
  • Krystian 27 lut 2011

    Zawsze się zastanawiam czemu dzieciaki mają taki "hype" na tą szkołę, szkoła jak szkoła.

    9 2 Cytuj
  • 27 lut 2011

    Bo jest lepsza od kosciuszki!

    27 12 Cytuj
  • 27 lut 2011

    Buahahahaha, na pewno lepsza, widać zresztą po losach absolwentów

    13 19 Cytuj
  • 27 lut 2011

    Ja tam chodzilem i jestem prawnikiem... zle skończylem?

    35 9 Cytuj
  • Jakub 27 lut 2011

    Klimat ok, jedzenia na stołówce mega dobre, nauczyciele ok (przynajmniej za moich czasów, a było to z 8 lat temu), poziom za moich czasów był taki że zbyt wiele nie trzeba się było przykładać, no ale to zależało też od własnego podejścia, jak belfer obczaił żeś leser to odpowiednio motywował do nauki:D osobiście, polecam!

    14 2 Cytuj
  • 27 lut 2011

    Polecam jak najbardziej tą szkołę :) Hmm nauczyciele jak nauczyciele wymagają i tyle , system punktowy.. Ale uważam ją za dobrą szkołę. Jej wystrój na zewnątrz i w środku mówi sam za siebie ;)

    12 2 Cytuj
  • 27 lut 2011

    prawnikiem po ksw!!

    5 15 Cytuj
  • 27 lut 2011

    może i po ksw ale ze zdaną aplikacją kolego z coopera

    9 3 Cytuj
  • 27 lut 2011

    Chodziłam do tej szkoły i gdybym miła poraz drugi wybrac szkołę na pewno było by to LO na Zarabiu, nauczyciele są "ludzcy", otwarci i zawsze chcą pomóc, a co do nauki jest duzo nauki ale to jak w kazdej szkole... a jak dla mnie system pkt jest sprawiedliwszy niz oceny..

    17 Cytuj
  • 28 lut 2011

    Prawda jest taka, że jeśli ktoś nie ma zamiaru się uczyć to nie ważne czy to będzie LO Kościuszki, na Zarabiu czy najlepsze LO w Krakowie. Co do poziomu kształcenia nie porównam bo do Kościuszki nie uczęszczałem, wiec opierać się mogę tylko na opiniach innych. Ja osobiście tą szkołę wspominam ciepło. Było sympatycznie, nauczyciele w porządku, mature zdałem z zadowalającym mnie wynikiem, więc poszedłbym tam jeszcze raz.

    15 Cytuj
  • 28 lut 2011

    NIGDY W ŻYCIU NIKOMU NIE POLECAM TEJ SZKOŁY! To co się w niej wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie..

    9 25 Cytuj
  • 28 lut 2011

    Jakieś argumenty? Czy tak po prostu masz jakiś interes w tym żeby tak napisać??

    7 1 Cytuj
  • 28 lut 2011

    z mojej rodziny sporo osób chodziło na zarabie i niestety miały ogromne problemy z dostaniem się na tzn. normalne uczelnie nie prywatne płatne więc ja swoje dzieci posłąłam do LO Kościuszki córka bez problemu studiuje na UJ .Ale jak ktoś wcześniej wspomniał najważniejsza jest chęć do nauki.

    6 7 Cytuj
  • 28 lut 2011

    Najważniejsze co dzieciak wyniesie z domu bo jesli nie zaszczepi sie w nim popędu do kształcenia to choćby najlepsze liceum ukończył i był zdolnym uczniem to i tak wybierze potem "łatwe" życie albo studia pożal sie boże na jakiejś pseudo-uczelni i pseudo-kierunku. Takie moje zdanie :)

    2 Cytuj
  • 28 lut 2011

    Nie zgadzam sie z tym, ze po LO na Zarabiu nie mozna dostać sie na dobre uczelnie..! moi znajomi kończyli tą szkołę i są po UJ i po UP.. a o dostaniu sie na studia nie decyduje nazwa ukoczonej szkoły tylko wyniki matury!

    17 1 Cytuj
  • 28 lut 2011

    Moim zdaniem jest to bardzo dobra szkoła. Jeśli ktoś chce się uczyć, to jest to bez znaczenia, choć moim skromnym zdaniem nauczyciele na Zarabiu są lepsi. Bardziej ludzcy jak powiedziała AGAoo, a wytłumaczyć też potrafią. Naprawdę są dobrymi nauczycielami. Co do Kościuszki, to od znajomych, którzy się tam wybrali wiele razy słyszałam, że gdyby drugi raz mieli wybierać nigdy by tam nie poszli, podobno nauczyciele są niesamowicie stronniczy, jak się kogoś uwalą, to nie ma przebacz, a jak sobie upatrzą pupilka to i w drugą stronę. Co do ich nauczycielskich umiejętności też pojawiało się wiele zastrzeżeń. O szkole na Zarabiu czegoś takiego nigdy w życiu nie powiedziałam i nie powiem. Niesamowicie cenię sobie tą szkołę i gdybym miała wybierać jeszcze raz, ponownie wybrałabym Zarabie. Zdecydowanie polecam tą szkołę.

    9 6 Cytuj
  • 2 mar 2011

    O LO na Zarabiu mogę powiedzieć, że to jest świetna szkoła!. Młodzi i bardzo doświadczeni nauczyciele, miła atmosfera, sympatyczni ludzie. W tym roku piszę maturę i mogę powiedzieć, że gdybym drugi raz miała wybrać szkołę nie wahałabym się i drugi raz wybrałabym Zarabie : ) Gdy ktoś chce się uczyć to nie ważne czy się będzie uczył na Kościuszki czy na Zarabiu :D, ale mimo wszystko polecam z czystym sumieniem Zarabie ! ! : )

    10 1 Cytuj
  • 2 mar 2011

    W każdej szkole są nauczyciele, których zachowanie jest stronnicze. Tego nie da się uniknąć. Na pewno nie jest tak, że na Zarabiu wszyscy uczący są sprawiedliwi, a na Kościuszki patrzą na nazwisko lub swoje 'widzi mi się'. Każdy ma swoje zdanie. Jest wielu zwolenników szkoły na Zarabiu jak i na Jagiellońskiej. Plusem LO im. Tytusa jest na pewno to, że lekcje odbywają się w jednym budynku czego nie można powiedzieć o LO na Kośiuszki. A z drugiej strony te wypady do SAMa na przerwach ;D...

    9 Cytuj
  • 2 mar 2011

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi :))

    1 Cytuj
  • 3 mar 2011

    jestem tegorocznym maturzystą u Tytusa i jeśli miałbym ponownie wybierać szkołę to wybrałbym Zarabie:) według 'Magdaaa' nie wszyscy uczący na Zarabiu są sprawiedliwi ale sam SYSTEM PUNKTOWY zaprzecza temu. Jeśli progi punktowe są ustalone na daną ocenę czy to z zadania sprawdzianu czy odpowiedzi to każdy nauczyciel się tego trzyma i ocena śródroczna jak i końcowa jest właśnie wystawiana według tych punktów a nie po znajomości czy z sympatii do ucznia. System punktowy co prawda jest specyficzny ale idzie się do niego przyzwyczaić i np. uczeń któremu podwinie się noga na sprawdzianie może go napisać na 37%-( to niestety jedynka-ale mocna) a według % maturalnych to jesst już zdana matura:)
    od kilku lat słyszałem że w lo na Kościuszki jakaś 'nauczycielka' dyyktuje z roku na rok te same zadania, a jeśli uczniowie mają dostęp do nich to niestety ale to, to do matury ich zbytnio nie przygotuje.
    Mam wielu znajomych na Kościuszki którzy poszli tylko dlatego że to 'ten słynny ogólniak'' a wiedzy w niektórych przypadkach no niestety ale nawet nie ma co porównywać.

    Wiadomo, dużo zależy od nauczycieli, od tego jakie mają podejście do ucznia i na prawdę u Tytusa jak i w LO można takich spotkać :)

    Zapraszam do TYTUSA ! :) nie tylko do LO ale też od przyszłego roku szkolnego jest możliwość uczenia się w nowo otwartym technikum:)

    13 1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    Ja właśnie mam zamiar tam iść do klasy biologiczno chemicznej.. Powiedzcie mi czy dobrze robię? Czy sobie poradzę. Średnią na półrocze miałam 4,2?????????

    4 1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    no Klara to Ty podejmujesz decyzję i musi Ona być trafna a gwarantuję Ci że będziesz miała dużo satysfakcji jeśli wybierzesz 'TYTUSA' :)

    4 1 Cytuj
  • 8 mar 2011

    Też tak myślę. Tylko jest jeden kłopot czy sobie w nim poradzę i czy wystarczy mi punktów do biologiczno chemicznej klasy?

    2 Cytuj
  • 24 mar 2011

    Ja co do szkoły nie mam zastrzeżeń, jest ok;) jeśli ktoś mówi, że na Kościuszki jest lepszy poziom, to wspomnę tutaj słowa nauczyciela z zsp, że doKościuszki owszem idą uczniowie z lepszą średnią czasami niż na Zarabie, ale to Zarabie wychodzi z lepszą średnią niż kościuszka na koniec:)
    pozdrawienia dla nauczycieli, a szczególnie Panów, bo są normalniejsi:)

    6 3 Cytuj

Odpowiedz