Forum » Edukacja

Papierki do pomiaru pH np wody ...

  • 28 sie 2023

    Witam, ośmieliłem się zamieścić ten post ale mam nadzieję że administracja nie usunie mojego wątku/anonsu.

    Otóż potrzebuje sprawdzić pH w wodzie płynącej z kranu u mnie w domu oraz u znajomego mieszkającego w jednym z bloków - TAK DLA PORÓWNANIA.

    Poza tym także wody deszczowej którą zbieramy do podlewania kwiatów.

    WOBEC TEGO POTRZEBUJE PAPIERKÓW LAKMUSOWYCH ZDOLNYCH ZMIERZYĆ PH BEZ DOLNEJ GRANICY NATOMIAST GÓRNA WARTOŚĆ WYSTARCZY 9-10 pH.

    Jeżeli ktoś miałby odstąpić dosłownie kilka takich papierków wraz z fotką skali barwnej bym mógł odczytać wynik (zrobioną zwykłym smartfonem ) TO BYŁBYM BARDZO WDZIĘCZNY.

    OSOBIE KTÓRA MI POMOŻE ODWDZIĘCZĘ SIĘ 2 PUSZKAMI BROWARKU.
    Ja wiem że można zamówić np z allegro kilkadziesiąt sztuk przykładowo chińskiej produkcji a ich koszt nie przekracza kilku złotych - niestety trzeba doliczyć do tego koszty dostawy i wychodzi paręnaście złotych ale mnie nie potrzebna jest taka ilość A POZA TYM TRZEBA CZEKAĆ NA TAKĄ PRZESYŁKĘ Z CHIN DO 14 DNI...

    Z góry dziękuję za uwagę i czekam na ewentualny kontakt od osób które mogą i chciały by mi pomóc.

    ***KONTAKT***

    TEL: 730415974

    Z GÓRY DZIĘKUJĘ !

    Cytuj
  • 29 sie 2023

    To może ktoś wie gdzie na pewno w Myślenicach można kupić takie papierki do pomiaru pH. Oczywiście pierwsze co przyszło mi do głowy to sklep zoologiczny (akcesoria dla akwarystyki) ale z tego co wstępnie sprawdziłem w internetowych sklepach tego typu to najczęściej w ogóle nie nadawałyby się z względu na górną granicę pomiaru 8 - no tak, w sumie po co komuś do sprawdzenia wody w akwarium cokolwiek wiecej jak każdy wie jakie jest standardowe pH wody czy źródlanej czy z kranu. Widziałem też takie z dziwną dla mnie laika w tym temacie skala tj od 4 do 6 ale to tak na marginesie.

    OD RAZU PISZE ZE KRAKÓW MNIE NIE INTERESUJE W OGÓLE GDYŻ CENA DOJAZDU(16ZŁ + WYSOKIE CENY SAMEGO PRODUKTU - ale fakt że dostaje się 80 do 100 szt tylko po co mi tyle ?) TAKŻE ŁĄCZNA CENA CAŁKOWICIE WYKLUCZA TEN POMYSŁ już nie wspomnę o min kilku godzinach straconego czasu.

    MOŻE KOMUŚ BY SIĘ CHCIAŁO ODPISAĆ?

    W OSTATECZNOŚCI POCZEKAM NA 1 DZIEŃ SZKOŁY I JAKO DESPERAT PÓJDĘ NA KTÓRĄKOLWIEK Z LEKCJI CHEMII ŻEBY POPROSIĆ (WYŁUDZIĆ) TE KILKA SZTUK - dosłownie przed momentem wpadłem na ten pomysł,he.

    Dodam że jak moja klasa miała lekcje chemii w gimnazjum to UWIERZCIE MI NA SŁOWO ale dosłownie 1 (JEDNO) "doświadczenie" zostało przeprowadzone w ciągu całej 3 letniej nauki - było to nasypanie odrobiny bodajże manganianu potasu samego lub z jakimś dodatkiem na końcówkę takiej szpatułki po czym zbliżono ogień i wtedy to spłonęło podobnie jak lont od petardy albo zabawka chemiczna z saletry (kto robił to wie)
    Tak czy siak to jakaś kpina była. Co bardziej przykre chyba to że w podręczniku było wiele opisanych doświadczeń+wszystkie podstawowe techniki laboratoryjne odpowiednie dla poziomu gimnazjum tylko co z tego jak nigdy niczego nam nie pokazano - ZA TO CIĄGLE PRZEPISYWALIŚMY DO ZESZYTÓW WYBRANE PRZEZ NAUCZYCIELI DOŚWIADCZENIA z już gotowymi wynikami tego co terortycznie zaobserwowaliśmy,ehh.

    Dlatego nie będzie mi wstyd dowiedzieć się gdzie konkretnie odbywa się lekcja chemii ,dopaść nauczyciela i poprosić o taką drobnostke jak potrzebuje. Jasne że wolałbym już dzisiaj czy jutro maksymalnie zdobyć to co potrzebuje ale trudno

    1 Cytuj
  • Pablo 29 sie 2023

    @Badjunkieblue... a nie możesz pobrać kilku próbek wody, którą chcesz zbadać i po prostu podjechać do siedziby wodociągów w Myślenicach, żeby Ci te próbki zbadali ?

    To chyba nie jest jakoś bardzo skomplikowane ?

    1 Cytuj

Odpowiedz