Forum » Edukacja

Technikum Fryzjerskie vs. zawodówka

 • Klaudia 11 wrz 2011

  Hej :) W tym roku muszę wybrać szkołę ponad gimnazjalna. Wiem już, że chce iść na fryzjerkę i tutaj mam dylemat. Zawodówka (M. Rej)  czy technikum usług fryzjerskich w Dobczycach na Górskiej. Ktoś z was może chodził do tych szkół? Jakie są wsze opinie na ich temat?
  Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

  5 6 Cytuj
 • 11 wrz 2011

  Poucz się troche i celuj w lepsze szkoły. Po takich nic nie osiągniesz...

  6 8 Cytuj
 • 11 wrz 2011

  polecam zawodówke, na takie zawody nie opłaca sie isc do technikum.

  6 3 Cytuj
 • 11 wrz 2011

  dokładnie popieram tymbardziej że w zawodówce są praktyki na których więcej się nauczysz niż w technikum + kursy dodatkowe. tylko pamiętaj później o pracę ciężko ludzie potrzebują stażu:/

  4 1 Cytuj
 • 11 wrz 2011

  W tym zawodzie najważniejsza jest praktyka. Zdobędziesz ją w zawodówce w ciągu 3 lat.
  W technikum nie nauczysz się tego- zdobędziesz tam więcej teorii, a nie praktyki. W ZSZ masz parę dni w tygodniu praktyk+ miesiąć praktyk w wakacje. Jak będziesz dobra w tym co chcesz robić to Cię przyjmą wszędzie. Większość fryzjerek jest po tej szkole. A potem to robią sobie średnie szkoły.
  Jak się zdecydujesz na szkołę zawodową to praktyk powinnaś już zacząć szukać bo naprawdę potem to będzie ciężko. Bardzo dużo dziewczyn idzie w tym kierunku...

  3 1 Cytuj
 • Klaudia 20 wrz 2011

  Dzięki za odpowiedzi ;) a może ktoś z was do Dobczyc do tego technikum chodził ? Jakieś opinie? ;)

  Cytuj
 • 20 paź 2011

  Hejka Technikum na Górskiej w Dobczycach jest ok, sama chodzę już drugi rok, pracownia od pierwszej klasy, nauczyciele spoko.

  3 Cytuj
 • 2 maj 2012

  Ukończyłam technikum w Dobczycach i jestem bardzo zadowolona ! Dziewczyny w zawodówce mogą się chowac do poziomu nauczania wiedzy teoretycznej... Bo nigdzie nie moga jej nabyc, oprocz kursów ,po których wszystko się zapomina... Ja zdobyłam bardzo dużo wiedzy teoretycznej jak i praktycznej i jestem zachwycona :) Ponadto duży plus bo jest matura, a teraz bez niej ani rusz.. :) I to nie prawda że dziewczyny w zawodówce umieją więcej (przez 2 lata zamiatają włosy a w 3cim roku myją głowy klientkom, a później wychodzą i wielkie fryzjerki).. 26 latka po zawodówce która 10 lat pracuje w zawodzie nie wie jak rozcienczac prehydrol ( a to podstawa)... Technikum to świetna sprawa i każdemu naprawdę polecam ! :)

  9 4 Cytuj
 • 3 maj 2012

  Sołtys Na reja idź ~!

  3 Cytuj
 • 3 maj 2012

  [quote=gość: gośc] Ukończyłam technikum w Dobczycach i jestem bardzo zadowolona ! Dziewczyny w zawodówce mogą się chowac do poziomu nauczania wiedzy teoretycznej... Bo nigdzie nie moga jej nabyc, oprocz kursów ,po których wszystko się zapomina... Ja zdobyłam bardzo dużo wiedzy teoretycznej jak i praktycznej i jestem zachwycona :) Ponadto duży plus bo jest matura, a teraz bez niej ani rusz.. :) I to nie prawda że dziewczyny w zawodówce umieją więcej (przez 2 lata zamiatają włosy a w 3cim roku myją głowy klientkom, a później wychodzą i wielkie fryzjerki).. 26 latka po zawodówce która 10 lat pracuje w zawodzie nie wie jak rozcienczac prehydrol ( a to podstawa)... Technikum to świetna sprawa i każdemu naprawdę polecam ! :) [/quote]

  Kochana , fryzjerką nie jestem ale chyb a chodziło Ci o perhydrol?

  6 2 Cytuj
 • 5 maj 2012

  [quote=gość: obserwatore]
  Kochana , fryzjerką nie jestem ale chyb a chodziło Ci o perhydrol? [/quote]

  Przepraszam widocznie zrobiłam literówkę.

  3 Cytuj
 • 28 sie 2015

  Technikum jest lepszym pomysłem niż ogólniak i zawodówka tylko w jednym przypadku - jeśli faktycznie będzie Ci zależało na zdobyciu tego zawodu. Bo w przeciwnym wypadku to całkowicie odradzam.

  1 1 Cytuj
 • 28 sie 2015

  Sądzę, że po czterech latach od założenia tematu @xoxo już dokonała wyboru. :)

  3 Cytuj
 • 9 gru 2015

  Racja, ale pewnie xoxo nie jest jedyną z takim problemem, prawda? A to co najbardziej korzystne wciąż się zmienia...

  1 Cytuj
 • 9 gru 2015

  Skończyłam Technikum Fryzjerskie i żałuję że nie poszłam do zawodówki. Jednak ten zawód wymaga praktyki, której jednak jest za mało w technikum. Gdybym miała jeszcze raz szanse wyboru, zdecydowanie poszłabym do zawodówki.

  1 1 Cytuj

Odpowiedz