Forum » Edukacja

Technikum Fryzjerskie vs. zawodówka

  • Klaudia 11 wrz 2011

    Hej :) W tym roku muszę wybrać szkołę ponad gimnazjalna. Wiem już, że chce iść na fryzjerkę i tutaj mam dylemat. Zawodówka (M. Rej)  czy technikum usług fryzjerskich w Dobczycach na Górskiej. Ktoś z was może chodził do tych szkół? Jakie są wsze opinie na ich temat?
    Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

    5 6 Cytuj
  • 11 wrz 2011

    Poucz się troche i celuj w lepsze szkoły. Po takich nic nie osiągniesz...

    6 8 Cytuj
  • 11 wrz 2011

    polecam zawodówke, na takie zawody nie opłaca sie isc do technikum.

    6 3 Cytuj
  • 11 wrz 2011

    dokładnie popieram tymbardziej że w zawodówce są praktyki na których więcej się nauczysz niż w technikum + kursy dodatkowe. tylko pamiętaj później o pracę ciężko ludzie potrzebują stażu:/

    4 1 Cytuj
  • 11 wrz 2011

    W tym zawodzie najważniejsza jest praktyka. Zdobędziesz ją w zawodówce w ciągu 3 lat.
    W technikum nie nauczysz się tego- zdobędziesz tam więcej teorii, a nie praktyki. W ZSZ masz parę dni w tygodniu praktyk+ miesiąć praktyk w wakacje. Jak będziesz dobra w tym co chcesz robić to Cię przyjmą wszędzie. Większość fryzjerek jest po tej szkole. A potem to robią sobie średnie szkoły.
    Jak się zdecydujesz na szkołę zawodową to praktyk powinnaś już zacząć szukać bo naprawdę potem to będzie ciężko. Bardzo dużo dziewczyn idzie w tym kierunku...

    3 1 Cytuj
  • Klaudia 20 wrz 2011

    Dzięki za odpowiedzi ;) a może ktoś z was do Dobczyc do tego technikum chodził ? Jakieś opinie? ;)

    Cytuj
  • 20 paź 2011

    Hejka Technikum na Górskiej w Dobczycach jest ok, sama chodzę już drugi rok, pracownia od pierwszej klasy, nauczyciele spoko.

    3 Cytuj
  • 2 maj 2012

    Ukończyłam technikum w Dobczycach i jestem bardzo zadowolona ! Dziewczyny w zawodówce mogą się chowac do poziomu nauczania wiedzy teoretycznej... Bo nigdzie nie moga jej nabyc, oprocz kursów ,po których wszystko się zapomina... Ja zdobyłam bardzo dużo wiedzy teoretycznej jak i praktycznej i jestem zachwycona :) Ponadto duży plus bo jest matura, a teraz bez niej ani rusz.. :) I to nie prawda że dziewczyny w zawodówce umieją więcej (przez 2 lata zamiatają włosy a w 3cim roku myją głowy klientkom, a później wychodzą i wielkie fryzjerki).. 26 latka po zawodówce która 10 lat pracuje w zawodzie nie wie jak rozcienczac prehydrol ( a to podstawa)... Technikum to świetna sprawa i każdemu naprawdę polecam ! :)

    9 4 Cytuj
  • 3 maj 2012

    Sołtys Na reja idź ~!

    3 Cytuj
  • 3 maj 2012

    [quote=gość: gośc] Ukończyłam technikum w Dobczycach i jestem bardzo zadowolona ! Dziewczyny w zawodówce mogą się chowac do poziomu nauczania wiedzy teoretycznej... Bo nigdzie nie moga jej nabyc, oprocz kursów ,po których wszystko się zapomina... Ja zdobyłam bardzo dużo wiedzy teoretycznej jak i praktycznej i jestem zachwycona :) Ponadto duży plus bo jest matura, a teraz bez niej ani rusz.. :) I to nie prawda że dziewczyny w zawodówce umieją więcej (przez 2 lata zamiatają włosy a w 3cim roku myją głowy klientkom, a później wychodzą i wielkie fryzjerki).. 26 latka po zawodówce która 10 lat pracuje w zawodzie nie wie jak rozcienczac prehydrol ( a to podstawa)... Technikum to świetna sprawa i każdemu naprawdę polecam ! :) [/quote]

    Kochana , fryzjerką nie jestem ale chyb a chodziło Ci o perhydrol?

    6 2 Cytuj
  • 5 maj 2012

    [quote=gość: obserwatore]
    Kochana , fryzjerką nie jestem ale chyb a chodziło Ci o perhydrol? [/quote]

    Przepraszam widocznie zrobiłam literówkę.

    3 Cytuj
  • 28 sie 2015

    Technikum jest lepszym pomysłem niż ogólniak i zawodówka tylko w jednym przypadku - jeśli faktycznie będzie Ci zależało na zdobyciu tego zawodu. Bo w przeciwnym wypadku to całkowicie odradzam.

    1 1 Cytuj
  • 28 sie 2015

    Sądzę, że po czterech latach od założenia tematu @xoxo już dokonała wyboru. :)

    3 Cytuj
  • 9 gru 2015

    Racja, ale pewnie xoxo nie jest jedyną z takim problemem, prawda? A to co najbardziej korzystne wciąż się zmienia...

    1 Cytuj
  • 9 gru 2015

    Skończyłam Technikum Fryzjerskie i żałuję że nie poszłam do zawodówki. Jednak ten zawód wymaga praktyki, której jednak jest za mało w technikum. Gdybym miała jeszcze raz szanse wyboru, zdecydowanie poszłabym do zawodówki.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz