Forum » Edukacja

Jaka przyszłość studiów w ICE???

  • 6 cze 2009

    Witam, czy ktoś wie coś na temat likwidacji ICE? Co stanie się ze studentami, którzy podjęli tam naukę? Byłoby żal opuścić miejsce tak dobrze przystosowane, wyposażone sale i profesjonalną obsługę studiów tam organizowanych.

    Cytuj
  • 6 cze 2009

    te studia to dno, porazka, farsa... musialem sie tam zapisac bo zmusila mnie sytuacja, ale to parodia nie edukacja

    Cytuj
  • 6 cze 2009

    Poza tym szkoła postarała się o studia, ale miejsca parkingowe już nie zostały zapewnione. Ludzie stają jak chcą na zakazach, etc. Czasem aż ciężko przejechać... - Sorki za tą dygresję, ale już kiedyś myślałem, żeby poruszyć tą kwestię.

    Cytuj
  • 6 cze 2009

    po studiach - po problemie !!!

    Cytuj
  • 7 cze 2009

    nie studiujcie jak wam się nie podoba i po sprawie, ktoś chce się czegoś dowiedzieć to potraficie tylko zgonić komuś renomę.. porażka!

    Cytuj
  • 7 cze 2009

    [quote]nie studiujcie jak wam się nie podoba i po sprawie, ktoś chce się czegoś dowiedzieć to potraficie tylko zgonić komuś renomę.. porażka![/quote]

    Jaką renomę ? Czy znasz pojęcie tego słowa?

    Cytuj
  • 7 cze 2009

    O likwidacji nic nie wiem, ale chciałam obronić te studia a raczej filię UP. Ukończyłam je dwa lata temu i jakoś nie narzekam na jakość. No może nie ma tam atmosfery wielkiego kampusu ale przecież nie oto chodzi w zdobywaniu wiedzy. A dla mnie- mieszkanki Myślenic była to bardzo duża wygoda że nie musiałam w weekend jeździć do Krakowa na uczelnię. Jeżeli w grupie jest około 30 osób to zdecydowanie łatwiej wykładowcy dotrzeć do wszystkich jak również student może o coś zapytać bezpośrednio na wykładzie czy ćwiczeniach. A porównując wykłady czy ćwiczenia z równoległym rokiem mającym zajęcia w Krakowie to niczym się one nie różniły. A co do wspomnianych miejsc parkingowych to polecam spróbować zaparkować pod głównym budynkiem UP w Krakowie moim zdaniem jest to równie niewykonalne w godzinach zajęć.

    Cytuj
  • 7 cze 2009

    Tu chyba nie chodzi o likwidację ICE tylko o likwidację jej szefa Kuby S.

    Cytuj
  • 7 cze 2009

    [quote=:[hr][quote] napisał]nie studiujcie jak wam się nie podoba i po sprawie, ktoś chce się czegoś dowiedzieć to potraficie tylko zgonić komuś renomę.. porażka![/quote]

    Jaką renomę ? Czy znasz pojęcie tego słowa? [/quote]

    "renoma oznacza bardzo dobrą opinię, świetną reputację.." Słownik J. Polskiego. Znam pojęcie tego słowa i chyba Ty go nie znasz! Wiec jeśli nie masz do powiedzenia nic konkretnego i godnego przeczytania to po prostu nie pisz bo pokazujesz tylko głupote nic więcej!

    Cytuj
  • 7 cze 2009

    Do KLO.
    Znam znaczenie słowa - renoma. To Ty go nadużywasz w stosunku do tej szkoły.
    Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 8 cze 2009

    Do Takiego Gostka co powiedział -"Tu chyba nie chodzi o likwidację ICE tylko o likwidację jej szefa Kuby S. "
    Jeżeli szkoła przyniosła straty - musi być zlikwidowana. Taki był target.
    Ale !!! będzie funkcjonować dalej w nowym rozdaniu.

    Cytuj
  • 8 cze 2009

    [quote]Tu chyba nie chodzi o likwidację ICE tylko o likwidację jej szefa Kuby S. [/quote]

    A kto tak nie lubi mojego imiennika :-) ?

    Cytuj
  • 8 cze 2009

    [quote]Do KLO.
    Znam znaczenie słowa - renoma. To Ty go nadużywasz w stosunku do tej szkoły.
    Pozdrawiam.[/quote]

    Chłopie gdzie Ty tu widdzisz nadużycie?Jak widac nie znasz znaczenia słowa renoma.. No cóż zazdrośc i hipokryzja zawsze była jest i bedzie..

    Cytuj
  • 8 cze 2009

    O! Nauczyłeś się nowych trudnych wyrazów.
    Czyżbyś zamierzał w przyszłości dostać się na tę "renomowaną" szkołę?
    Powodzenia.

    Cytuj
  • 8 cze 2009

    Słyszałem, że studia nadal pozostaną tylko nastąpi reorganizacja ICE połączona ze zmianą nazwy firmy, która przejmie obsługę studentów. Studenci nie powinni na niczym stracić.

    Jak wspomnę dwa lata studiów na AP w Krakowie (ciągłe korki na zakopiance, po Krakowie a pod AP zaparkować to graniczyło z cudem), :P to aż mi się nóż w kieszeni rozkłada. W Myślenicach parking nie zawsze był o 2 kroki od wejścia, ale zawsze gdzieś się znalazł. Wystarczy prosta kalkulacja: Myślenice – 500 studentów, Kraków – 8-9 tysięcy i nikt nie marzy o wygodnym parkingu.

    Dodatkowo dużym plusem Myślenic było indywidualne podejście wykładowców do studenta. W AP nikogo nie interesowało czy wszyscy zaliczyli, przyszli, mają obecność, dowiedzieli się o zajęciach, itp. Jak sobie sam człowiek czegoś nie załatwił, albo się nie dowiedział to go wszyscy mieli w d... , a już o samym dziekanacie to by dużo mówić (obsługa studenta w godz. 12:30 – 14:00, od wejścia każdy był traktowany jak karaluch), ech aż mnie ciarki przeszły.
    Dla studenta zaocznego (pracującego) załatwienie czegoś w uczelni wiązało się z dniem wolnym, aby poświęcić go na wycieranie klamek w AP i to w tygodniu, a nie w sobotę.

    Tym, którzy narzekają polecam studia w Krakowie.
    Nie ma nic wspanialszego niż prawdziwa „szkoła przetrwania” :P

    Cytuj
  • 30 sie 2009

    Moja żona kończyła UP W Myślenicach i wiem, że łatwo niebyło. Renoma ICE to renoma uczelni, które mają tam swoje Filie. Ja osobiście skończyłem AGH i PK obecnie wybieram się na SGH, które ma swoją filie w ośrodku w Katowicach i jakoś mnie to grzeje, że jest to jakiś ośrodek w Katowicach, bo wykładowcy to profesorowie z SGH i dyplom również z SGH. Resumując mało tu powiązania renomy z faktami, a na organizacje studiów w ICE i dostępność do informacji nie ma też, co narzekać tylko pogratulować.

    Cytuj
  • 21 wrz 2009

    Studiowałam tam, podobnie jak kilku moich znajomych i powiem, że ta filia to dno. Samo dno

    Cytuj
  • 21 wrz 2009

    Kup sobie wykształcenie-to dewiza tego typu "uczelni" więc o poziomie nie wypada dyskutować a że liczy się papier to mamy wielu wybitnych i niezastąpionych fachowców.

    Cytuj
  • 8 sty 2010

    Studia niestacjonarne to coś dla ludzi którzy pracują -cały problem w tym że zjazdy organizowane są w piątki często w godzinach pracy bo trzeb być nieraz na 13, brak miejsca do zaparkowania samochodu, część zajęć odbywa się w Krakowie, poziom ot taki sobie

    Cytuj
  • 3 mar 2010

    ICE przestało istnieć lecz studia nadal są tu organizowane pod patronatem szkoły ZSTE. Ja studiowałam w Krakowie i powiem szczerze że trud dojazdów rekompensowałam sobie niepowtarzalną atmosferą miasta akademickiego. Dla mnie studia to nie był tylko papierek ale ludzie otoczenie wspaniała kadra, co innego że każdy musiał o sobie myśleć nikt nie niańczył... ależ to są studia i dorośli ludzie na nich. Mieszkam nieopodal filii myślenickiej i mam okazję niejednokrotnie słyszeć rozmowy studentek i studentów udających się na zajęcia.....nie chciałabym tu studiować, choć jest to rozwiązanie dla ludzi z regionu.

    Cytuj

Odpowiedz