Forum » Edukacja

Basen - nauka pływania dla dzieci

  • 30 wrz 2012

    może mi ktos polecić fajnego instruktora/instruktorkę nauki pływania? w gre wchodzą lekcje prywatne dla dziecka.

    7 1 Cytuj
  • Basia 30 wrz 2012

    polecam p.Arka z sokoła mojego syna uczył i całkiem spoko gość.jak chcesz namiary daj na priv

    10 1 Cytuj
  • 2 paź 2012

    Ja polecam Panią Grażynkę Owcę bardzo dzieci ja lobią i dobrze uczy. Namiar Promyki Jutrzenki

    3 15 Cytuj
  • 2 paź 2012

    To chyba jakiś żart z tą panią Grażyną, totalna porażka jak może nauczyć pływać ktoś kto nie umie pływać? i i zrobił papiery instruktorskie na basenie w myślenicach razem z panem Ż itp. na kursie śmiechu wartym.
    AG.

    16 5 Cytuj
  • 2 paź 2012

    zazdrość przez Ciebie przemawia

    2 13 Cytuj
  • 2 paź 2012

    Jasne oczywiście.Widzę że pani Grażyna sama siebie chwali i poleca. A więc tej pani od polecania życzę wszystkiego najlepszego na tych zajęciach z tą ekstra panią Grażyną. Napewno dziecko będzie umiało pływać.
    AG

    10 5 Cytuj
  • bartek 2 paź 2012

    Według mnie spoko uczy też p.Rusin,ale o p.Arku tez pochlebne recenzje słyszałem.Ogólnie w sokole są spoko instruktorzy.

    6 4 Cytuj
  • 20 lut 2016

    Witam, polecicie jeszcze jakiegoś fajnego instruktora dla dzieciaków? Ewentualnie piszcie na priv

    4 Cytuj
  • Anka 5 mar 2016

    Co uwazacie na temat nauki plywania dla dzieci w wieku przedszkolnym ? : ) ktoś jest przeciw ? Podobno ma to niezwykle dzialanie na rozwoj dziecka i psychikę

    1 Cytuj
  • Andrzej 5 mar 2016

    Jestem za. Sam posyłam dzieciaki na naukę pływania.

    1 Cytuj
  • 11 maj 2016

    im wcześniej tym lepiej, z czasem narasta lęk przed wodą i nauka pływania przychodzi coraz trudniej

    1 Cytuj
  • 5 sie 2016

    Witam
    Odświeżam temat. Szukam instruktorki do nauki pływania dla pięcioletniej córki. Proszę o namiary, może być na priv

    1 Cytuj
  • 5 sie 2016

    Dalej polecam Panią Grażynkę Owcę. Dziecko umie pływać doskonale :))

    3 10 Cytuj
  • 5 wrz 2016

    Macie może jakieś namiary na fajnych instruktorów pływania dla dzieci?

    1 Cytuj
  • 13 wrz 2017
    kasienka8 napisał/a:

    http://basen.myslenice.pl/index.php/zajcia/zajcia-indywidualne - bardzo proszę

    a czy któryś z tych instruktorów jest sprawdzony???? mogła by Pani kogoś polecić

    Cytuj
  • 14 paź 2017

    Szukając instruktora pływania, lub innego sportu najlepiej sprawdzić czy wybrana osoba trenowała zawodowo(wyczynowo) daną dyscyplinę. Jeśli instruktor nie ma się czym pochwalić, to lepiej dać sobie z nim spokój chyba że oczekujemy efektów podobnych do trenowania z materiałem na youtube. Nawiązując do Pani Grażyny to odkąd kojarzę tą Panią, nie pamiętam abym chociaż raz widział jak Pani Grażyna wskakuje do wody i pokazuje w jaki sposób powinien wyglądać dany styl pływacki. W zasadzie to chyba nigdy nie widziałem aby jakiś instruktor w Myślenicach wchodził do wody i pokazywał jak powinno się pływać :) Większość instruktorów pracujących na basenie, zrobiło kurs instruktora tylko po to aby dorobić sobie do innej pracy. Na basenie pracują m.in. moi byli nauczyciele WF'u oraz koledzy z siłowni którzy uczyli pływać się w rabie nad starym jazem a technikę pływania poznawali na kursie instruktora pływania. Ostatnio w weekendy mamy możliwość obserwować bardzo ciekawe widowisko a mianowicie sekcje pływackie na które chodzą dzieciaki. Niestety rodzice sami nie umieją pływać, więc nie są wstanie ocenić czy na zajęciach dziecko uczy się pływać z ukierunkowaniem na wyniki czy uczy się unosić na wodzie. W całym tym zamieszaniu instruktorów nie ma osoby która potrafi wyselekcjonować profesjonalnych instruktorów, dlatego instruktorzy prowadzący sekcje pływackie za cel obrali sobie - ABY NIKT SIĘ NIE UTOPIŁ PODCZAS ZAJĘĆ, cała reszta dla nich się nie liczy(czas i pieniądze rodziców). Szkoda mi dzieciaków, ponieważ to one są najbardziej oszukiwane. Prawda jest taka, że byle kto może zrobić kurs instruktora i pracować na basenie w Myślenicach, co widać po liście ponad 20 instruktorów :) takiej listy nie mają nawet baseny olimpijskie :D Dokładnie dziś widziałem jak odbywał się kurs nowego narybku instruktorów pływania na basenie w Myślenicach, w dużym skrócie było tak: prowadzący kurs odbębniał minimum metodyki a kursanci w wodzie pokazali jak powinno unosić się na wodzie aby się nie utopić, Moi Drodzy oni najpierw powinni nauczyć się sami pływać a dopiero potem robić kurs. Zanim ktoś zdecyduje się na naukę pływania w Myślenicach radzę przyjść parę razy i zobaczyć kto np. czasem wchodzi do wody aby coś pokazać, powinniśmy zapytać jaki program nauki pływania ma dany instruktor, ile dni będzie trwał, jaki poziom pływania jest obrany za cel. Pływanie jest bardzo trudnym sportem i dlatego wymaga wyjątkowo skutecznych instruktorów, a do nich niestety ciężko się dostać.

    20 1 Cytuj
  • 21 paź 2017

    Z kad człowieku masz takie wiadomości na temat wykształcenia instruktorów pracujących na basenie w Myślenicach? Może ktoś skończył odpowiednie kilkuletnie dzienne studia i przepracowal na różnych basenach żeby móc robić to co robi??!! Dlaczego wszystkich wrzucasz do " jednego worka " nieukow i nieudaczników??!!! Kim ty jesteś żeby tak innych oczerniac i wydawać tak negatywne opinie o osobach tam pracujących???? W każdej pracy, wszędzie są lepsi i gorsi. Ale wydawać takie opinie nie znając i nie wiedząc więcej o ludziach, którzy poświęcają swój czas do pracy z innymi ludźmi, nauczajac ich bądź ich dzieci myślę że nie masz podstaw ku temu i nie masz takiego prawa! A basen od 17 lat działa i jakoś Ci ludzie tam pracujący nauczaja innych od kad istnieje ten basen. Przez różnych instruktorów przeszły już tysiące osób począwszy od dorosłych do malutkich dzieci które przychodziły nic nie umiejąc. Kończyli zadowoleni!!!!!! Bo basen to nie tylko instytucja szkolaca wyczynowcow!!!! To też miejsce do nauki i rekreacji pływania. Jeżeli ktoś chce więcej szkoli się w sekcji trenerskiej. Która też istnieje na tym basenie a składa się z dzieci w różnym wieku które UCZYLY SIĘ PŁYWAĆ NA MYŚLENICKIM BASENIE W ROŻNYCH SEKCJACH Z TYMI WŁAŚNIE INSTRUKTIRAMI! Myślę że jak ktoś chce ich pracę osadzac to powinien bardziej pomyśleć!

    7 14 Cytuj
  • 22 paź 2017

    Jestem członkiem T.G. Sokół i wiem jak powstają instruktorzy różnych sportów w Myśleniach. Niestety sami instruktorzy zbyt często sami mówią po co zostali instruktorami między innymi pływania. To jest łatwa kasa, którą można sobie dorobić mając inną pracę. Wystarczy wejść na stronę basenu, same spokrewnione nazwiska, grono nauczycielskie, znajomi znajomych itd. Dlaczego przy instruktorach nie ma żadnych szczegółowych informacji, jakiej klasy są instruktorami, jakie mają osiągnięcia sportowe ?
    Czy na basenie mamy 23 wybitnych instruktorów ? Skończenie AWFu wcale nie powoduje, że ktoś zostaje dobrym instruktorem. W obecnym systemie każdy instruktor wrzucany jest do jednego worka nieudaczników bo tak jest łatwiej, wygodniej i bezpieczniej(dla instruktorów) Problem polega na tym, że po stronie klienta nie działa żaden mechanizm selekcji instruktorów, którzy pracują na basenie w Myśleniach. Lekcje z każdym instruktorem kosztują tyle samo a wiedza i chęć instruktorów jest baaaardzo różna. Czym więcej instruktorów tym lepiej dla nich samych dzięki temu mogą spokojnie chodzić wzdłuż basenu i powtarzać klientowi DOBRZE! DOBRZE! bo tak jest łatwiej, najważniejsze żeby klient się nie utopił i wyszedł z lekcji zadowolony, a to że instruktor odwalił byle jak zajęcia to już jest nieważne, 50zł zostało w kasie i wszyscy są zadowoleni nawet klient bo słyszał, że dobrze płynie :D
    Tylko raz się zdarzyło, że jeden instruktor umieścił jakieś informacje o sobie i zajęciach prowadzonych przez siebie w wakacje. Ale widzę, że nawet to zostało usunięte ze strony basenu bo chyba źle to wyglądało na tle 22 innych instruktorów. Kiedyś usłyszałem od pracownika basenu "a co Pan chciałby wymagać za 50zł(w cenie jest wejście)" ??? : )

    15 6 Cytuj
  • 23 paź 2017

    Ja też jestem członkiem TG Sokół. I widzę pracę instruktorów nie tylko tych z Sokoła, i wiem że nie wszyscy tylko idą tam aby zarobić i dorobić się! Jeżeli ktoś jest dobry to nie musi chwalić się swoimi osiągnięciami! Wyniki instruktorów weryfikuje ich praca. I nie wszyscy pracują za 50 zł, bo praca z grupami to stawki dwukrotnie niższe. Nie każdy musi wejść do wody żeby nauczać bo nie każdy etap pływania tego wymaga. Wszystko zależy od tego czy jest to dziecko czy dorosły, od tego czy potrafi położyć się na wodzie i czy się boi. Na początku uczy się poruszania po wodzie, zanurzenia głowy, wydechow itd. A inaczej pracuje się z grupą która już więcej potrafi. Ciężko jest być w wodzie, pokazując ćwiczenia, równocześnie korygując błędy, ucząc danego ruchu, i jeszcze dbać o bezpieczeństwo, aby dzieci nie wskoczyły naraz, aby zachowywały odległości między sobą. Myślę że ludzie wybierając sobie instruktora ( dokonują tej selekcji, jak to napisałeś), wiedzą do kogo idą i mają tego pełna świadomość. Jak sam piszesz jest 23 więc jest w kim wybierać i sami zgadzają się na taką a nie inną osobę. Lecz chyba nie do końca wiesz że na basenie pracuje dużo więcej instruktorów niż podani na stronie basenu. Są też instruktorzy, którzy pracują w sekcjach lub z grupami szkolnymi i ich nazwisk nie ma na tej stronie. Tam znajdują się ci którzy są zatrudnieni przez basen na zajęcia indywidualne.
    Jak chodzi o osiągnięcia to Instruktor nie ma żadnej klasy, może być trener np I lub II klasy. A ci którzy tam są może nie potrzebują chwalić się osiągnięciami swoimi. A to co pisało na stronie internetowej może nie było prawdą i zostało usunięte! A nie dlatego że źle by to wyglądało!
    Myślę że nie wszyscy tylko idą tam aby odwalic swoją pracę ( jak to piszesz). A jeżeli o wszystkich tam pracujących masz takie zdanie ( że najważniejsze że klient się nie utopil i wyszedł zadowolony...) to obrazasz wiele osób....

    9 4 Cytuj
  • aneta kruk 26 lut 2018

    A ile kosztują takie prywatne lekcje?

    1 Cytuj
  • Andrzej 27 lut 2018

    Myślę że najlepiej wyjechać za granicę i tam się nauczyć pływać.

    Mspanc

    1 2 Cytuj
  • 8 maj 2019

    A ja polecam od razu dodatkowo zaopatrzyć też dziecko we wszystkie odpowiednie sprzęty. Znajdziesz je w różnych sklepach oraz zamówisz online, jeśli chodzi np. o FINIS Polska. Jest to dość popularna firma, z której korzysta wiele osób.

    1 2 Cytuj
  • 9 maj 2019

    Nie mylmy pojęć Instruktor i trener.
    Jeśli ktoś chce się nauczyć podstaw pływania to idzie do instruktora.
    Jeśli ktoś chce rozwijać się sportowo to szuka trenera.

    Cytuj

Odpowiedz