Forum » Edukacja

studia w LO pedagigikaspecjalność logopedia kto mi szczerze doradzi???

  • 10 lip 2009

    Witam ten temat kieruję do osób studiujących w kieleckiej szkole która ma filję w LO. Marzę o studiach na kirunku pedagogika specjalność logopedia ale mam troszke skomplikowanną sytuację nie wiele czasu i takie tam. Kieruję więć do was pytanie które może mi pomóc zweryfikować czy poradzę sobie na takich studiach i zołam się czgoś pożytecznego nauczyć. Proszę was powiedzcie mi na forum albo na PW jak wyglądają takie studia na stronie szkoły są tylko podstawowe infrmacje, a jachce poznać plan przedmioty i najważniejsze lektóry z poszczgólnych przedmiotów żeby móc poszukać ich poczytać dowiedzieć się jak mi idzie. Wiem że osatecznie przekonam sie jeśli zacznę studiować ale głębsz wiedza o przedmiotach i iteraturze pomoże mi w podjęciu decyzji. Z góry dziękuję acha i najważniejsze czy dyslektyk i dysortografik ma przeciwwsazania do studiowania logopedii???

    4 Cytuj
  • 10 lip 2009

    proponuję zamiast studiów KURS ORTOGRAFICZNY to do

    "lektóry"
    "więć"
    "osatecznie"
    "głębsz"
    "iteraturze"
    "przeciwwsazania"
    "kirunku"

    - ponadto brak jakiegokolwiek pojęcia o zasadach INTERPUNKCJI.

    Sam mam dysleksje i dysortografię, ale to nie jest powód, aby kaleczyć język!
    BYKOM STOP!

    6 3 Cytuj
  • 10 lip 2009

    Jak Cię nie nauczyli pisowni i ortografii w podstawówce to na studiach tym bardziej się nie naumiesz !!! I nie gadaj mi tu o jakiejś dysleksji bo to zwykłe nieuctwo.

    No chyba , że głupia prowokacja?

    7 Cytuj
  • 10 lip 2009

    Edyto.g zauważ że w okienku którym piszemy podkreśla błędy na czerwono i wypadałoby się dobrze zastanowić nad podkreślonym wyrazem. Nawet w temacie zrobiłaś błąd.

    PS. Pewnie pisałaś w pracy z "przyczajki", a szef mógł nadejść w każdej chwili. ;-)

    2 Cytuj
  • 11 lip 2009

    jakoś nie podkreśla to po pierwsze po drugie NIEMAWIDZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (użyję słowaludzi ale to do was nie bardzo pasuje)ludzi którzy śmiecą na forach jek sie zarzuca mi ortografię to nauczcie się prosze czytać!!!!! nie pytałąm ani o to czeo mnie nauczyli lub nie nauczy w szkole, ani o to tylko o konkretne kierunek na trzy odpowiedzi żadna na temat nawet nie komentuję nadal mam nadzieję że ktoś kto ma wiedze na temat mojego zagadnienia sie wypowie innym z góry dziękuję a to do wiadomośći: http://bykom-stop.avx.pl ZWŁASZCZA DO Gość: renna ( z ilorazem inteligecji pierwotniaka więcej nie pisz na moich wątkach!!!)http://www.ortograffiti.pl/index.php/ortograffiti_site/dysortografia/?sekcja=null
    dokształcie się zanim zarzucacie głupote i lenistwo innym !!!!!!

    6 Cytuj
  • 11 lip 2009

    Jeszcze jedno, państwo odkonali i bez wad piszę bardzo źle to fat za to jestem doskonałym oratrem jednak ak spotykam kogoś kto np się jąka albo nie może wysłwić , mimo swojej jak to ujęliście głupoty mam na tyle taktu aby do jego kalectwa podejść ze wspólczuciem i szacunkiem i nie wysmiewać go ani nie poniżać tak jak wy mnie (dysortografia to wrodzona wada sądze żemojego linku nikt nie przeczytał więc o tym nie wie i nada z dumą poniża ludzi cierpiących na nią szczęśliwy że jego to ominęło). Ponad to nie napisałam o niej żeby się tłumaczyć bynajmniej nie mam z czego ale dlatego że włąśnie LOGOPEDZI zajmują sie leczeniem tej waszym zdaniem głupoty i lenistwa dlatego chce wiedzieć czy posiadanie takiej wady dyskwalifikuje kandydata do gościa bykom- stop jeśli ty na studiach chcesz się uczyć dopiero ortografii to mogę ci jedynie współczuć. Ja liczę na znacznie szerszy poziom przekazywanej studentom wiedzy

    7 Cytuj
  • 13 lip 2009

    Droga pani. Na innych forach przy takiej pisowni postów dostałabyś dawno bana.
    Gdybyś napisała poprawnie pewnie nikt by się nie wkurzał, bo rozszyfrowywać o co ci chodzi to żadna przyjemność, a odpowiedź otrzymała byś na temat.
    Podchodź więc do użytkowników tego forum też z szacunkiem.
    Pozdrawiam.
    PS. Nąwet doskonlai oratrzy na froum nistęty sie ni spawdzeja. ;-)

    6 Cytuj
  • 13 lip 2009

    [quote]Jak Cię nie nauczyli pisowni i ortografii w podstawówce to na studiach tym bardziej się nie naumiesz !!! I nie gadaj mi tu o jakiejś dysleksji bo to zwykłe nieuctwo.

    No chyba , że głupia prowokacja?[/quote]

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    Zgadam się z tym.
    Zwykłe nieuctwo i PRZEDE WSZYSTKIM LENISTWO!!!!!!!!
    DZIEWCZYNO najpierw naucz się pisać,a potem myśl o studiowaniu!!!!!

    Jak to mówią technika czyni mistrza ale to pewnie za trudne "pojęcie" dla ciebie.

    Wróć się do podstawówki i naucz się zasad pisowni !!!!!!!!!!!!!!!!!

    3 Cytuj
  • 13 lip 2009

    Paulcia224:
    Ortografia to nie wszystko.Zasady interpunkcji też się przydają :)

    1 Cytuj
  • 13 lip 2009

    Polecam: http://www.korektor.net/slownik.html . Wklejasz i widzisz na czerwono błędy.

    1 Cytuj
  • 14 lip 2009

    Ja studiuję tam logopedię i jestem zadowolona. Na pierwszym i drugim roku są przedmioty ogólne,dopiero na trzecim pojawiają się przedmioty specjalizacyjne.
    Przedmioty na pierwszym roku to m.in: Psychologia,psychologia rozwojowa,teoria wychowania, bhp,filozofia, wprowadzenie do teorii wychowania,biomedyka, edukacja zdrowotna.
    Ja uparłam się na studiowanie logopedii i jestem zadowolona,poza tym studia nie są drogie- 230 zł na miesiąc!

    Cytuj
  • 14 lip 2009

    BRAWO!!! Kate1238 Bałam się że już nikt nie napiszę tutaj na temat. Dziękuję ci bardzo za odpowiedź. Jeszcze tylko gdybyś mogła napisać o dysortografii czy to nie dyskwalifikuje przyszłych logopedów? Wiem że nie wtajemniczeni twierdzą że to
    (cyt.Paulcia224 "Zwykłe nieuctwo i PRZEDE WSZYSTKIM LENISTWO!!!!!!!!
    DZIEWCZYNO najpierw naucz się pisać,a potem myśl o studiowaniu!!!!!")
    Ale ty jako specjaliska na pewno rozumiesz ogrom mojego problemu. Dlatego mma nadzieję ze jeszce raz mi odpowiesz(Szkoda że na takim forum może się wypowiedzieć każdy nawet osoby nie posiadająze żadnej wiedzy na dany temat :( )

    3 Cytuj
  • 14 lip 2009

    do edyta.g
    Dobrze że ty masz taką duuuuuuuużą wiedzę na ten temat....heh...

    2 Cytuj
  • 15 lip 2009

    Paulcia 224
    Jak widać nieporównywalnie większą od twojej. Choć to wiedza ogólnie dostępna są tacy, którzy zachłysnęli się tytułem magistra i już niczego nie chcą się dowiedzieć tylko poniżają i wyszydzają innych. To rozwój emocjonalny dzieci w wieku od przedszkola do maksymalnie trzeciej klasy podstawówki. Wiem to na pewno, bo fascynuję się psychologią i pedagogiką. Zresztą, dlatego w tym wątku pytam o listę przydatnych lektur.

    1 Cytuj
  • 15 lip 2009

    HA HA!!!

    LEPIEJ WRÓĆ SIĘ DO PRZEDSZKOLA, SKRZYWDZONA PRZEZ ŻYCIE DZIEWCZYNKO!!!

    I NIE PISZ BZDUR !!
    ŚMIECHU WARTE!!!

    Cytuj
  • 15 lip 2009

    PONAWIAM PYTANIE, BO ZROBIŁ SIĘ STRASZNY BAŁAGAN
    Na 10 odpowiedzi jedna zaspokaja moją ciekawość. Dziękuję za rzetelną opinie raz jeszcze. Drodzy studenci pedagogiki specjalność logopedia: Już wiem, że warto wybrać ten kierunek znam też przedmioty, jakie stanowią kanwę nauczania na wymienionym kierunku. Jeśli to nie jest tajemnicą proszę jeszcze o informację o literaturze. Po jaką warto sięgnąć? Proszę też o informację czy osoby z dysortografą i dyskusją mają czy nie mają przeciwwskazań do wykonywania zawodu nauczyciel – logopeda? Wiem, że nie mogę studiować wychowania wczesnoszkolnego, ponieważ nauczycielka 1 klasy robiąca błędy ortograficzne nie jest do przyjęcia, ale nie wiem jak jest z logopedią. Jeśli podobnie to ludzie tacy jak ja nie będą zawracać sobie tym głowy
    WAŻNE!!!! PROSZĘ O ODPOWIEDZI TYLKO OSOBY STUDIUJĄCE NA TYM KIERUNKU, WYKŁADOWCÓW, LUB OSOBY, KTÓRYCH BOBRZY ZNAJĄMI STUDIUJĄ I ICH ODPOWIEDZI BĘDĄ PO PIERWSZE NA TEMAT PO DRUGIE WIRYGODNE NIE TYLKO PRZYPUSZCZALNE!!!!

    Cytuj
  • 15 lip 2009

    masakra dziewczyno naucz się pisać poprawnie hehehe...:D:D:D

    1 Cytuj
  • 15 lip 2009

    ha ha !!!!
    Brawo Ola!!
    to samo sądzisz co ja!!!!

    1 Cytuj
  • 15 lip 2009

    Pozwole sobie przytoczyc pewien dowcip, który bardzo pasuje do sytuacji;
    Pewnej Niedzieli w rodzinie o bardzo wysokiej kulturze i wyższym wyksztalceniu, przy stole w porze obiadowej córka wstaje i oznajmia; "Mamo, jezdem w ciaży!"
    "O Boże, Córeczko, taki wstyd! Krzyczy zalamana matka... Taki wstyd! Matura za miesiac, a Ty mowisz "JEZDEM"!!!!!!" ()
    Otóż morał jest taki; "Rzeby innyh óczyc tsza sie samemó najpierwej nauómieć."
    Niepoprawny ortograficznie, Mysleniczanin007.

    1 Cytuj
  • 16 lip 2009

    Gość: poldim a czytałeś reguamin forum??? po pierwsze zgłoaszm twój post do usunięcia po drugie wnioskuję u admina u zablokowanie cię jeśli o będzie możliwe

    2 Cytuj
  • 16 lip 2009

    ...obraziłem się na was. Biorę łopatkę i wiaderko i idę do innej piaskownicy...

    2 Cytuj
  • 16 lip 2009

    A najlepiej zrób sobie wlasna "piaskownice" i tam sam sobie zasmiecaj, nikt nie lubi bawic sie pozólknietym piaskiem. ;)

    Cytuj
  • 16 lip 2009

    WRÓŻBIARKA!!??

    Cytuj
  • 16 lip 2009

    Obie jesteście siebie warte!Koszmar czytać takie bzdury!Inteligentne osoby by przeczytały i zrozumiały,nie zważając na błędy,a bezsens jest to roztrząsać w taki nie umiejętny sposób.Makabra!!!widać,że Wam się nudzi-dobrze jeden powiedział"do roboty"-----wszyscy!!!

    1 3 Cytuj

Odpowiedz