Forum » Edukacja

Technik żywienia i usług gastronomicznych u Tytusa.

  • 13 sty 2013

    Chciałabym się tam wybrać, dlatego chce się dowiedzieć wszystkiego co się da o tym kierunku.
    Co jest najbardziej wymagane, żeby się tam dostać ?
    Przedmioty, lekcje są bardzo trudne ?
    Opłaca się iść w tym kierunku ?
    Jeśli jest coś jeszcze poza tymi pytaniami co warto wiedzieć, to proszę o napisanie ;)

    8 2 Cytuj
  • 14 sty 2013

    Jedno jest pewne: szkola ta preżnie się rozwija i inwestuje w pracownie itp. Znane mi osoby uczeszczajace do tej szkoły na pewno nie żałują swojego wyboru... tak wiec... powodzenia przy rekrutacji :)

    5 Cytuj
  • 15 sty 2013

    Mhm. Szkoda ze tylko jedna odp... ;(
    Może ktoś jeszcze coś dopisze ?
    Czekam cierpliwie ;)

    3 Cytuj
  • 25 sty 2013

    1)
    Po pierwsze szkoła średnia to nie studia, więc nie oszukujmy się, wymagań specjalnych nie ma. Od roku jest nowa podstawa, więc nie mam pojęcia jaką ilość punktów należy zdobyć, żeby spokojnie się dostać. Nawet jeżeli się nie dostaniesz, to zawsze można próbować po rozpoczęciu roku, bo przetasowania na początku roku są bardzo duże.
    2)
    Jeżeli dobrze radzisz sobie z przedmiotami, które masz od lat, to z przedmiotami zawodowymi tak samo nie będziesz mieć problemu, bo to dalej jest tylko teoria. Oczywiście zajęcia praktyczne też będą, ale nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek rozumny miał z nimi problem. Jedyną bolączką jest to, że trzeba ogarnąć więcej przedmiotów aniżeli w liceum.
    3)
    Jeśli myślisz o studiach w tym kierunku, to na pewno jest to dobry pomysł. Jeżeli jednak nie masz pomysłu na studia i idziesz do tego technikum bardziej z braku laku to odradzam. Po samym technikum nie zazdroszczę szukania pracy w zawodzie. Jak chcesz studiować, a nie wiesz jeszcze co to moim zdaniem liceum lepsze, bo lepiej przygotowuje do matury.

    ps ogólnie z własnego i znajomych doświadczenia polecam kilka klas: mat-inf i mat-ang/niem oraz technika u Tytusa, bio-chem, mat-fiz-inf i mat-geo w LO im.T.Kościuszki, Technikum budowlane w Reju

    7 Cytuj

Odpowiedz