Forum » Edukacja

Wybór szkoły Rej vs. Kościuszki

 • 18 lut 2013

  Jestem uczniem gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły miedzy LO im. Tadeusza Kościuszki a Technikum im Mikołaja Reja .(piszcie plusy i minusy szkół na tym mi bardzo zależy )!!!

  7 5 Cytuj
 • Wacek SIemka 18 lut 2013

  Proponuje Wybrać Ci Witold zs im.Andrzeja Średniawskiego.

  6 19 Cytuj
 • 18 lut 2013

  proponuje technikum na reja!!!

  14 7 Cytuj
 • 18 lut 2013

  Tego roku zdaję maturę i 3 lata spędziłam z LO Kościuszki. Nie mam nic do zarzucenia. Trafiłam na świetną kadrę nauczycielską i naprawdę czuję się dobrze przygotowana do matury;) Poza tym atmosfera to jest coś niezapomnianego. Dodatkowe zajęcia prowadzone przez szkoły wyższe (UJ, AGH), możliwość zaliczenia zerowych roków studiów, gruntowne przygotowanie pod studia. Wyrażam swoją opinię: Dla mnie rewelka ;) Ale decyzja należy do Ciebie. Czy wystarczy ci tytuł technika? Czy chcesz iść na studia? Jak tak to jakie? Co Ci będzie potrzebne, matura z jakich przedmiotów? patrz też pod tym kątem. Kościuch ma co roku blisko 100% zdawalności matury. Popatrz też troszkę w przyszłość choć nawet wstępnie. Zastanów się, co chcesz robić i która szkoła spełni twoje wymagania. Pozdrawiam ;) Jak chcesz dodatkowych innformacji jak to wygląda już pod koniec to napisz;)

  16 21 Cytuj
 • 19 lut 2013

  Ja też polecam I LO im. Tadeusza Kościuszki ponieważ w tej szkole jest super atmosfera są dobrzy nauczyciele nie wszyscy ale większość.

  8 11 Cytuj
 • 19 lut 2013
  Alkoholik napisał/a:

  Jestem uczniem gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły miedzy LO im. Tadeusza Kościuszki a Technikum im Mikołaja Reja .(piszcie plusy i minusy szkół na tym mi bardzo zależy )!!!

  Jeśli masz tak debilną ksywę to proponuję przede wszystkim odwyk anie szkołę

  13 5 Cytuj
 • 20 lut 2013

  A ja proponuję jakąkolwiek szkołę, która daje jakiś zawód!!! Pomijam fakt, że wśród absolwentów szkół najwięcej bez pracy jest tylko tych po LO, trzeba zaznaczyć, że absolwenci techników też kończą studia i często idzie im znacznie lepiej niż ich kolegom po ogólniakach. Ponadto jak ktoś nie studiuje dziennie, to na zaoczne studia trzeba sobie jakoś zarobić, a absolwent ogólniaka.... cóż on umie.... no dziewczyny mogą iść do sklepu a chłopcy do łopaty... a jakiś technik już lepszą robotę znajdzie!
  Nie oszukujmy się! Nie wszyscy po LO idą/dostają się na studia i nie wszyscy technicy na technikum kończą!!!

  17 5 Cytuj
 • 21 lut 2013

  To że gość po ogólniaku chcąc pracy idzie do łopaty, a ten po technikum lepszą robotę znajdzie to mit powielany od dawna. Na obecnym rynku pracy liczą się albo wysoko wykwalifikowani pracownicy, albo ludzie z fachem w ręku po zawodówkach, mający doświadczenie z praktyk które trwają w ich przypadku przez cały okres nauki w zawodówce. Ci w pół drogi swojego wykształcenia mają ogromne problemy z znalezieniem pracy - polecam odwiedzić PUP Myślenice.
  Pzdr

  3 3 Cytuj
 • 21 lut 2013

  jeśli wybierasz się do reja to musisz mieć wybrany jakiś kierunek technikum jeśli dobrze się wczujesz w tej dziedzinie to proponuje technikum a jeśli nie wiesz co chcesz robić idź do liceum zdaj bardzo maturę i potem wybieraj kierunek studiów

  5 1 Cytuj
 • 16 maj 2015
  muza napisał/a:

  Jeśli masz tak debilną ksywę to proponuję przede wszystkim odwyk anie szkołę

  Muza czy ty odwołujesz się tylko do ksywy?bo nie rozumiem co to ma do rzeczy .

  3 1 Cytuj

Odpowiedz