Forum » Edukacja

Profesor radzi: Czyli edukacja na blogu pt. "POLSKA JĘZYKA TRUDNA JĘZYK"

  • profesor profesor 16 lis 2013
    mieszkaniec napisał/a:

    profesor napisał/a:Poszukaj również w swoim wpisie miejsc, gdzie mogłyby zamieszkać znaki interpunkcyjne i będziemy kwita. :)Zwracałem uwagę już dużo wcześniej, że błędy może popełnić każdy ale nazywanie ludzi analfabetami to największy błąd.

    Używam języka jakim posługujecie się tu - na forum, niemal wszyscy. Efekt? O! widać, że jest. Posługujesz się gramatyką w sposób świadomy i mam nadzieję, że naukę z tego wyciągną pozostali forumowicze.

    PS. Przed "ale" zapomniałeś przecinka. Jak widać znaki interpunkcyjne wszystkim potrafią dopiec. ;)

    1 2 Cytuj
  • 16 lis 2013
    profesor napisał/a:

    PS. Przed "ale" zapomniałeś przecinka. Jak widać znaki interpunkcyjne wszystkim potrafią dopiec. ;)

    Tak. Dobrze, że to tylko gramatyka a nie rachunek pochodnych bo całe zadanie by szlag trafił.

    3 1 Cytuj
  • 16 lis 2013

    A ja się tak zastanawiam co z takimi co ukończyli szkołe zawodową,samo przyuczenie do zawodu,czy też podstawówkę albo szkołe specjalną?
    Nauczyli ich tam pisać i czytać ,ale nikt za błędy ortograficzne,interpunkcyjne czy stylistyczne nie zostawial ich na kolejny rok w tej samej klasie.
    Dziś są dorosłymi ludźmi,pracują,uczestniczą w życiu społecznym.
    Umieją czytać i np.czasami chcieliby też od siebie coś tu napisać-tak jak potrafią.
    Niekoniecznie bezbłędnie,ale jak się domyślam dla każdego zrozumiale-czy wtedy też ich ośmieszysz i wytkniesz błedy Profesorze?
    Życie nie raz nam już pokazało,że niejeden niedouczony jest wbrew pozorom mądrzejszy od tego wykształconego.

    1 1 Cytuj
  • mirek@ 16 lis 2013
    czarownica napisał/a:

    A ja się tak zastanawiam co z takimi co ukończyli szkołe zawodową,samo przyuczenie do zawodu,czy też podstawówkę albo szkołe specjalną?
    Nauczyli ich tam pisać i czytać ,ale nikt za błędy ortograficzne,interpunkcyjne czy stylistyczne nie zostawial ich na kolejny rok w tej samej klasie.
    Dziś są dorosłymi ludźmi,pracują,uczestniczą w życiu społecznym.
    Umieją czytać i np.czasami chcieliby też od siebie coś tu napisać-tak jak potrafią.
    Niekoniecznie bezbłędnie,ale jak się domyślam dla każdego zrozumiale-czy wtedy też ich ośmieszysz i wytkniesz błedy Profesorze?
    Życie nie raz nam już pokazało,że niejeden niedouczony jest wbrew pozorom mądrzejszy od tego wykształconego.

    słyszałaś o czymś takim jak samodoskonalenie? to, że nie masz studiów nie oznacza, że musisz bać się książek, albo podręcznika do gramatyki. skoro maja internet i chcą coś napisać to równie dobrze mogą sprawdzić jak pisze się słowa, które system podkreśla im na czerwono. nie myl lenistwa - jak pisze profesor z brakiem możliwości.

    3 3 Cytuj
  • 16 lis 2013
    mirekm napisał/a:

    słyszałaś o czymś takim jak samodoskonalenie? to, że nie masz studiów nie oznacza, że musisz bać się książek, albo podręcznika do gramatyki. skoro maja internet i chcą coś napisać to równie dobrze mogą sprawdzić jak pisze się słowa, które system podkreśla im na czerwono. nie myl lenistwa - jak pisze profesor z brakiem możliwości.

    mirekm, Ty chyba też się samodoskonaliłeś z j. polskiego ale jak widzę z miernym skutkiem bo nie wiesz nawet, że zdanie w języku polskim rozpoczyna się z wielkiej litery...
    To tak dla poprawności bo aż w oczy szczypie ta Twoja polszczyzna. A wszystkich prostujesz i pouczasz...

    7 2 Cytuj
  • 26 lis 2013

    Profesorze?Zasypało CIĘ?Zaspałeś?
    Takie ''perełki''w nowym pości -DO PIESZYCH-a Ty nie reagujesz?Nie komentujesz?Nie zwracasz uwagi?Nie pouczasz?Gdzie Twoja konsekwencja?

    3 3 Cytuj
  • 26 lis 2013

    może chory :P

    1 2 Cytuj
  • 26 lis 2013
    borowa napisał/a:

    Profesorze?Zasypało CIĘ?Zaspałeś?
    Takie ''perełki''w nowym pości -DO PIESZYCH-a Ty nie reagujesz?Nie komentujesz?Nie zwracasz uwagi?Nie pouczasz?Gdzie Twoja konsekwencja?

    [i]„– Dla Boga, Profesorze! Larum grają! wojna! nieprzyjaciel w ortografii granicach! a ty się nie zrywasz! pióra nie chwytasz? w klawiaturę nie stukasz? Co się stało z tobą, Profesorze? zaliś swej dawnej przypomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?”.[/i]

    Taki mi się jakoś pokojarzyło "_

    3 1 Cytuj
  • adzygmunt 26 lis 2013

    taki_gość
    Masz u mnie plus, nie ten przy+/- za ten piękny kawałek lekko przypasowany do sienkiewiczowskich bohaterów!
    Czyż nie, azaliż nie miałbym jakoweś racyi?/racyji/?

    1 Cytuj
  • 26 lis 2013

    Dzięki Adz za uznanie :)

    A wszystkim chętnym polecam link:
    http://www.wykop.pl/ramka/1420133/ocalic-slowa-od-zapomnienia/

    1 Cytuj
  • profesor profesor 4 gru 2013

    Ostatnie dni spędziłem w namiocie tlenowym po wpisie jednego z was. Więcej na ten temat znajdziecie na najlepszym blogu tego portalu http://polskajezyka.miasto-info.pl/962,piesi-lataja-nad-jezdnia-a-on-wychamowal-na-skrzyrzowaniu.html

    4 Cytuj
  • Def Ibrylator 5 gru 2013

    [cytat=profesor]Ostatnie dni spędziłem w namiocie tlenowym po wpisie jednego z was. Więcej na ten temat znajdziecie na najlepszym blogu tego portalu http://polskajezyka.miasto-info.pl/962,piesi-lataja-nad-jezdnia-a-on-wychamowal-na-skrzyrzowaniu.html/cytat ]

    Profesor w formie. Tak trzymać ! Kiedyś język ojczysty wróci do internetu...

    2 Cytuj

Odpowiedz