Forum » Edukacja

ZS im A. Średniawskiego (myślenice) co myślice o tej szkole

  • ziom ziomkowski 17 lis 2013

    Witam
    Tak jak w temacie co myślicie o szkole A. Średniawskiego w Myślenicach.
    Jaka atmosfera?
    Jaki poziom szkoły?
    Czy warto iść do tej szkoły?
    Czy może lepiej wybrać inną placówkę?
    Liczę na szczere opinie!

    z góry dzięki
    Pozdrawiam!

    5 42 Cytuj
  • 18 lis 2013

    hej jestem była uczennica tej szkoły powiem tak atmosfera fajna ja miałam super klasę szkoła jest mała i przytulna. szkoła z zasadami nie ma mowy o stałym wagarowaniu albo uciekaniu z lekcji o to się czepiają :) nauczyciele kompetentni mega szczególnie hyle czoła dla Pana Dąbrowskiego gość czyni cuda ( uczy matematyki ) jeśli idziesz do szkoły by się uczyć odrabiać zadania nie po to by wagarować polecam szkoda tylko że tak daleko od busów.

    30 76 Cytuj
  • Andrzej 18 lis 2013
    motocyklistka napisał/a:

    nauczyciele kompetentni mega szczególnie hyle czoła dla Pana Dąbrowskiego gość czyni cuda ( uczy matematyki )

    Ale pani od polskiego to chyba nie polubiłaś ;)

    mspanc ;)

    A dlaczego wyraz hyle nie zostaje podkreślony? Też mnie to zainteresowało.

    ► hyle

    1. w filozofii starożytnej: materia lub świat materialny
    2. u Edmunda Husserla: dane zmysłowe nieobjęte intencjonalną aktywnością umysłu, który nadaje im sens

    (za http://sjp.pl/hyle )

    6 17 Cytuj
  • 18 lis 2013

    Ktoś się pyta o szkołę a tu oczywiście nie obeszło by się bez dogryzania komuś... A może NIEOMYLNY Endrju pomyślał byś, że motocyklista popełniła literówkę ?:) Po całości jej wypowiedzi można wywnioskować, że jednak umie posługiwać się językiem polskim :) Proponuję aby założyć jakiś wątek dla osób niewyżytych pod względem bezpodstawnego czepiania się i krytykowania innych :)

    26 4 Cytuj
  • 18 lis 2013

    Cześć :)
    <>Atmosfera w szkole jest bardzo fajna , jako , że budynek szkoły jest "przytulny" , większość ludzi się zna i chyba każdy znajdzie "coś" dla siebie , żeby się dobrze poczuć.
    <>Poziom jest "odpowiedni". Co znaczy odpowiedni? Nauczyciele spokojnie przygotują Cię do matury , zarówno podstawowej jak i rozszerzonej oraz do egzaminu technicznego , który jest "priorytetem" w technikum.
    <>Czy warto iść do tej szkoły? Jeżeli cenisz sobie bliski kontakt z nauczycielami , rówieśnikami , zasady których musisz przestrzegać i odpowiedni poziom , to warto.
    <>Co do wyboru innej placówki , to chyba musisz zrobić inne tematy , żeby wypowiedzieli się ludzie którzy chodzą do innych szkół .

    13 24 Cytuj
  • Andrzej 19 lis 2013
    silverrose napisał/a:

    Ktoś się pyta o szkołę a tu oczywiście nie obeszło by się bez dogryzania komuś... A może NIEOMYLNY Endrju pomyślał byś, że motocyklista popełniła literówkę ?:) Po całości jej wypowiedzi można wywnioskować, że jednak umie posługiwać się językiem polskim :) Proponuję aby założyć jakiś wątek dla osób niewyżytych pod względem bezpodstawnego czepiania się i krytykowania innych :)

    Moja wypowiedź nie była złośliwa (patrz uśmiech na końcu zdania), chociaż na pewno prowokująca. Poza tym nie jestem nieomylny, robię wiele błędów, zwłaszcza stylistycznych, pięknie po polsku też nie piszę (z matury - tej dawnej - z polskiego miałem trójkę). No i strasznie offtopuję :D
    Zgoda, że mogła to być literówka, klawisz &#039;c&#039; się źle wcisnął, gdyż reszta wygląda w porządku, ale nie zmienia to faktu, że w wypowiedzi jest błąd.

    Co do wątku, nie proponuj, załóż, to tam możemy przenieść naszą dalszą dyskusję, bo tutaj jest ona nie na miejscu i ja nie będę jej kontynuował.

    1 10 Cytuj
  • 21 lis 2013

    słyszałem że nie najgorsza jest to szkoła ale z jakiegoś powodu większość osób jak się o niej mówi to się śmieje:-)

    11 16 Cytuj
  • 21 lis 2013

    śmieje się bo jest rygor ;) i jak Pan Cachel coś powie nie ma słowa sprzeciwu :P

    18 48 Cytuj
  • 21 lis 2013

    Czyli terror??? A nie rygor???

    36 7 Cytuj
  • 21 lis 2013

    Czytając większość wypowiedzi w tym wątku, widzę podszywanie się pod fikcyjne osoby i kłamliwe wypowiedzi na temat tej szkoły.. Kłamliwe - czyt. superlatywy. Każdy kto miał do czynienia z tą szkołą wie jaką jest wielką porażką ...

    59 15 Cytuj
  • 22 lis 2013

    Superlatywy wżyciu tam nie było ;-D ciasno tam jak cholera ;-)

    47 9 Cytuj
  • 21 maj 2015

    Odgrzebuję temat. Jedyne co polecam w tej szkole, to omijanie jej szerokim łukiem. Pozdrawiam!

    52 13 Cytuj
  • 27 maj 2015

    Zgadzam się z przedmówcą, radzę omijanie tej szkoły szerokim łukiem.

    38 9 Cytuj
  • 27 maj 2015

    To ta szkoła na Górnym Przedmieściu jest szkołą rolniczą?

    6 10 Cytuj
  • 19 sie 2015

    Czy tylko ja mam kłopoty po Technikum Średniawskiego ze znalezieniem pracy jako technik informatyk. Wszędzie mówią że za niskie kwalifikacje a takie miało być dobre to technikum z perspektywami !!

    Jeśli chcesz po technikum znaleźć pracę to radzę iść do Krakowa do szkoły.

    Piotrek

    37 7 Cytuj
  • Moriss Moriss 19 sie 2015

    Nie tylko ty masz problem ze znalezieniem pracy. Ta szkoła to jakaś pomyłka! Co rok wychodzi około 60 absolwentów i gdzie niby mają pracować ? Chyba na zmianę ;/ Najgorzej z pracą jest jako dietetyk. Podsumowując tę szkołę jako KATASTROFA!

    55 10 Cytuj
  • 19 sie 2015

    Szkoła jest dokładnie taka jak kadra jaka tam pracuje na informatyce mało co się można dowiedzieć bo nauczyciel mało potrafi. Bardzo źle wybrałem i teraz mam zmarnowane lata.

    Twoje podsumowanie bardzo trafne !!

    43 11 Cytuj
  • Marcin 19 sie 2015

    Szkoła ogólnie bez szału. Nie każdy nauczyciel potrafi nauczyć, ale to chyba nie tylko na średniawskim tak jest. To, że pracy nie można znaleźć to nie tylko wina szkoły ;) To prawda, szkoła ma więcej minusów niż plusów i dyrektor mimo, że jest w porządku często podejmuje decyzje, które trudno zrozumieć. Z tego co słyszałem, to w tym roku były dwie klasy informatyczne i to ten kierunek cieszy się największym zainteresowaniem, więc coś w tym jest i nie wiem, czy nauczyciele tak źle uczą ;) Najgorzej idzie z Architekturą (o ile nie rozwiązali) i z reklamą. Tam ponoć jest 6 osobowa klasa maturalna, 3 lub 2 klasa - któraś z tych. Ciekawe jak wygląda organizacja...

    Pozdrawia absolwent z przed kilku lat :)

    12 6 Cytuj
  • 19 sie 2015

    Pewnie że znalezienie pracy to nie wina szkoły ale byłem w kilku miejscach i jakoś z technikum krakowskiego dostali tam prace mnie mimo że miałem dobre oceny powiedzieli ze mała wiedza i umiejętności a to już chyba nie tylko moja wina skoro szkoła oceniała mnie wysoko. Za to co do wiedzy obecnych uczących mam duże zastrzeżenia i nie tylko ja. Ale szkoda się żalić raczej należy przestrzegać przyszłych chętnych by nie popełnili mojego błędu.

    10 7 Cytuj
  • Andrzej 19 sie 2015

    To teraz jak idzie się do pracy, to sprawdzają świadectwa, a nie ma rozmowy kwalifikacyjnej? Ja 12 lat temu miałem 4 godzinny egzamin, jako rozmowę kwalifikacyjną.
    No, chyba, że mówicie o słabych wynikach tejże rozmowy rekrutacyjnej. Jeśli tak, to faktycznie nie wystawia to dobrej oceny samej szkole.

    4 7 Cytuj
  • 19 sie 2015

    Zależy od kierunku (ja po INF) nikomu bym tej szkoły nie polecił ;)

    36 6 Cytuj
  • 20 sie 2015

    Czyli nie jestem sam w moich odczuciach co do poziomu tej szkoły.
    Niestety nauczyciele muszą sami sporo wiedzieć by wiedzę przekazać !
    I moim zdaniem w technikum gdzie zdobywa się zawód (to nie liceum) powinno być więcej czasu na praktyki i zajęcia praktyczne w szkole a nie teoria i prezentacje !

    20 2 Cytuj
  • 21 sie 2015
    Weststar napisał/a:

    Zależy od kierunku (ja po INF) nikomu bym tej szkoły nie polecił ;)

    Popieram.
    Jeśli dyrektor chce poprawić sytuacje musi postawić na jakość nauczania czyli na lepszą (o ile to możliwe w Myślenicach) kadrę. Bo niestety nauczyciele informatyki w Myślenicach to porażka. To nie są informatycy tylko przekształceni nauczyciele innych przedmiotów, ale kto dobry chciałby pracować w szkole to inna sprawa.

    40 1 Cytuj
  • 24 sie 2015

    Jutro poprawki w Średniawskim (matur) , głowa do góry !!

    6 Cytuj
  • 25 sie 2015

    Niestety kadra w tej szkole jest nie zmienna więc i poziom się nie zmieni.
    Dobra rada dla uczniów są w innych szkołach wolne miejsca jeśli chcecie się czegoś nauczyć uciekajcie z tej szkoły. Informatyki i zawodu technika informatyka się nie nauczycie - będzie papier i tyle . Wiedza minimalna.

    Czas by powiedzieć prawdę o tej szkole po niej nie ma pracy i jest o szkoła bez perspektyw w zawodzie technika informatyka.

    16 3 Cytuj

Odpowiedz