Forum » Fotografia

Fotografia Przyrodnicza

  • 15 maj 2011

    Witam,
    Jestem ciekaw, czy zagląda tutaj ktoś, kto fotografuje przyrodę.
    Nie mam wielkiego doświadczenia, ale razem można więcej. Chciałbym zbudować czatownię i gdyby znalazł się ktoś gotowy pomóc by razem z niej korzystać byłoby miło.
    Chętnie podzielę się wrażeniami, doświadczeniem lub zaplanuje jakiś wspólny wypad na foto-łowy. Chciałbym także dowiedzieć się więcej o okolicy i gdzie warto spędzić kilka godzin "w krzakach".
    Pozdrawiam

    3 1 Cytuj
  • 28 cze 2011

    Słyszałem kiedyś, że w okolicach Osieczan na Rabie można spotkać bobry- czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? zna miejsce itp?
    Będe wdzięczny za każde info.
    Pozdro

    3 1 Cytuj
  • 28 cze 2011

    kłusownik się znalazł i chce bobery wszystkie wystrzelać .

    6 Cytuj
  • 28 cze 2011

    Cześć. Rozumiem, że chodzi Ci o fotografowanie zwierząt, bo na kwiatki czatować nie trzeba :D
    Najlepszy byłby mały namiot okryty siatką maskującą.
    Jaki masz teleobiektyw?

    Cytuj
  • 3 lip 2011

    Hej,
    Właśnie kupilem siatkę maskującą, Obiektyw to Sigma 50-500.

    Cytuj
  • Michał 18 lip 2011

    ostatnio jeździłem na rowerze w okolicach wału w Drogini, widziałem chyba ze dwadzieścia czapli siwych, jedną biała i parę kormoranów.

    Cytuj
  • 18 lip 2011

    w zasadzie przy samych stawach w osieczanach widać ślady bobrów tzn poscinane drzewa ;) wystarczy pochodzić dookoła nich. a żeby bylo ciekawiej jest nawet zrobiona ambona, więc można kombinować z przyczajaniem się na różnego rodzaju "gady" :)

    Cytuj
  • 24 lip 2011

    Dzięki za odpowiedzi.
    Do PaticPL- Byłem ostatnio na terenie żwirownie o której pisałeś- rzeczywiście wygląda obiecująco- znalazłem dobre miejsce i w tym tygodniu się tam zasadzę- efekty na pewno zamieszczę na stronie. Mam nadzieje na kilka dobrych ujęć.

    Pozdrawiam Wszystkich.

    Cytuj
  • Michał 19 wrz 2011

    [quote=Bradzia]
    Do PaticPL- Byłem ostatnio na terenie żwirownie o której pisałeś- rzeczywiście wygląda obiecująco- znalazłem dobre miejsce i w tym tygodniu się tam zasadzę- efekty na pewno zamieszczę na stronie. Mam nadzieje na kilka dobrych ujęć.

    Pozdrawiam Wszystkich. [/quote]
    I jak tam udało się polowanie na żwirowni??

    Cytuj
  • 20 wrz 2011

    [quote=PaticPL] I jak tam udało się polowanie na żwirowni?? [/quote]

    Byłem juz trzeci raz w ten weekend- bez wiekszych efektow. Musze chyba popracowac nad kamuflażem. Widzialem za to kilka zimorodkow- pierwszy raz w zyciu- i chociazby po to warto sie wybrac :). Mysle ze nie ustane w probach i moze wreszcie cos ustrzele. W ten weekend byla super pogoda i masa ptactwa sie krecila - niestety nic nie chcialo podejsc ( poza jednym psem) na tyle blisko zeby jakas fotka z tego wyszla :)

    Cytuj
  • Michał 26 wrz 2011

    No zimorodki ładne ptaszki też parę razy widziałem nad rabą. W tym roku co raz mniej szans zrobić jakieś ciekawe zdjęcie, bo powoli zaczną się odloty do cieplejszych krajów. Ja będę myślał nad nowym trochę większym obiektywem i szykuje się na wiosnę :)

    Cytuj
  • Mieczysław Nowak 26 wrz 2011

    Proponuję wystawę fotografii, która jest na Rynku w Dobczycach (naprzeciw Urzędu Gminy, p drugiej stronie drogi). Tam zobaczycie zdjęcia ptaków, które są na stałe lub przelotnie nad zbiornikiem dobczyckim i jego okolicach.
    Polecam.

    Przedstawiam zdjęcia, które są na wystawie, ale odbitki wielkości 50 x 70 cm dają dużo lepszy efekt.

    www.mietnow.futuro.info.pl/b/110714-wystawa/index.html

    Cytuj
  • adzygmunt 30 wrz 2011

    Troche tych ptaszków mało.
    Brakuje zdecydowanie kormorana, gila, łabędzia, sikor - skoro znalazła się tam pliszka siwa, wrony, gawrona, kawki, kosa i można by dłużej wymieniać
    Wystawa zdecydowanie do oglądnięcia!
    Uwaga!!! Dla mniej znających temat. Brak rozróżnienia na samczyki i samców.
    Zagadka jaki wygląd ma kos i "kosica"?

    Cytuj
  • 6 paź 2011

    U kosa to akurat dymorfizm płciowy jest wyraźnie zaznaczony :)

    1 Cytuj
  • Michał 10 paź 2011

    [quote=Bradzia] Hej,
    Właśnie kupilem siatkę maskującą, Obiektyw to Sigma 50-500. [/quote]
    Ja już zaopatrzyłem się w sigmę 120-400 teraz się muszę na coś zaczaić :)

    1 Cytuj
  • 16 paź 2011

    [quote=PaticPL] Bradzia napisał/a: Hej,
    Właśnie kupilem siatkę maskującą, Obiektyw to Sigma 50-500.
    Ja już zaopatrzyłem się w sigmę 120-400 teraz się muszę na coś zaczaić :) [/quote]
    Juz pierwsze Efekty widze :)
    Ten koziołek wśród bażantów to gdzie zrobiony?

    Cytuj
  • Michał 16 paź 2011

    [quote=Bradzia]
    Juz pierwsze Efekty widze :)
    Ten koziołek wśród bażantów to gdzie zrobiony? [/quote]
    nad rabą koło lotniska dla helikopterów

    Cytuj
  • 20 kwi 2012

    Coś dla miłośników ptaków drapieżnych :

    http://www.lasy.gov.pl/bielik

    1 Cytuj
  • Dominika Wójcik 21 kwi 2012

    Jeśli chodzi o jakies fajne miejsce na fotki to rzeczywiście zalew w okolicach Osieczan jest idealny.Narosło tam pełno drzzew i porobiły się takie mini stawy gdzie jest pełno łabędzi..nic tylko się tam zaszyc i czekać ;-)

    Cytuj

Odpowiedz