Forum » Fotografia

Wasze zdjęcia Myślenic i okolic :)

  • 29 paź 2011

    W moim wcześniejszym wpisie popełniłem błąd historyczny bowiem druga powojenna panorama Myślenic Pana Jacka Sali jest z roku 2008 (czyli 50 lat później po tej z 1958 roku) a nie jak podałem (z roku 2005). Jej autora przepraszam.

    19 Cytuj
  • adzygmunt 29 paź 2011

    Ja mam już pełny obraz jak powstała panorama Myślenic. Była eksponowana w holu magistratu do 1995 /jeszcze była/ Wymiary 92cm na, tutaj nie mam pewności, od 1.5 do 2.00 m. Drugim, który tę panoramę wykonywał był Michał Gr.chal. Mam adres telefon i trochę danych, ale nie mam jeszcze zgody na podanie pełnych namiarów.
    Zdjęcie robione było rosyjskim aparatem /marki nie znam/ z ruchomym obiektywem. Aby wywołać i utrwalić kliszę zrobiono wówczas w Sp-ni Komuna Paryska w Krakowie specjalną wannę z plastiku. "Kopyto" wykonano z drewna, dopiero środek wypełniano materiałem plastikowym.
    Papier był cięty z rolki 92 cm na 10.00 m.
    Powiększalnik zrobiono z krokusa zostawiając tylko optyczne urządzenie a całość umieszczono na nóżkach z odpowiednim ustawieniem wysokości.
    Zdjęcie naklejono na pudło w/w wielkości i grubości około 5 cm.
    Powstała jeszcze panorama Starego Sącza, oraz Wieliczki.
    Pan Krzysztof Przebięda upoważnił mnie, bym sprawdził czy jeszcze gdzieś nie stoi, leży w archiwum!

    18 Cytuj
  • 31 paź 2011

    adzygmunt - brawo*brawo*brawo ! ! !

    17 Cytuj
  • adzygmunt 2 gru 2011

    Niestety poszukiwanie panoramy na strychu UMiG Myślenice jak na razie bez rezultatu, ale jeszcze nie powiedziano mi że nie ma!
    Natomiast, to dziwne nikt ze starszych pracowników nie pamięta tej panoramy!
    A może ten post komuś coś przypomni?

    12 1 Cytuj
  • 4 gru 2011

    Drogi "adzygmunt". Dzięki za informację. Sam też nadal poszukuję czegoś na ten temat. Pamiętam, że jakaś panorama Myślenic była eksponowana w przewiązce pomiędzy budynkami UMiG. Pamiętasz ?

    11 Cytuj
  • adzygmunt 4 gru 2011

    Właśnie o tę panoramę "rozpytowywuję"

    6 1 Cytuj
  • adzygmunt 19 wrz 2012

    I jest - bingo. Odnalazły się negatywy owej panoramy. Potrzeba tylko czasu, by przypomnieć to, co było eksponowane przez 27 lat w magistracie myślenickim.

    3 1 Cytuj
  • 17 paź 2012

    [quote=wlodek1960][quote=adzygmunt] myśleniczanin55 tutaj się mylisz.[/quote]
    Ty też się mylisz adzygmunt:) W latach 60 tych ubiegłego wieku nie istniało takie pojęcie jak "panorama sferyczna", bo nie było jeszcze komputerów, a taka panorama może istnieć tylko w pamięci komputera. Chodziło ci o zwykłe płaskie zdjęcie-panoramę, ale przecież myśleniczanin55 nie mówił o takim zdjęciu, tylko o panoramie sferycznej. Ale myśleniczanin55 też się myli, bo ta panorama z wieży kościoła nie jest "sferyczna", tylko "cylindryczna", bo nie obejmuje całej sfery. Ale to już taki niuans techniczny:)[/quote]

    może warto zrobić jakąć wystawę tych panoram? jestem nowiutką mieszkanką Myślenic i z ochotą oglądnęłabym to miasto z dawniejszych lat...

    3 Cytuj
  • adzygmunt 17 paź 2012

    wlodek1960 = maria teresa ?
    Podobna w słowach ta sama treść, ten sam autor, czy mały plagiat?
    Oboje macie rację. Na fotografii generalnie znam się tak: to mi się podoba a to nie!
    Pisząc panorama użyłem słowa, która zapożyczyłem od panoramy racławickiej Styki i Kossaka.
    Dalej nie rozpisuje się, bo musiałbym powtórzyć tekst, który popełniłem kilka postów wyżej.
    Proponuję zapoznać się z nim. Pozdrawiam uniżenie, czapką do ziemi, zamiatając pawim piórem!

    1 3 Cytuj
  • Dominika Wójcik 3 cze 2013

    Zachęcam do oddawania głosów w konkursie fotograficznym - Odkrywamy Małopolskę- zdjęcie którego skromną autorką jestem zakwalifikowało się do ścisłego fianłu -https://www.facebook.com/photo.php?fbid=466824010059876&set=a.466807260061551.1073741833.293171340758478&type=3&theater

    2 1 Cytuj

Odpowiedz