Forum » Komputery / Gry

Neostrada Fiber

  • 16 sty 2012

    a cenowo tak jak mówiłeś? całkowity koszt 79 zł na dwa lata? (z dzierżawą linii czy masz telefon w tp?)

    Cytuj
  • Piotr 17 sty 2012

    @toknet: Telefon stacjonarny mam w Orange, 38zł/miesiąc, w tym jest 60 minut. Internet, 79zł/miesiąc przy umowie na dwa lata. Jeszcze w czasie instalacji okazało się że 49zł kosztuje "zakup modemu"...
    (Wszystkie ceny brutto, w moim przypadku mam całość "na firmę", więc po odbiciu VAT'u i wrzuceniu w koszty jest dużo taniej ;)

    79zł to koszt "tylko internetu", jeśli dobierasza jakieś gadżety typu telefon VOIP czy telewizję cena rośnie. Jeśli ktoś dużo dzwoni, to telefon VOIP jest warty rozważenia (mnie niestety nadal wiąże jeszcze umowa z orange - gdy zawierałem była bardzo atrakcyjna w porównaniu z ówczesną ofertą TPSA). VOIP daje między innymi darmowe połączenia "w sieci".

    Instalacja - małe uzupełnienie: Po zainstalowaniu całości w "biurze" miałem parametry 34/4Mbps. W sobotę coś mnie podkusiło aby przenieść "na próbę" całość "pod samo przyłącze" do budynku (omijając kilkanaście metrów przewodu biegnącego przez budynek). Po podłączeniu modemu, złapał od kopa synchro na 38.192 / 4.120 Mbps (speedtesty pokazują około 37/3.99)... Niby nie wielka różnica 38 a 34 Mbps... ale cholera, 2 lata temu cała moja Neostrada miała 6Mbps :)

    Cytuj
  • Seb 19 sty 2012

    Super Speed rapit. A co z tą nową Centralką na Zarabiu, ma ktoś jakieś info lub fotki tej Centrali.

    Cytuj
  • 20 sty 2012

    Centrale na Zarabiu możesz sam zobaczyć , takie białe szafy z lewej strony strażnicy.
    Ale chyba jeszcze do niej nie podpinają nawet telefonów, bo jestem na Matejki podpięty z jednym telefonem a starałem się o drugą linię i nie ma możliwości technicznych. Na razie wszystko co mam to internet 10Mb i też czekam jak będą podpinać do tej centralki. Mam nadzieję że będą w niej karty ADSL2+ i VDSL.

    Cytuj
  • Seb 20 sty 2012

    Prezi zrób fote proszę

    Cytuj
  • Piotr 21 sty 2012

    Za TPSA:

    http://www.hurt-tp.pl/b/binaries/PL/358444/Inwestycje_uruchomione_dla_OA_2011_12_22_367047557.pdf

    w tym momencie to chyba najlepsze źródło informacji...

    Strona 102:

    MYSLENICE/CD1/VDSL Myślenice
    Ilość portów: 96
    Przewidywany termin zakończenia realizacji: kwiecień 2012
    Kategoria inwestycji: 2.2 budowa dodatkowych węzłów

    [i]Wygląda, że chodzi o nową szafę na zarabiu, niestety nie jest to precyzyjnie wyszczególnione...[/i]

    Strona 116:
    MYSLENICE/CD1/VDSL Myślenice
    Ilość portów: 48
    Przewidywany termin zakończenia realizacji: kwiecień 2012
    Kategoria inwestycji: 2.3 doposażanie kartami dostępowymi

    [i]W poprzednim raporcie, ze "zrealizowanych inwestycji" było wprost napisane, że Myślenice/Matejki[/i]

    Strona 117:
    POLANKA/001/VDSL Myślenice / Polanka
    Ilość portów: 48
    Przewidywany termin zakończenia realizacji: styczeń 2012
    Kategoria inwestycji: 2.3 doposażanie kartami dostępowymi
    [i]A tym jestem sam lekko zaskoczony, czy ktoś z Polanki się interesował już może tematem?[/i]

    1 Cytuj
  • 26 mar 2012

    A jak to wygląda jak sie nie ma pociągniętej lini telefonicznej? czy płaci sie dzierżawę za łącze?

    Cytuj
  • 30 mar 2012

    [quote=gość: sts] A jak to wygląda jak sie nie ma pociągniętej lini telefonicznej? czy płaci sie dzierżawę za łącze? [/quote]

    Płaci się albo abonament telefoniczny albo dzierżawę za łącze w wyskości 29zł na miesiąc.

    Pochwalę się że złożyłem zamówienie na fiber na Zarabiu i przyjęto je.
    W czwartek jestem umówiony z monterami.
    Także w szafie na zarabiu są już karty VDSL.

    Prezi

    Cytuj
  • 5 kwi 2012

    Jednak nie podpięli mi VDSL, przyjechali i chcieli mnie podpinać na Matejki (1,7km), także szafa na zarabiu jeszcze jest nieczynna, tylko nie wiem czemu przyjęli zamówienie i potwierdzili warunki techniczne i to na 80Mb.

    Cytuj
  • 20 kwi 2012

    Czy używa ktoś na Neostradzie Fiber innych modemów niż te od TP (Sagem, DGT), pracujących w trybie bridge (np. Planet, ZyXEL)?

    Cytuj

Odpowiedz