Forum » Komputery / Gry

Rankingi laptopów - czy warto im wierzyć?

  • 17 mar 2013

    Szukam dobrego lapka. Mój obecny Asus już się wysłużył totalni. Tutaj znalazłem ranking ale czy takim informacjom można wierzyć? Czy rzeczywiście Lenovo Essential G580 jest ok za tą cenę?

    4 Cytuj
  • 18 mar 2013

    Lepiej, abyś przeglądnął sobie stronę

    i tamtejsze forum - pytając np. o konkretny model laptopa ludzie udzielą ci informacji. Tam są też szczegółowe testy laptopów itd.
    Lepsze to niż "rankingi".

    A i co bardzo istotne, dzięki obszernej bazie testów i doświadczeniu tamtej społeczności można uniknąć kupienia bubla.
    Załóż sobie tam konto i w dziale wybór laptopa po prostu napisz jakie są Twoje wymagania względem komputera oraz jaki masz budżet na laptopa. Pomogą ci wtedy wybrać najlepszy sprzęt w danym przedziale cenowym.

    10 3 Cytuj
  • 18 mar 2013

    Oczywiście testy laptopa nie wykryją jego wszystkich wad. Kupuj laptop z min. 24m okresem gwarancyjnym. Unikaj procesorów AMD, które w tym przedziale cenowym są nieopłacalne.
    Lenovo Essential G580 wydaje się dobrym wyborem za kwotę do 1900zł

    2 7 Cytuj
  • 18 mar 2013

    Testy może nie wykryją, ale od tego jest forum, gdzie ludzie, często serwisujący laptopy doradzą jakich serii unikać.

    Poza tym kolega Overlord chyba się nie orientuje, że w UE każdy (poza Apple) notebook ma minimum 24 miesiące gwarancji.
    A dużo lepszym wyborem jest

    kupno laptopa + rozszerzenia gwarancji. Jestem posiadaczem trzech notebooków i do każdego mam takie rozszerzenie dokupione. To bardzo pomocne - bo zamiast wysyłać kurierem przez całą Polskę komputera - technik przyjeżdża prosto do Twojego domu (gwarancja typu on-site, np. hp, asus), lub next business day (dell)

    10 3 Cytuj
  • 18 mar 2013

    Ja pracuję na Dell Vostro 3700 dwa lata temu troszke kosztował ale dziś sa już tańsze...za to nic nie dokładałem do niego do tej pory. Polecam też HP-ki. Też są jak cyborgi....długowieczne

    1 11 Cytuj
  • 18 mar 2013
    mizuri napisał/a:

    Ja pracuję na Dell Vostro 3700 dwa lata temu troszke kosztował ale dziś sa już tańsze...za to nic nie dokładałem do niego do tej pory. Polecam też HP-ki. Też są jak cyborgi....długowieczne

    Bzdura i generalizowanie.
    HP jak większość głównych producentów ma podział na linie konsumenckie i biznesowe. Różnią się one nie tylko jakością wykonania, ale przede wszystkim serwisem.

    I tak HP Pavilion i Envy to linia konsumencka - dużo gorszy serwis gwarancyjny, notebooki gorszej jakości i wykonania, mniej trwałe na uszkodzenia. Co sam zaświadczę, bo posiadałem notebook HP Pavilion i miał wady konstrukcyjne.

    Natomiast HP Probook czy Elitebook to linia biznesowa - są to laptopy z reguły bardzo wytrzymałe, porządnie zaprojektowane, z odpowiednim ulokowaniem portów i przede wszystkim - z bardzo solidnym serwisem gwarancyjnym.

    W dellach jest podobnie - serie Inspiron - to linia konsumencka, XPS, Precision - to linia biznesowa z zupełnie inną jakością wykonania i serwisem gwarancyjnym.

    Kupując notebooka trzeba zadbać o serwis gwarancyjny - pomyśleć o tym za wczasu. To nie jest "blaszak" gdzie można sobie swobodnie dłubać i zmieniać podzespoły.

    11 3 Cytuj
  • 18 mar 2013
    Powodzianin_ napisał/a:

    Lepiej, abyś przeglądnął sobie stronę

    i tamtejsze forum - pytając np. o konkretny model laptopa ludzie udzielą ci informacji. Tam są też szczegółowe testy laptopów itd.
    Lepsze to niż "rankingi".

    A i co bardzo istotne, dzięki obszernej bazie testów i doświadczeniu tamtej społeczności można uniknąć kupienia bubla.
    Załóż sobie tam konto i w dziale wybór laptopa po prostu napisz jakie są Twoje wymagania względem komputera oraz jaki masz budżet na laptopa. Pomogą ci wtedy wybrać najlepszy sprzęt w danym przedziale cenowym.

    Dzięki za podpowiedź. Skorzystam :)

    3 8 Cytuj
  • 18 mar 2013

    Mam i polece Dell Precision M6600 2720 i by praca byla na prawde przyjemna z dyskiem SSD.

    6 Cytuj
  • 18 mar 2013
    Powodzianin_ napisał/a:

    mizuri napisał/a:Ja pracuję na Dell Vostro 3700 dwa lata temu troszke kosztował ale dziś sa już tańsze...za to nic nie dokładałem do niego do tej pory. Polecam też HP-ki. Też są jak cyborgi....długowieczneBzdura i generalizowanie.
    HP jak większość głównych producentów ma podział na linie konsumenckie i biznesowe. Różnią się one nie tylko jakością wykonania, ale przede wszystkim serwisem.

    I tak HP Pavilion i Envy to linia konsumencka - dużo gorszy serwis gwarancyjny, notebooki gorszej jakości i wykonania, mniej trwałe na uszkodzenia. Co sam zaświadczę, bo posiadałem notebook HP Pavilion i miał wady konstrukcyjne.

    Natomiast HP Probook czy Elitebook to linia biznesowa - są to laptopy z reguły bardzo wytrzymałe, porządnie zaprojektowane, z odpowiednim ulokowaniem portów i przede wszystkim - z bardzo solidnym serwisem gwarancyjnym.

    W dellach jest podobnie - serie Inspiron - to linia konsumencka, XPS, Precision - to linia biznesowa z zupełnie inną jakością wykonania i serwisem gwarancyjnym.

    Kupując notebooka trzeba zadbać o serwis gwarancyjny - pomyśleć o tym za wczasu. To nie jest "blaszak" gdzie można sobie swobodnie dłubać i zmieniać podzespoły.

    Gwarancje EU obowiązuje ,każdy to wie. A co jeśli ktoś jako firma chce kupić od innej firmy? :)
    Nie obrastaj w piórka bo ci ktoś je wyrwie.

    HP ma porządny serwis gwarancyjny?
    HP Probook - 4 razy w serwisie, ten sam problem. Wymieniali chłodzenie, płytę główną procesor. Laptop się grzał w wyniku złego odprowadzenia ciepła co było wadą konstrukcyjną tego laptopa. Linia biznesowa za 4000zł i nie udało się zadbać o klienta(brak zgody na wymianę, zwrot kasy). Dla mnie stracili markę całkowicie.

    Śmieszne jest to ,że nawet ASUS za blisko 10.000zł też się sypie. Co z tego, że mi serwisant przyjdzie i wymieni w ciągu 24h. Ja tracę czas i pieniądze, które mogłem zarobić.
    Teraz robią szmelc!!!! Nic tego nie zmieni.

    4 10 Cytuj
  • 18 mar 2013

    Ale my dyskutujemy tu o rynku konsumenckim, a nie kupowaniu na firmę ;)

    HP w serii PROBOOK, ma lepszy serwis gwarancyjny niż w Pavilionach i to ci gwarantuje, miałem i pabiliona i probooka, poza tym "robię" w tym biznesie ;).

    Wybacz koleżko :)
    Ja kupiłem Della za 7 tys. i miałem 4 razy wizytę technika, bo matryca LCD FULLHD miała badpiksele, a i te "wymieniane" miały problemy, dopiero za 4 razem zamontowano mi poprawną matrycę. Dlatego ostrzegam, aby inwestować w rozszerzenia gwarancji, u siebie na mieszkaniu - można patrzeć na ręce technika, a i podejście jest "lepsze".
    W Pavilionie HP jak padł mi dysk to dostałem dysk refubrished z błędami w SMART i jeszcze raz musiałem im odsyłać laptopa, a przez to że nie miałem rozszerzenia gwarancji - mój laptop krążył sobie po Polsce prawie dwa miesiące ;).

    Także generalizowanie, że jakaś marka jest "cacy" a inna "be" jest idiotyzmem.
    Nie ma marki "cacy", są co najwyżej udane serie.
    W przypadku tanich asusów są to serie K53/X53, w przypadku dell np. dell precision m6600 :)

    12 4 Cytuj
  • 20 mar 2013

    cytat: Wybacz koleżanko:)

    Wcale się nie gniewam....Każdy ma prawo do swojego głosu.....Ja jestem zadowolona więc chwalę, inni nie są więc oczywistym jest że nie podzielą mojego zdania....Nie znam się na podzespołach i tych parametrach, ale przeze mnie przemawiają tu przede wszystkim to że jak dotąd nie dokładałam do sprzętu i jeszcze mnie nie zawiódł a dzień na dzień na nim klikam....Ale może taki fajny model mi się trafił ;-) Pewnie zacznę go odradzac jak coś w końcu zacznie się w nim piepszyć :-)

    1 12 Cytuj
  • 20 mar 2013

    Ale ja nie przecze, że trafiłaś na udany model i jesteś zadowolona.
    Jednak skoro jesteś laiczką to zwracam ci uwagę, że oprócz marki głównej czyli HP, DELL, Asus itd
    jeszcze jest submarka jak Elitebook, Probook, Pavilion (Hp), XPS, Vostro, Inspiron, Studio, Precision (Dell) itd.

    Dużo zależy od właśnie "submarki". Marki konsumenckie często obsługiwane są przez inne serwisy zewnętrzne, na innych zasadach, mają gorsze materiały i nawet inny styl (design).

    I najważniejszą kwestia - nie ma najlepszego producenta, są tylko udane serie.

    10 4 Cytuj
  • 22 mar 2013

    Ja z własnego użytkowania jestem bardzo zadowolona, a posiadam laptop Toshiba satellite l300-2cd. Używam go 3 lata i jest rewelacyjny :) Na baterii działa około 1,5-2h (Informatyk powiedział, że niemalże jak nowy), nie sprawia i nie sprawiał problemów. Oby tak dalej :)
    Z tego co wiem, Toshiby się trzymają :))

    Pozdrawiam !

    4 4 Cytuj
  • 24 kwi 2013

    Aaa, ja też mieć Toshiba Satelitte, ale wersja sprzed 2 x 3 lat. Żadnego serwisu dotąd, jedyny mankament jaki się ostatnio pojawia to niemożność wykręcenia 2 śrubek żeby odkurzyć, bo ostatnimi czasy zdarza mu się wyłączać z powodu przegrzania. Pozostaje serwis albo mocny odkurzacz :-d. Generalnie ok, jednak przy najbliższym zakupie poszedłbym w kierunku hp, pracowałem na tej marce i mam jak najlepsze o niej zdanie.

    2 5 Cytuj
  • 16 cze 2013

    9To jaki konkretny model wybierzesz zależy już tylko wyłącznie od konkretnych zastosowań. Jednak jeżeli myślisz o typowo domowych zastosowaniach, to coś z procesorem i3 oraz przynajmniej 4GB oraz zintegrowaną kartą graficzną. Gry z kolei to zestaw i5 + 8GB RAM + dedykowana karta graficzna. Jeżeli potrzebujesz bardziej wydajnej jednostki, to w grę wchodzi procesor i7 + 8GB + solidna, dedykowana karta graficzna.

    Jeżeli chodzi o producentów, to warto polecić DELL, głównie ze względu na chyba najlepsze wsparcie techniczne. ASUS natomiast często lubi wprowadzać różnego rodzaju nowinki do swoich urządzeń. HP dodaje ciekawe oprogramowanie. Z kolei produkty Apple są niesamowicie solidnie wykonane, jednak bardo drogie. Lenovo ma ciekawy design.

    11 6 Cytuj
  • 28 cze 2013

    Trudno powiedzieć, czy wierzyć, czy też nie. Wszystko zależy od tego, pod jakim kontem chcesz ocenić urządzenie - czy ma to być popularność, wydajność, cena, ogólna ocena użytkowników itd. Zwykle jednak rankingi tego typu mogą udzielić wiele interesujących informacji, jak chociażby dać możliwość poznania poszczególnych parametrów laptopów.

    1 4 Cytuj
  • 28 cze 2013

    Polecam Lapka acer Aspire E1-571G z Windowsem 8. Solidny sprzęt z dobrymi parametrami w miarę przystępnej cenie, osobiście jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.

    1 8 Cytuj
  • 18 wrz 2013

    Najlepiej jechać do KRK z kimś kto ma pojęcie o podzespołach i kupić optymalny do możliwości finansowych. Modeli jest setki, ceny co kilka dni inne, ewent można kupić przez neta - ale ze względu na możliwości kurierów nie polecam tej opcji :).

    5 Cytuj
  • 16 paź 2013

    Mimo wszystko lepiej poczytać o danych laptopach więcej i zobaczyć kilka różnych rankingów ; )

    2 Cytuj
  • 28 lip 2014

    Pewnie że lepiej poczytać zanim podejmie się decyzje o zakupie laptopa.

    3 Cytuj
  • 16 lut 2015

    ale na forach to zawsze część informacji reklamowych napisanych przez same firmy które się reklamują

    1 3 Cytuj
  • 9 lut 2017

    Witam,

    Szukasz pomocy z wyborem laptopa? Tutaj masz aktualne zestawienie laptopów:
    https://docs.google.com/document/d/1XTQHyfYkCE7HXqeSh8s9RTSPqtiU_S_Yj7oJWilaDu0/edit

    W przypadku więcej pytań zapraszam na grupe:
    https://www.facebook.com/pomocwwyborzelaptopa/

    Pozdrawiam

    3 11 Cytuj
  • 18 mar 2017

    Witam, chciałbym zaprosić serdecznie wszystkich entuzjastów laptopów na forum tematyczne http://www.nieidealny.pl/forum/

    Znajdziesz tutaj przede wszystkim:
    - Informacje o markach i i seriach laptopów
    - Testy i recenzje, informacje posiadaczy
    - Newsy o nowościach i premierach na rynku
    - Pomoc przy zakupie notebooka, porównywanie modeli, co kupić
    - Nasze zestawienia polecanych laptopów: https://www.nieidealny.pl/forum/topic/1082-zestawienie-polecanych-laptopow/

    Nasze grupy na Facebook-u:
    "Laptopy, Notebooki, Ultrabooki - Porady / Testy / Recenzje / Co kupić"
    https://www.facebook.com/groups/laptop.nieidealny.plk

    "Polska Tech Grupa ⚠ Komputery Laptopy Monitory Smartfony Konsole Telewizory"
    https://www.facebook.com/groups/KomputeryPomoc/

    Pozdrawiamy

    18 Cytuj
  • 3 maj 2017

    Aktualne Zestawienie polecanych laptopów MAJ 2017 r.
    https://forum.techlords.pl/viewtopic.php?f=4&t=5

    12 Cytuj
  • 25 maj 2017

    Zestawienie laptopów czerwiechttps://forum.techlords.pl/viewtopic.php?f=4&t=5

    13 Cytuj

Odpowiedz