Forum » Komputery / Gry

Skanery

  • adzygmunt 24 wrz 2009

    Mam prośbę do tych co znają się na rzeczy!
    Czy do zeskanowania starych i bardzo starych zdjęć a potem zamówienie ich odbitki w zakładzie fotograficznym wystarczy skaner o rozdzielczości 1200/2400
    Jestem przed podjęciem decyzji jaki "kombajn" kupić. Dobrze by było gdyby, to były dwa w jednym - drukarka skaner.

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Przy wyborze, miej na uwadze czy skaner posiada mozliwosc rasteringu. Wiekszosc starych zdjec po zeskanowaniu, mialo w moim przypadku strasznie duza pikseloze. Czyli na powiekszeniu wygladaly sztucznie. Canon wprowadzil nowe modele skanerow niedawno na rynek po atrakcyjnych cenach. Co do modelu, ja na przyklad jestem zadowolony z mojego HP. Ze wzgledu na duza ilosc wielkoformatowych dokumentow z precyzyjnym rasteringiem wybralem wlasnie HP Designjet 820 mfp. Do skanowania zdjec i malo formatowych dokumentow wystarczy Canon CanoScan LiDE200. 4800 dpi, 48 bit kolor, 16 bit skala szarosci, 4800 dpi. Mozesz zobaczyc go na stronie;
    http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=37457 . W Myslenicach nie widzialem, a w Krakowie najtaniej 312,99 + VAT. Wiem bo testowalem i zdaje egzamin.

    Cytuj
  • adzygmunt 1 paź 2009

    A co powiesz o Canon Pixma MP 550?

    Cytuj
  • 2 paź 2009

    Jak na "domowy" uzytek, bardzo dobry. Jeden z lepszych "kombajnow" jakie sa na rynku w tej granicy cenowej. Warto zwrocic uwage na system ChromaLife100+ (rastering ;)) No i swietny skaner 2400dpi. Jedyne czego bym nie polecal to tei "ich" program do obrobki zdjec (Auto Photo Fix II) Jak masz drogi Adzygmuncie dostep do Photoshopa, to wiesz co mam na mysli. ;) Ogolnie, jakbym potrzebowal dobry kombajn, to bym sie pokusil. Zwlaszcza ze kolory ma wyseparowane co ulatwia i obniza koszty ekploatacji.

    Cytuj
  • adzygmunt 2 paź 2009

    I właśnie na to się skusiłem licząc się z Twoją opinią. A umiarkowana cena była jedną z zalet. Teraz muszę nauczyć się obsługi, zwłaszcza, że jestem laik w tej materii.
    Co innego gdyby szło o naukę np: dwutaktu albo pchnięcia kulą! :)

    Cytuj
  • 8 paź 2009

    Poprosze Cie jeszcze o opinie uzytkownika. Jak sie maszyna sprawdza w praktyce. ;) Pomoze to innym, zainteresowanym zakupem skanera. Najlepsza opinie ktora doceniaja wszyscy, jest opinia z "pola bitwy". :D

    Cytuj
  • adzygmunt 9 paź 2009

    Jak tylko rozeznam się w temacie dam "rozpiskę".
    Oczywiście nie dotyczyć będzie to jakości sprzętu. Na tym się nie znam.
    Napiszę o trudnościach lub ułatwieniach w rozczytaniu instrukcji i wprowadzeniu jej w codzienne użytkowanie.
    Pewne uwagi mam, lecz podam zbiorczo.

    Cytuj
  • 9 paź 2009

    Uważaj, żeby nie przedobrzyć ;) Mam starszy model tego urządzenia i skanowanie oferuje tam tyle opcji, że niekiedy można uzyskać dokument mocno odbiegający od oryginału. Najlepiej zeskanować to samo zdjęcie z różnymi parametrami, a następnie porównać wydruki i wybrać najlepsze ustawienia. Powodzenia! :)

    Cytuj
  • adzygmunt 22 paź 2009

    Mam już pewne rozeznanie.
    Instrukcja nie mogła być graficznie więcej zagmatwana. Jedna wskazówka napisana na tej samej stronie w kilku językach. Drugie zdanie od tej instrukcji znajdziesz na innych stronach w towarzystwie innych zdań we wszystkich językach na pozostałych stronach.
    W efekcie, przeczytałem coś na stronie np 32 to dalszą część znalazłem na 52. Dobrze, że przy kartkowaniu nie zapomniałem tekstów ze stron poprzednich!
    Dla mnie instrukcja powinna być napisana łopatologicznie, tymczasem jest dla ludzi, którzy już znają się na rzeczy.
    Kiedy to wszystko z mozołem poskładałem i nauczyłem, to okazała się bardzo prosta w obsłudze. Nie zawiodłem się także w moich oczekiwaniach.
    Tylko, po co był mi ten stress, i przekonanie, że już gorzej z moimi szarymi zwojami być nie może?.
    No i drwinki ze strony mojej małżonki. Mówiła coś o zegarku i cholewie, i o tym, że: "miałeś prostą drukarkę to trzeba się było niej trzymać a do skanowania brać wszystko do specjalisty"!!!
    No, ale wszystko już jest za mną i jest ok!!!
    Sprzęt polecam, instrukcji nie!

    Cytuj
  • 22 paź 2009

    A jak skany, Adzygmuncie? Może jakaś prezentacja? Chętnie sam obejrzę możliwości tego modelu.

    Cytuj
  • adzygmunt 24 paź 2009

    zdjecie
    Ze starej małego formatu fotografii z wiosny 1964 roku grupka studentów AWF Kraków, udało się otrzymać fotografię, która daje możliwość rozeznania postaci. I jest to w rozdzielczości 300 dpi Ten skaner ma jeszcze inne możliwości, wiem o 600 dpi.
    Nie drwij jak coś pokręciłem.
    Umieściłem to zdjęcie za pomocą programu jak wyżej
    i na tym forum coś jest inaczej niż w innym, w którym uczestniczę. Zdjęcie jest ukryte za linkiem i ma mały format Zatem moje chęci pokazania fotki i możliwości skanera zostały w dobrych chęciach.

    Cytuj
  • adzygmunt 24 paź 2009

    Dopisek od "umieściłem" edytowałem nie mając możliwości wykasowania postu. Jak wiesz to forum tego nie umożliwia. w tym wypadku szkoda.
    Wykasować chciałem bo nie miał sensu taki niezdarny post z fotosem.
    Narozrabiałem!

    Cytuj
  • 24 paź 2009

    Absolutnie, nie. Wszystko w porządku. Faktycznie rozmiar nie daje pola do popisu. Jednak funkcje koloru zostały zachowane. Jeżeli jest zachowana skala szarości ze zdjęcia to nawet po tak małym formacie widać że skaner zdaje egzamin na bardzo dobry. Może uda Ci sie zamieścić fotke w wiekszym formacie, bedzie można wtedy porozmawiać na temat rozdzielczości i ostrości. Po tym co widze, na picassa-web, fotka nadaje się znakomicie!

    Cytuj
  • adzygmunt 24 paź 2009

    Myślisz, że wiem co to jest "picassa-web"
    Mylisz się, cholipa!

    Cytuj
  • 27 paź 2009

    No tak, wybacz moją infantylność ;) Zatem, do rzeczy;
    PicasaWebAlbums to podstrona wyszukiwarki google przeznaczona do przechowywania, prezentacji i obróbki zdjęć na serwerze ogólnodostępnym;
    https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?hl=en_US&continue=http%3A%2F%2Fpicasaweb.google.com%2Flh%2Flogin%3Fcontinue%3Dhttp%253A%252F%252Fpicasaweb.google.com%252Fhome&service=lh2&ltmpl=gp&passive=true
    Podobnie jak setki innych tego typu stron (flickr.com, photobucket.com, wrzuta.pl itp.)
    Można na niej tworzyc i przechowywaćalbumy z naszymi zdjeciami, skanami co tylko nam sie rzewnie podoba. Możemy opublikowac wlasne zdjecia dla innych, lub też możemy tylko archiwizowaćdane na serwerze, bez udostępniania wglądu na zdjęcia przez innych internautów. To gwoli wyjaśnienia Adzygmuncie.
    Obsluga jest bardzo prosta. Po założeniu konta wgrywamy skany, zdjecia na serwer i możemy tworzyc albumy, obrabiać poszczególne zdjęcia, drukować itd. Mamy też możliwość, za pomocą linka pod zdjęciem, publikacji fotek na forach w postach takich jak ten;
    zdjecie

    Cytuj
  • adzygmunt 28 paź 2009

    Sprytne, zacznę próbować
    Do tej pory wszystkie zdjęcia trzymałem na ACDSee 5,0

    Cytuj
  • Mieczysław Nowak 28 paź 2009

    Wrócę do tematu.
    Skanuję zdjęcia skanerem Epson Perfection V350 Photo.
    Dobra jakość skanowanych zdjęć oraz negatywów.
    Można go kupić za 500 zł

    Cytuj

Odpowiedz