Forum » Komputery / Gry

Założenie sklepu internetowego - jaki skrypt?

 • 14 paź 2017

  Zastanawiamy się nad rozszerzeniem działalności o możliwość handlu internetowego. Nad założeniem sklepu - bo allegro strasznie wysokie prowizje pobiera. Zastanawiam się jakie mogą być koszta z tym związane? Ktoś już to może wcześniej przerabiał?

  1 Cytuj
 • Niebieskooka 14 paź 2017

  Postawienie sklepu to nie wordpress. Hosting jest droższy (bo i wymagania większe) do tego najpierw trzeba wybrać platformę na której chcesz postawić sklep, później ją dostosować ( a nie są to małe koszta). certyfikat SSL, płatności internetowe, no i oczywiście SEO. Tutaj nie ma co iść na kompromisy albo ładuje się konkretne pieniądze za wartościowy towar, i jego utrzymanie albo będziesz miał niezadowolonych klientów i problemy z serwerem.

  2 Cytuj
 • mknp@o2.pl 17 paź 2017

  Sprawa wcale nie jest skomplikowana.
  Pierwsze musisz zastanowić się ile chcesz w to zainwestować, sklep możesz postawić prawie za darmo, wtedy musisz pomyśleć o jakimś lekkim systemie, może prestashop, jest lżejszy i przyjemniejszy w pracy niż wspomniane spaghetti o nazwie wordpress. Do presty są darmowe szablony, jeśli nie potrzebujesz udziwnień, to może być dobre rozwiązanie.
  Koszty w tym wypadku to hosting to groszowe sprawy, może z 200 zł/rok, domena 100zł/rok, ssl można mieć za darmo od Let’s Encrypt (darmowy nie znaczy zły - projekt jest wspierany m.in. przez mozilla, google, facebook).
  Ewentualna pomoc przy postawieniu presto to w przypadku czystej instalacji to pewnie z 500zł.

  Drugi system sklepu jaki znam, to magento, ale to jest ogromna kobyła, z ogromną ilością wtyczek i możliwości, do tego potrzebny będzie mocniejszy serwer i najlepiej roota do ssh (więc vps lub dedyk), żeby skonfigurować cache, wtedy serwer będzie kosztował około 100zł/mc.

  Jeśli potrzebujesz czegoś niestandardowego to możesz zlecić napisanie sklepu jakiejś firmie, tutaj jednak nie można patrzyć jedynie na cenę, ponieważ najpewniej system pisany po kosztach będzie bardzo kosztowny w rozwoju i będziesz uzależniony od jego twórcy. W tej sytuacji trzeba wyłożyć pewnie z 10000 zł w górę.

  Cytuj
 • 18 paź 2017

  Sklep na Wordpress? Nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie?

  mknp napisał/a:

  Sprawa wcale nie jest skomplikowana.
  Drugi system sklepu jaki znam, to magento, ale to jest ogromna kobyła, z ogromną ilością wtyczek i możliwości, do tego potrzebny będzie mocniejszy serwer i najlepiej roota do ssh (więc vps lub dedyk), żeby skonfigurować cache, wtedy serwer będzie kosztował około 100zł/mc.

  Magento - jak najbardziej tak. Jest to dobrze dopracowany system sklepowy, na darmowej licencji. Wiadomo, że dostosowanie tego do indywidualnych potrzeb musi trochę kosztowąć, ale i tak lepsze to niż stawianie systemu sklepowego od przysłowiowego zera.
  Demo Magento masz tutaj: https://magento.com/
  Tutaj http://itcenter.pl/oferta/biznes-w-internecie/#sklepy mogą Ci pomóc z ogarnięciem tego wszystko, aby hulało.
  Zastanów się jeszcze ad Presta Shop: https://www.prestashop.com/pl
  To też całkiem dobry i chętnie wybierany system sklepowy.

  1 Cytuj
 • Andrzej 20 paź 2017

  oczywiście, @dzeks zadaje sobie pytanie, później zagaja do siebie i na końcu odpowiada. Używając konta @znls. Nie było mnie chwilę, ale spam cały czas taki sam. Słabe.

  Cytuj
 • Niebieskooka 20 paź 2017

  Nikt nie pisał o sklepie na Wordpressie. Odnośnie magento mam styczność z tym systemem daj ogromne możliwości ale prawda jest taka że jak chcesz coś rozbudować to bez programisty ani rusz. Niestety magento nie ma dokumentacji więc jest nisza i do tego dosyć droga

  1 Cytuj
 • Niebieskooka 8 lis 2017

  Ktoś zobaczy że sklep kosztuje 150zł miesięcznie, a parametry gorsze niż pod wordpressa. Pakiet premium też taki sobie. Nie ma żadnych informacji na czym to stoi, a to jest podstawa. Szukanie oszczędności za wszelką cenę. W tej branży nie ma miejsca na oszczędzanie. Praca programisty jest droga i usługi są drogie. Albo będzie tanio i do d. albo drogo i dobrze.

  2 Cytuj
 • Pablo 27 lut 2018

  Rozumiem, że obsługa sklepu zrobi się sama i to jeszcze za darmo...? Aktualuzacje systemu i inne rzeczy związane z konserwacją i instalacją dodatków i wtyczek też są w cenie?
  Słabo wytlumaczone, co widać po braku reakcji pytajacego....

  Cytuj
 • Taka Takata 28 lut 2018

  Prestashop lub wordpress i sam ogarniesz - tutoriali/templatek/wtyczek masa. Rozumiem, że ma to być prosty sklep.
  Cenowo w skali roku ~400zł(domena, hosting) + cert ssl(może być jak wspomniał wyżej let's encrypt)
  Magento kobyła, znajomości programistyczne mile widziane i system wydajnosciowo robiony pod większe sklepy, wieksze mośliwości, integracje itp.
  Pozdro.

  Cytuj

Odpowiedz