Forum » Książka / Film

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

  • 20 gru 2015

    Polecam dwie biografie Setva Jobsa - Waltera Isaacson'a oraz Drogę Steve'a Jobsa może monotematyczne ale naprawdę dobre pozycje. Bardzo polecam.

    2 Cytuj
  • 10 sty 2016

    Od siebie polecę "Dziewczyna z pociągu " lekki a przy tym wciągający thriller. Książka zresztą dość szeroko reklamowana. Dla fanów sf z naciskiem na postapo trylogię "Metro" Glukhowsky ego. Nie będę się rozpisywał ale autor świetnie przełożył swój pomysł na papier, oprócz rzecz jasna wątku przewodniego to znaczy przetrwania mamy tu doskonały przykład relacji międzyludzkich w sytuacjach zagrożenia i to co nas trapi czyli do czego tak naprawdę dążymy.

    2 1 Cytuj
  • 24 sty 2016

    Dziennik o-błędnik książka o dość poważnych dylematach życiowych bohaterki, ale nie brakuje sytuacji humorystycznych. Język bohaterki też nie jest standardowy. Książka pisana w formie bloga, bardzo dobra na długie wieczory

    2 1 Cytuj
  • 3 mar 2016

    Bardzo dobra jest "Tajemnica wraku. Teoria domina". Potrafi dać do myślenia, a ja uwielbiam takie książki które mówią o faktach.

    2 Cytuj
  • 4 mar 2016

    Nie dawno przeczytałem książkę Jana Parandyka "Żywa woda" Bardzo świetnie napisana książka. Fajny język czyta się bardzo przyjemnie.

    1 Cytuj
  • 11 mar 2016

    Znajoma namówiła mnie na kryminał Opętanie Ludwiga Thora. Okładka fatalna, ale treść - bardzo wciągająca, z akcją osadzoną na wschodzie Polski.  
    http://grzbiet.pl/ksiazki/opetanie-ludwig-thor-czarny-pies

    1 Cytuj
  • 6 kwi 2016

    ostatnio zaczęłam czytać książkę biograficzną Izabelli Cywińskiej "Dziewczyna z Kamienia" Książka opowiadająca historię dziewczynki która w wyniku wojny straciła wszystko co miała włącznie z rodziną.Bardzo poruszająca historia. Więcej o książce możecie znaleźć na stronie http://lovebooks.pl/9788326813948/Dziewczyna-z-Kamienia.html >

    Cytuj
  • Def Ibrylator 6 kwi 2016

    Ja również zająłem się za książkę ostatnio - wywiad rzeka z Ojcem Janem Kaczkowskim. Wspaniały duchowny, wspaniały człowiek. Bardzo twardo i mądrze stąpający po ziemi. Świetnie ukazuje korporacyjność i zniszczenie w kościele katolickim jednocześnie uwypukla te wspaniałe jego atuty. Ukazuje bezwzględną miłość do Boga i stara się zrozumieć wszystkich, bez wyjątku. Przedstawia, jak bliskość kościoła z polityką niszczy kościół, i vice versa.

    Mógłbym powiedzieć "Jan Kaczkowski - Mój ksiądz".

    zdjecie

    3 Cytuj
  • 6 kwi 2016

    Jaume Cabre "Wyznaję" Genialny pisarz kataloński!!!

    1 Cytuj
  • 9 kwi 2016

    Polecam książkę "Polak sprzeda zmysły" Konrada Oprzędka, naprawdę warta uwagi!!

    Cytuj
  • 12 kwi 2016

    Polecam całego Franzena - ostatnio "Bez skazy", choć najlepsza jest "Wolność" i "Korekty".

    1 Cytuj
  • 13 kwi 2016
    gugus14 napisał/a:

    Polecam książkę "Polak sprzeda zmysły" Konrada Oprzędka, naprawdę warta uwagi!!

    Tym bardziej że to książka myśleniczanina. Ostatnio jest o niej głośno.

    1 Cytuj
  • 11 maj 2016

    Miasto poza czasem - Enrique Moriel
    polecam miłośnikom Barcelony i wszystkim innym ;)

    Cytuj
  • 1 cze 2016

    Z cyklu - "miłe i śmieszne" czyli jak przebiegał proces powstawania filmów z serii "Sami Swoi": http://grzbiet.pl/ksiazki/sami-swoi-na-planie-i-za-kulisami-komedii-wszechczasow-wydawnictwo-fabula-fraza
    Dużo ciekawostek z planu, fajnie poprowadzone rozmowy z aktorami. I to co mi zawsze się podoba - garść opowieści z za kulis.

    Cytuj
  • 10 cze 2016

    "Człowiek w białym kombinezonie" - Ben Collins.

    Cytuj
  • 24 cze 2016

    Zależy kto co lubi, ja bardzo lubię czytać literaturę naukową jeśli chodzi o polecenie jakiejś książki to bym poleciła Dedline autora Tom-a DeMarco

    Cytuj
  • 30 cze 2016

    Tina kolorowa
    albo kuchenna

    2 Cytuj
  • 29 lip 2016

    ja zakochałam się w tej ksiażce http://ksiegarnia-internetowa.pl/siostry,douglas,claire-ksiazka-64345110.xhtml polecam wszystkim, którzy nie czytali

    Cytuj
  • 22 wrz 2016

    A czy ktoś z Wam miał może okazję zetknąć się z książką Bejbi Hary Rosa? Jest to kawał ciężkiej powieści i nie mam tutaj na myśli jej objętości a tematykę. Mamy bowiem do czynienia z podstarzałym amantem, bądź co bądź odrobinę żałosnym, który większość czasu poświęca na zdobywanie nowych dziewczyn i to dużo młodszych. Generalnie człowieka nie da się lubić, jednak dzięki licznym dygresjom, które według mnie stanowią sens książki, możemy się dowiedzieć, co go tak mocno wpłynęło na jego obecne zachowanie.

    Cytuj
  • 29 wrz 2016

    Polecam zakładkę młodzieńcza literatura na bookmaster.com.pl

    Cytuj
  • 10 paź 2016

    Ja bardzo lubię literaturę faktu, podoba mi się to, że mogę poznać życie mieszkańców odległych miejsc. Ostatnio bardzo spodobało mi się "Gottland", obecnie czytam książkę "Cynkowi chłopcy". Książki te wydało wydawnictwo Czarne, które ma wiele ciekawych książek tego typu (można popatrzeć w księgarni motyleksiazkowe.pl, bardzo duży wybór). Tylko niektóre z tych książek są dosyć dołujące, więc polecam się odpowiednio przygotować do lektury ;) Z drugiej strony takie książki pozwalają też docenić świat, w którym żyjemy.

    1 Cytuj
  • 16 lis 2016

    Ja polecam wiekszosc z tego rankingu - http://www.topnaj.pl/ksiazki-dla-mlodziezy/ . 7 na 10 z tych pozycji przeczytalam i sa naprawde dobre i godne polecenia

    Cytuj
  • 26 gru 2016

    Ja mam ostatnio 'fazę książki kobiecej'. Właśnie kupiłam w empiku ,,Dziennik O-błędnik" cz.II Anity Sumi, jest to kontynuacja części pierwszej, ale ta jest jeszcze bardziej zabawna i wciągająca.
    Dobra literatura kobieca, lekka, z subtelnym humorem, czyta się szybko i z przyjemnością.
    Polecam całą serię Anity Sumi- choć jeśli mam być szczera druga część dla mnie o niebo lepsza
    :)
    Poza tym, korzystając z okazji chciałabym wszystkim Forumowiczom życzyć Wesołych Świąt :)

    Cytuj
  • 1 lut 2017

    polecam Wam "Miłość w czasie zagłady" Hanni Munzer
    Chwyta za serce, ciężkie czasy wojny opisane od strony Niemców. Zadziwiające ale prawdziwe!

    Cytuj

Odpowiedz