Forum » Książka / Film

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

  • 10 wrz 2018

    Dashiell Hammett - Krwawe żniwo, Szklany klucz, Sokół Maltański, Papierowy Człowiek / Kryminały
    Bukowski Charles - Z szynką raz, Faktotum, Listonosz / Powieści głęboko nasączone autobiografią
    Mrożek - Krótkie ale całe historie /Opowiadania
    Edward Follis - Tajny agent. Moja życie wśród antyterrorystów. / Biografia, akcja, kryminał
    Dawid Głodek - Sztuka obłędu / Opowiadania

    3 1 Cytuj
  • 19 wrz 2018

    Kiedy uwikłasz się w zbyt wiele kłamstw, możesz się z nich już nigdy nie wyplątać.

    Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, ale w przypadku Magdy i Krzyśka to wcale nie takie oczywiste. Ona – stateczna dziewczyna, która wierzy w prawdziwą miłość, szczerość i wierność; on – wytrawny podrywacz, traktujący związki z kobietami jako niezobowiązujące przygody na jedną noc. Jedyne, co ich łączy, to niechęć, jaką wzajemnie do siebie żywią. Do czasu, gdy w trakcie sobotniej imprezy zatrzaskują się razem w hotelowym pokoju i wchodzą dla żartu w pewien głupi zakład, którego konsekwencje będą poważniejsze, niż mogliby przypuszczać...
    Ta jedna wspólna noc uruchomi lawinę wydarzeń, które całkowicie zmienią ich dotychczasowe życie i sprawią, że będą musieli nauczyć się tworzyć kłamstwa tak doskonałe, że niemal sami zaczną w nie wierzyć. Jak zakończy się ta pełna niedopowiedzeń i tajemnic historia? Kto okaże się zwycięzcą, a kto ofiarą? I czy w świecie pełnym fikcyjnych uczuć jest miejsce na prawdziwą miłość?

    https://zaczytani.pl/ksiazka/wczorajsza_roza,druk

    Cytuj
  • 21 wrz 2018

    Polecam ksiązki ks Jana Kaczkowskiego - świetna lektura, daje dużo do myslenia, bardzo mądry człowiek.

    A moją perełką jest "Chata" William Paul Young (opowieść o zrozpaczonym i wątpiącym ojcu, który spotyka się z Bogiem pod postacią jowialnej Murzynki)

    Cytuj
  • PANACEUM 21 wrz 2018

    "Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy" Paweł Reszka, reportaż wcieleniowy ;)

    Cytuj
  • 4 lut 2019

    "Ostatni. Prawdziwa historia żołnierza warszawskiej mafii" - mocny reportaż
    https://www.youtube.com/watch?v=x9Q4OCFDxPo

    Byłem w grupie przestępczej. Piotr Mudyn, 20m2 talk-show, odc. 322
    https://www.youtube.com/watch?v=KRzCwFSms9g

    Cytuj
  • 17 maj 2019

    Ja uważam wszystkie tomy Władcy Pierścienia Tolkiena za dzieło sztuki. Zamówiłem je sobie w empiku w zestawie na promocji i często do nich wracam. Naprawdę dobra lektura. Film z resztą też super.

    Cytuj
  • 17 maj 2019

    Oleks24
    zgadzam się z Twoją opinią!

    Cytuj
  • 14 cze 2019

    Oleks, o taaaak :) W Empiku takie klasyki można w zestawach własnie dostać. A potem się idzie w myślach z Frodem do Mordoru :)

    Cytuj
  • 24 lip 2019

    Macie np. książki Mroza - może już wszyscy je czytają, ale co z tego - skoro są tak dobre? Nie mówię o jakiejś tam poprawności literackiej, tylko o tym, jak ta treść wciąga. Polecam też Chmielarza - na Livro jest jego nowa książka zatytułowana Rana. W jego przypadku podobnie - każda kolejna pozycja to naprawdę prawdziwa przyjemność z czytania!

    Cytuj
  • 24 lip 2019

    Nóż. Harry Hole. Tom 12 - Jo Nesbo - polecam, jeśli ktoś lubi kryminały w skandynawskim stylu. Bardzo przyjemny język i „łatwo” wchodzi. Z reszta polecam zapoznać sie z cała twórczością Nesbo. Książek o Harrym Hole jest dużo.

    2 Cytuj
  • 11 gru 2019

    Proszę - https://virtualo.pl/blog/5-krotkich-ksiazek-ktore-zostana-z-toba-na-dlugo-w235/ Książki o przyjaźni, o życiu, rodzinie - takie tematy, które dotyczą wszystkich. Nie są poruszane wyłącznie łatwe kwestie - różne rozważania. Mam za sobą wszystkie i moim zdaniem z każdej można coś sensownego wynieść.

    1 Cytuj
  • 10 lut 2020

    Taki mam temat nie z literatury, ale jej pisowni.
    Że ta nasza pisownia jest strasznie zagmatwana. Porównywałem naszą pisownie (ortografię) z czeskim, słowackim i chorwackim. Ciekawe ale Chorwacja w rodzimym języku jest pisana prze samo h.
    I np. w czeskim rz jest pisane r z ptaszkiem rzeka-řeka. Gdyby tego ptaszka nie dać, nie raził by cały wyraz.
    W Chorwackim wódka to votka i t zamiast d nie jest problemem, mimo że u nich też voda jest przez d.
    "Często" to po Chorwacku često a po Czesku často i te ptaszki na górze nie zmieniają wyrazu a przy błędach są niezauważalne.
    Pszczoła nie robi problemu Chorwatom-pčela.
    "Ł" w pisowni chorwackiej nie istnieje, natomiast jest wymawiane -hvala.

    Wydaje się, że można byłoby język polski zapisywać mniej upierdliwie, bez doszukiwania się pochodzeń wyrazów zwłaszcza z ruskiego.

    1 Cytuj
  • 10 lut 2020
    bono napisał/a:

    Taki mam temat nie z literatury, ale jej pisowni.
    Że ta nasza pisownia jest strasznie zagmatwana. Porównywałem naszą pisownie (ortografię) z czeskim, słowackim i chorwackim. Ciekawe ale Chorwacja w rodzimym języku jest pisana prze samo h.
    I np. w czeskim rz jest pisane r z ptaszkiem rzeka-řeka. Gdyby tego ptaszka nie dać, nie raził by cały wyraz.
    W Chorwackim wódka to votka i t zamiast d nie jest problemem, mimo że u nich też voda jest przez d.
    "Często" to po Chorwacku često a po Czesku často i te ptaszki na górze nie zmieniają wyrazu a przy błędach są niezauważalne.
    Pszczoła nie robi problemu Chorwatom-pčela.
    "Ł" w pisowni chorwackiej nie istnieje, natomiast jest wymawiane -hvala.

    Wydaje się, że można byłoby język polski zapisywać mniej upierdliwie, bez doszukiwania się pochodzeń wyrazów zwłaszcza z ruskiego.

    www.bondmovies.com/wp-content/uploads/2016/09/spectre.gif?resize=660%2C278" alt="zdjecie" />
    [..]"Kuku, kuku, aha, aha
    oj, diridi oj diridi dyna
    oj diridi dyna uha

    Chłopcy moje chłopcy
    W co wy się dufacie
    Czy to w te surduty
    Co na sobie macie?

    Poznać ci to poznać
    Chłopca fanfarona
    Choć pusto w kieszeni
    Głowa najeżona"[...]

    2 1 Cytuj
  • 10 lut 2020

    Niefajnie....

    1 1 Cytuj
  • Anty 10 lut 2020

    daniel craig za szybko kilka.

    1 2 Cytuj
  • 10 lut 2020

    Jeszcze raz:
    zdjecie

    2 1 Cytuj
  • 10 lut 2020

    A ja , Muzeum Narodowe w byłym hotelu Cracovia w Krakowie, który to gmach miał takim muzeum być i Glinski robił interes stulecia.
    Zrobiła interes spółka z Kielc która ten obiekt Glińskirmu sprzedała, bo nic tam nie wolno im było zorganizować.
    Myśle ze Glinski tez miał zmysł biznesmena decydując o takim zakupie.
    Czyli ludzie PiS czuja biznes prywatny.

    1 1 Cytuj
  • 12 lut 2020

    Jak mowa o kulturze „
    fajny film wczoraj widziałem” Superprodukcja TVP -Zenek.
    Momenty były? - masz, pewnie że były, ma być nominowany do Oskara jak Boże Ciało .

    1 1 Cytuj
  • 12 lut 2020

    Jak mowa o książkach które warto przeczytać, polecam "Otoczeni przez idiotów. Jak dogadać się z tymi, których nie sposób zrozumieć" Thomasa Eriksona. Łatwiej będzie zrozumieć choćby dwa powyższe posty...

    zdjecie

    3 2 Cytuj
  • Anty 12 lut 2020

    Natomiast ja pozwolę sobie polecić

    esej Umberto Eco "Wieczny faszyzm".

    Będzie łatwiej zrozumieć podróby Seana Conerego oraz pewnych niesfornych, maturzystów sprzed c.a 20 lat.

    Zdrowia wszystkim!

    2 1 Cytuj
  • 12 lut 2020

    Obawiam się, że tobie Thomas Erikson nie pomoże w zrozumieniu ostatnich dwóch postów i nie tylko tych.

    2 1 Cytuj
  • 12 lut 2020

    Dla mojego tęczowego koleżki polecam serdecznie pozycję Christel Petitcollin " Jak mniej myśleć Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych"
    {img]https://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4885000/4885764/732918-352x500.jpg[/img ]

    Nie traćmy głowy na pierdoły.

    1 2 Cytuj
  • 12 lut 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Dla mojego tęczowego koleżki polecam serdecznie pozycję Christel Petitcollin " Jak mniej myśleć Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych"
    zdjecie

    Nie traćmy głowy na pierdoły.

    2 2 Cytuj
  • 16 kwi 2020

    W ostatnim czasie mam trochę więcej chwil. NIe narzekam bo w sumie przyda mi się takie odetchnienie (szczególnie,ze wiele pracowałam w ubiegłych latach). I nadrabiam zaległości czytelnicze. Przeczytałam wreszcie serię Wiedźmin. NIe przepadam a fantasy ale ta seria jest naprawde fajna i warto jest ją przeczytać (szczególnie, ze jest taka słynna za granica).
    No i wracam już kolejny raz do ksiązki Dżuma:
    https://www.ibuk.pl/fiszka/178093/dzuma.html

    Jedna z lepszych książek jakie kiedykolwiek czytałam.

    Cytuj
  • 27 kwi 2020

    Romanse są moim ulubionym gatunkiem książek, ostatnio przeczytałam https://wydawnictwopoligraf.pl/1264/maloy-jolanda/piekni-mlodzi-i-bogaci.html mega mnie on wciągnął, jeśli lubicie czytać to także sięgnijcie po tą książkę.

    Cytuj

Odpowiedz