Forum » Książka / Film

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

  • 1 maj 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Dla mojego tęczowego koleżki polecam serdecznie pozycję Christel Petitcollin " Jak mniej myśleć Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych"
    {img]https://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4885000/4885764/732918-352x500.jpg[/img ]

    Nie traćmy głowy na pierdoły.

    Nie wiem w jaki sposób ubzdurałeś sobie tą tęcze , ale pewnie to rodzaj niespełnionych fantazji seksualnych.

    2 3 Cytuj
  • 13 sie 2020

    Witam. Czy może ktoś mi doradzić fajne książki z gatunku Dystopii.

    5 Cytuj
  • 20 wrz 2020

    "Blackout" - Marc Elsberg
    "Nowy wspaniały świat" - Aldous Huxley

    Dziedzina ekonomii - SONG HONGBING to światowy ekspert w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. Profesor, redaktor magazynu „Global Finance”. Szczegółowo opisuje zależności w świecie światowych finansów i dążenia oligarchów do przejęcia kontroli nad światem. (ale to już nie jest gatunek dystopii)

    Song Hongbing - Wojna o pieniądz 2 (dostępna w pdf)

    Song Hongbing - Wojna o pieniądz 3

    Song Hongbing - Wojna o Pieniądz 4. Cisza przed Burzą

    7 2 Cytuj
  • 20 wrz 2020

    "Krótka historia przyszłości" - Jacques Attali

    "(...) Biorąc pod uwagę, że książka została napisana w 2007 roku czyli 12 lat temu, część z "przepowiedni" się spełniła (niekontrolowane ruchy migracyjne) a kolejne są tylko gorsze. Autor prognozuje trzy kolejne fale, które nazwał hiperimperium, hiperkonfliktem i hiperdemokracją. Czy nadejdą? Pożyjemy zobaczymy. Osobiście myślę, że grozi nam w pierwszej kolejności konflikt (być może nawet hiper) a wizje hiperimperium i hiperdemokracji wydają się być czystą fikcją literacką ale ileż to z wydarzeń będących już przeszłością, dawniej też nie mieściło się ludziom w głowach. Książka zawiera dużo danych statystycznych, odniesień i jest dość oryginalna. Takie pomieszanie Roku 1984 (jakże aktualnego) i Obozu świętych. (...)"
    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/63966/krotka-historia-przyszlosci

    9 2 Cytuj
  • 20 wrz 2020

    Pewno wybrzmi to staroświecko w kontekście poprzednich opinii, ale ja np. nie wyobrażam
    sobie miesiąca bez przeczytania jakiejś pozycji historycznej dotyczącej naszej przeszłości,
    wcale z tego powodu nie czuję się jak ''zaściankowiec'', wręcz przeciwnie , są momenty w
    naszej historii ,które napawają mnie dumą z bycia Polakiem.
    Szanuję poglądy każdego i nikogo nie potępiam, ale może dla tych, którzy obecnie tak zachwycają się nowymi prądami ,polecam wznowioną pozycję przedwojennego pisarza
    Aleksandra Ferdynanda Ossendowskiego pt. ''LENIN''.
    To tak dla kontrastu i zastanowienia czym kończą się obłąkańcze ideologie.

    7 Cytuj
  • 20 wrz 2020

    "Nieuniknione" Kevin Kelly
    "(...) Czy życie ludzkie nie obciążone własnością, za to z obfitością dóbr dostępnych do chwilowego wypożyczenia będzie lepsze? Czy pokolenia, po których ich spadkobiercy będą dziedziczyć jedynie bieliznę na pewno będą szczęśliwsze? A może to tylko kolejna diabelska receptura strzyżenia owiec w ramach której własność pozostanie czymś elitarnym, nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. A może jest tak, że prócz chorobliwego otaczania się niepotrzebnymi nam w istocie gratami, jest własność także jakąś formą ostatniej, rozpaczliwej gwarancji naszej , coraz niklejszej dziś niezależności od wszystkich wielkich tego świata. Polityków, państw, korporacji czy innych tam Unii Europejskich. (...)"
    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4806293/nieuniknione-jak-inteligentne-technologie-zmienia-nasza-przyszlosc
    https://www.youtube.com/watch?v=CIg25LWf24k

    "Czwarta rewolucja przemysłowa" - Klaus Schwab

    "Czwarte imperium"
    Jane Burgermeister (dziennikarka śledcza)

    "W kwietniu 2009 roku Jane Bürgermeister przesłała do FBI materiały mające świadczyć o aktach bioterroryzmu takich instytucji, jak Bank Rezerw Federalnych (FED), Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), rząd USA, Pakt Północnoatlantycki (NATO) i Organizacja Narodów Zjednoczonych. Wśród oskarżonych przez nią znaleźli się również: Barack Obama (prezydent USA), Werner Faymann (kanclerz Austrii), Margaret Chan (Dyrektor Generalny WHO), David Nabarro (koordynator ONZ ds. ptasiej grypy) Kathleen Sibelius (Sekretarz Zdrowia USA), Janet Napolitano (Sekretarz Bezpieczeństwa Narodowego USA), a także bankierzy: David Rockefeller, George Soros i David de Rothschild. Zdaniem Jane działania tych organizacji i osób zmierzały do wywołania sztucznej pandemii grypy poprzez użycie wirusa stworzonego za pomocą inżynierii genetycznej. Wspomagać ich w tym miały koncerny farmaceutyczne Baxter i Novartis. Dziennikarka uznała, że działania te wypełniają znamiona przestępstwa polegającego na wykorzystaniu broni biologicznej skierowanej przeciw ludności całego świata mającego wskazywanym podmiotom przynieść korzyści finansowe i polityczne.
    Wkrótce po przedstawieniu tych zarzutów dziennikarka straciła pracę, wykreślono ją z grona dziennikarzy i pozbawiono środków do życia. (...)
    Czwarte imperium ukazuje, korzystając z formuły politycznego thrillera, w jaki sposób zniewala się finansowo kraje dzisiejszego świata. Książka przedstawia wizję Nowego Ładu Światowego (NWO), któremu przewodzić ma światowy rząd, wspierając się w tych działaniach na ogólnoświatowej armii. Czwarte imperium odsłania przed nami pierwsze symptomy owego globalnego niewolnictwa."
    źródło:
    https://merlin.pl/czwarte-imperium-jane-burgermeister/7558346/

    9 1 Cytuj
  • 29 wrz 2020

    "Zwariowałam czyli widziałam w Klewkach" - Maria Wiernikowska

    "Zwariowałam to debiut literacki znanej dziennikarki telewizyjnej, autorki m.in. programu Widziałam. Na stronach książki prowadzi ona dziennikarskie śledztwo, któremu początek dał niewyemitowany dotąd reportaż z Klewek. "Wiernikowska odsłania obraz kraju korupcji, przemożnych układów wywodzących się z PRL-u i ciągłej obecności dawnych służb komunistycznych" - napisał Bronisław Wildstein. (...)"
    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/114122/zwariowalam-czyli-widzialam-w-klewkach

    9 2 Cytuj
  • 1 paź 2020

    "5G - narodziny mega totalitaryzmu" - Christopher Klinsky

    12 1 Cytuj
  • 3 paź 2020

    "Tech krytyka rozwoju środowiska technologicznego" - Jan Białek

    8 1 Cytuj
  • 10 paź 2020

    Dyktatura i totalitaryzm kiedyś: "Korzenie totalitaryzmu" - Hannah Arendt (dostępna w pdf.)

    Dyktatura i totalitaryzm dziś: "Chiny 5.0 Jak powstaje cyfrowa dyktatura" - Kai Strittmatter

    Metody bardzo podobne tylko narzędzia zmieniły się częściowo, gdyż w teraźniejszym totalitaryzmie bardzo pomocna okazała się nowoczesna technologia.

    10 2 Cytuj
  • 15 paź 2020

    "Na karuzeli życia" to wciągające opowiadania obyczajowe.
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/zbior-opowiadan

    Cytuj
  • Janek Sal 16 paź 2020

    A ja teraz czytam Brzechwa Dzieciom -

    wnukom i wnuczce - są zachwyceni

    2 Cytuj
  • 3 sty 2021

    Polecam Lisickiego ''Dogmat i tiara'', warto przeczytać.

    2 Cytuj
  • adzygmunt 13 sty 2021

    Ja się tak zastanawiam Czy wyprzedziłem, zgubiłem moją duszę? Odpowiedź znajdziecie w "Zgubionej Duszy" Olgi Takarczuk. Nie silę się na streszczenie esencji zawartej na jednej stronie kartki w kratkę umieszczonej wśród ilustracji Joanny Concejo. To tylko 15 minut czytania i oglądania obrazów a ile tam myśli, które nie znalazły graficznego wyrazu. Polecam czy nie za późno? Nie na refleksje zawsze jest czas. Usiądź na brzegu życia i poczekaj Może twoja dusza odnajdzie Cię.

    3 1 Cytuj
  • 25 sty 2021

    Sławomir A. Danilczuk "Globalny bunt elit. Rewolucja pandemiczna 2020"

    Perę zdań autora wyżej wymienionej książki:
    "Bunt Elit- antyludzka rewolucja miliarderów"
    https://spiski.pl/2020/10/05/bunt-elit-antyludzka-rewolucja-miliarderow/

    6 2 Cytuj
  • 25 sty 2021
    Luna napisał/a:

    Sławomir A. Danilczuk "Globalny bunt elit. Rewolucja pandemiczna 2020"

    Perę zdań autora wyżej wymienionej książki:
    "Bunt Elit- antyludzka rewolucja miliarderów"
    https://spiski.pl/2020/10/05/bunt-elit-antyludzka-rewolucja-miliarderow/

    Jedna z ciekawszych pozycji czytelniczych na rodzimym rynku książkowym.
    Świetny wybór Luna ;)

    6 Cytuj
  • 25 sty 2021

    Ja aktualnie zabieram się za "Pamiętnik Starego Pierdoły" - Roland Topór

    1 Cytuj
  • Beata Lisek 1 lut 2021

    Na moim regale z książkami teraz króluje Diuna, jestem w 1/3 i wrażenie dobre. Ciekawe, jaki będzie film :)

    Cytuj
  • 2 lut 2021

    Ósma ofiara Andreasa Franza oraz cała seria Julii Durant- idealne książki dla fanów kryminalistyki

    Cytuj
  • 20 lut 2021

    Gorąco polecam e-book Czuwający, Gabrieli Pasała. Lekkie opowiadanie z przesłaniem

    1 Cytuj
  • 25 mar 2021

    Szukacie ciekawej książki, aby choć na chwilę oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości?
    Polecam Wam księgarnię autorską Radosława Lewandowskiego!
    Można w niej zapoznać się z nową powieścią autora oraz dokonać zakupu jeszcze świeżego wydania „Australijskie piekło”-polecam?

    1 Cytuj
  • 2 cze 2021

    W ostatnim czasie czytałem kilka serii fantasy
    Miecz przeznaczenia - dobra chociaż trzeba nastawic sie na dłuuugie czytanie bo ksiazek w serii jest kilkanascie, niestety ale z każdą kolejną poziom spada.

    Wiedźmin - moja ulubiona seria fantasy. Polecam również serial, nie jest tak dobry jak seria książek, ale daje radę. Aczkolwiek osoba która jeszcze nie miała styczności z ksiązkami moze mieć trochę problem z chronologią.

    Jak również Gra o Tron - seria ma wiele wątków, których nie ma w serialu, osobiście czytało mi się ją dobrze pomimo, ze wcześniej oglądałem serial. Dodam, ze ostatnio bardziej cenię audiobooki

    Cytuj
  • 2 cze 2021

    Antoni Macierewicz - "Katyń", serdecznie polecam

    3 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 2 cze 2021

    Tomasz Piątek "Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki"
    Jacek Bartosiak "Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju"
    Marcin Matczak "Imperium tekstu"

    Polecam!

    2 Cytuj
  • 26 lip 2021

    Czytam wszystko co wpadnie mi w ręce fantasy, romanse, książki popularnonaukowe i te z dreszczykiem emocji. Nazbierało mi się już sporo tytułów także nadszedł czas na nowy regał na książki. Stary pęka w szwach ;)

    Cytuj

Odpowiedz