Forum » Książka / Film

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

  • Zdzichó Kowal PJN 19 sty 2010

    Panienka Ania niech uwarza s czytaniem. Karzden jeden co za dużo się naczyta źle kończy. Najczęściej Kobierzyn albo próby w samobujstwie jak młody, jak stary to depresja i alkohol. Czytanie książek człowiekowi niepoczebne inaczej w raju byłaby biblioteka zamiast dżew i haszczy. Inaczej z Gazetą kiedy w niej piszą pozytywnie. Na ten przykład Gazeta Pana Stanisława - treści wesołe i z pogodą ducha inwestycje dla dobra mieskańców. Co innego księżki gdzie morderstwa i horoby bochaterów albo rozwarzanie nad egzystancją. A to wszystko z braku do roboty.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    2 4 Cytuj
  • 19 sty 2010

    Zachęcam do przeczytania książki Lauren Weisberger "Diabeł ubiera się u Prady". Rewelacja :)

    3 Cytuj
  • 19 sty 2010

    [quote=Czarna2k1]Zachęcam do przeczytania książki Lauren Weisberger "Diabeł ubiera się u Prady". Rewelacja :)[/quote]

    film nie był zbyt rewelacyjny ..

    4 Cytuj
  • 19 sty 2010

    Zdzichó a idźże na inny temat, książki dla ciebie to chyba czarna magia, a tak właściwie to nie wiem czy wiesz ale drukowane w ilości ponad jedna strona to TRUJE!!!!!
    A tak poważnie to polecam jeszcze na przykład "Rycerze Czarnego Krzyża" Bryana Perretta jest to książka o niemieckich wojskach pancernych. Dobrą pozycją z tego zakresu są też "Wspomnienia żołnierza" Heinza Guderiana oraz "Bitwy pancerne" F.W.Mellenthina
    Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę podać jeszcze parę fajnych pozycji dotyczących II wojny światowej

    1 Cytuj
  • 19 sty 2010

    Polecam "Cień wiatru" - autor: Carlos Ruiz Zafón :)

    5 Cytuj
  • 20 sty 2010

    Czarna2k1 :Zachęcam do przeczytania książki Lauren Weisberger "Diabeł ubiera się u Prady". Rewelacja :)

    AniaD. : film nie był zbyt rewelacyjny ..

    Żeby wszystko dobrze zrozumieć najpierw trzeba przeczytać książkę a później obejrzeć film. Ja na szczęście tak zrobiłam i nie zraziłam się do książki, ale byłam bardzo zawiedziona filmem
    Otóż film był okrojony z najlepszych wątków i jego fabuła, czy zakończenie odbiegały od tekstu książki. Żałuję, że obejrzałam tą adaptację bo jestem nią bardzo zawiedziona. Ale książkę naprawdę polecam przeczytać :)

    2 Cytuj
  • 20 sty 2010

    Ja polecam książkę "Ghostwriter" Roberta Harrisa. Bestseller światowej literatury, który doczekał sie ekranizacji. Premiera tego filmu, reżyserii Romana Polańskiego, przewidziana jest na miesiąc luty bieżącego roku.

    Również warta uwagi jest książka "Przesyłka z Salonik" - Roberta Ludlum'a.

    Cytuj
  • 22 sty 2010

    Ja polecam Sage "Zmierzch" S. Meyer... Szczególnie dziewczynom:) Naprawdę warto!
    A także "Harrego Pottera"... Książki bardzo ciekawe, gdy się je czyta ma się wrażenie, że przenosi się do innego świata, ciężko się oderwć od czytania, adaptacje filmowe nie mają polotu do książek... pomijają za dużo fajnych akcji...
    Ciekawe są również książki Mag Cabot, a dokładniej "Dziewczyna Ameryki" jak również jej druga część:)

    Pozdrawiam:]

    1 Cytuj
  • 23 sty 2010

    Jeśli ktoś lubi tematykę "mafijną" to polecam "Bella Mafia" Lindy La Plante, rewelacyjna książka, druga po "Ojcu Chrzestnym", ale broń Boże nie polecam filmu na podstawie tej książki- miałki, nudny i beznadziejny.
    Również ciekawe sens.-przyg. "List Vivera"- Desmond Bagley, albo "Białe Noce"-Elwood Reid.
    No i może nie będę oryginalna, ale też książki Jackie Collins :)

    Cytuj
  • 24 sty 2010

    [quote=AniaD. napisał:[hr][quote]Czarna2k1]Zachęcam do przeczytania książki Lauren Weisberger "Diabeł ubiera się u Prady". Rewelacja :)[/quote]

    film nie był zbyt rewelacyjny ..[/quote]

    Ksiazka jest jeszcze gorsza...

    3 Cytuj
  • 24 sty 2010

    Dla jednych fajna, a dla drugich nie. Jeśli ktoś nie przeczyta to się nie dowie :)

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 24 sty 2010

    Jeśli już do poczytania to polecam książkę Karol May - "Winetó".
    pozdrawiam
    Zdzichó

    6 Cytuj
  • 26 sty 2010

    Z którym bohaterem sie utożsamiasz, czy "Winietu" może funkcjonowac lub czy masz dla niego miejsce w naszej społeczności?

    Cytuj
  • 28 sty 2010

    Perełki które ostatnio wchłonęłam:
    Zapach cedru -Ann-Marie MacDonald
    Złodziejka książek-Markus Zusak
    i analogicznie tych samych autorów,troszkę gorsze....ale również dobre:
    Co widziały wrony i Posłaniec
    Warte przeczytania są również książki Haruki Murakamiego np. Sputnik Sweetheart albo Norwegian Wood, albo coś Mario Vargas Llosy np. Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki.

    1 Cytuj
  • 18 mar 2010

    Poczytajcie sobie "Sprzysiężenie osłów" John Kennedy Toole. Główny bohater przypomina Cyrka:)

    Cytuj
  • 24 mar 2010

    Ja proponuję cykl o historii Polski autorstwa Pawła Jasienicy.

    Cytuj
  • 24 mar 2010

    Moja propozycja to Stasiuk, w zasadzie wszystko, co pisze, a szczególnie mocne są "Mury Hebronu" i "Biały kruk". Polecam!

    1 Cytuj
  • 7 maj 2010

    Niezwykła opowieść o Nieśmiertelnych i nowym świecie, w którym prawdziwa miłość nigdy nie umiera.

    Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliższą rodzinę. Od tej chwili staje się medium – słyszy myśli różnych ludzi, widzi ich aurę i dzięki przelotnemu choćby dotykowi może poznać ich przeszłość. Te nadprzyrodzone umiejętności sprawiają, że otoczenie traktuje ją jak dziwadło, więc Ever zamyka się w sobie i odgradza od świata.

    Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje Damena Auguste’a. Tylko on potrafi wyciszyć dudniące w jej głowie głosy i wejrzeć w jej duszę. Dzięki niemu Ever wchodzi w świat alchemii i magii, dowiadując się rzeczy, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia. Kim jest Damen? Skąd pochodzi? Jakie sekrety skrywa? Na te pytania Ever nie zna odpowiedzi. Wie jedynie, że zakochała się bez pamięci i że jej życie wkrótce zmieni się nie do poznania.

    "Ever" rozpoczyna cykl zatytułowany „Nieśmiertelni”. Powieść zdobyła wiele nagród, m.in. Publishers Weekly Bestseller, USA Today Bestseller, Top Choice Award – Flamingnet Reviews i A Borders Bestseller for teens. Przez 31 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”.

    "EVER" TO SUPER KSIĄŻKA POLECAM WAM

    Cytuj
  • 11 maj 2010

    Moje ulubione książki to przede wszystkim cykl książek Alex Kavy o agentce ODell, są boskie. Obiętościowo mogą odstraszyć ale czyta się je tak szybko że spokojnie dwa wieczory wystarczą.
    Polecam również:
    Jezioro osobliwości, Zapałka na zakręcie, My dzieci z dworca zoo, Tożsamość Bournea, Tam gdzie spadają anioły, Miłość silniejsza niż śmierć, Nostalgia anioła, cykl Zmierzch(super książki choć raczej przeznaczone dla nastolatków), Kwiat pustynii, Dzikuska, Pamietnik narkomanki.
    Mam naprawdę dużoulubionych książek bo lubię czytać tylko teraz nie mam za bardzo czasu i dlatego te tytuły są już trochę stare.
    Jestem pewna że niezależnie którą książke z tej listy przeczytaćie stanie się waszą ulubioną. Pozdrawiam

    4 Cytuj
  • 16 cze 2010

    Polecam:
    Harry Potter
    Zmierzch (cały cykl)
    Intruz
    Mroczne Materie
    Blond Gejsza (to dla dorosłych)

    Cytuj
  • 17 cze 2010

    Polecam tomiki poezji Wisławy Szymborskiej mój faworyt to "Pytania Zadawane Sobie". Pozwolę sobie zacytować jeden z moich ulubionych wierszy;

    "Przytupują do taktu niedźwiedzie
    skacze lew przez płonące obręcze,
    małpa w żółej tunice na rowerze jedzie,
    trzaska bat i kołysze oczy zwierząt,
    słoń obnosi karafkę na słowie,
    tańczą psy i ostrożnie kroki mierzą.

    Wstydzę się bardzo, ja - człowiek.

    Źle się bawiono tego dnia:
    nie szczędzono hucznych oklasków,
    chociaż ręka dłuższa o bat
    cień rzucała ostry na piasku."

    Wisława Szymborska "Zwierzęta Cyrkowe"

    1 1 Cytuj
  • 17 cze 2010

    polecam książkę "Tygrysy w błocie - wspomnienia niemieckiego czołgisty z frontu wschodniego" autor Otto Carius niemiecki as pancerny

    Cytuj
  • 17 cze 2010

    dla dorosłych Grażyny Plebanek "Nielegalne związki":)Miłość i zdrada z punktu widzenia mężczyzny.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    http://karolinasiejka.blog.onet.pl/

    tu jest fajna książka :)

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    [quote]http://karolinasiejka.blog.onet.pl/

    tu jest fajna książka :)[/quote]

    Dwudziestoletnia Tatiana jest zrozpaczona po śmierci chłopaka. Za wszelką
    cenę próbuje zapomnieć o tragicznym wypadku i zacząć życie na nowo.
    Niestety seria następujących po sobie dziwnych wydarzeń, nie pozwala jej na
    to. Zdezorientowana dziewczyna postanawia udać się do wróżki, aby
    odsłoniła jej chociaż rąbku tajemnicy. Ta zaś daje bohaterce radę, której
    do końca nie może zrozumieć.
    Zakończenie jest zaskakujące.

    Niestety można ją dostać tylko na stronie :

    http://www.radwan.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=33&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=201

    Cytuj

Odpowiedz