Forum » Muzyka / Imprezy

Gdzie zorganizować duży koncert w Myślenicach ?

  • 13 wrz 2011

    Witam !

    Proszę Was o pomoc. 
    Mamy z kapelą zakontraktowane profesjonalne nagrywanie koncertu. Kraków odpada, gdyż żadna knajpa nie pozwala na ingerencje osób trzecich z własnym sprzętem do nagrywania. Pozostają Myślenice. Czy są u nas jakieś miejsca, gdzie można zorganizować koncert na 2 kapele + full okablowanie i omikrofonowanie backline'a ? Vega nie istnieje. Z tego co się orientuję (??). Black'n'White nie istnieje. Błądzę głową po mieście i nie mogę nic wynaleźć. 

    Myślałem o Face 2 Face ale pogoda w październiku będzie zbytnio nieprzewidywalna.  Gdzie jeszcze ?

    Cytuj
  • 13 wrz 2011

    Chcesz nagrać tylko dźwięk czy takze obraz ....

    Cytuj
  • 13 wrz 2011

    Dźwięk nagrywa firma z zewnątrz, obraz nagrywamy na własną rękę kilkoma kamerami cyfrowymi. Wszystko jest już ustalone, szukam jedynie miejsca na koncert...

    Cytuj
  • 13 wrz 2011

    Nie wiem jakim dysponujesz budzetem.
    Potrzebujesz w cholere czasu na przygotowanie techniki, próby dxwieku, próby obrazu, swiatło.
    Minimum jeden dzień na technike drógi na rejestracje ......
    Myslałem o któryms z hoteli ale wynajecie sali na dwa tyrzy dni ....

    http://www.facebook.com/#!/AnotherPinkFloyd?sk=app_57675755167

    To demo przygotowywalismy prawie tydzień. W cholere czasu zajeło zaprogramowanie swiatła pod numer. Próby dźwieku cały dzień, próby kamerowe kolejny dzień, i znowu korekcja swiatła pod kamery
    Sama rejestracja ok. 6 godzin

    Budżet 6000zł mocno wykorzystujacy prywatne kontakty

    1 4 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    Co Ty bredzisz, Bruce? Jaka rejestracja w 6 godzin? HellHaven chcą nagrać koncert od kopa, a nie bawić się w powtórki. I co, będą prosić publikę, żeby im siedziała tyle czasu, machała głowami i klaskała? Puknij się w głowę zanim coś napiszesz.
    Dobry zespół ma przygotowany i ograny materiał. Tu nie ma czasu na powtórki.
    I to jest najlepsze w koncertach - słychać, że grają ludzie, a nie maszyny za nich.
    Ale najlepszy jest tekst o hotelach. A może w jakiejś strażnicy mają zrobić koncert metalowy? :D:D:D
    To nie chałtura, tylko konkretna muzyka skierowana do konkretnych ludzi.

    Do Ryby.
    A może w Dobczycach dałoby się coś zorganizować? Wiadomo jak jest u nas - kłody pod nogi i same problemy. Powodzenia.

    3 1 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    hehe bo bruce to taki "wujek dobra rada", zawsze pomoże o każdej porze :-D no i zareklamować się musi ;-)

    2 1 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    Chętnie obejżę koncert nagrany od kopa.
    [quote=gość: Ziomek11] Co Ty bredzisz, Bruce? Jaka rejestracja w 6 godzin? HellHaven chcą nagrać koncert od kopa, a nie bawić się w powtórki. [/quote]

    Ja Cię nie obrażam -- dlatego wypraszam sobie ...
    Zespól może być przygotowany najlepiej na świećie do rejestracji ale na sesji jest jeszcze wiele czynników.

    Odczep się od propozycji hotelowych bo innego miejsca w Myślenicach jak Przybytek na zarabiu nie widzę - chyba że zaprosisz Rybę do swojego salonu ...
    I zainspirowałeś mnie strażnicą...
    Zawada byłaby idealnym miejscem.
    Wybudować czarnye horyzonty oraz podłogę sceny jest gdzie umiejscowić kamery z góry i myślę że po sezonie weselnym można byłoby się z kosztami dogadać ...

    1 1 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Hm, nie wiem, Bruce, gdzie dopatrzyłeś się jakiś obraźliwych słów pod swoim adresem, ale każdy widzi to, co chce zobaczyć.
    Próbuję zrozumieć Twoją logikę w doborze miejsca rejestracji METALOWEGO koncertu i z każdym napisanym przez Ciebie słowem dochodzę do wniosku, że kompletnie nie masz pojęcia, o czym mówisz.
    Po to robi się próby w kanciapach, gra koncerty w małych klubach, żeby później zaprezentować swój zespół z najlepszej strony, w najlepszej formie.
    Wyobraź sobie jakiś znany zespół (Dżem, Kombi, Metallica, Lady Gaga, Justin Bieber - nieważna nazwa i gatunek), który w trakcie koncertu przerywa utwór, bo "coś nam nie wyszło". Porażka na całej linii!

    A miejsce koncertu? HellHaven na pewno chcą osiągnąć jak najlepszy efekt wizualny, dlatego żadna remiza czy hotel nie odda nawet w minimalnym stopniu atmosfery klubu czy większej sali.
    Ale żeby to zrozumieć, trzeba mieć trochę większe aspiracje niż występy przed zalanymi gośćmi weselnymi. Chyba Cię nie obraziłem? ;)

    1 1 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Swoim wywodem chcesz mi na siłę udowodnić że moje miejsce jest na scenie weselnej i oprócz "majteczki w kropeczki" nie mam pojęcia o innych gatunkach o aspektach wykonawczych itd. Skoro w taki sposób musisz się dowartościować ... czuj się zatem dowartościowany :)
    Tym co piszesz udowadniasz że pojęcie o muzyce masz i tego nie podważam - ale nie masz drogi kolego najmniejszego doświadczenia z próbą profesionalnego nagrania ...

    Zacytuję:

    Wyobraź sobie jakiś znany zespół (Dżem, Kombi, Metallica, Lady Gaga, Justin Bieber - nieważna nazwa i gatunek), który w trakcie koncertu przerywa utwór, bo "coś nam nie wyszło". Porażka na całej linii!

    Zgadzam się porażka .... ale na zwykłym koncercie a nie na rejestracji live

    Jeśli jest duża pomyłka, fryta STOP nagranie i od nowa.
    W takim przypadku o jakim myśli Ryba publika zapewne będzie uświadomiona o rejestracji koncertu i z przerwami i powtórkami będzie się liczyć.
    Nie wyobrażam sobie idąc za twoim tokiem rozumowania aby archiwizować nagranie z frytami...

    A miejsce koncertu ...
    Taki materiał filmuje się tak że wszystko jest poukładane. Publika w odpowiednim miejscu kamery z odpowiedniej perspektywy. Ze zwykłej sceny w remizie w Zawadzie przy prostych i nieskomplikowanych zabiegach można zrobić materiał który klimatem będzie nawiązywał do mrocznego klubu a że to w rzeczywistości strażnica nikt prócz biorących udział w sesji nie będzie wiedział

    1 3 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    http://www.youtube.com/watch?v=dsolYfTMASE

    To było kręcone podobno na sali gimnastycznej w szkole

    4 Cytuj
  • M G 14 wrz 2011

    [quote=Bruce] http://www.youtube.com/watch?v=dsolYfTMASE To było kręcone podobno na sali gimnastycznej w szkole [/quote]
    ale z nagraniem koncertowym to mi się to jakoś nie klei....
    Wydaje mi się że chłopakom z 'HH' chodzi o coś troszkę bardziej LIVE , hmm?

    2 1 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    bruce, na boga, to co wrzuciłeś, to jest teledysk a nie koncert, ty dalej nie czaisz o co chodzi.
    Chodzi o coś w tym stylu:
    http://www.youtube.com/watch?v=4x_QUELukaE , jest koncert, jest publika, jest nagranie, wszystko od zrobione "od kopa". nie ma akcji: "cięcie, stop ! powtórka bo nie wyszło" -pomijam fakt, że jest to prawdopodobnie sala kongresowa ;-)
    Chłopakom chodzi o nagranie koncertu, a nie robienie teledysku. Żadna strażnica, czy hotel nie zgodzą się na urządzenie koncertu metalowego. To nie wesele ! To nie kręcenie teledysku, gdzie do sali wchodzi tylko zespół i ekipa filmowa. To ma być koncert. Teraz czaisz ?
    Co do sali. Jeśli jeszcze istnieje sala lustrzana w MOKiS, to może tam? Z tego co pamiętam, jest scena, jest miejsce na pomieszczenie publiczności, ale jest tylko mały problem, czy pani dyrektor się zgodzi ;-)

    2 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    no to nagrajcie to w mokisie, albo innym domu kultury gdzie jest scena i da sie zgasic swiatla

    Cytuj
  • 14 wrz 2011

    No niestety Bruce ma racje. Jeśli to ma być nagranie dzwiękowe na poziomie to musisz sie przygotować na to ze dnia może wam braknąć.
    Rozłożenie instrumentów, okablowania, mikrofony efekty itd to około 2 godz. zestrojenie systemu bez muzyków ok min 2 godz. a z muzykami min ok 1 godz. I módl się żeby sala akustycznie nadawała sie do tego./np. strażnica na Zarabiu sie nie nadaje na jakikolwiek koncert/
    Do tego samo nagranie, jeśli ma trzymać poziom to musicie nagrać około 3 razy każdy kawałek.
    Jeśli to ma być tylko dokument video z koncertu to 2-3 kamery wystarczą , ale jeśli ma mieć jakość to oświetlenie musi być odpowiednio ustawione, zgranie scen wprowadzenie do pamięci, a to zajmuje średnio około 3-4 godz.
    Podsumowanie:
    Chałtura na 2 zespoły 5-6 godz.
    Jak ma trzymać poziom to 12 godz zapylania może nie wystarczyć. A wiem co mówie.

    2 1 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Ryba polecam Starą Winiarnię w Mszanie Dolnej. Właściciel -super gość. Umówicie się z nim na termin koncertu i zagracie gratis. Winiarnia ma klimat starego zamku.

    1 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    [quote=gość: bleeeee] bruce, na boga, to co wrzuciłeś, to jest teledysk a nie koncert, ty dalej nie czaisz o co chodzi.
    [/quote]
    Doskonale czaje o co chodzi. Natomiast Ty nie zrozumiales ze chodzilo mi o przyklad jak prostymi zabiegami mozna niepozorne miejsce wyeksponowac na filmie i zrobic klimatyczny obraz.

    Twoj przyklad spoko tyle ze jego budzet to rzad min. 15 - 20 000zl

    Stara Winiarnia miejsce godne uwagi....

    Ale lepszy chyba klimat i mozna brac pod uwage

    Stare Konie w Krakowie
    Niewiele widac ale to ta scena
    http://www.youtube.com/watch?v=zp08ucTwFOA&feature=related

    albo Mala Zbrojownie w Suchej
    http://www.youtube.com/watch?v=1UN46cbchDQ&feature=related

    1 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Wow... ale się z tego zrobiła dyskusja !

    Na początek - Bruce, bleee, ziomek 11, dyzio i reszta dzięki za propozycje.

    A teraz rozjaśnienie sytuacji - Nasz budżet to max 500 zł. I tak mamy szczęście, gdyż firma nagrywa nam za friko. Podoba im się nasza muzyka i chcą ją wykorzystać jako reklamę swojej działalności. Naszym celem jest rejestracja koncertu live, a głownie rejestracja dwóch najnowszych utworów i coverów. Głównie skupiamy się nad dźwiękiem. Sekcja wideo jest raczej jako ciekawostka (być może wydamy koncert w formie wideo do ściągnięcia za darmo z internetu. W formie takiego bootlega wysokiej jakości). Co do przygotować do nagrywania - przed koncertem ma być to około 4 godzin na przygotowanie sprzętu i ustawieniu "gałek". Nie robimy z tego Rock in Rio. Robimy to, na co nas stać. Przy okazji firma wypromuje nasze utwory a to jest już bezcenne.

    A co do masy pomysłów nadesłanych przez Was - MOKiS odpada - Nikt nie da nam za darmo dużej sali (tym bardziej po remoncie) a sala lustrzana posiada... a raczej nie posiada akceptowalnej w minimalnym stopniu akustyki.

    Dobczyce - byłem, załatwiałem, ale powiedzieli - 3000 zł (Zamek) + ochrona + kible +_namioty (jakby lało). Innych miejsc w Dobczycach niema.

    Spodobał mi się pomysł Starej Winiarni, Starych Koni (Dobre wspomnienia !) i Małej Zbrojowni. Dziękuję Wam serdecznie za pomysły.

    Ps. Publiczność będzie ostrzeżona o typie koncertu (rejestracja live). I na 90% będzie to koncert darmowy, co by nikt potem nie rzucał błotem, że się pomylili, grali jeden wałek 2 razy a ja musiałem za to płacić.

    2 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    ryba zrób u starego w fabryce ma dużo miejsca

    3 1 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    tylko wtedy uważaj bo publiczność może nie być wyrozumiała... :)))

    2 1 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    Ryba - i na czym staneło z koncertem.

    Cytuj

Odpowiedz