Forum » Muzyka / Imprezy

wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta Kłosowskiego

 • Andrzej Majchrzak 30 cze 2009

  Szanowni Państwo,

  FOLWARK SZTUKI w Mszanie Dolnej ul. Ogrodowa 2 zaprasza na:

  03.07.09 g.20 - wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta Kłosowskiego (wstęp wolny)

  Zygmunt Kłosowski – Zakopiańczyk; wnuk Karola Kłosowskiego, wybitnego artysty malarza i pedagoga, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i w Wiedniu. Syn utalentowanego malarza Bronisława.
  Przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje, talent oraz temperament i poczucie humoru znajdują odbicie w zainteresowaniach pana Zygmunta. Maluje, rzeźbi, dokumentuje ginącą architekturę, kolekcjonuje stare druki i inne relikty przeszłości, nieustannie przeobraża swój dom sprawiwszy, iż stał się on miejscem spotkań artystów, krewnych i znajomych rozsianych po całej Polsce oraz poza jej granicami.

  Dom, łąka i las to miejsca, w których powstają rzeźby, prace malarskie i grafika. Maluje głównie pejzaże, martwą naturę, interesujące w kolorystyce i formie miniaturowe impresje.

  Wraz z żoną, Jolantą Kłosowską, wystawiał swoje prace w licznych galeriach krajowych i zagranicznych, m.in. w Limanowej, Nowym Sączu, Zakopanym, Krakowie i Warszawie, a także w Rzeszowie, Starym Sączu i Nowym Targu. Malarstwo małżeństwa prezentowane było też w Bułgarii (Smoljan, Sofia) oraz na Słowacji (Dolny Kubin).

  Ich prace posiadają liczni prywatni kolekcjonerzy z Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W rodzinnej „Cichej”, willi w Zakopanym, Jolanta i Zygmunt Kłosowscy mają swoją stałą galerię.

  ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ REZERWACJI MIEJSC NOCLEGOWYCH W NASZYM HOTELU.
  Wiecej informacji na www.folwarkstarawiniarnia.pl

  Cytuj

Odpowiedz