Forum » Muzyka / Imprezy

Renowacja/naprawa gitary.

  • 2 gru 2012

    Witam tak jak w temacie jestem zainteresowany osobą która by potrafiła mi pomóc w nadaniu gitarze nowego blasku :) Gitara jest z lat 80 XX w. a konkretnie jest to gitara firmy Delfin z 1980 produkcji Made In Poland. Czy może wiecie o osobie która w okolicach Myślenic zajmuje się takimi rzeczami. Odpowiedzi pod tematem z góry dziękuje.

    Cytuj
  • Def Ibrylator 3 gru 2012

    Z całego serca polecam Kraków. Wrzuć w google'ach "gitara lutnik kraków", poszperaj po forach internetowych. Znajdziesz kilka głównych i czołowych nazwisk. Zrobią Ci z gitarą na blask.

    Pytanie tylko, czy na gitarze z 1980 chcesz grać, czy wsadzić za szkło i na ścianę. Bo jeśli mocno stąpasz po ziemi, to powinienenś przyjąć druga opcję.

    Ps. Rzuć na nią okiem raz jeszcze. Powinna się nazywać "Defil" a nie "Delfin" :)

    2 Cytuj
  • 4 gru 2012

    No tak mój błąd literowy :) ok dziękuje bardzo a nie wiesz może ile koszt takiej naprawy jeśli w gre wchodząc wymiana maszynek i strun plus inne wizualne korekty.

    Cytuj
  • Def Ibrylator 5 gru 2012
    wikers6 napisał/a:

    No tak mój błąd literowy :) ok dziękuje bardzo a nie wiesz może ile koszt takiej naprawy jeśli w gre wchodząc wymiana maszynek i strun plus inne wizualne korekty.

    Drożej, niż kupno nowej gitary. Założenie na stare drewno kiepskie jakości elementów nawet "ze złota" nic nie da. Ostatecznie łatwiej Ci będzie po prostu kupić nową gitarę.

    Oczywiście możesz się upierać, że wolisz remontować starocia. Wtedy renowacja + nowa maszyneria wyjdzie Cię w okolicach 300 - 700 zł. Zakres szeroki, bo szeroki asortyment dostępnej maszynerii.

    Starocia na półkę a z kasą do sklepu. Gitara gitarze nierówna, dlatego z dobrym uchem i kilkoma godzinami poszukiwań jesteś w stanie kupić klasyka do 500 zł, który pogra Ci przyzwoicie przez kilka lat. Dłużej niż naprawiony Defil.

    1 Cytuj

Odpowiedz