Forum » Myślenice

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

  • 4 cze 2009

    czy wie ktoś może jak ma się nasza stacja latem, czy przetrwa do kolejnej zimy

    Cytuj
  • 5 cze 2009

    z tego co wiem to kiepściuchno:(
    deweloperzy z Krakowa tylko z niej kasę doją a nic nie inwestują, o pracownikach nawet nie wspomnę. Podobno ich na jakieś urlopy powyganiali i płacić nie chcą.
    A tu można by drugi stok przygotować...

    Cytuj
  • 11 cze 2009

    no można by było, ale skąd kasę na to maja mieć jak podobno nawet na paliwo do samochodu nie mają, jak tak dalej pójdzie to będziemy musieli zapomnieć o śmiganiu na nartach nawet na obecnym stoku

    Cytuj
  • 11 cze 2009

    Deweloperzy "nawet na paliwo do samochodu nie mają". Zaraz pęknę ze śmiechu :D

    Cytuj
  • 11 cze 2009

    deweloperzy to mają ale do swoich fur a nie na żadne tam chełmy

    Cytuj
  • 19 wrz 2009

    zdjecie

    W najbliższy weekend (19,20 września 2009) zapraszamy na górę Chełm w Myślenicach na zawody rowerowe z cyklu Downhill Bike Cup organizowane wraz z firmą Bike-Event.
    Nowo wybudowana trasa biegnąca wzdłuż najdłuższej w Polsce jednoodcinkowej kolei krzesełkowej, szereg przeszkód, 120 zawodników.
    Na trasę składają się:
    1) 5 hop,
    2) 4 bandy ziemne,
    3) 4 bandy drewniane,
    4) liczne techniczne zakręty,
    a do tego możliwość oglądania zawodów w trakcie przejazdu kolejką!

    Długość trasy około 2.000 m przy różnicy wzniesień około 300m

    zdjecie

    Cytuj
  • 19 wrz 2009

    A już myślałem zę na stoku nic się nie dzieje

    Cytuj
  • 1 paź 2009

    co tam na stoku słychać czy wiecie może coś o jakiś przygotowaniach do zimy

    Cytuj
  • 1 paź 2009

    Zbieraja na prąd. może do zimy zapłacą zaległości to im włączą. He He He.A jeśli nie zapłacą to bedzie jak na Gubałówce jadacy w dół będzie wyciagał na lince jadacego w górę.

    Cytuj
  • adzygmunt 1 paź 2009

    A póki co kiełbaski i ciepłe napoje jak fanta, coca cola itp w stoisku obok! ;)

    Cytuj
  • 2 paź 2009

    W czterdziestym piątym to były zimy:) Tylko stoku nie było;) W tym roku zimy może nie być, bo jak mówią górale, indianie nie zbierają drzewa. Może górale nie wiedzą, że indianie ogrzewają sie gazem?

    Cytuj
  • 2 paź 2009

    Cały ten projekt stou w Myślenicach jest to jedna wielka kpina...
    już na samym początku swojej działalności słychać było tyle negatywnych opinie ze na temat samego przygotowania stoku i warunków dla narciarzy.. ale ja nie o tym, a o tej całej karczmie która tam jest, toż to parodia z tą karczmą..
    jak knajpa(nie mowie restauracja bo to nie jest restauracja) może w ten sposób funkcjonować... gigantyczne kolejki do kas.. nawet dla ludzi ktorzy chcieliby zamowic zwyklą herbate o jedzeniu nie wspominam bo jak sie juz dostalo do kasy i zamowiło jedzonko to czas oczekiwania byl tak duzy ze dostawalo sie zimne żarcie...
    ale z tego co wiem to teraz zmienil sie tam menadzer i teraz to dopiero bedzie kompletna klapa bo chlopaczek sobie nie radzi..

    Cytuj
  • 2 paź 2009

    Akurat w sezonie 2009 warunki były zajebiste. Kto nie jeździł niech się lepiej nie wypowiada.

    Cytuj
  • 2 paź 2009

    nervolos
    Żal mi idiotów więc i Ciebie.
    Jak nie umiesz jeździć to sobie koło "kościółka" pośmigaj na sankach. Stok jest za...isty a warunki w tym roku były wymarzone. Coś mi się wydaje, że chodzi Ci głównie o to by oczernić tego nowego menadżera, bo co do stoku to zbyt wiele wiedzy nie masz.

    Cytuj
  • adzygmunt 2 paź 2009

    Warunki do jazdy w ubiegłym roku były b.dobre do ... 12-13tej. Potem to była jazda wyczynowo-przygodowa.
    Albo wąsko, albo kamień, czy wyjeżdżona mulda.
    W sumie to łaskawość zimy pozwoliła zmienić opinie o stoku.
    A teraz Silwio, nie tylko sportowo jeżdżący na stoku śmigają. Są tacy, którzy dwa razy zjadą,potem słoneczko, herbatka, "żarełko". Pół dnia wystarczy, a z tego co wiem, to kolejki i standard w karczmie-zajeździe nie epatują elegancją!
    Szkoda bo widoki piękne i nieźle można czynnie odpocząć.
    Ps: a mnie jest żal kilkunastu hektarów bujnego lasu, zwłaszcza, że w pozwoleniu na budowę była mowa o całorocznym korzystaniu ze stoku. Latem miał być pokryty sztuczną nawierzchnią.
    To jest główny ból !!! :(

    Cytuj
  • 2 paź 2009

    Silwio nie nerwój sie tak bo Ci pęknie. Mówimy o menago od knajpy a nie od stoku.

    Cytuj
  • 3 paź 2009

    adzygmuncie co do warunków na stoku to nie do końca się z tobą zgodzę, bo o ile jakieś muldy popołudniu się robiły (dla mnie to tylko dodatkowa atrakcja a nie niedogodność i znam wielu ludzi o podobnym zdaniu) to kamienie pojawiały się dopiero pod koniec zimy, gdy już wszystko płynęło w wiosennym słońcu.
    Co do zagospodarowania to też bym chciał, aby stok cały rok był jakoś zagospodarowany i wykorzystywany. Widać jednak, że właściciele najzwyczajniej w świecie przecenili swoje siły, albo liczyli, że po dwóch sezonach inwestycja się zwróci ( w drugą opcję sam nie wierzę:)).
    Wracając do muld to na tak krótkim stoku, z taką przepustowością nie ma sił aby się nie robiły. Myślę, że sporo by tu pomogło otwarcie tej drugiej trasy obok.
    pozdr.

    Cytuj
  • 10 paź 2009

    Kilka fotek z wrześniowego wypadu na stok. Widać ,że na pierwszym stoku jest juz spora trawa i nie będą tak wychodzić kamyczki :)

    http://www.miasto-info.pl/profile/678/gallery/548
    http://www.miasto-info.pl/profile/678/gallery/547
    http://www.miasto-info.pl/profile/678/gallery/546

    I bonus ;)

    http://www.miasto-info.pl/profile/678/gallery/545

    Niestety na drugim stoku nic sie nie zmieniło.
    (może jescze dzisiaj dam kilka fotek z dwójki)

    Cytuj
  • 10 paź 2009

    No teraz trawsko będzie wyłaziło jak tego nie wykoszą, więc marne to pocieszenie. Taki obraz mówi jedynie o tym, że tej zimy będzie tylko gorzej:(

    Cytuj
  • 10 paź 2009

    Narciarzu nie znasz sie to sie nie odzywaj może było by lepiej gdy by kamienie wychodziły.

    Twoje teorie nadają się jedynie do kosza

    Cytuj
  • 11 paź 2009

    jezdze na nartach od jakis 11-12 lat.. i jak czytam te komentarze to mi sie chce plakac... ze smiechu oczywiscie. Jedyna wada tego stoku a raczej osob zajmujacych sie nim jest to ze jest trochę za wąski pas dopuszczony do jazdy i ze nieotworza tego drugiego znajdujacego sie zaraz obok. A muldy czy lod sa tylko dlatego ze nasz polski klimat ostatnimi czasy jest nie do zniesienia. Tak naprawde nie ma juz prawdziwej zimy i prawdziwego sniegu na stoku. Trzeba dosniezac.. i to jest caly problem. Mam nadzieje ze w tym roku bedzie caly stok dopuszczony do jazdy i wszyscy przekonaja sie, jaki tak naprawde jest. A jak drogi narciarzu nie umiesz jezdzic... to nie krytykuj :)

    Cytuj
  • 11 paź 2009

    do KSL Nnnn
    jeśli sądzicie że można jeździć po stoku na którym jest metrowe trawsko i wręcz drzewka tej samej wysokości to się zdrowo mylicie wielcy znawcy.
    Nnnn myślisz że coś takiego da się przykryć śniegiem?
    Ja jeżdżę na nartach trochę dłużej niż Ty i wiem co nieco jak powinno wyglądać przygotowanie stoku przed sezonem. Tu mimo że górka jest super i ostatnia zima naprawdę dopisała niestety nie dzieje się nic. Stok powinien być wykoszony a kamienie systematycznie przez pierwsze lata zbierane. Co do drugiego stoku to nie liczyłbym, że go tej zimy otworzą bo osuwisko nadal jest i żadne prace przy nim nie mają miejsca. Byłem M-cach wczoraj więc nie sądzę, by coś do tej pory się zmieniło.
    Górę macie super ale właściciele nie mają chyba pojęcia o tym na czym chcą pieniądze zarabiać i nie mam tu na myśli muld ani lodu bo to akurat jak dla mnie to tylko dodatkowa atrakcja.

    Cytuj
  • 11 paź 2009

    co racja to racja narciarz

    Cytuj
  • 12 paź 2009

    a wystarczy pojechać na stok z rana w tygodniu, pięknie wyratrakowane i cały dzień jazdy bez ludzi, lodu, muld i innych perturbacji :) Pięknie, przyjemnie i stromo.

    Cytuj
  • 12 paź 2009

    Dla mnie to jest skandal, ze ktoś pozwolił wyciąć tyle drzew, by zrobić taki marny stok. W Myślenicach nie ma dobrych warunków klimatycznych, jest tu ZA ciepło
    Ja jako wielbiciel nart, ale tez przyrody jestem przerażony jak można tak sprofanować "stok" i "las".

    Cytuj

Odpowiedz