Forum » Myślenice

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

  • 26 sty 2013

    Po lekturze artykułu- wszystko stało się jasne i przejrzyste jak nigdy wcześniej:(

    7 1 Cytuj
  • 26 sty 2013

    Czy aby spółka nie powstała tylko po to aby mając prawo pierwokupu kupić za bezcen Stację i potem sprzedać z zyskiem?Nie takie cuda w tym kraju się zdarzały?

    11 1 Cytuj
  • 26 sty 2013

    W artykule zabrakło jeszcze jeszcze jednej rzeczy. Firma KWW czyli ci co założyli Artemide 34 to kancelaria prawna z Krakowa współpracująca z firmą Salwator. Dla tych co nie wiedzą to Salwatro był głównym udziałowcem Eco Sportu.

    12 1 Cytuj
  • 26 sty 2013

    To się nazywa biznes po Polsku,wszystko zostaje w "rodzinie" a przecież rok 2013 został ogłoszony Rokiem Rodziny.Ponoć mają do nas przyjeżdżać wycieczki z Sycylii na szkolenia.

    13 Cytuj
  • 5 lut 2013

    No i w końcu urlop ;) Generalnie chyba nie ma co liczyć na nasz myślenicki stok pod względem jazdy. A szkoda, bo i blisko i sprawdzony był. Mam jeszcze karnety do Myślenic i podobno można je w Koninkach wykorzystać. Byliście tam? Jakie mają warunki?
    A jak nie Koninki, to gdzie w okolicy da się jeszcze pozjeżdżać?

    6 1 Cytuj
  • 13 lut 2013

    Przejeżdżam tam często i widzę jak narciarze szusują , podchodzą pod górę i zjeżdżają :/
    Ale szlaban jest , zakaz jest i.....

    3 Cytuj
  • 13 lut 2013

    coz wałek oszustwo az zal patrzyc

    3 Cytuj
  • 14 lut 2013

    No wałek jest i to niezły:/

    5 2 Cytuj
  • 26 lut 2013

    czyli nic nowego. W tej calej sytuacji chyba juz nic czlowieka nie zaskoczy.

    1 Cytuj
  • 3 mar 2013

    zima się skończyła a na wyciągu ponoć włączyli prąd , ktoś może to potwierdzić

    Cytuj
  • 27 mar 2013

    Ja potwierdzam. Prąd mają od 23 lutego.

    Nie wiem czy pamiętacie, ale Jarosław Sitarz, pełnomocnik spółki Artemida 34, zaklinał się, że stok uruchomi najszybciej, jak tylko będzie się dało i zrobi wszystko żebyśmy mogli pojeździć w tym sezonie po Chełmie.

    Sezon się kończy, stok nadal jest zamknięty. Co najciekawsze Sitarz cały czas twierdził, że nie może uruchomić stoku z powodu braku prądu. Tylko, że Artemida ma prąd na stacji już dobry miesiąc!!! A kolejka nadal nie jeździ. Strasznie mętne te działania Sitarza. Mydlenie oczu brakiem prądu, w momencie, gdy prąd jest to trochę nie na miejscu w stosunku do poprzednich zapewnień, zwłaszcza tych upublicznionych w tv!

    Nasuwa się pytanie dotyczące kompetencji syndyka, który powinien dbać o kondycję spółki, którą zarządza. Żadnego dbania nie widzę. Wręcz przeciwnie - widzę działanie na niekorzyść spółki i narciarzy!

    Ciekawe czy teraz odbędzie się przetarg, w którym syndyk sprzeda stację za bezcen jako że firma przynosi straty i jest nierentowna. A stacja znów staje się nieopłacalna i nierentowna w momencie kiedy w koło niej zaczynają się kręcić osoby powiązane z Eco Sportem.

    13 Cytuj
  • 27 mar 2013

    Najlepiej niech zamkną tą stacje raz na zawsze! taki bogaty sezon w tym roku a Chełm jeździł może z 2 tyg... za rok pewnie uruchomią to zimy nie będzie :D

    14 4 Cytuj
  • 3 kwi 2013

    "...Forma jeszcze nie została wybrana, ale najprawdopodobniej będzie to przetarg pisemny, a dodatkowo ustna licytacja. Gdyby stało się tak, że przetarg były rozstrzygany przed 31 marca to obecny dzierżawca, czyli Artemida 34 ma zastrzeżone w umowie prawo pierwokupu..."
    Dziennik Polski 26.01.2013

    Coś więcej wiadomo w temacie sprzedaży stacji?

    1 Cytuj
  • 3 kwi 2013

    zobaczcie ile trwał by sezon narciarski w Myślenicach...taka promocja dla miasta i jeden wielki **** ;/

    12 Cytuj
  • 3 kwi 2013

    Byłam na nartach zaledwie dwa razy w tym roku a i tak udało mi się spotkać ludzi, którzy pytali o nasz stok, o to czy działa, bo chcieliby się wybrać. Więc zainteresowanie jest. Szkoda tylko, że stoku brak.

    8 Cytuj
  • 4 kwi 2013

    A zima "jak na złość" trzyma. Byłby to prawdopodobnie rekordowy sezon jeśli chodzi o jego długość. Przy ostatnich słabych zimach wyciąg działał do pierwszych dni kwietnia a teraz kto wie, może i do połowy by dociągnął. Tak to jest jak coś nie jest porządnie załatwione i kręcą się wokół tego dziwnej maści ludzie...

    1 2 Cytuj
  • 5 kwi 2013

    1. Stacje buduje Eco Sport - stok pada, są narzekania, kupa długów i coroczne wątpliwosci czy stacja ruszy na zime. Promocji stacji a co za tym idzie Myślenic BRAK!!! Wpływy z podatków- BRAK Wpływy lokalnych przedsiębiorców BRAK

    2. Stacje przejmuje Pasek - stok działa, mnóstwo kłopotów po poprzednikach, stacja jednak działa, reklama idzie "w świat", zmienia się opinia o myślenickim soku

    3. Stacje przejmuje Artemida34 - o powiązaniach tej firmy na forum już było, ale patrz pkt.1)
    stacja nie działa, i zamiast narciarzy na stoku siedzą ochroniarze, oskarżenie byłego dzierżawcy o utrudnianie startu zupełnie bezpodstawne (prąd na stacji jest od 23.02, a i wcześniej była możliwość podpięcia prądu), o przetargu nie ma żadnych informacji. Oj nie ładnie P. Sitarz.
    Coś się ten Pan albo nie stara, albo taki był plan.

    12 1 Cytuj
  • 5 kwi 2013

    Póki co chyba nie będzie sprzedaży stacji a tylko dzierżawa:

    Syndyk Masy Upadłości ECO – SPORT Spółka z o.o. w Myślenicach
    w upadłości likwidacyjnej

    ogłasza

    konkurs ofert na dzierżawę przedsiębiorstwa w postaci
    urządzeń i infrastruktury stacji narciarskiej położonej na górze
    Chełm w Myślenicach. Z uwagi na położenie stacji przy
    szlakach turystyczno rowerowych może być wykorzystywana
    także w sezonie letnim (całoroczna restauracja, grill).

    Oferty zawierające proponowany: okres dzierżawy, czynsz dzierżawny oraz formę jego zabezpieczenia, należy składać osobiście lub listownie w biurze syndyka w Krakowie (kod: 30-086), SANACJA Spółka z o.o. ul. Bronowicka 23/6 w terminie do 12.04.2013 roku.

    Zastrzega się możliwość odwołania postępowania lub też jego unieważnienie bez podania przyczyny. Wszelkich informacji udziela syndyk pod nr tel. 506 084 830 lub e-mailem pod adresem: biuro@sanacja.biz.

    źródło: http://www.monitorurzedowy.pl/ogloszenia/pl/szczegoly-ogloszenia,id:6502.html

    1 Cytuj
  • 5 kwi 2013

    Nieważne kto co zaproponuje. I tak Pan Sitarz zgarnie wszystko.

    Nie wierzyłam, a jednak: RIP Myślenice.

    5 Cytuj
  • 8 kwi 2013

    Niestety muszę się zgodzić z Czarm:( Mocno obawiam się o to czy konkurs będzie przeprowadzony uczciwie. Obawiam si e także co P. Sitarz i spółka po wygranym konkursie zrobią ze stacją. A mają doświadczenie w jej zadłużaniu..
    RIP

    3 1 Cytuj
  • 7 maj 2013

    No i kolejny artykuł z Dziennika:
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1272359-stacja-stracila-juz-zime-czy-przepadnie-i-lato.html

    Jak dla mnie nasuwa się pytanie: Jakie są kompetencje syndyka skoro mimo informacji z UM, że karczma i przepompownia NIE NALEŻĄ do Eco -Sport'u, najpierw je wydzierżawił Artemidzie a następnie włączył do masy upadłościowej.

    3 1 Cytuj
  • 7 maj 2013

    Borze świerkowy! Ty to widzisz i NIE GRZMISZ...

    Widać o kompetencjach syndyka można by elaborat napisać. Swoja drogą dalej nie mogę wyjść z podziwu nad jawną "bezstronnoscią" syndyka...
    I ten biedny Mosorny wciąż mi przed oczami stoi...

    Ja nadal uważam, że gdyby Artemida chciała stok, wyciąg, karczmę uruchomić, to by to zrobiła...

    Cytuj
  • 7 maj 2013

    Syndyk powinien beknąć za niegospodarność i niedbałość o interesy wierzycieli. A odpowiednia skarga powinna być już dawno złożona.
    Chciałbym wiedzieć jaką kwotę za dzierżawę zapłaciła syndykowi spółka "Artemida ileś tam "
    Przecież kwota dzierżawy w sezonie zimowym nie jest mała. A to że nie potrafili uruchomić stoku nikogo nie obchodzi.Ale jak znam życie to dzierżawa wynosiła 1 zł.
    Ewidentna wina syndyka wybierającego dzierżawcę. Mógł zostawić na zimę starego to stok działał by i przynosił by dochody syndykowi który powinien dbać o wierzycieli a nie o dzierżawcę.

    12 2 Cytuj
  • 7 maj 2013

    Coz kibicuje paskowi całą zime mnie krew zalewała jak stała pusta stacja.... w taaaaka zime... on jak by nie było cos tam zrobił co inni nie dali rady

    15 1 Cytuj

Odpowiedz