Forum » Myślenice

PARKINGI DLA INWALIDOW O NR,. REJSTARCYJNYCH CZY JEST TO ZGODNE Z PRAWEM

  • 16 lis 2010

    WITAM
    PRZED MOIM BLOKIEM SA ZE CZTERY NAMALOWANE KOPERTY Z NR. REJSTRACYJNYMI I ZE ZNACZKIEM INWALIDY. CZY TO OZNACZA ZE INNY INWALIDA NIE MOZE STANAC NA TYM MIEJSCU??? CZY MOGOA WOGULE BYC TAKIE ZNAKI??? PODKRESLAM ZE TE MIEJSCA ZNAJUDJA SIE POD BLOKIEM I CI LUDZIE NIE WYGLADAJĄ ZE BY BYLI NIEPEŁNOSPRAWNI A JEDEN WŁASCICIEL TAKIEJ KOPERTY PRACOWAŁ NAWET W SB WIEC TAK PODEJRZEWAM CZY TO ABY NIE JEST WSZYSTKO ZAŁATWIANE

    1 Cytuj
  • 16 lis 2010

    Sprawdź kto jest odpowiedzialny za ten kawałek parkingu/gruntu/drogi i najlepiej zapytaj u źródła.

    Cytuj
  • 8 sty 2011

    Parkingi dla inwalidów są jak najbardziej zgodne z prawem. Jednak zarządca parkingu lub drogi, który wyznacza takie miejsce, moim zdaniem nie powinien przypisywać kopercie właściciela, chyba że określają to wewnętrzne przepisy. Myślę, że w Twoim przypadku chodzi o trzy bloki 8, 16 i 17, bo chyba tam były takie koperty, czyli tzw. samowolka spółdzielni Trójka i reszty. Myślę też, że podpisywanie koperty jest przekroczeniem pewnych swobód obywatelskich, bo wystarczyłoby namalować koperty w ilości odpowiadającej niepełnosprawnym mieszkańcom i tyle. Poniżej masz wyciąg z prawa o ruchu drogowym i przepisy mówiące o parkowaniu niepełnosprawnych. Jak jeszcze coś to pisz. P.S. Oczywiście, że inny niepełnosprawny mógłby stanąć na tym opisanym miejscu i nikt nie mógłby mu nic zrobić...

    Art. 8. 1. Osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju, w zakresie określonym przepisami, o których mowa w art. 7 ust. 2.

    2. Przepis ust. 1 stosuje się również do:
    kierującego pojazdem przewożącego osobę o obniżonej sprawności ruchowej;
    pracowników placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką tych placówek.

    3. Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie.

    4. Kartę parkingową, za opłatą, wydaje starosta.

    5. Kartę parkingową osobie, o której mowa w ust. 1, wydaje się na podstawie wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności:

    orzeczenia o niepełnosprawności,
    orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
    orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień
    - wraz ze wskazaniem, o którym mowa w art. 6b ust. 3 pkt 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2008 r. Nr 14, poz. 92, z późn. zm.3)).

    Cytuj

Odpowiedz