Forum » Myślenice

Pytania przedsiębiorcy do Pana Burmistrza Ostrowsiego

  • 19 lis 2010

    Panie Sikora. Ja do Pana nic nie mam. Byłem na wczorajszym spotkaniu i jestem z pana opozycji, ale zdążyłem zauważyć jedną rzecz, a mianowicie Pan nie potrafi się kulturalnie i rzeczowo dogadać z burmistrzem. Rozmowa na prawdę mogła być dla obu panów rzeczowa gdyby nie to że rozpoczął pan rozmowę zygającą i oskarżającą. Nie tędy droga.Musi pan też zrozumieć że przepisy są przepisami a niedostosowanie się do nich jest groźne nie dla Pana a dla organu wydającego decyzję. Musi pan zrozumieć że każdy ma swoje cele i chce dbać o swoje interesy. Nie tylko Pan jest na świecie żeby być traktowanym inaczej tylko dlatego że zatrudni pan 9 czy 18 osób.
    Staram się zrozumieć pana ale i staram się zrozumieć burmistrza. Pan jak coś zawali to najwyżej pan straci kasę a błąd burmistrza może skończyć się w sądzie. Różnica jest jak pan widzi.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Zastanawiam się kolego czy rzeczywiście jestes z naszej opozycji. Było nas trochę ale w miarę wszyscy się znamy.
    Nie wiem dlaczego nie podszedłeś do Piotra, nie porozmawiałeś, nie zadzwoniłeś do niego tylko uznałeś że akurat tutaj będziesz go pouczać i tłumaczyć burmistrza.
    Nie o przepisach była mowa lecz o nierównym traktowaniu przedsiębiorców.
    Pan Sikora podał swoje żale jako przykład. Przykład dokumentujący tezę o tym, że Maciej Ostrowski nie potrafi rozmawiać z przedsiębiorcami.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Znaliście wszystkich z waszą opozycji? To ciekawe.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    W kwestji tzw "BUD" myślę,że co do legalności oraz ich walorów estetycznych powinien się wypowiedzieć Pan Wiktor Kielan.
    Ciekawe jakby został Burmistrzem, to czy jako architekt dopuścił ich lokalizację oraz handel w nich art. spożywczymi(wbrew zasadą higieniczno-sanitarnym)?

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    p.kielan taki wóz cygański pana sikory z pieczywem postawi na rynku i da przykłady że takie wozy też stoja obok białego domu

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    O zgrozo, jak to czytam i słucham, to mnie przerażenie bierze, że panowie "Przedsiębiorcy" są zapleczem politycznym ( i nie tylko) Pana Wiktora.
    Przeraża mnie to, że długi wdzięczności trzeba spłacać!

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    W Myślenicach jest bardzo higieniczny, sanitarny DWORZEC AUTOBUSOWY, to jest wizytówka naszych byłych włodarzy wystarczy, nic dodać nic ująć.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Na kulturalne zachowanie ze strony Pana Sikory czy Sawickiego bym nie liczył, choć znam wielu ludzi przedsiębiorców, bardzo miłych i szlachetnych, szanowanych przez naszą społeczność - ci Panowie do nich się nie zaliczają. A opinię sami pracownicy mogą im wystawić. Co by to było gdyby Kielan został Burmistrzem, Sawicki Przewodniczącym Rady w Powiecie, Sikora wprowadził rodzinę do urzędu wraz z Sawickim, działki gminne chodziły by wtedy po 2.000 za ar i klany by się obłowiły. Wyborny nie mogą doprowadzić do takiej sytuacji. Czytelne staje się to że ci panowie obrazili się na burmistrza i walczyć będą z nim do końca, pytanie czy my wyborcy zyskamy coś z tej wojny? I co nas obchodzą ci ludzie? Gadanie o podatkach zatrudnieniu jest farsą przy takiej opozycji i zawiści dla inwestowania i rozwoju naszego regionu lepiej żeby płacili podatki gdzie indziej. Nie znam się na sprawach urzędowych ale prowadząc mały biznes wiem że spółki np. z kongregacją kupiecką czy innymi zrzeszającymi się kończą się tylko tym że wybrańcy zyskują, szkoda czasu na polemiki, a straszenie ludzi że przejmie się władze to dowód na brak pokory. Jeszcze dwa dni i ludzie odpoczną sobie od tej brudnej kampanii.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Pisze pan panie Sikora, ze pana oferta wiązała się z zatrudnieniem 9 osób.
    A przecież jeżeli otworzyłby pan sklep w lokalach wynajętych w budynkach, to też musiałby pan zatrudnić podobna liczbę osób. Więc żadna strata.
    A co do estetyki takich bud to chciałbym usłyszeć opinię pana Kielana, architekta.
    Ciekaw jestem co on na to. Nie znam architekta, który lubi budy. Chyba że są jego albo ma w tym jakiś interes. Ja jednak zakładam, że pan Kielan jest czysty.
    Zatem i tak nie dostałby pan zgody. Trochę mi pana żal.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    "W Myślenicach jest bardzo higieniczny, sanitarny DWORZEC AUTOBUSOWY, to jest wizytówka naszych byłych włodarzy wystarczy, nic dodać nic ująć."
    Myślę, że należy jednak koniecznie dodać "kwiat przedsiębiorczość myślenickiej"-KUPCÓW

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Jak pan chciał panie sikora odpowiedź jest i to bezpośrednio od burmistrza.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Oj biedne te Myślenice. Nie wiem kto pisze na tym Forum, ale uwagi pod adresem Pana Sikory są po prostu żenujące.
    To najlepszy dowód na takie małomiasteczkowe kołtuństwo. Zazdrościcie mu? Czego? Ambicji, wyrzeczeń, sukcesu czy może trosk o dziesiątki rodzin?
    Kto z Was piszących zarobił własnymi rękami chociaż złotówkę? A kto z Was stracił?
    Czy Wy nie dostrzegacie problemu? Problemem jest Burmistrz Ostrowski, który dzieli społeczeństwo, nie licząc się ze zdaniem ludzi. Albo ze mną, albo przeciwko mnie. Jeżeli z nim - wykłada serce na stół, jeżeli nie - niszczy nie patrząc na nic.
    Dlaczego nikt z Was nie pyta o umorzenia podatków? Na jakiej podstwaie i komu? Pytam dlaczego? Dlaczego nikt z Was nie pyta o ulgi w spłatach innych należności? Dlaczego nikt z Was nie pyta o preferencyjne stawki dzierżawy? No do cholery dlaczego? Chcecie znać prawdę - spytajcie!!! Spytajcie Macieja Ostrowskiego - Burmistrza!
    A Wy , durni klaszczecie i pochwalacie zasłanianie się dostępem do informacji publicznej. Ordynacja podatkowa jawnie wręcz nakazuje podawanie w określonych terminach do wiadomości publicznej informacji o umorzeniach podatków. Czy ktoś z Was kiedys widział taką informację w Gazecie Myślenickiej? Czy Ci d... radni kiedykolwiek o to spytali?
    Niech Burmistrz Maciej Ostrowski - poda na swoim blogu informację o umorzonych podatkach z całej kadencji, i nie zasłoni się dostępem do informacji publicznej, bo Ordynacja wprost mu to NAKAZUJE !!!!!!
    Zastanówcie się czy ten człowiek cokolwiek w życiu zrobił sam za swoje własne pieniądze? Jaki jego autorytet w tym, że w zeznaniach majątkowych pokazuje ciągle, że nie ma nic?
    To jest wzorzec dla dzieci i młodzieży w XXI wieku? Może w Afryce lub w Mongolii, choć szczerze to mam nawet co do tego pewne obawy.
    Kończąc - cały świat stawia na przedsiębiorczość, a Wy ją krytykujecie i poniżacie. W imię czego?
    Przedsiębiorczość, która powinna być podawana dzieciom od podstawówki za wzór postępowania
    Nigdy nie jest tak, że w konflikcie winna jest tylko jedna ze stron. Prawda leży po środku.
    Żródła są po obu stronach - Sikory, bo chce równego traktowania innych, Ostrowskiego bo chce utrzymać władzę. Sikora sobie poradzi, nawet jeżeli będziecie dalej szargać jego dobre imię. NAwet wtedy jeżeli nie będzie sprzedawał chleba - bo ma przedsiebiorczość we krwii. Ostrowski, czytając Wasze wypowiedzi pewnie też - bo knuć i niszczyć ludzi potrafi doskonale. Takie są fakty i w tym tkwi problem. Dlatego nie mam do niego za grosz szcunku.
    A to co zrobił Maciej Ostrowski Burmistrz z telewizją - to jest totalnym s....... . Pokażę Wam jaki jestem dobry, a oni są be. Niszczy i piętnuje ludzi, nie rozumiejąc, że mają troski, uczucia i że czasem, tak zywczajanie, po prostu nie rozumieją i chcieli by się dowiedzieć.
    Zachowanie świadczy o klasie człowieka. "C" klasie.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Koziołek Matołek idź no lepiej do Pacanowa, otrząśnij się? zanim zaczniesz bronić tych panów biznesmenów to zapytaj nasze społeczeństwo czy ich zachowania są akceptowane? Problemem tkwi w tym że jeśli ktoś ma pieniądze to chce mieć władze i wpływy, te wpływy zostały znacznie ograniczone tym panom, zostali przepędzeni z salonów i obraza, zemsta fochy co nas obchodzą problemy firm, które traktują ludzi jak niewolników.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    I znowu ostrowszczakom przeszkadzają fakty. Jak jesteście pewni tego co piszecie to podpiszcie się jak Pan Piotr Sikora z nazwiska i z imienia.

    Nie znam przepisów odnośnie takiej sprzedaży ale czy jest może zabroniona? Bo jeżeli nie, to Pan Sikora ma pełne prawo domagać się a nie prosić jaśnie pana o pozwolenie na sprzedaż. To że jaśnie nam panującemu nie podoba się jak to powiedział BUDA to jak dla mnie to nie jest to podział przedsiębiorców a dyskryminacja.
    No ostrowszczaki podajcie przepisy, ustawy, które zabraniają takiej formy sprzedaży.

    Podajcie czego wy dokonaliście, ile osób zatrudniacie, bo wasz pryncypał czego się dorobił to możecie sprawdzić w oświadczeniu majątkowym.

    http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/04CE6DDA-87D7-44B4-B426-1B743DC0E414/663586/maciej_ostrowski.pdf

    I porównamy te wasze zasługi z Panem Sikorą a potem z Panem Sawickim.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    1)Do osoby używającej miana Koziołek Matołek. Stwierdzam, nie wnikając w meritum zamieszczonej wcześniej (ostatniej) wypowiedzi, że forma w jakiej Pan/Pani ją zaprezentował/ła oraz zawarte w niej inwektywy są żenujące.Brak im nie tylko "C" ale jakiejkolwiek klasy.

    2)A Pan/Pani "Gość" dlaczega sam/a się nie podpisał/a ?

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Jeszcze niech Sawicki napisze o co się obraził na władze niech się ludzie dowiedzą o co poszło???Prowadził kampanie Kotu, nie zaskoczyło, teraz Kielan jak nie zaskoczy, wtedy Koziołek Matołek. Skoro liczą się ludzie to czemu na miłość boską zadręczacie ludzi problemami Sikory, Sawickiego i pokazujecie w spocie Kielana na porównanie biednych ludzi z Jawornika. Czy naprawdę nie ma kto doradzać Panu Kielanowi jak prowadzić kampanię, przecież to jest żałosne. O wiele więcej by zyskał, gdyby publicznie powiedział, że ma gdzieś biznesowych układów i parcia na władze tych panów. A tak to widać na forum jak ludzie reagują na hasło Sawicki i Sikora. Myślałem że będzie druga tura ale Ostrowski w pierwszej wygra, herbatki na melisy trzeba będzie zmienić. Burmistrz nie musi być lubiany ważny żeby był skuteczny do puki on będzie, będę płacił podatki regularnie i to nie małe, bo tez jestem przedsiębiorcom.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    To on jest nie lubiany za to że jest skuteczny? A to co innego, przekonałeś mnie. Że zacytuję klasyków: byłam za Kielanem ale teraz przejrzałam na oczy.

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Raz jeszcze proponuje
    KIELAN - BURMISTRZ
    SIKORA V-CE
    SAWICKI STAROSTA
    MIASTO PARTNERSKIE SAJGON LUB BOGOTA

    I WSZYSTKO OK

    1 Cytuj
  • 19 lis 2010

    naprawde mam pieniadze
    prosze o oferte ile mam zapłacic tylko za to by mnie nie wycinać , naprawde ani raz nie naruszyłem prawa !!!!!!!!!!!!!!!!!

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Ostrowski na burmistrza ,w przyszłej kadencji bedzie jeszcze lepszym Włodarzem...

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    PAN KIELAN ZDECYDOWANIE PROWADZI. LUDZIE POPIERAJĄ GO!!!

    Cytuj
  • PatrycjA 20 lis 2010

    Cisza wyborcza - temat został zamknięty

    Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza aż do zakończenia głosowania. Prosimy o dostosowanie się do obowiązującego prawa i przepisów.

    Szczegółowe informacje: www.pkw.gov.pl

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    Panie Sikora. Od kilku tygodni można zauważyć jak Pan energicznie prowadził kampanię na rzecz P.Kielana zwłaszcza w Zawadzie chodząc po domach i namawiając ludzi do głosowania na P.Wiktora. Argumentował Pan swoją kampanię tym, że dotychczasowy burmistrz NIC nie zrobił dla Zawaday(zresztą wiemy dlaczego, z urazu do Pana) Jak widać większoć mieszkańców NIESTETY zaufała Panu i jako praktycznie jedyni(oprócz Borzety)wybraliśmy P.Kielana! Niestety przez Pana w Zawadzie przez następne 4lata nic się nie będzie działo!! No ale mam nadzieję że teraz poraz kolejny Pan udowodni burmistrzowi,że sam potrafi pomoóc Zawadzie(np jak było z budową strażnicy, gdzie władował Pan większośc swojej kasy aby zrobić na złość burmistrzowi a wyszło jak zwyke inaczej bo tylko więcej kasy zostało w gminie:)) i otworzy Pan portfel i zbuduje nam boisko, zrobi drogę, rozbuduje skrzyżowanie!! Może P. Kielan odda Panu trochę pieniędzy które włożył Pan na kampanię i postawi Pan jeszcze nowe latarnie.Bo przecież wg. Pana w Zawadzie ma się dziać! Przez Pana porachunki z burmistrzem cierpi niestety cała miejscowość!

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    kogoś tu ściska porażka w wyborach i zgadzam sie z przedmówcą posty zostaja usuwane tylko dlaczego

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    chyba jesteście niepoważni starosta ? http://uwaga.onet.pl/8134,news,1,klej_jednak_trul,reportaz.html

    Cytuj

Odpowiedz