Forum » Myślenice

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

  • 17 gru 2010

    U mnie właśnie coś takiego teraz płynie z kranu, jestem ciekaw czy w reszcie Myślenic też.

    Cytuj
  • 17 gru 2010

    Może zrób zdjęcie

    Cytuj
  • 2 sty 2011

    Ja pije kranowe i nie mam problemow,ale z filtra brita czy tam jakias inna firma koszt15-25zl na miesiac.A woda czysciutka.

    Cytuj
  • 2 sty 2011

    po takim wstępnym oczyszczeniu woda staje się klarowna ale dalej jest w niej pełno wirusów i bakterii. jedynie skomplikowane i kosztowne filtry oparte na zjawisku odwróconej osmozy oczyszczają wodę w niemal 100%

    Cytuj
  • 3 sty 2011

    Z tego co wiem to filtry brita niszcza niektore bakterie,ale nie łudz sie ze nalejesz wody ze studni po powodzi lub kaluzy i bedzie dobra.Mieszkam w bloku i stosuje poprostu zamiast kupowac wode do pica w butelkach no i jeszcze do obiadkow.

    Ps. moja 3 letnia corka pije od roku ta wode i jest ok.

    Cytuj
  • adzygmunt 3 sty 2011

    mam kilka lat filtr brita ostatnio z rok typu maxdata.
    Wodę filtruję z własnego ujęcia z chloru i metali Wydajność około 100 litrów Potem zaczyna się tworzyć kamień w czajniku.
    Nie ma mowy w instrukcji a działaniu p.bakteryjnym. A nawet gdyby coś na ten temat było, zobacz jak wygląda wnętrze dzbanka filtrowego po tych 100 litrach.
    Wodę pić "na surowo" nie polecam!

    Cytuj
  • 3 sty 2011

    To po co to ma byc ,po to zebym sobie mogla wlac do czajnika i przegotowac to wode,rownie dobrze
    z kranowka moge tak zrobic.
    Wode to ja pilam na potege kranowke z chlorem i nic nigdy mi nie bylo,teraz pije z brity i jest o wiele lepszy smak i brak woni chloru.
    A kolego z tym wnetrzem nie wiem o co Ci chodzi.

    Cytuj
  • adzygmunt 3 sty 2011

    Filtr pomyliłem nazwa maxtra koleżanko, droga zresztą!
    Pij i niech Ci wychodzi na zdrowie, smacznego!
    Z tym wnętrzem to jest tak, że u mnie po przefiltrowanych +/- stu litrach jest żółty i brudny osad na ściankach filtra i naczynia. Napisałem nieprecyzyjnie ścianki naczynia i filtra od zewnętrznej strony tak gdzie nalewasz wodę z kranu.
    Ja mam tak twarda wodę, że gdybym lał do czajnika bezpośrednio z kranu to po tygodniu kamieniem w czajnika mógłbym sąsiadowi wybijać szyby!

    Cytuj
  • 9 sty 2011

    NO TO MAMY ZNOWU SYF PONAD 4,1 NTU a to wszystko płynie w rury i mamy zapas na długo (tego syfu)
    piszecie tam o filtrach gotowaniu itp ALE TO WSZYSTKO KOSZTUJE L U D Z I E Z A CO MY W Ł A Ś C I W I E PŁACIMY ???????? i to ile Kraków ma wodę uzdatnioną po ponad 5 pln (ze ściekami ) a WIOCHA MYŚLENICE ponad 9 pln BANDYTYZM. (chyba że ten syf tyle kosztuje)
    poczekacie jeszcze kilka dni to będziecie mieć full pierwiastków i bakterii bo roztopy i Raba duża

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    gdzie jest myślenicki sanepid i co robi - może trzeba ich ...... dozwolona mętność wody pitnej jak ktoś pisał wcześniej wynosi 1 NTU w Myślenickich kranach jest ponad 6 NTU może ci radni nowo wybrani jakoś ten stary sanepid i wodociągi myślenickie odświeżą.

    Cytuj
  • M G 12 sty 2011

    Oj nie jest dobrze! Dzisiaj podmieniałem wodę w akwarium i masakra! Męt taki że aż się wystraszyłem. Zawsze wodę odstawiam na minimum dobę i dolewam tam oczywiście co potrzeba , ale takiej mętnej to chyba jeszcze nie było. Na szczęście nie piję już od dawna kranówy bo zaopatruję się gdzie indziej w źródlaną.

    Cytuj
  • 16 sty 2011

    czy ktoś wąchał wodę w piątek można było dostać skrętu nosa od chloru (zawartość potwierdzona wsaźnikiem).
    czyżby coś się ulęgło sanepidowi i kazali dowalić chloru (na zawartość chloru w wodzie pitnej też są normy)
    podobno Myślenice NIE CHLORUJĄ bo mają drogocenną lampę UV
    NO TO O CO TU CHODZI ..... odpowiedź nasuwa się sama.

    Cytuj
  • 16 sty 2011

    Pewnie o to że cena wody znów pójdzie w górę bo "zaczęli" chlorować wodę...

    Cytuj
  • 16 sty 2011

    Po roztopach i opadach deszczu poziom Raby i mętność jej wód wzrosły więc pewnie wodociągi podejmują naprędce jakieś działania...

    Cytuj
  • 16 sty 2011

    [quote=Luna] Po roztopach i opadach deszczu poziom Raby i mętność jej wód wzrosły więc pewnie wodociągi podejmują naprędce jakieś działania... [/quote]
    Zamiast po prostu "odkręcić wodę z Zakładu Uzdatniania z Dobczyc" po około 1,5 pln za kubik UZDATNIONEJ WODY ale.........

    Cytuj
  • 16 sty 2011

    pytanie: czy obserwuje się zwiększone zachorowania na dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, typu biegunki, wymioty? Czy można to łączyć ze złą jakością wody w naszych kranach?

    Cytuj
  • M G 17 sty 2011

    Kilka rybek w moim akwarium już zdechło po dolaniu naszej "kranówy" a następne na wykończeniu... :(((
    Ta woda nadaje się chyba tylko do mycia podłogi , bo już kwiatki boję się podlewać. O spożywaniu nie wspominam bo jej nie piję na szczęście...

    Cytuj
  • 17 sty 2011

    [quote=gość: kli] pytanie: czy obserwuje się zwiększone zachorowania na dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, typu biegunki, wymioty? Czy można to łączyć ze złą jakością wody w naszych kranach? [/quote]

    wlasnie... bo ludzie sa jak bydlo, nic sie nie dzieje (narazie) sprawy niema. Beda skutki bedzie afera i kazdy zacznie sie interesowac co toz to raz biale raz popielate? pije ze swojego kranu

    Cytuj
  • 17 sty 2011

    Temat wciągający, podobnie jak parę innych na tym forum. Już od jakiś dwóch lat nie piję z kranu, miałem obawy - jak widać z tego co czytam - słuszne. Kurcze, 18 000 mieszkańców jako władza nadrzędna, jeden burmistrz + kilkanaście osób w Radzie, i jakoś od lat problem pozostaje nietknięty. Trujemy się na własne życzenie, bo biorąc pod uwagę że woda stanowi 60-70% masy naszego ciała, wpuszczamy w nasz wewnętrzny obieg syfy. Co jest:
    - mała świadomość problemu?
    - strach przed ruszeniem sprawy?
    - obojętność/lenistwo?
    Ja tak rozwiązałem problem, że dowożę wodę w 30 l baniaku, ale czy to normalne w unijnym państwie?

    Cytuj
  • 18 sty 2011

    [quote=gość: kli] pytanie: czy obserwuje się zwiększone zachorowania na dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, typu biegunki, wymioty? Czy można to łączyć ze złą jakością wody w naszych kranach? [/quote]
    "NIIEEEE SKĄD" wszystko się dzieje ale to nie od wody - od powietrza, wysokości chmur, siły wiatru, faz księżyca - tylko nie od wody HAŃBA, ŚREDNIOWIECZE i jeszcze za to płacicie i to jak drogo. A przypadki w Myślenickim szpitalu były ale to też ucichło bo nikt nie umarł a już na pewno nie od wody (wykrycie przez krakowki szpital kliniczny 4 bakterii w organiżmie ludzkim na pewno zawarych w wodzie i póżniejsza dezynfekcja szpitala PO FAKCIE w Myślenicach - TO DROBIAZG) celowo nie podaję nazwy szpitala w Krakowie

    Cytuj
  • 18 sty 2011

    [quote=gość: asia] Ja pije kranowe i nie mam problemow,ale z filtra brita czy tam jakias inna firma koszt15-25zl na miesiac.A woda czysciutka. [/quote]
    a co z bakteriologią czy tak jak z prądem elektrtycznym? Nie widać go to nie jest groźny?
    zadaj to pytanie w sanepidzie w Myślenicach to Ci odpowiedzą że oni nie badają tylko zawożą do Krakowa (i to jest prawda że zawożą) ale co dla Ciebie z tego wynika.

    tak jak ktoś wcześniej pisał OBOWIĄZKIEM JEST INFORMOWAĆ itd są na to ustawy. (NIE BĘDĘ ICH ZOWU CYTOWAŁ) poczytaj wpisy np. "tajnego agenta" podał ustawy normy i wiele innych ciekawych wiadomości o których ludzie odpowiedzialni JAKOŚ NIC NIE WIEDZĄ.

    Cytuj
  • 19 sty 2011

    POCZYTAJCIE NORMY są w linku.
    skoro w myślenickich kranach jest dzisiaj 6 NTU (mętoność) to dla czego płacicie.
    dogadajcie się kilka ulic może jakieś osiedle, może spółdzielnia mieszkaniowa przestanie płacić za ten SYF a nie wodę.
    Może wtedy zrozumieją ---- dostajecie samochód a płacie za helikopter ------ to nie jest woda pitna tylko... no właśnie jak to nazwać NIE PŁAĆCIE I TAK WAM NIE MOGĄ ODŁĄCZYĆ.

    Cytuj
  • 19 sty 2011

    oto link

    Cytuj
  • 19 sty 2011

    http://www.mpwik.krakow.pl/_files/komunikat_08102010.pdf
    [quote=gość: GOŚĆ] POCZYTAJCIE NORMY są w linku.skoro w myślenickich kranach jest dzisiaj 6 NTU (mętoność) to dla czego płacicie.dogadajcie się kilka ulic może jakieś osiedle, może spółdzielnia mieszkaniowa przestanie płacić za ten SYF a nie wodę.Może wtedy zrozumieją ---- dostajecie samochód a płacie za helikopter ------ to nie jest woda pitna tylko... no właśnie jak to nazwać NIE PŁAĆCIE I TAK WAM NIE MOGĄ ODŁĄCZYĆ. [/quote]

    Cytuj
  • 19 sty 2011

    [quote=gość: GOŚĆ] POCZYTAJCIE NORMY są w linku.
    skoro w myślenickich kranach jest dzisiaj 6 NTU (mętoność) to dla czego płacicie.
    dogadajcie się kilka ulic może jakieś osiedle, może spółdzielnia mieszkaniowa przestanie płacić za ten SYF a nie wodę.
    Może wtedy zrozumieją ---- dostajecie samochód a płacie za helikopter ------ to nie jest woda pitna tylko... no właśnie jak to nazwać NIE PŁAĆCIE I TAK WAM NIE MOGĄ ODŁĄCZYĆ. [/quote]

    no faktycznie! trzeba podjąć jakieś działania, bo mnie krew zalała jak moją najbielszą bluzkę wyjęłam z prania żółtą :(((. Nie tylko szkodliwość dla zdrowia, ale także straty materialne. I jeszcze pokornie płacę za to.

    Cytuj

Odpowiedz