Forum » Myślenice

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

  • 14 sty 2013

    bono, oczywiści żartowałem.

    3 Cytuj
  • 14 sty 2013

    O tej wodzie to już kiedyś pisałem, gdy chwalono się rozpoczęciem inwestycji na Zarabiu.
    Wtedy pytałem ile to nas mieszkańców będzie kosztować.
    Wtedy udowadniałem, że ta budowa jest nonsensem i pytałem jaka korzyść poniesie miasto po jej ukończeniu, poza etatami dla niezniszczalnych.
    Przewidziałem cenę, nie przewidziałem jakości, woda w założeniu miała być gorsza od tej z Dobczyc, bo uzdatnialnia dobczycka warta jest więcej niż cała inwestycja myslenicka.
    Nie przewidziałem, że będzie aż tak zła, zakładałem że przynajmniej mułu nie będzie a tu jest jak było, to może jakiś mędrzec z UMiG wyłuszczy na czym polega wielkość i założenie tej inwestycji i co ta inwestycja miała udowodnić.
    A rura z Dobczyc do Myślenic jest i nasze wodociągi ja zakręciły.

    3 2 Cytuj
  • 14 sty 2013

    Płacimy coraz wyższe podatki, coraz to nowsze opłaty (np. powierzchnia dachu i opady deszczu, brak skrzynki pocztowej itd.). Ci idioci zadłużają coraz więcej miasta , gminy, budują wiele inwestycji niepotrzebnych czy inwestycji jaką jest nasza kanalizacja, która mogła mieć inne rozwiązania i tańsze rozwiązania. Ale czyjeś chore ambicje są ważniejsze od sytuacji mieszkańców. Tylko, że za te chore, idiotyczne budowle my zapłacimy. A oni np gmina nam powiedzą, że nam wybudowali, że unia dała a słuchacze na zebraniu dają oklaski jakich to mamy wielkich władców. Wybory są tego przykładem.
    Ustawa śmieciowa jest też tego przykładem. Teraz płacę ok. 32zł na kwartał, po zmianie jeżeli będzie po 10zł od osoby to zapłacę za jeden kosz śmieci na kwartał 150zł. Tak przed zmianami jak i po wystarczy mi jeden kosz na kwartał. Jeżeli do tego dojdzie to będę płacił za to, że śmieciarka przyjedzie i odjedzie a nie za śmieci. Takie działania nazywam chamstwem władzy i skur....
    Dodam, że nigdy nie wyrzucałem nigdzie śmieci, a zdarzyło się że dwa razy musiałem odwieść śmieci na śmietnik w Borzęcie.

    7 Cytuj
  • 14 sty 2013

    bono, obowiązujący cennik mzwik jest do 04. 2013r po tym terminie przekonamy się czy kilku milionowa inwestycja zwiększy opłaty czy nie? A może gmina dołoży?

    3 Cytuj
  • 14 sty 2013

    Temat o wodzie ale mamy najdroższą wodę a dopiera przy śmieciach przekonamy się jak kochaną prospołeczną mamy władzę.O tym jak pomaga mieszkańcom przekonali sie między innymi pracownicy jednej z firm i za kredyty kupili udziały w spółce z gminą ,jak na tym wyszli?Ofiarą tej troskliwości zostali i mieszkańcy.Jak gmina zaczęła dbać o jakość wody od razu pomyślałem -ludzie czas kopać studnie,oni nas wykończą raz cenami dwa jakością.Jedno co się udało osoby związane z zaopatrzeniem w wodę mają cechę niezbędną na tym stanowisku-są niezatapialni.

    8 1 Cytuj
  • 15 sty 2013

    oplata za wode ? Jaka wode, moze wy macie wode, to co ja mam w kranie to jakis sciek, a nie woda. mi kaza placic za scieki dwa razy... pierwszy raz za te co mi dostarczaja, a pozniej za te ktore zabieraja. Kpina. Ciekawe co nam obieca wladza ?

    6 Cytuj
  • 8 maj 2013

    Dzień Dobry.
    Ciekawy filmik odnośnie wody z kranu:
    http://youtu.be/uL9kyYQ7Tfs

    Jest ujęty temat azbestowych rur, twardej wody, oraz bakterii w wodzie. Może kogoś zainteresuje.
    Wydaje mi się, że (chociaż po części) możemy to odnieśc do myślenickich wodociągów.

    Pozdrawiam.

    4 Cytuj
  • 19 cze 2013

    Witam.
    Piszę posta pod postem, żeby nie tworzyć kolejnego tematu na forum. Mam nadzieję, że sporo osób przeczyta.

    Dzisiaj zatkał mi się kran w kuchni. Rozkręciłem więc filtr, i to co zobaczyłem mnie zamurowało.
    Filtr był zapchany zardzewiałymi opiłkami żelaza lub innego materiału. Jakby łuszcząca się rura. SZOK!

    A Pan Prezes MZWiK powie, że "Wodę można pić prosto z kranu"... Zapraszam na szklaneczkę.

    Niestety, ale taka jest prawda. Oczyszczalnia może być, i może być na światowym poziomie, ale zanim ta woda do nas dotrze zbiera cały syf z instalacji...

    Mnie dzisiejszy widok skutecznie zniechęcił do używania tej wody do JAKICHKOLWIEK celów spożywczych!!!

    8 1 Cytuj
  • 20 cze 2013

    Dawoozo ja tam piję z kranu i jest ok.
    Wymień sobie przestarzałą instalację w swoim domu, to nie będziesz miał żelaza, a nie gderaj że woda zbiera jakiś syf.

    3 12 Cytuj
  • 21 cze 2013

    Cena ceną jakość jakością a w kranie na Leśnej dziś posucha,czy ktoś wie dlaczego i jak długo

    1 Cytuj
  • 25 lip 2013

    W/g algorytmu jeśli coraz więcej ludzi będzie skorzystać z wodociągu miejskiego to cena wody powinna tanieć :-) ? Jest coraz większy problem z pozyskaniem wody dobrej jakości z własnych źródeł, ale i coraz większa obawa monopolu na dostawę?

    Cytuj
  • 12 maj 2014

    Andrzej Urbański: Wodę można pić prosto z kranu.
    http://miasto-info.pl/myslenice/6613,andrzej-urbanski-wode-mozna-pic-prosto-z-kranu.html

    Żebym mógł używać tej ,,cud" wody założyłem filtr węglowy. Niestety on też nie daje rady. CHLOR jest tak mocno wyczuwalny w kuchni, że chce się ż...gać. Chętnie zobaczyłbym jak Urbański pije wodę codziennie prosto z kranu! Ludzie co my pijemy? Wydano tyle milionów na to żeby pić chlor? Kiedyś miałem wodę z Dobczyc ozonowaną i woziłem do pracy żeby zrobić herbatę. A teraz mam smród-wodę!

    10 2 Cytuj
  • 21 lis 2015

    Zastanawiam się nad pewnym rozwiązaniem. Myślę o uwolnieniu rynku dostawy wody w Myślenicach, po to aby zakończyć monopol pana Urbańskiego. Myślę, że koszty wody i ścieków są mocno zawyżane, a ponieważ na chwilę obecną my mieszkańcy nie mamy alternatywy - jesteśmy skazani na "łaskę" pana Urbańskiego wliczającego w koszty wody np. koszty reprezentacyjne: konferencje, wyjazdy służbowe, bankiety, posiłki, reklamę...

    Istnieje przecież możliwość sprowadzania wody z Dobczyc. Infrastruktura łączące oba wodociągi istnieje. Jeszcze w latach 90 część wody jaką mieliśmy pochodziła własnie z tego źródła.

    Co sądzicie o tym pomyśle ?

    13 1 Cytuj
  • Andrzej 21 lis 2015

    Jestem z Tobą całym sercem. A jak ścieki weźmiesz taniej od Urbańskiego to nawet portfelem tj. będę korzystał z Twoich usług. Wodę mam swoją.

    1 5 Cytuj
  • 21 lis 2015

    Popieram starania o wodę z Dobczyc, po pierwsze ze względu na jakość, po drugie z powodu rosnących cen myślenickiej (na pewno utemperuje zapędy naszego monopolisty; nabrali kredytów - dlaczego ułatwiać im wyciąganie pieniędzy od nas, może to zmusi jaśnie panów do szukania pieniędzy gdzie indziej). Jeśli masz kolego pomysł jak tego dokonać to nic tylko zacząc lobbować wśród znajomych, na tym forum i w innych mediach). Pomysł poprze z pewnością wielu ludzi, a ci jeżdżący po tzw. źródełkach parę razy w miesiącu już na pewno.

    7 1 Cytuj
  • 21 lis 2015

    Ta woda jest srednia i ogolnie nie wierzylabym propagandzie ze mozna jakakolwiek wode pic z kranu, ja zawsze przezornie zagotowuje ta wode i dopiero pije. Poza tym jest po prostu niesmaszna.

    2 1 Cytuj
  • 21 lis 2015

    Athena aleś ty durna. Zapomniałaś że woda z Dobczyc jest droższa od myślenickiej. Ładne rozwiązanie podpowiadasz ludziom. A swoją drogą to widzę że PIS-owskie pieski znowu się obudziły!!! Niech poszczekają, a karawana jedzie.

    2 13 Cytuj
  • Andrzej 21 lis 2015

    Uderz w prezesa Andrzeja a Bill się odezwie. Mierny ale wierny!

    7 2 Cytuj
  • 21 lis 2015

    A dlaczego mam się zachowywać tak jak Szlachetka? Wydrapał się na plecach Łatasa, a potem sam zajął jego stołek. Niektórzy nie rozumieją co znaczy słowo wierność. Ale cóż, Szlachetka to przecież działacz PIS-u.

    2 7 Cytuj
  • 21 lis 2015

    bill:

    Cena wody w Myślenicach 4,31 zł. netto http://www.mzwikmyslenice.com.pl/
    Cena wody w Dobczycach 3,31 zł. netto http://dobczyce.pl/ceny-za-wode-i-scieki-utrzymane-na-tym-samym-korzystnym-poziomie.html

    Woda + ścieki Myślenice = (4,31 woda + 8,27 ścieki ) = 12,58
    Woda + ścieki Dobczyce = (3,31 woda + 4,20 ścieki ) = 7,51

    Woda droższa o 1 zł a ścieki 2 x droższe. Stawki dotyczą 2015 roku. Bill masz może inne dane ?

    9 1 Cytuj
  • 21 lis 2015

    Cytat z Twojego artykułu: "Przedsiębiorcy będą płacić za m3 wody – 4,47 zł netto" (chodzi o Dobczyce jakbyś nie wiedziała). W Myślenicach - 4,31 zł netto. TO GDZIE JEST TANIEJ? Zapytaj może radnych z Dobczyc ile jeszcze do tej wody dopłacają a dopiero potem wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia. Jak widać STOP OSZUSTOM świetnie do ciebie pasuje.

    9 Cytuj
  • 21 lis 2015

    Nie jestem przedsiębiorcą tylko konsumentem indywidualnym, a więc interesuje mnie cena wody dla takich osób jak ja. Ale jeśli jest to możliwe, dlaczego i firmy nie mają płacić mniej.

    Pytanie brzmi, DLACZEGO ZA WODĘ I ŚCIEKI PŁACIMY 40 % DROŻEJ, A DLACZEGO NIE PŁACIMY NP MNIEJ NIŻ W DOBCZYCACH ?

    CZY KONKURENCJA NA RYNKU, NIE OBNIŻY CEN I PODNIESIE JAKOŚCI WODY ?

    Uważam, że realizacja pomysłu o którym pisze - może nam tylko pomóc. Nie dajmy się okradać.

    Zgodnie z podanym źródłem ceny wyglądają następująco:
    Woda + ścieki Myślenice = (4,31 woda + 8,27 ścieki ) = 12,58
    Woda + ścieki Dobczyce = (3,31 woda + 4,20 ścieki ) = 7,51

    7 1 Cytuj
  • 21 lis 2015

    Nie mam możliwości sprawdzić - prośba do tych co korzystają z wody dobczyckiej o podanie ceny. Bill, co do tego ma opcja polityczna, nie rozumiem spojrzenia które wszystko upolitycznia, może warto zejść na ziemię i spojrzeć na rzeczywistość z perspektywy tłumu? A ludzi najbardziej dotykają opłaty.
    Dlaczego cena ścieków w tym mieście jest tak wysoka? (Co tym spłacamy, co fundujemy i komu?)

    6 1 Cytuj
  • 21 lis 2015

    Athena a tak dla ścisłości w celu obalenia twoich kłamstw żebyś nie opowiadała takich głupot:
    Cena netto wody:
    1) Myślenice - 4,31 zł
    2) Sułkowice - 4,69 zł
    3) Siepraw - 4,58 zł.
    4) Dobczyce - 4,47 zł

    W MYŚLENICACH jest najtańsza woda!!!

    I żadni oszuści tacy jak Athena tego nie zmienią!!!

    11 Cytuj
  • 21 lis 2015

    Athena ty nie jesteś konsumentem indywidualnym tylko działaczem PIS-u z Jawornika. Dlatego idź do radnego Szczotkowskiego i zapytaj dlaczego są najniższe ceny. Jako radny głosuje nad zatwierdzeniem cen.

    9 Cytuj

Odpowiedz