Forum » Myślenice

Wycinka drzew-wygrany zakład??

  • 5 gru 2010

    [quote=gość: Jo]Wiecie Co trochę przeginacie, a szczególnie ta grupa ludzi którzy we wszystkim znajdują jakiś podstęp. Jak wam nie pasuje to się przenieście nie wiem na ANTARKTYDĘ... CO wy sobie wyobrażacie że wybory wygra ktoś z poza "układu" i wszystko będzie fajnie kolorowo, zgodnie z prawem?? OTÓŻ GÓWNO PRAWDA, nie wiem czy nie zdajecie sobie sprawy że to jest kraj w którym prawo oparte jest na łapówkach??? Nikt nigdy nie załatwi czegoś bezinteresownie, a każdy tzw. Prawy człek przy władzy predzej czy później wpadnie w "układ" i tak się to wszystko bedzie toczyć... Z waszej polemiki nie wynika nic... Możecie sobie dyskutować że to co robie PAN Maciej jest złe fe i wogóle, a dla przeciętnego zjadacza chleba z Myślenic pan O. bedzie kimś kto dokonał wielu rzeczy dla rozwoju tego miasta. Jedynie garstka ludzi związanych z pewnym Pisemkiem będzie wietrzyć podstęp a i tak nic z tego nie wyjdzie. Po Wyborach na drzwiach Burmistrza M i GM Myślenica nadal bedzie wisieć tabliczka Maciej O. [/quote]

    [quote=Mysleniczanin007][quote] Po Wyborach na drzwiach Burmistrza M i GM Myślenica nadal bedzie wisieć tabliczka Maciej O. [/quote]
    "OTÓŻ GÓWNO PRAWDA". Dla "przeciętnego zjadacza chleba z Myślenic pan O." nie robi nic. Wystarczy zapytać ludzi. To że wydaje ogromne pieniądze na obiekty które są fantazją garstki zainteresowanych, zaczyna irytować mieszkańców. Zwłaszcza że zadłużenie gminy wzrasata niewspółmiernie do dochodów. I kto te kredyty bedzie spłacał? Turyści? Zapaśnicy? Piłkarze? A może elita strzelecka miasta Łodzi na gościnnych wywczasach w Międzyzdrojach Małopolski? Na każdym kroku widać gosciu Jo, że dni Pana O. są policzone. Mieszkańcy wybiorą każdego tylko nie jego. Może chcesz się założyć?[/quote]

    Wypowiedzi z 12.02.2010
    Mówcie mi Proroku??

    Cytuj
  • 5 gru 2010

    Społeczeństwo pokazało kim jest M O - pismaki od bzdetów gdzie przeprosiny?

    Cytuj
  • 5 gru 2010

    [quote=gość: mamik] Społeczeństwo pokazało kim jest M O - pismaki od bzdetów gdzie przeprosiny? [/quote]
    A gdzie przeprosiny Ostrowsczyków dla "Kielanowców" ??

    REMIS !

    Cytuj
  • 5 gru 2010

    To racja gdzie są teraz Grety, Tajgery, Cyrki i Mysleniczaniny gdzie Półtoraki , Antyabsurdalne i reszta "wybawców". Gdzie ci goście z głupawymi i wulgarnymi postam o wyładunku Gdzież przepadli?! Jakie to smutne , tyle zabiegów i taki blamaż, to straszne!!!

    Cytuj
  • 5 gru 2010

    NIe mam za co przepraszać. Wszystko co kiedykolwiek napisałem jest w 100% zgodne z moimi przekonaniami. :) Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 5 gru 2010

    Co do mojej wypowiedzi to zgodzę się tylko z jedną opinią, mianowicie "układ" wybiera swoich. I tu nie pomogą opinie moje i tak zwanej opozycji. Społeczność trwa w pewności lub jak to ktoś nazwał sitwie która dysponuje wedłóg zasady rządź i dziel. Dlatego ciężko w takiej małej społeczności przebić się komuś takiemu jak Wiktor Kielan. Sitwa naswietla zakulisowy układ który niestety przemawia bardziej do społeczności niż prognoza zmian. Zwłaszcza tych niepożądanych.

    Jedyną kwestią za którą mogę przeprosić mieszkańców to brak mojego działania na jeszcze szerszą skalę w okresie poprzedzający okres przedwyborczy. Może faktycznie kampania została ukierunkowana do wyborców któych w naszej małej społeczności jest garstka. Reszta widzi tylko to na czym im zależy. Lepiej utożsamiać się z kimś kto "nie ma", pseudo społecznika z ludu niż człowieka sukcesu, biznesmena który przez szare społeczeństwo postrzegany jest jako wyzyskiwacz i kombinator.

    Wybory pokazały że nie dorośliśmy do decyzji. Do odpowiedzialności nie tylko społecznej ale również politycznej. Wystarczy popatrzyć na frekwencję. Lepsze stare złe niż nowe niewiadomo co. Komuna jednak wycisnęła głębokie piętno na ludziach. A młodzeż ma politykę głęboko tam gdzie słońce nie dochodzi. Dlatego mamy taki sejm, senat rząd i lokalne władze jakie mamy. Reszta po prostu "robi swoje" bo jak zaczynają robić coś dla społeczeństwa to zaraz podnoszą się głosy że to pod publiczkę i w opozycji. Marazm polityczno społeczny to nasza narodowa wada od wieków, jednoczyć sie i współpracować potrafimy tylko gdy dostajemy po tyłku od "obcych". Ale i tak nie potrafimy wyciągnąc z tego wniosków. Przykładem jest choćby niedawna sprawa katastrofy w Smoleńsku. Za tępe społeczeństwo nikt nie powinien przepraszać, za takie społeczeństwo po prostu powinno być nam wszystkim wstyd.

    Cytuj
  • 5 gru 2010

    Myśleniczaninie myślę, że Ci ,, myślący, kulturalni" wygrani i tak nic z tego twojego postu nie zrozumieją.

    Szkoda tyko, że to oni sami nie zapłacą za kolejną podwyżkę wody i ścieków aby słacać kredyty, kredyty, kredyty i za budowy prowadzone tuż przed wyborami.

    A Ty Osieczński M bądź spokojny wszyscy jesteśmy i mamy sie bardzo dobrze.

    Cytuj
  • 5 gru 2010

    Ej ale i'm the winner ;)

    Cytuj
  • Wacław Nowak 5 gru 2010

    [quote=Mysleniczanin007] Co do mojej wypowiedzi to zgodzę się tylko z jedną opinią, mianowicie "układ" wybiera swoich. I tu nie pomogą opinie moje i tak zwanej opozycji. Społeczność trwa w pewności lub jak to ktoś nazwał sitwie która dysponuje wedłóg zasady rządź i dziel. [/quote]

    A ja się z tym zgodzę, ale nie do końca. Zmiana polegałaby tylko na wymianie kolesi i nadal byłaby sitwa, tylko że nowa i powstałby nowy "układ" który wspierał by także wyłącznie swoich.

    Takie są zasady, które się nie zmienią nigdy i trzeba być bezrozumnym by wierzyć by mogło być inaczej. Tak jest wszędzie i tak pozostanie na wieki.
    Te rzeczy się nie zmieniają, co pisałem parę miesięcy temu i używałem tego jako pewnik.

    Cytuj
  • 5 gru 2010

    Jak już wielokrotnie pisałem Wacławku, mnie osobiście nazwisko nie gra roli. Mnie interesuje jak dany "ktoś" wykorzysta możliwości jakie daje urząd. Z przykrością muszę stwierdzić że obecna polityka wygląda nijak. Bez obrazy ale strzelanie na "oślep" lub przeinwestowanie jednej dziedziny a brak zainteresowania inną to duży problem. Tak właśnie wygląda "uczenie" sie samorządu i zarządzaniem.

    Ja to widzę z własnej perspektywy, mam własną firmę którą budowałem od podstaw, za własne pieniądze i ryzyko inwestycyjne które podejmowałem sam. Swoją działalnośc zacząłem już na studiach. Więc rozumiem i doskonale zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności jaka spoczywa na zarządcy nie bojąc sie tego określenia. Problem polega na tym że na biznesmenie ciąży podwójna odpowiedzialność - po pierwsze, jego posunięcia wpływają na przyszłośc firmy a co za tym idzie los jego pracowników. W przypadku samorządowca który "nauczył" się rządić i dzielić pieniąde któych nie zarobił/ nie posiadał sam odpowiedialność jest dużo mniejsza, zwlaszcza gdy większość decyzji podejmuje bez informowania o tym samych zainteresowanych czyli mieszkańców. Po drugie mała dygresja, biznesmen za błędne decyzje ponosi koszta sam a w przypadku samorządowca - samouka koszta ponoszą podatnicy. Bo podejrzewam że gdyby faktycznie polityka "przejrzystej gminy" miała miejsce dokladnie takie jak opisywane na stronie wyborczej Macieja Ostrowskiego to większość inwestycji poddana by była burzliwym dyskusjom i śmiem twierdzić że spotkała by się z protestem takim jak w przypadku budowy ronda przy strażnicy czy choćby propozycji Obejścia Zachodniego.
    Relatywnie różnica pomiędzy samorządowcem - samoukiem a biznesmenem polega na tym że ten pierwszy może podejmować decyzje sam bo robi to za własną kasę. Niestety ten drugi ma obowiązek informowania o podjętych projektach ZANIM podejmie jakąkolwiek decyzję bo inwestowane są fundusze społeczne czyli moje i Twoje, każdego mieszkańca. A jak zdążyliśmy się przekonać nie wszyscy podzielają euforyczne poparcie dla polityki jaką zmierza Gmina Myślenice pod rządami GMO. Człowiek który prowadzi własne prężne przedsiębiorstwo napewno jest lepszym zarządcą niż ktoś kto się "wyuczył" nie inwestując własnej kasy. I nikt mi nie powie że tak nie jest. Przykład macie nie tylko u nas w rejonie ale na najwyższym szczeblu administracji państwowej. Prawda w oczy kole a zwłaszcza gdy zaczynają "politykować" ludzie których firmy przekraczają dochodem ten nasz gminny. I myślę że to o czymś świadczy. Powinno Wam to dać do zrozumienia.

    Cytuj
  • adzygmunt 5 gru 2010

    M007 słusznie prawisz. Łatwo wydaje się pieniądze nie ze swojej kieszeni.
    Lecz nie zawsze. Wiem o stowarzyszeniu, które mając niewielkie środki robi wielkie rzeczy dla swojej społeczności.
    Oczywiście jak to zwykle bywa, trzeba przyjąć, że połowa z tych ludzi mówi między sobą: drugie tyle poszło ido ich kieszeni.
    Mimo to Ci ludzie szukają dojścia do firm, które pomogą im wydrukować np kalendarze, na których będzie nr KRS Stowarzyszenia i wszystkie inne dane reklamowe firmy.
    Oni zobowiązują sie do dostarczenia do tylu domów ile będzie druków!

    Cytuj
  • 5 gru 2010

    Ja nie twierdzę że nie ma wyjątków. Ale jak słusznie wspomniałeś zawsze istnieje pokusa. Szczerze napisze że podziwiam ludzi umiejących pogodzić prowadzenie firmy z działalnością w samorządzie. Dlatego zauważam swoistą nienawiść i zazdrość choćby o posła Palikota. Na naszym podwórku w mniejszej skali to samo dotyczy się radnego powiatowego Piotra Sikory. Człowiek z głową na karku chce brać CZYNNY udział w kreowanu rzeczywistości która otacza nas wszystkich bo ma pomysły i wizje które jemu samemu przyniosły niemaly sukces. Dlaczego więc nie zaufać takiemu człowiekowi? A zwlaszcza gdy transparentnie deklaruje że przeznaczy diety na sluszny cel? Jako biznesmen wie że dieta to podatki od społeczeństwa więc wraca społeczeństwu te pieniądze. Samorząd powinien skończyć się dla "dorobkiewiczów" i frustratów "świerzo po studiach". Najpierw pokaż co sam osiągnąłeś a potem zarządzaj kasą która do Ciebie nie należy. Takie jest moje zdania i to się nigdy nie zmieni.

    Cytuj
  • adzygmunt 5 gru 2010

    Zgoda na Twoje zdanie cyt: "Samorząd powinien skończyć się dla "dorobkiewiczów" i frustratów "świeżo po studiach". Najpierw pokaż co sam osiągnąłeś a potem zarządzaj kasą która do Ciebie nie należy. Takie jest moje zdania i to się nigdy nie zmieni, wg mnie może być tylko warunkowa".
    Ocenę, kto jest dorobkiewiczem, frustratą, ma wyniki na plus /czyli egzaminem z życia zawodowego, rodzinnego/ powinno podejmować lokalne społeczeństwo.
    Lecz z tym jest zdecydowanie najgorzej w kampanii wyborczej.
    Stare chińskie przysłowie mówi" im pustrzy dzwon tym głośniej bije! A ludzie w większości nie są asertywni. Idą jak potulne baranki do urn.
    Myślę, że syndrom glosowania "za komuny" w prostej linii przenosi się na młodych, którzy i tak mało do urn chodzą.
    Przypominam sobie żart może nie do końca. Jeśli chcesz zmienić wyniki głosowania zabierz dziadkom i rodzicom dowód osobisty. czy coś w tym jest prawdy?

    Cytuj
  • 6 gru 2010

    Za tępe społeczeństwo nikt nie powinien przepraszać, za takie społeczeństwo po prostu powinno być nam wszystkim wstyd.
    Jak nam to ładnie pisze 007!!!! Jaki to on mądry bo sobie firmę otworzył i chwali się nią co drugi post!!! Jaki to łaskawca i BIZNESMEN!!!!
    Tylko dlaczego sądzi, że ma prawo obrażać wszystkich bo wybory nie poszły po jego myśli.
    Więc należy wymienić społeczeństwo albo powinien głosować tylko 007 !!!

    Cytuj
  • 6 gru 2010

    [quote=Mysleniczanin007] Na naszym podwórku w mniejszej skali to samo dotyczy się radnego powiatowego Piotra Sikory. Człowiek z głową na karku chce brać CZYNNY udział w kreowanu rzeczywistości która otacza nas wszystkich bo ma pomysły i wizje które jemu samemu przyniosły niemaly sukces. Dlaczego więc nie zaufać takiemu człowiekowi? A zwlaszcza gdy transparentnie deklaruje że przeznaczy diety na sluszny cel? [/quote]

    Niewiele wiesz na ten temat Myślenczaninie 007. Znasz tylko sprawy które obijają się o uszy. Zapytajże może tego pana jak sobie wyobraża handel alkoholem z samochodów, które tak od zawsze promuje? Czy uważasz to za fajny pomysł? Sprzedaż gorzałki gdzie popadnie i gdzie się zajedzie, bo dla mnie to nie jest do ogarnięcia, tym bardziej że opłata za handel alkoholami dotyczy określonego miejsca i miejscowości.

    Cytuj
  • 6 gru 2010

    Wesoły, nie sądziłem że kogokolwiek obrażę moim postem. Zastanawia mnie więc dlaczego czujesz się obrażony? Widzisz Strażaku, ma firmę - źle. Pracuje za granicą -źle, zatrudnia ludzi - źle, krytykuje władzę - źle. To co mam niby zrobić jak nie podoba mi się w jaki sposób zarządza się gminą? Dalej płacić podatki, skolesiować się z Ostrowskim i przymknąć oko na to co dzieje sie wokół mnie? Niedoczekanie. Gościu "też ktoś tam". Nie każdy pomysł czy idea jest warta realizacji. "Handel z samochodów" o ile mnie pamięć nie myli dotyczyła pieczywa. Użycie alkoholu jako przykładu świadczy tylko jak daleko posuwa się bezmyślna krytyka tylko po to żeby zdyskredytować osobę Pana Piotra w oczach czytelników.

    W nawiązaniu dla "Zwycięzców" i żeby naświetlić jak to wspaniale zarządza się gminą na moim blogu znajdziecie oficjalną notkę prasową z Czwartku 2 Grudnia 2010. To dla tych wszystkich którzy krytykowali przytyczone przeze mnie zeszłoroczne dane Fitch Ratings. Te "aktualne" są niestety jeszcze gorsze jak przewidywałem (Choć próg zadłużenia określiłem precyzyjnie). I co Wy na to prześmiewcy opozycji? Dalej myślicie że jest tak różowo i "przejrzyście"?

    Cytuj
  • 6 gru 2010

    [quote=Mysleniczanin007] Gościu "też ktoś tam". Nie każdy pomysł czy idea jest warta realizacji. "Handel z samochodów" o ile mnie pamięć nie myli dotyczyła pieczywa. Użycie alkoholu jako przykładu świadczy tylko jak daleko posuwa się bezmyślna krytyka tylko po to żeby zdyskredytować osobę Pana Piotra w oczach czytelników. [/quote]

    To świadczy tylko o tym jak niewielką ilość informacji posiadasz, szkoda że będąc tak zaangażowany dysponujesz tylko informacjami posiadanymi przez wszystkich.

    Cytuj
  • 6 gru 2010

    Napiszę tak- jeżeli dojdzie do złożenia formalnego wniosku i zaniedbania wtedy będę dyskutował o tej sprawie. A na razie to tylko spekulacje.

    Cytuj
  • 6 gru 2010

    Widzisz 007 źle bo nazywa innych tępym społeczeństwem bo głosowali inaczej niż ON !!! ! i tyle bez tych innych spiskowych teorii.....
    A ludzie jacy są to każdy widzi, może to kampania była do d........

    Cytuj
  • 6 gru 2010

    Nie wiem co twój post ma wspólnego z drzewami, mogłeś nazwać swoje wypociny np "Ale jestem świetny" albo "Jasnowidz". Nawet nie umiesz trzymać standardów dyskusji. Nie mówiąc już o poziomie wypowiedzi ale do tego się już zdążyłem przyzwyczaić. Szanuję reguły demokracji ale teza że jak ktoś wygrał tzn, że wszystkie zarzuty wobec niego są nie prawdziwe są zbytnie uproszczenie.

    Cytuj
  • 7 gru 2010

    Drogi Laozi. Dlaczego tak nazwałem post. Otóż moja wypowiedź została wycięta i wklejona tutaj z tematu na forum pt. WYCINKA DRZEW. Nie napisałem także iż kasują się wszystkie zarzuty ect. NIe wiem wogóle skąd takie dziwne konkluzje... Zdążyłeś się przyzwyczaić piszesz, jakież to dziwne skoro napisałem dotąd około 6 postów, widzę że oceniasz forumowiczów bardzo szybko-szkoda że wedle złej miary. Standardy dyskusji?? Moja wypowiedź to czysta ironia jeśli tak dosadnie muszę Ci to tłumaczyć, a ma pokazać tylko to że mój "zakład" który notabene został zawarty w lutym dowodzi tego że nie kontaktując się z tymi oto ludzmi(nawet wielką ich ilością-o której to pisał Myśleniczanin) byłem w stanie stwierdzić że wybory wygra M.O.
    Więc jeśli chcesz głupio(tak, tak głupio, bezsensownie idiotycznie wręcz) doprowadzić do jakiejś sprzeczki czy czegoś na ten kształt, przemyśl swoją wypowiedź wcześniej zanim wcisniesz przycisk dodaj.
    Mam nadzieję że po tej czysto łopatologicznej wypowiedzi masz już w swojej zapewne mądrej głowie zarys tego co powinieneś domyślić się na samym początku i więcej nie będziesz bezsensownie pisał-chociaż może chcesz licznik podkręcić... Powodzenia.

    Cytuj
  • 8 gru 2010

    Wybacz, kajam się. Nakręciłem się emocjonalnie i faktycznie zanim przemyślałem wcisnąłem przycisk ;) Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.

    Cytuj
  • 8 gru 2010

    Dobra juz daj spokój:) nie szukam wrogów. Dobranoc.

    Cytuj

Odpowiedz