Forum » Myślenice

Dobra droga "pod Lipkę"

  • 1 lut 2011

    [quote=gość: krzak] "Zgodnie z przepisami ustawy o lasach ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Niestosowanie się do powyższych zasad skutkować może odpowiedzialnością karną z art. 161 kw. Ponadto zgodnie z art. 105 kodeksu wykroczeń". [/quote]
    To o co szum jak od Alberta do góry nie ma lasu?? Co najwyżej Krzak jakiś może się pod koła dostać :)

    Cytuj
  • 1 lut 2011

    Sami nie wiecie co robicie: pod Lipkę prowadzi czerwony szlak, który jest szlakiem turystycznym, nie dla quadów. Powyżej Lipki zaczyna się las. I tu, i tu obowiązuje zakaz wjazdu dla pojazdów zmotoryzowanych. Niszczenie szlaku turystycznego jest szczególnie ciężkim przestępstwem. Po prostu nie ma tematu, dzwonić na policję i koleś kończy karierę.
    http://www.stopquadom.pl/szkodliwosc/

    Cytuj
  • 5 lut 2011

    Sobota- stańcie z telefonami nad kościołem na osiedku,na wszelki wypadek wybierzcie na klawiaturze 99 zostanie wam tylko 7...

    Cytuj
  • 5 lut 2011

    Tak już widzę jak nasza wspaniała policja łapie kogoś w lesie. Choćbym był na butach to by mnie nie złapali, a co dopiero jakimś pojazdem. Po primo terenówka która jest zaraz by się na tych slickach zakopała, poza tym śmiem twierdzić że nie ma w policji kierowcy który potrafi sprawnie poruszać się tym pojazdem w terenie.
    Tak że dzwońcie najlepiej wszyscy jednocześnie na 112 lub 997. Z tym że pamiętajcie że jak ja będę w lesie i będziecie tam palić ognisko to ja też zadzwonię do odpowiednich służb. Bo złośliwość trzeba tępić złośliwością.

    Myśleniczanom wszystko nie pasuje wszystko jest be, widzą młodzież to już jest skreślona na wstępie. Ktoś chce się pobawić szuka adrenaliny to już jest be.

    Tylko ten ktoś kto wyskoczył z Niemcami nie wie ze w Niemczech są łatwo dostępne specjalne trasy na pojazdy terenowe. A u nas jeżeli są to co najwyżej może sobie na niej pojeździć dziesko które pierwszy raz na quadzie jeździ i to też nie sprawi mu zbyt wiele przyjemności.

    Z lasu nas ganiają z parkingów na Zarabiu nas ganiają co my do cholery mamy ze sobą zrobić siedzieć cały czas przed komputerem w domu. Zaręczam was że jest młodzież której to nie kręci i chce trochę adrenaliny znaleźć.

    1 Cytuj
  • 5 lut 2011

    Upadły to jak wy rozjeżdżacie szlaki turystyczne to szok, nikt z turystów nie pali ognisk w lesie, jeśli już coś to palą kolesie którzy imprezują. Tak sobie lekceważysz policję? -Obyś się nie przejechał za daleko...

    Cytuj
  • 5 lut 2011

    No to właśnie się mylisz, pewna turystka najpierw nas zwyzywała a później miałem przyjemność oglądać jak pali sobie ognisko w lesie, wiec nie mów o rzeczach o których nie masz pojęcia bo widać w lesie jesteś chyba sporadycznie.

    1 Cytuj
  • 5 lut 2011

    Heh, turysta chodzi, więc jeśli masz na myśli jakąś rodzinkę która zrobiła wyskok do lasu na ognisko to chyba turystami cięzko ich nazwać...

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    krzaku napewno jezdzisz tym swoim busem powoli. to i to jest łamanie przepisów.

    Ps; pawełem ile razy jestes na tydzień w lesie ?

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    Na tej stronie jest więcej materiałów uświadamiających, bo nie chodzi o to żeby społeczność skłócić, lecz o to żeby każdy mieszkaniec Myślenic i okolic zdawał sobie sprawę z rzeczywistości którą trzeba naprawiać: http://www.stopquadom.pl
    Tutaj wiele pożytecznych info, również od strony prawnej.

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    Tak. Ale pamietajcie też ze są ludzie którzy do lasu jadą spokojnie i jeżdżą normalnie droga i ludzie którzy wjężdżaja na prywatne pola i lasy niszczac je. Nie traktujcie tych ludzi tak samo.

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    Spokojnie? Przepraszam, musiałem usuwać się z drogi przed rajdowcami na Barnasiówce. Dewastacja szlaków turystycznych następuje w naszych okolicach w stopniu zatrważającym, a już zupełnym szokiem było to zobaczyłem ongiś na terenie Zamczyska. Uczulam Radnych na problem, kwestia opracowania systemu przeciwdziałania dewastacji środowiska naturalnego jest na dzień dzisiejszy alarmująco potrzebna. Nowe regulacje czynią samorządy odpowiedzialnymi za ochronę natury na swoim terytorium, środki budżetowe winny zostać na ów cel zabezpieczone i spożytkowane chociażby na skuteczne kampanie: czyste miasto i stop quadom. Ważne żeby w tym wszystkim nie utkwić jedynie na papierkowych zapisach, lecz by w ramach istniejącego prawa i możliwości opracować drogę eliminacji niepożądanych zachowań. Wyrażam chęć współudziału w ramach tworzenia takiej strategii przeciwdziałania z ramienia społecznego. Być może pod uwagę trzeba wziąć konieczność wydzielenia amatorom off-roadu określonej przestrzeni - rzecz jasna poza terenem lasów i po zbadaniu rzeczywistego zapotrzebowania - lecz jestem przekonany, że to absolutnie problemu nie rozwiąże, skoro w lesie można za friko.

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    z tymi hamami na motorach w lesie trzeba walczyć i to ostro wszystkimi możliwymi sposobami

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    [quote=gość: pawełem] Upadły to jak wy rozjeżdżacie szlaki turystyczne to szok, nikt z turystów nie pali ognisk w lesie, jeśli już coś to palą kolesie którzy imprezują. Tak sobie lekceważysz policję? -Obyś się nie przejechał za daleko... [/quote]
    Ty moze wyhamuj bo też widziałem conieco z Twoich zachowań...

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    do ":-)" człowieku wiesz ile osob przegląda myslenickie forum? I Ty po wpisie jesteś w stanie powiedzieć że ja to ja... Więc uspokajam Cię: nie palę ognisk, nie mam crossa quada też. Wsjo:)

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    [quote=gość: tedd] A gdzie policja? -To skandal... dewastacja środowiska! Jeśli widzicie że ktoś jedzie na quadzie, crossie w stronę lasu kręcić 997, połączenie bezpłatne, anonimowość [/quote]

    czy drodzy uzytkownicy wiedza ze trasa downhilowa w tym roku wlasnie zostala zamknieta przez nasze kochane nadlesnictwo ? zgadnijcie gdzie mlodziez sie przeniesie, bo ja juz wiem...

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    robicie z igły widły jak zwykle zresztą na tych śmiesznych forach....żenada... Powiedzcie mi Wy wielcy ludzie żyjący zgodnie z przepisami czy chodzicie na te spacery do lasu koleinami, które i tak zawsze tam były, które robią traktory czy jak każdy normalny człowiek środkiem, lub całkiem bokiem???? jestem ciekawy dlaczego jest temat zwalany na quady czy samochody terenowe jak one zawsze jadą po śladach które juz tam są, może troche je tylko pogłębiają ale nie piszcie że nigdy tak nie było i po lesie czy do lasu była zawsze autostrada... poza tym nikt nie jeżdzi po polach czy parkach bo niema frajdy dlatego każdy wybiera sie do lasu.

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    [quote=gość: pawelem] do ":-)" człowieku wiesz ile osob przegląda myslenickie forum? I Ty po wpisie jesteś w stanie powiedzieć że ja to ja... Więc uspokajam Cię: nie palę ognisk, nie mam crossa quada też. Wsjo:) [/quote]
    Wiesz co nauczyłem się tej sztuki od Ciebie, przecież Ty popatrzyłeś i od razu wiesz kto zrobił błoto kto rozjeżdża szlaki, właśnie takim ludziom jak TY nie powinno się pozwolić pisać na forach, ujednolicasz wszystkich. Ja nie lubię robić syfu jeżdżąc na pełnym gazie tam gdzie mogę przejechać spokojnie, chociaż słyszałem ze są tacy co dla zabawy lubią poprawić komuś orankę na polu i z takimmi ludźmi nei da się spędzać czasu już nei mówiąc o tym żeby jechać gdziekolwiek z nimi choćby na zarabie

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    macie racje kazdy kto ma jeepa na terenowych gumach to kat dla lasu i turystów i za kazdym razem jak jedzie do lasu to musi zeby wyprawa sie udała ustrzelic jakiegos jelenia wyciac kilka drzew i obowiazkowo wyrzucic smieci z domu juz nie mówie o niszczenie prostych i równych dróg paleniu ognisk i wogóle!!!!!!!!!!!! DROGI W LASACH (niektórych) SA TAK ZNISZCZONE (przez traktory sciagajace drzewo) ZE WŁASNIE JAZDA PO NICH PRZYNIOSI TA FRAJDE:)(oczywiscie nie wszystkie drogi) wiec wypraszam sobie jakies chamskie teksty od ludzi którzy las widza tylko przez okno a sie wielce wypowiadaja ekolodzy.....

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    Dokladnie wlasnie przez takich wielkich ekologow sa zamykane trasy dla rowerow, a motory i qaudy to juz wogole istne wcielenie zla bo przejedzie obok kogos. To jest las a las powinien byc dla ludzi. Oczywiscie tego ze co rok sa wypalane laki, szlaki zdewastowane przez ciagniki, pelno smieci glownie po tych zyjacych w zgodzie z natura ekologow nikt nie widzi. Lepiej wybrac sie z cala rodzina na ognisko na mikolaja zostawic tam syf a na forum ponarzekac ze jak sie schodzilo to ktos nas minol motorem.

    [quote=gość: tibi] 997 kręć, wnet crossowiec straci chęć... Plebańska góra jest dobrze widoczna z osiedla, wystarczy telefoniczne zgłoszenie. [/quote] To jest wlasnie odzwierciedlenie ludzi ktorym to najbardziej przeszkadza. ...ze jak patrza na plebanska to widza motor

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    Ktoś napisał że u Niemców by to nie przeszło. Ja jestem przekonana że prawie nigdzie na zachodzie by na to nie pozwolono. Jestem pewna że i u nas wystarczyłoby kilka akcji policji i problem zmalałby prawie do zera, ale policja potrzebuje naszej pomocy żeby złapać. Na zachodzie jest dlatego taki porządek że każdy mieszkaniec czuje sie odpowiedzialny za swoje otoczenie i zgłasza to co jest do poprawienia do odpowiednich służb. Więcej odpowiedzialności proszę państwa!

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    Bo u niemcow to jest raj, i wogole jak niema do czego porownac to zawsze jest zachod ktory jest mlekiem i miodem plynacy... daj mi znac odpowiedzialna marto jak mnie bedziesz lapac, to Ci pomacham :)

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    [quote=gość: marta] Ktoś napisał że u Niemców by to nie przeszło. Ja jestem przekonana że prawie nigdzie na zachodzie by na to nie pozwolono. Jestem pewna że i u nas wystarczyłoby kilka akcji policji i problem zmalałby prawie do zera, ale policja potrzebuje naszej pomocy żeby złapać. Na zachodzie jest dlatego taki porządek że każdy mieszkaniec czuje sie odpowiedzialny za swoje otoczenie i zgłasza to co jest do poprawienia do odpowiednich służb. Więcej odpowiedzialności proszę państwa! [/quote]
    Wsiadaj w auto i mysle ze za 4 do 5 godzin będziesz w tym raju, nie będziesz musiała obcować z tym chamstwem. Jae wogóle słyszałem że tam nikt nie łamie prawa,nie ma przestępczości i wogóle są takie zarobki że nie wiadomo co z piniędzmi robić... Ciemnogród!!!!!!!

    Cytuj
  • 1 mar 2011

    Ja też Ci marto pomacham tylko krzycz głośno żebym zdąrzył szybe otworzyć :)

    Cytuj
  • 1 mar 2011

    Prawo tam łamią, jak wszędzie, lecz łamiących jest zdecydowanie mniej niż u nas wobec bardzo skutecznych organów ścigania, sprawiedliwości, a co za tym idzie wysokich kar. Zarobki 1000-1500 EUR, zresztą niebawem większa ilość ochotników będzie się mogła przekonać. W Polsce niestety brak świadomości ekologicznej bądź jest ona w powijakach, między innymi przez nieciekawe towarzycho któremu już nie wystarcza jazda po drogach twardych.

    Cytuj

Odpowiedz