Forum » Myślenice

Obszywanie kierownicy czyli rymarz

  • 8 lut 2011

    Witam
    Wpadł mi do głowy ostatnio pomysł aby obszyć sobie kierownice w pojeździe skórą. po szybkim przeszukaniu netu znalazłem zakład rymarski w Myślenicach na Kazimierza Wlk. (obok Legendario) Miał ktoś z forumowiczów do czynienia z tym zakładem?? Może ktoś obszywał tam kierownice? Głównie interesuje mnie profesjonalność obszycia, ewentualnie cena. Zastanawia mnie również czy muszę ściągać kierownice do obszycia.
    Pozdrawiam

    2 1 Cytuj
  • 8 lut 2011

    Śmiało, zrobi to profesjonalnie. Cena do dogadania, bo kierownice różne. Trzeba chyba zostawić samochód z tego co pamiętam.

    1 Cytuj
  • 8 lut 2011

    osobowy samochód renault scenic , obszycie wycenił na 250-270 zł, kierownicę trzeba zdemontować co podnosi koszty obszycia , do wyboru dwa rodzaje skóry,gładka i perforowana.
    ale kierownica w moim aucie nie wygląda dobrze wiec się chyba zdecyduję.

    Z tego co widziałem obszywają nawet,nawet.

    2 Cytuj
  • 8 lut 2011

    Scenic ma to do siebie, że nawet do 100 000km kierownica wygląda na mocno wytartą. Ja w byłym Scenicu obszyłem szarą eco-skórą z allegro. Za 4dychy podajesz wymiar ale pozostaje własny czas pracy. Aby wyszło na prawdę ładnie trzeba poświęcić 2-3 godziny dziergania. Do wyboru masz i kolory skóry i nici, możesz podać wypustki (chowasz pod poduszkę powietrzną i wyglada jak ori kierownica) jeżeli chcesz itp. Wszystko zależy od Twojej cierpliwości w dzierganiu. Jak się postarasz efekt jest całkiem niezły.

    http://allegro.pl/skora-pokrowiec-na-kierownice-z-4-ramionami-do-vw-i1440362034.html

    http://allegro.pl/pokrowiec-na-kierownice-z-jednego-kawalka-skory-i1440794810.html

    Cytuj
  • 8 lut 2011

    w temacie wpisz sobie -KAMYCZURA w googlach to ci wyskoczy chłopak jest z trzemeśni i ma duuuzy ruch,obszywałem u niego fotele samochodowe i jestem bardzo zadowolony.

    1 Cytuj
  • 8 lut 2011

    potwierdzam, widziałem jego robotę, pierwsza klasa. Cen nie znam ale na pewno warto.

    1 Cytuj
  • 8 lut 2011

    jazdaaa a możesz podać jakieś orientacyjne ceny?
    Co do własnoręcznego obszycia to cena zachęcająca i pewnie duma z własnoręcznie obszytej kierownicy wielka. :) Obawiam się tylko problemów technicznych. Nie chodzi o samo obszycie a raczej demontaż kierownicy i poduszki:/ Dzięki wszystkim za odzew:)

    Cytuj
  • 8 lut 2011

    Ja natomiast widziałem kilka robót człowieka z K. Wielkiego i z czystym sumieniem moge polecić.
    Nie mam w tym żadnego interesu, żeby nie było......

    1 2 Cytuj
  • 8 lut 2011

    Widziałem zdjęcia kierownic obszytych na kazimierza i bardzo mi się podobają. Jednak cena jaką podał janpol jest troche wysoka. Wiadomo dobra robota wyższa cena. Jednak chciałbym się zorientować czy są jakieś alternatywy:)

    Cytuj
  • 8 lut 2011

    [quote=xxx]Obawiam się tylko problemów technicznych. Nie chodzi o samo obszycie a raczej demontaż kierownicy i poduszki [/quote]
    poduszka to zdjęcie klem + 2 śrubki imbusowe ;) . Po co chcesz kierownice ściągać ?

    Cytuj
  • 9 lut 2011

    vivaldi jak widać doświadczenie masz żadne. Dwie śrubki i klemy ?

    Cytuj
  • 9 lut 2011

    Sorry może w twoim golfie II z 1988 roku tak jest, ale nie wszyscy takimi furami się poruszają.

    Cytuj
  • 9 lut 2011

    W mojej megance niestety jest to trochę bardziej skomplikowane niestety i nie na imbusy a torxy. A że nigdy nie ściągałem dlatego mam wątpliwości. A wydaje mi się, że obszywanie na założonej kierownicy (jeśli zdecyduje się obszyć samemu) może być co najmniej nie wygodne.

    Cytuj
  • 9 lut 2011

    vivaldi z tego co widze na twoim zdjęciu to ty nawed silnika nie masz tylko beczke z piwem hahahahaha. Co za profesjonalista z ciebie !!! Mam nadzieje że z twoich usług skorzysta więcej posiadaczy samochodów. Wtedy mechanicy i warsztaty z prawdziwego zdarzenia będa miały więcej roboty. Taśma do poduszki nie jest w sumie droga tylko jakieś 500-1200zł.

    1 Cytuj
  • 9 lut 2011

    [quote=gość: artur40] vivaldi jak widać doświadczenie masz żadne. Dwie śrubki i klemy ? [/quote] może doświadczenia nie mam wielkiego ale kilka poduszek zdejmowałem i zakładałem (własne auta te w których sam obszywałem, obcych nie robię żeby sobie nie pluć w brodę). Zwijacz szczególnie w VW ładnie się odpina. Za auta z pozycjonowaniem kierownicy (czujnik kierunku położenia) się nie zabieram. Stary Scenic takowego nie posiada, w nowym kiera nie wyciera się tak szybko - wydedukowałem, że to ph 1 lub ph 2.
    Wychodzi na to, że na odcisk nadepnąłem podając tańszą alternatywę przy odrobinie chęci manualnych. Nie było moim celem odbierać Ci chleba ;)

    1 Cytuj
  • 10 lut 2011

    Żal się człowiekowi robi jak na takich forach wypowiadają się tzw. soecjaliści od wszystkiego. (czyli wiadomo od czego). A człowiek, który nie ma pojęcia z danej dziedziny czyta takie pierdoły i myśli że to co napisał Vivaldi ma się tak samo w praktyce. PS. Mnie chleba nie odbierasz wręcz przeciwnie.

    1 Cytuj
  • 10 lut 2011

    OK. Wyżaliłeś się, rozumiem.

    1 Cytuj
  • 23 lut 2011

    Może nie do końca w temacie, lecz mnie by z kolei interesowała wymiana lub regeneracja wytartej tapicerki siedzeń w moim aucie. Czy może zajmuje się ktoś czymś takim w okolicy?

    1 Cytuj
  • adzygmunt 24 lut 2011

    Tak Kamyczura w Porębie. Szukaj w Googlach

    2 Cytuj
  • 22 sie 2016

    Witam. Ostatnie posty są z 2011 roku wiec trochę odświeżę temat. Gdzie można by obszyć kierownice w Myślenicach. Wiem że jest zakład na K. Wielkiego ale coś innego? A może ktoś coś jest w stanie polecić w Krakowie?

    1 Cytuj

Odpowiedz